Velikost plodu v 16. týdnu. Jak to bylo u vás?

ajanca
12. čer 2008

Ahoj holky, jsem na začátku 16 týdne a mimčo měřilo přesně 8,13 cm - dle PM to bylo 15+0 a dle IVF (umělého oplodnění) 14+5 tt. Doktorka řekla, že je menší než by mělo být. Nepamatujete si některá, jak to bylo z velikostí mimíska u vás?? Díky

petule.h
12. čer 2008

já to nikdy neřešila, ale nedávno jsem se ptala a doktor mi řekl, že se to neměří, že je hlavní, že je v normě na tom ultrazvuku, tak nevím...i v porodnici mi u prvního řekli jen cca váhu...nikdy né velikost, tak v tom neporadím 🙂

slunickooo
12. čer 2008

Ahojík - tak mě naposledy měřil mimčo v 11 +5 tt a mimčo měřilo 5,6 cm. Pak jsem byla na UTZ taky v 16 tt ale to mi velikost neřekl.....

ajanca
autor
12. čer 2008

mě právě taky velikost neřekla, ale jednou jsem už "neúspěšně" těhotná byla a to jsem právě neustále slyšela, že plod je menší, než by měl být a nakonec se přestal vyvíjet a bylo po všem.Tak jsem se na velikost zeptala sama a řekla, že je tedy menší než by mělo být, ale že se uvidí příště. Tak tápám a když jsem se dívala do knížek a na internet, tak všude uvádí, že by mělo mimčo měřit minimálně 12 cm, tak si říkám, že jsme opravdu pozadu.

slunickooo
12. čer 2008

taky si myslím, že by měl mít přes 10 cm - ale určitě to nic nebude - neboj, už jsi v 16 tt -a mrnousek to dožene,,,, kdy jdeš na další KO?

ajanca
autor
12. čer 2008

na kontrolu jdu zase až za měsíc.Připadá mi to dlouhá doba, ale mají to takhle určitě všechny, tak musím taky vydržet.

ajanca
autor
12. čer 2008

slunickooo, nevzpomínáš si, jak jste to měli s velikostí vy?Jen tak na porovnání.

slunickooo
12. čer 2008

mrkni mi do albíčka - mám to tam všechno psaný 😉

ajanca
autor
12. čer 2008

Díky, máš krásné album. Vypadá to tedy, že jsme opravdu menší, ale to určitě doženeme, taky si říkám, že do desátého týdne jsem čekala dvojčátka, tak třeba je proto menší a teď když je tam samo, že bude mít víc prostoru a vše dožene.

slunickooo
12. čer 2008

jo tak, čekal jsi dvě??? Tak to je určitě tím.... neboj se a bud v klidu hlavně ju? Bude to dobrý 🙂

ajanca
autor
12. čer 2008

No, tuto verzi jsem si vymyslela a doufám, že by to alespoň trošku mohlo být tím. Zkusím se schválně na to doktorky příště zeptat.Ale díky za podporu. 🙂

ajanca
autor
12. čer 2008

Tedy to, že jsem nejdřív čekala dvě, to jo, to je pravda, ale myslím tu verzi a velikosti.

slunickooo
12. čer 2008

jj jasný chápu 😉 😉 , já taky čekala 2 , ale jen do 4 tt asi říkala doktorka

skorepka
25. únor 2011

Ahoj těhulky, jsem v 18+1t zajímalo mě jak je mimísek velky, na ultrazvuku jsem byla pred mesicem - 12+5t a mimisek mel asi 8cm. Ted koukam po webwch a nekde pisou 12cm, jinde 18cm a dokonce i 21cm - coz mi prijde jako sileny rozdily.. tak jak pak doktro muze rict, ze je miminko mensi nez by melo, kdyz i v knizkach a casopisech - odbornych se taky neshodnou (brala bych +-2cm) . Jak ste na tom vy kolem 18t? Dekuju 🙂

katkatom139
8. črc 2016

Já jsem tedka v 16+2 malinký je taky menší než by prý melo. Odpovida 15 týdnu. Nemá někdo nějaký rady nebo zkušenosti? Naposledy mi řekli ve 14 týdnu ze má necelých 6cm. Od Te doby míru nevím, jen to že je menší :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru