Velikost miminka neodpovídá termínu porodu

evcounek
20. čer 2013

Ahojky maminky potřebuji poradit. už od začátku máme problémy s naším nenarozeným miminkem. ☹ v 7tt krvácení + hospitalizace v nemocnici (prý je to hemnatom a pak se z toho vyklubalo mizající dvojče) pak že máme dvojí srdeční akci, pak že nemáme srdíčko a druhý den bilo jako zvon, ale že máme divné obaly a další týden vše OK no druhý měsíc těhu fakt zážitek na celý život 😠 pak vše OK termín porodu stanoven UTZ na 12.11. (stanoven ve 13tt vše bylo v pořádku i NT 1,2, ale prý jsme jen o něco menší) podle MS to mělo být 5.11. (ten prý neodpovídá)
dnes jsem podle termínu porodu (stanovený UTZ) 19+2 (měli jsme jít na velký UTZ ve 20tt) a dr. mi řekl (už jak jsem si lehla na lehátko) že se mu nezdá, že bych byla ve 20tt. udělal mi tedy UTZ a dopovídáme 18+4. Jsem zklamaná protože jsem chtěla už vědět jestli je vše OK. a teď mi zaskočil s tímhle. objednal si nás na 4.7. prý pro jistotu to zkoukne znovu. Když jsem se ptala jestli je vše v pořádku tak říkal, že mimi má ruce, nohy, hlavu, bříško, srdíčko bije, má žaludek a močový měchýř.žádné větší morfologické vady (rozštěy) nemáme, ale pro jistotu mám přijít toho 4.7. Prý se nesmí prošivihnout 24tt pro případné ukončení těhotenství, ale prý to vypadá zatím v pořádku.
byla nebo jste na tom některá stejně? je něco špatně, nebo má můj dr. jen špatný UTZ ☹

martina_z
20. čer 2013

Mela jsem hematom od 7tt a krvacela jsem az do 5. mesice. Dite bylo trochu mensi (cca o 2 tydny) az na screeningu ve 31tt. Dr. jen rekl, ze se na velikost miminka podivame znovu za 3 tydny, ale uz jsme to nestihli. 33tt jsem rodila a syn byl docela prcek, 1,7kg a 40cm, ale uz to pekne dohani. At Ti to dobre dopadne, aspon jako mne.

socina
20. čer 2013

stačí se seknout o jeden dva milimetry a už jsou o týden jinde, jednou měla naše holka víc, pak zase míň... A před porodem, jeden doktor mi řikal odhad váhy 3,1kg, dva dny na to v porodnici dotorka řikala 3,4kg a nakonec měla 3,7kg.

evcounek
autor
20. čer 2013

@martina_z
@socina Holky děkuji už z toho začínám bláznit.Před prvním těhu vše v pořádku pak na začátku těhu jsem byla donucena změnit doktora za doktorku (z důvodu dlouhodobé nemoci) po šestinedělí převzal ordinaci jiný dr. a vše v pořádku, ale od té doby co jsem těhu si mě přehazují jak horký brambor když se začnu těšit tak nějaká katastrofa (krvácení, divné obaly, menší mini, zemřel praděda ....) Začala jsem se opět těšít a opět je z toho malý problém. no snsd to dopadne dobře a my budeme mít jen šoupnutý termín porodu na později. 30.11. totož slaví manža 35 tak snad dostane krásný zdraví dáreček 😀

helcenka
20. čer 2013

@evcounek - nelámejte si s tím tolik hlavu, je to asi těžké, chápu tvé obavy, ale snad vás trochu uklidní, že miminko je v normě, když odpovídá plus i mínus 2 týdny, tzn, může být o 2 týdny menší nebo o 2 týdny větší - to je v normě.
Hlavní je, že miminko roste a ne velkém UTZ bylo vše v pořádku.
Nicméně je divné, že takhle šoupou termíny podle velikosti miminka. Termín se určí vždy jeden, na začátku těhu, podle MS nebo ovulace. Pak se může podle screeningu určit ještě druhý termín, ale měnit termíny...
A jestli dobře počítám, že ten rozdíl u vás není zas tak velký... Takže určitě bude vše v pořádku.

romantika
20. čer 2013

@evcounek
ahoj pokud ses tehotna poprvé tak v prekladu to co pises znamena ze mas uplne normalni tehotenstvi. bohužel dnes to tak doktori vse rikaji. Ale podle toho co pises je dite uplne normalni a vzhledem k tomu ze mas NT i vady v poradku tak ses jedna z tech stastnejsich co je tehotna. krvaceni, hematom i mizejici dvojce je skoro v kazdem tehu uplne normalni, jen ne každý na to prijde nebo to resi. Ja bydlim v praze a mela jsem vse co pises a ani z jednim mne nehospitalizovali, vždy rekli ze to tak je.
Takze vesele tehulkovani, UTZ je velice orientacni takze mereni +- 14 dni je uplne zavadejici. Resi se az rozdily vice nez 14 dni ale často je to jen chyba mereni protože UTZ zkresluje.
Vse je v naprostem poradku.

evcounek
autor
20. čer 2013

@romantika je mi líto, že jsi tím taky prošla, ale právě, že tohle je moje druhé těhu a z prvního máme doma zdravého čilého tříletého koučka. Když jsem čekala Lukáška tak jsem skoro ani nevěděla, že jsem těhu 😀 UTZ mi dělali max 3x a to v 8tt (na srčíčko) ve 20tt a asi ve 30tt. žádné NT hodnoty nic, žádné krvácení nic. a teď si to musím asi vybrat za obě těhu.

@helcenka jo jo termíny šoupou jak se jim to hodí, ale poslední MS jsem měla 29.1. a další jsem měla dostat +- 3.3. měla jsem po HA delší cykly tak to přikládám taky k tomu že ovu byla později. A můj současný dr. má asi horší UTZ protože jsem u něj byla +-14dní po vynechání a skoro nic tam neviděl a za 3 dny jsme jeli na pohotovost protože jsem krvácela a byl víkend a dr. mi řekla, že máme krásné mimi se srdíčkem ale kousek vedle to vypadá na hematom v nemocnici jsem stávila asi 5 dní 😠 a na prodouštěcím UTZ bylo vidět srdíčko s dvěmi srdečními akcemi (asi prý zakládající pupečník) no a druhý den u mého dr. srdíčko nebylo a další den v nemocnici (poslal mě hned na revizi) zase jo už jsem si připadala jako blázen. nakonec to snad zdárně dopadne a budeme mit zdravé druhátko 😉

romantika
20. čer 2013

@evcounek
no to je asi tim ze nemas srovnani, ale opravdu vse co si psala jsou celkem opravdu bezne věci, mela jsi stesti ze u prvního to nebylo. z mych kamaradek jsme měli skoro kazda něco z toho co pises. mizejici dvojce je velmi caste, téměř vetsi procento tehu je jako tehu dvojcat a pak to silnejsi vyhraje, Mela jsem pokazde, jen poprvé jsem nekrvácela, podruhe ano. Mereni UTZ je velice velice zavadejici, u první mne zmerili ze budu rada ze porodim 3 kila a ja byla rada ze mala nemela přes 4ri. Hematom je také dost bezny a většinou se vstreba.
No takze to nejdulezitejsi screening, NT a vady jsi mela uplne bez problemu cili je vse v poradku. Oni dnes jen doktori musí rikat vse nahlas a vyzni to třeba divne. Jen te proste hlidaji, bud rada, aspoň mimiska uvidíš. Jestli ma vnitrni organy v poradku i NT tak je vse ok. Uzivej si
Ja si prave zaplatila u me dr nadstandart a diky tomu jsem mela utz pokazde a prave jen jsem se dozvídala kde jakou blbinu, protože něco ti musí rict. Nic z toho co si psala není nestandartni.
Druhé tehu jsem spinila a krvacela víckrát, vždy jela do porodnice a pokazde na mne koukali jak na blba, co plasim, ze je to v prvním trimestru prece bezne 🙂))) tak vidis

maximka33
20. čer 2013

@evcounek Víš co, škoda že tě doktor objednal už na 20tt,ukončený by byl lepší. já šla až ve 22tt a taky nebylo pozdě, miminko už bylo větší. takhle tě doktor zbytečně stresuje. ale věř, že to nic vážného není. moje mimi zas mělo o dva týdny větší hlavičku, teď už jen o týden 🙂))

katyxq
20. čer 2013

a dívala ses, jak rozměry miminka na UTZ měří? Milimetr sem, milimetr tam, záleží, jak je miminko natočené a jak se doktor trefí značkami a hned máš věk miminka plus mínus pár dní, navíc každé dítě je jiné, nepasuje na milimetr do tabulek 😀. Klid, s velkou pravděpodobností je všecko v pořádku, miminko potřebuje nejvíc klidnou a spokojenou maminku, pokud ti doktor pro klid duše udělá další UTZ, tak jen dobře 🙂.

evcounek
autor
21. čer 2013

@katyxq já vím když jsem čekala LUkyho tak měl hlavičku o týden větší než nožičky a já si říkala co se mi to asi narodí, 😀 ale to mi přišlo, že jsem byla v pohodě. teď jsem se synkem doma a začíná to na mě všechno padat. zvlášť v těch vedrech (my měli v obývacím pokoji 32°C a LUky v pokojíčku 28°C a to jsme měli zata žené žaluzije celý den) zacelý den můžeme tak od 5hodin ven (mám vycházky dopoledne) a to stejně bylo jen vykoupat v bazenu a za se šup zpátky domů do relativnícho chládku. tak asi z horka začínám moc plašit

@maximka33 no já myslela, že je to tak v pořádku, ale pak dr. zjistil že TP mám podle UTZ a říkal, že rozdíl může být i 14dní a velikost sedíčka se za těch 14dní změní o 0,5cm.

@romantika věřím, že nakonec vše dobře dopadne a my se za 14dní dozvíme čekáme zdravé miminko, jsetli je to kluk nebo holka je přece úplně jedno hlavně ať je to zdravé.

helcenka
21. čer 2013

@evcounek - jasně, že to bude v pohodě, plus mínus 14 dní je naprosto v pořádku a vy ten rozdíl máte jen nepatrný.
Naše mimčo taky odpovídalo při UTZ různým velikostem, takže jsme byli ve fázi, kdy bylo o týden menší i o týden větší než mělo být a všechno bylo v pohodě. Holt jste se s UTZ trefili zrovna do období, kdy je o kousíček menší.
Mně ale nikdo termíny porodu neměnil, měla jsem jen jeden, ať bylo miminko velké, jak bylo.

evcounek
autor
21. čer 2013

@helcenka no snad za 14dní se budeme radovat ze zdavého mimi. dřív žádný UTZ nebyla taky jsem zdravá. Termín porodu podle MS prý neodpovídá (ten by byl 5.11) ve 12tt mi dr. dělal UTZ a napsal termín na 12.11. (ten by měl odpovídat) ale říkal, že jsem menší (to mi říkal na každém UTZ) tak nevím jestli to třeba jen špatně nespočítal ty týdny. S Lukym jsem to neznala. JEdne termín podle MS byl 11.5. a Luky se stejně narodil dřív 5.5. a aby těch pětek neměl málo tak v 5:15 😀

šéfová manželka taky měla spočítaný špatný termín porodu (asi o měsíc) vycházeli jí špatné tripple testy, NT hodnoty tak je poslali na plodovku tam jí řekli správný termín porodu a že mimi je zdravé. Nakonec přenášela asi týden

veruska007
21. čer 2013

Taky neodpovídáme. Pročetla jsem na netu hodně odkazů, pokud je rozdíl cca do 3 týdnů, tak je to normální. Já mám rozdíl 1 - 14 dní. Zvláštní je, že podle tabulek v Prenatalu mimčo odpovídá o 2 týdny mladší, ale gynekoložka má jiné tabulky a tam odpovídá +/- akorát. A když kouknu do starší literatury, tak je i trochu větší. Takže spíš dnes ty statistiky odpovídají dětem s vyšší porodní váhou - děti se dnes skutečně rodí větší a těžší. Jenže já měla porodní váhu v termínu malinko přes 2 kg... tak je jasný, že v porovnání s tabulkami čekám prostě prcka 😉 . Hlavní jsou měsíční přírůstky, pokud mimčo přibývá, tak je to ok.

bonavoxa
21. čer 2013

@evcounek Ahoj, i já Tě uklidním. že je mimi o týden menší mi říkali už v 17. tt., pak byl chvilku klid, pořád menší o cca 14 dní..až do 30 týdne, kdy to byl najednou měsíc. chodila jem na merení a prutoky co týden, ve 35. týdnu mi dokonce rikali, že mimi má jen 1,5 kg. No hruza..už začali točit o genetických vadách ap. Ve 37. týdnu se míša narodila, mela pres dve kila, byla drobná, ale jinak v pohode 🙂 Má geneticky menší hlavičku, my máme vsichni malé uzke hlavy..a tak jim to celkove ve vypočtu delalo malé a lehké mimi. Stačí teda jeden udaj a hned je z toho apokalypsa.

evcounek
autor
21. čer 2013

:@veruska007 tak jsem při narozní měla 3,1 a můj synek zrova tak. moje sestřička měla při narození asi 2,5kg (maminka měla těhu cukrovku a to jsou prý buď velká mimi nebo naopak zase malá miminka) a měřila 50cm doma jí říkali pavouček (samá ruka samá noha 😀 ) a mě bumbrlíček přece jen to skoro kilo bylo vidět. 😀

Já se jen bála aby se něco nezanedbalo přece jen ten rozjed nebyl idelání, i když tady většina maminek píše, že je to všechno dnes normální

veruska007
21. čer 2013

@bonavoxa Jé, já jsem na tom cca jak vy, u nás zjistili pomalejší vývoj v 16.tt, na průtoky taky chodím. 1,5kg mělo mimčo ve 32.tt. A teda předčasný porod mi hrozí akutně... tak trnu, byla bych ráda, aby to mimčo dotáhlo aspoň na 2 kg.
Jinak dr. říkala, že velkou roli hraje tvar hlavičky - ten udělá rozdíl ve velikosti i 3 týdny. A stehenní kost prý standardně vychází o týden mladší.

evcounek
autor
21. čer 2013

@bonavoxa jo jo kamarádka má hočičku o půl roku mladší než je Lukyna a dr. je vloni honila od čerta k ďáblu, že malá má malou hlavičku a že jí předčasně srůstají švi a kdesi co si a nakonce zkončili v pražské nemocnici (nevím v které) a tamní dr. si klepala na čelo že se dr. asi zblíznila když má malou hlavu maminka a tatínek ta holčina nemůže mít hlavičku ja pátrací balon aby byla dr. spokojená.
tak snad bude vše v porádku. už jsem se docela uklidnila. manža si taky myslí, že moc plaším. Je fakt, že nějak víc tohle těhu řeším, přemýšlím a vymýšlím kraviny.

bonavoxa
21. čer 2013

@veruska007 Tak už jste ve 34. týdnu, to je v pohode 🙂 Me hrozil predčasný porod od 28. týdne, mela jsem čípek 1,5 cm, mekký prostupný na prst a zevnitr nálevku jen 6 mm. Nakonec jsme držela do 36+1. Tomu doktoři ani neverili 🙂 Malá má 5 mesícu, s odečtem 4..je živá, veselá, vyvíjí se normálne..občas me teda štve, jak nechce jíst a nechce spát, ale to už jsou maličkosti :D Spala bych jak koroptev..ale to je jen realita prvomatky. S dalším to bude lepší. Když teda prekonám strach z tehotenství.

bonavoxa
21. čer 2013

@evcounek Nakonec ta realita nebyla tak špatná..a dneska už vím, že bych se tak nestresovala...ti doktoři me totálne zdeptali..každý týden me meril nekdo jiný..a meli k tomu takový chladný prístup..dokonce mleli o ukončení tehotenství...no užila jsem si. A ve výsledku zdravá živá drobná holčička. Má 7 a pul kila, ale není to na ní videt, proste celkove zustala drobná.

veruska007
21. čer 2013

@bonavoxa No, právě začínám 34.tt, dr. říkali, že musím vydržet aspoň do ukončeného 36.tt. Tož nevím, od 31.tt mi pomalu odtéká plodovka 😒 , některý den jsem v suchu, někdy (třeba dnes) fakt plavu 😨 . Dr. mě pozvala na kontrolu až za měsíc, tak trnu a modlím se za každý den navíc. A ty začátky s nedonošeňátkem byly v pohodě? Já měla prvorozeného chlapečka drobného a měli jsme zpočátku hrozné problémy s kojením a dokrmováním UM, byl hrozně spavý a neměl sílu sát, krmila jsem ho skoro non-stop... tak se toho trochu bojím. Já právě jak se narodila malinká, tak si taky rodiče dodnes vzpomínají, že jsem první rok téměř nejedla, kojení bylo horor (neměla jsem sílu sát a pořád usínala) a byla jsem nespavec (což mi vcelku zůstalo... naštěstí, děti mám taky nespavé, být sova, tak asi umřu 😀 ).

bonavoxa
21. čer 2013

@veruska007 Me říkali, aspoň do 34. tt. Pocit, že jsme mokrá jsem měla taky pořád, ale ke konci jsme měla Utrogestan, Atb..a furt něco..dělali mi i test na plodovku a vyšel negativní. Ale říkali, že už má mimi plodovky málo. Nakonec mi rupla v noci 36+1 a tekly ze me snad litry vody. začátky s nedonošenátkem..asi klasika jak to bývá...nacpat do ní neco byl problém..bud spala..nebo řvala..to jí zustalo dodnes...trpepla i hodne na prdíky, takže se proste nerada krmí..dodneška občas lokne a začne vrískat, tak jeden drží a druhý krmí stríkačkou..a spolyká tolik vzduchu, že pak pulku vyblije..chjo. treba včera..a to bylo takové horko. Vubec nefunguje, že jednou ji dame mina podruhe si vezme vic..ona si pak zvykne na male davky a nechce a nechce :D Její strop je zatím 140 ml na jedno krmení. Krmíme porád 7krát denne. Pres den občas spí, občas ne...nekdy si to blbe rozvrhne, nespí mezi krmeníma a pak je hruza, nechce ani jíst a vrestí u všeho. Ale co tak všude čtu, tak to je ješte nejmín, jsou daleko horší deti. naše Míša ve 22.00 lehne a spí až do 7mi rána, to je pro nekteré maminky luxus. Kdyby ješte hezky jedla a tolik nebrblala, tak je uplne že zlatá. Pres den jen mrví hračky, vykládá, furt by se otáčela, kopala,...Jen to krmení..jít nekam na návstevu nebo krmit venku..je stres, jak to decko zase bude naladené.

veruska007
21. čer 2013

@bonavoxa No, jak to tak popisujes, tak to jsem byla cela ja 😀 . Narodila jsem se v terminu, ale 2,2 kg. Toz ja budu doufat, ze jeste chvili 2v1 vydrzim. Testy na plodovku mam pozitivni, ale odteka relativne malo, stiha se tvorit. Spis se bojim infekce, ta by pry porod rozjela hned. Atb. nemam 🙄 , pry je nemuzu brat 2 mes. v kuse.

cmuchacekoli
25. čer 2013

vubec se nestresuj dopredu ty jejich terminy jsou stejne nepresný,a jen orientační,každý miminko je jiný,přibírá a roste jinak,jinak ja u prvniho tehotenstvi mela dva terminy,Pavlinka byla furt o tyden mensi a stejne se narodila jeste o tři tydny dřiv a byla normalně donošená,segra ve 32tt na UZ mela malou o dva a pul tydne menší a tak ji za čtrnác dní jen skontrolovali jestli roste,a všechno dobře dopadlo,je jen menší spíš drobnoučká mela 2750g a 47cm a to ji jeste přenášela:o)jinak te při druhým těhotenství mam opět dva termíny a miminko bylo o týden a dva dny menší a to me ješte upravovali termin protože jsme měla velmi nepravidelny cyklus,a za tyden už miminko bylo normalne veliky,dnes jdem znova tak jsem zvedava,hlavne když je vše jak ma byt a hlavne roste:o)jinak mam maličký bříško že se každej diví že už budu začínat 6měsíc,dnes jsem 21+7 😀 a už několik lidí mi řeklo že to není moc vidět,přibrala jsem jen 2kg zatím:o)

evcounek
autor
25. čer 2013

@cmuchacekoli hmmmmmm tak s bříškem na tom budeme asi stejně na začátku 2m jsem stresem a nevolností shodila něco málo přes 3kg a ještě jsem je nedala nahoru (no už asi jo na poslední kontrole před týdny jsem měla nahoře 2,5 kg)
jinak taky se každý divý jestli jsem fakt těhotná. už mi to začíná lést na mozek že chce každý vidět průkazku aby mi uvěřil 😠
Jinak s délkou těhu se asi spíš trefil dr. v nemocnici na UTZ ve 20tt. dnes ráno se mimi prvně boulilo u pupíku tak snad vše bude dobré.
Jak jsi dnes dopadla?

cmuchacekoli
25. čer 2013

@evcounek ja jsem rada ye moc nepribiram,mam prasky na vysoky tlak a mam strach abzch zas nedostala preklemsii,u prvni holcicky jsem do 34 tt pribrala jen 6 kg,jenomye diky tz preklemsii telo yadryovalo vodu a ya tri tydnz yadryelo dalsich 6,5kg vody,to jsem nemohla ani chodit poradne...jinak dopadly jsme velice dobre,dozvedeli jsme se ze budeme mit chlapecka 😀 je vsechno v naprostem poradku,dukladne ho prohlidl,veskery organy,srdicko,rucicky,noyicky,placentu,vodu,prokrveni,pater,dokonce jsem videla i ledvinky a nejvetsi zazitek byl to pohlavi,udivilo me jak k pomeruk zadecku a nozickam ma velikej pytlicek 😅 vse odpovida stari tak jsem rada ze nam pekne dorostl 🙂 naprosto te chapu ja jsem mala a mam vetsi zadek a brisko krasne splyne jen z profilu to uz je videt,ale kdo me nezna tak si rekne ze jsme jen tlusta,neni to nic prijemneho posloucht narazkzy ve forme>teda kde to mas,nebo opravdu jsi tehotna...sice vim ze to neni vubec dulezity a mrzi me to,a tak jsem hledala na netu proc mam maly brisko a prisla jsem na to ze to ovlivnuje nekolik faktoru ...http://www.mojebetynka.cz/tehotenstvi-a-porod/t...

cmuchacekoli
25. čer 2013

@evcounek jinak ja s pohybama jsme necitila poradne zadny a po tom 20 tt to je vic a vic a ted se az kolikrat divim co tam dela jak je to silny a dokonce jsme si vsimla ze se ozyva i pravidelne,u Pavlinkz jsem ji moc necitila ani tesne pred porodem a ted to je sila kolikrat citim jak se nacpe k jedne strane jak se to tam pne a vydzcky se to tam pekne vybouli 😀 a ty vis co budete mit?

evcounek
autor
26. čer 2013

@cmuchacekoli no tak Lukyho jsem si první pohyby uvědomila 6.12. to vím 100% ale asi tak +-týdne jsem myslela že to jsou prdíky a on to Luky (v kterým týdnu jsem byla si už nepamatuji) a teď je cítím už tak od 17tt, je pravda, že ze začátku to bylo takové lochtání a teď už má mimi docela sílu a je už i někdy vidět jak se hýbe a boulí. Jinak nevíme co to bude i když manža od začátku tvrdí že to bude holka prý vypadám strašně (no moc mě potěšil) a na posledním UTZ se mi zádálo, že vidím tzv. kávové zrno mezi nožičkami (i když dr. tvrdil, že je to ještě malé) přece jen se mi zádlo, že pindík vypadal u Lukči jinak 😀

cmuchacekoli
26. čer 2013

to tě čeka taky ted někdy ultrazvuk ne?halvně když nam to všechno dobře dopadne a miminka budou zdravoučký!Abych řekla pravdu sice jsem mela krasnej a rychlej porod skoro s žadnou bolesti,ale bojim se že ted to takový nebude že si to pořádně vychutnám...hlavně to zrničko je tak nejak uprostred a pindik je hodne nastrane kdybych to nemela načteny taky me to doktor neřekl přišlo by mi to stejny jako u Pavlinky:o)) 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru