Ve 24tt mě bolí pánev, není na to něco?

antymania666
12. bře 2013

Ahoj, jsem ted 24+5 tt a tak strašně mě bolí pánev, ze po půl dni nemůžu ani chodit a v noci když potřebuju na zachod tak nemuzu vstat z postele...to je strašny....není na to něco??? pomoooocccc... doma mám velký balon, tak si ho nafouknu... ☹

speedygon
12. bře 2013

poraď se na gyndě...asi by byly dobré nějaké cviky nebo plavání.....

gepe
12. bře 2013

@speedygon me prave na bolesti kycly a panve na gynde Dr. doporucil min pohybu.. ale jsem hypermobilni, a na nekterych kloubech - ruce, nohy mi zacina artroza 😕
@antymania666 kup si klasik sumivej vapnik - ten mi doporucil Dr., a na pristi kontrole to rekni, pokud se to nebude zhorsovat. Zkontroluji Ti delozni hrdlo atd.

speedygon
12. bře 2013

@gepe ono záleží na příčině...ale asi nejlepší by bylo to plavání...každopádně to chce zjistit příčinu, aby bylo možné se bolesti zbavit nebo ji alespoň zmírnit....pokud máš začínající artrózu, tak chápu, že u Tebe to chce méně pohybu

gepe
12. bře 2013

@speedygon tak plavani vseobecne je dobry, to rehabilitacni, ci volne a rekreacni! Ja zavodne, hodne intezivne plavala klasiku i ploutve, mela denne i dvoufazove/trifazove treninky, znicila si krcni a bederni zada 😅
No rozhodne nejsem ta, ktera by rikala at si nezajde k Dr. 🙂 na klouby ten vapnik pomuze i tem, ktere jinak nic nemaji, dite si bere vapnik z matky a to ve velkym, kor kdyz roste.. S tim plavanim tehotnych, se nedoporucuji moc klasicke bazeny kvuli infekcim apod... :/ holt lidi jsou cunata i bazenech no.

speedygon
12. bře 2013

njn...já plavání zatím neřešila kvůli častým problémům s kvasinkami a až teď jsem se dozvěděla, že existují speciální tampony na plavání, tak bych do toho šla...chybí mi naložení se do vany a v létě, pokud budu schopna, tak si taky koupání vychutnám o něco déle...ale kdoví, co bude...ale aspoň ta vana že by byla 😀

speedygon
12. bře 2013

@gepe ono nejde jen o to, že jsou lidi čuňata...celkově když vlezeš do bazénu upocená atd, tak to není to pravé...na veřejných koupalištích tj přeci běžné, že tj bez sprchy...o mýdlu nemluvě...takže lidi, co byli na toaletě šup do vody...a potom se člověk diví....

gepe
12. bře 2013

@speedygon nekdy si bohuzel pletou i samotnou toaletu s bazenem.. se jim nechce na malou vylizat 🙄 fakt nejaky tampony? 😕 tak to ja nikdy nemela gyn. problemy, ale zase ja jsem naprosto sprchovy typ a v bazenu mi akorat vadil hodne chlor, ale to az pozdeji.

speedygon
12. bře 2013

@gepe já o těch tamponech taky nevěděla...řekla mi o nich kámoška tady z MZ. Kupuje si tyto: http://www.lekarna.cz/damske-hygienicke-tampony...

gepe
12. bře 2013

@speedygon diky! a nevadi nejak gynekologicky ci tak nejak? ja prave ani klasik tampony ee, vzdy mi po nich bylo divne a bolela me hlava.

speedygon
12. bře 2013

@gepe já taky klasické tampony raději přestala používat...stejně se mi pořádně neosvědčily...nevím, proč by na těchto něco mělo vadit, jen je nesmíš mít, stejně jako klasické, déle, než je uvedeno....já si je určitě pořídím...sice jsou dražší, ale není to na každodenní používání a stačí do té vany jen jeden...takže 4 koupele...ale poptám se u nás v lékárně, jestli je mají...nebo jiné, pro stejný účel....

gepe
12. bře 2013

@speedygon ja prave myslela na bazen zase 🙂 jinak ja objevila na ko na gyn. letak na tyhle slipovky a taky je minim otestovat http://www.lekarnanatura.cz/intimea-lactoprobio...

speedygon
12. bře 2013

@gepe ze které části Prahy vlastně jsi?Já ze Smíchova a poblíž právě máme lékárny dobré...v jedné mám i členskou kartu 🙂

speedygon
12. bře 2013

@gepe nějaké takové vložky mají i v "naší" lékárně...ale cenu ani značku teda nevím...ono se při těch potížíš prý doporučuje intimky nepoužívat, aby tělo mohlo dýchat...používat čistě bavlněné prádlo(dnes sehnat mi přijde umění a asi stojí dost)....ale zas pro ten pocit a kdo to má potom prát, že? 😅

speedygon
12. bře 2013

@gepe a asi bychom to tu neměli řešit, jsme mimo téma....mám i Skype či ICQ, pokud máš zájem...kdyžtak mi písni IP a pošlu údaje 🙂

gepe
12. bře 2013

@speedygon IP 🙂

maximka33
13. bře 2013

@antymania666 a kde přesně tě to bolí, v bocích? mně zase kostrč a nad kostrčí.. volala jsem doktorce, co s tím, a prý je na to rehabilitace, takže už jsem na to přihlášená. uvidíme, jestli to zabere.

antymania666
autor
13. bře 2013

@maximka33 me jakoby od kříže přez celý zadek..proste panev no.

kackaj
10. kvě 2013

@antymania666 ahoj, prosím tě, řešila jsi tento tvůj problém nějak s dr.? A pokud jo, poradil ti a jak? Mě bolí ta pánev celkem dlouho, možná už od 12tt, ale jsem si říkala, že se prostě tělo chystá. S prvním mě bolela taky, ale jen chvilku a ke konci těhu už jsem od toho určo měla klid. Ale teď bych řekla, že se mi to spíš čím dál víc zhoršuje, už mě to bolí fakt fest a v noci, když se mám přetáčet, tak hekám jak ňáká babka🙂 Mě dr. teda doporučila vápník, ale mě by zajímalo, jestli je to jen tím, nebo jestli mám třeba nějak cvičit atd. Já jsem si jí moc nestěžovala, moc jsme to neprobíraly, takže ona neví, že mě to bolí tak fest. Většinou když k ní jdu, tak jsem zrovna fit, že si ani nevzpomenu, že jindy mě to bolí jak čert... Tak prosím, máš už to nějak vyřešené? Pomohlo ti něco? Díky za odpověď🙂

antymania666
autor
10. kvě 2013

@kackaj ahoj, ne neresila, je to prej normalni,takze me o bli i ted..neda se nic delat 🙂

kackaj
10. kvě 2013

@antymania666 jj, taky jsem se nakonec o kamošky zdravotnice dozvěděla, že to je asi normální...že možná tím, že už je to druhé těhu, jsem víc povolenější a bolí to víc jak u prvního. Trošku mě to teda děsí, doufám, že se nemůže následkem toho něco stát...jako nějaký dlouhodobý potíže s páteří atd. Snad to po porodu odezní🙂 Tak vápník neuškodí, to už asi budu dlabat do konce a jinak jupí...už jen dva a něco měsíce takovýho utrpení🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru