Ve 26tt váží plod 1500 g, je to normální váha?

scheetje
27. led 2014

Zdravim vas maminky a mam dotaz,
dnes mi doktor na ultrazvuku rekl, ze vaha plodu v mem 26. tydnu je 1500g. Vic to nekomentoval a az doma jsem si na netu precetla, ze takova vaha spis odpovida 31. tydnu. Ted nevim, jestli se nespletl, a nebo to muze byt ... ehm...normalni?. Mela to nektera z vas podobne? Jeste podotykam, ze ja i manzel jsme hodne vysoci. Dekuji za vase zkusenosti.

akashka
28. led 2014

@scheetje vůbec nic si z toho nedělej, to měření je jen orientační, a stačí tam fakt milimetr a váha je úplně někde jinde.. navíc mimčo může přibírat skokově, u mě taky hrozili obříkem, byl o tři týdny napřed, na další kontrole zas nepřibral skoro nic, takže byl skoro pozadu, pak zase přibral a byl napřed a teď zas s váhou stagnuje a nakonec to bude úplně normální mimčo určitě 😉 Navíc ta váha se určuje ze tří parametru - obvod hlavičky, obvod bříška a délka stehení kosti, a pokud jste oba vysocí, třeba je miminko jen delší a má dlouhou stehenní kost 😉 Ale vždy je ten odhad opravdu jen odhad a reálná váha se může až o 500g lišit 😉

rozzaarka
28. led 2014

@scheetje Ahoj, to vubec neres. ty odhady jsou cca a treba nas malicky byl prvni 2 screeningy podle tabulke fakt mega obr, desila jsem se, co budu rodit a pk se to zklidnilo a jedeme "podle tabulek" 🙂 teda aspon to tak vypada 🙂 hlavne ono kdyz kouknes na vic vahovych tabulek, tak kazda vypada jinak... 🙂

antoinet
28. led 2014

Přesně tak. Nám doktor 2x přeměřoval hlavičku, milimetr udělal rozdíl 300 g.

koala77
28. led 2014

Ale může to tak být...já i manžel měříme 185cm a pořád mě taky děsili, jak budu mít obříka...nakonec měl 4,520 g a 52 cm....ale počítej jak říkají holky, tak + - až půl kilča 🙂 ...lepší větší, než nedochůdče 😀

scheetje
autor
29. led 2014

Moc dekuji za vysvetleni a uklidneni 🙂

alamo
29. led 2014

U me se sekli o 800gramu.

bucinkas20
2. únor 2014

já jsem momentálně 32+2 a v 31. týdnu mi gynekolog řekl, že je naše mimi asi 3 týdny předem a váží 2kg 😕 hodně jsem o tom četla a prý se doktor může seknout a to i o dost. Můj doktor mi na to řekl, že mě budou vizuelně hlídat a že mě určitě nenechají přenášet, ale na vyvolávačku jít taky nechci. Moje původní váha je 44 kg, i když už jsem 20 kg přibrala 😀 každopádně rodit 4,5kg dítko taky nechci 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru