Vodnatý výtok v těhu nebo předčasný odtok plodové vody?

leny86
17. lis 2012

Holky, jsem v 17. týdnu těhu a trápí mě nějaká vaginální infekce. Dostala jsem tablety na závádění a nevím, zda je to normální, ale přijde mně, že mám teď u léčby ten výtok víc vodnatý...Pamatuji si, že kdysi dávno jsem se také léčila z nějaké infekce a myslela jsem si, že jsem se počůrala, jak jsem byla mokrá. Nemáte s tím zkušenosti? Já se taky trochu bojím, jestli mně předčasně neodtéká plodová voda 😒 . Díky moc!

kikimaruska
17. lis 2012

Já mám problémy s infekcemi časté jak v netěhu, tak jsem se přeléčovala i v těhu a to co popisuješ je normální...konzistence se různě mění a někdy je to až jakoby bíle obarvená voda... a i když se nyní už dva měsíce neléčím, tak se jeho konzistence různě mění 😉. Já osobně bez intimky ani ránu už přes 12 let...

hojda
17. lis 2012

Něco podobnéhé se mi stalo před porodem, v noci jsem se probudila a vstala a já byla mokrá, postel byla mokrá, myslela jsem, že je to plodová voda (nebyla protože to bylo číré, plodovka je růžová, nitečky krve) Každopádně si mě v porodnici nechali a dělali mi výplach. Možná bych zkusila zalovat na pohotovost a zeptat se.

zubecek
17. lis 2012

já to měla celé těhu, do práce jsem nosila nejmíň dvoje náhradní kalhotky...jinak výtok mi zůstal už pořád, akurát v tom těhu byl více vodnatý, tak jsem se bála, že to je voda...ale nějak jsme to vydrželi...

nikmik
17. lis 2012

Jsem na tom stejně. Taky jsem měla v 16tt nějakou infekci. Výtok byl hodně bílý a hustý. Výtok mě trápí do teď, je hodně vodnatý. Doktor mě kontroloval ( na něco jiného ) a vše bylo v pořádku, ani jsem mu to neříkala.

olcab
17. lis 2012

jsem na tom stejně,bez intimky ani ránu 😒 taky si občas říkám jeslti to není plodovka,ale měla jsem to i u prvního těhu

mitote
17. lis 2012

@leny86 no ja te nepotesim, ja mela take porad nejake vytoky... a jednou vecer me ten vytok prisel nejaky vodnaty, to jsem byla 23+6, jako bych si porad ucurovala... byla to voda... na tvem miste bych zajela do porodnice, nic tim nezkazis, max budes mit jistotu, ze je vse ok

mitote
17. lis 2012

@hojda plodovka nemusi byt ruzova, ja ji takovou nemela, muze byt i nazloutla, cira... samozrejme i ruzova, ale neni to to nutne... odtekala me voda dva tydny a vystridala jsem snad vsechny barvy. Akorat nesmi byt hneda nebo zelena, to by byla infekce a zkazena voda.

adelaslaba
17. lis 2012

@leny86 Ahojky, ja jsem měla taky infekci cca 3 týdny zpátky. Dostala jsem takové čiré čípky a vždy ze mě šla tekutina. Bylo to z těch tobolek, já jsem to neřešila. Jsem po kontrole tak vím, že to plodovka určitě nebyla. 🙂

ustarana
17. lis 2012

@leny86 Ahoj, v prvom tehotenstve som takýto výtok dostala v 28 tt zo dňa na deň. Tak som v strese bežala na gyndu, či mi neodteká plodovka. Doktorka ma prehliadla a potom mi vysvetlila, že telo sa takto chystá na porod a je to vraj normálne. Po tejto skúsenosti som bola vystresovaná, tak som sa snažila zohnať vložky, ktoré sa pri kontakte s plodovkou zafarbia, ale nič také už nie je v predaji. Eventuálne by sa dali na test použiť lakmusové papieriky, ale to je zas nespoľahlivé a mohlo by ťa to vydesiť. Inak v druhom tehotenstve ma to trápi už teraz. Ale na rozdiel od teba netrpím na žiadnu infekciu. Asi by som pre kľud v duši išla na gyndu (kľudne aj na pohotovsť). Pokiaľ je to len obyčajný výtok, tak najhoršie, čo sa ti može stať je, že tam zabiješ hodinu s nevrlým doktorom. Pokiaľ je to problém, tak sa može okamžite riešiť. Tak držím palce.

naomi6
18. lis 2012

@leny86 Ahoj, to není plodovka, neboj se. Já jsem měla taky mykózu v těhu a po zavádění globulek jsem měla výtok. Dr mě hned o tom informoval, že je to normální a nejedná se o plodovku. To poznáš, až půjde před porodem o plodovku 😉 Držím palce

maladama
19. lis 2012

@leny86 jestli bereš boraxové globule (takové ty čiré, jakoby gelové), tak ty potvory se během hodiny roztečou a vytečou - v lékárně ti měli říct, ať k nim nosíš vložku, protože to žádná intimka neudrží. Já je musela zavádět přes den (protože na noc jsem brala v té době utrogestan) a byla jsem z toho celá jurodivá.
jinak zvýšený vaginální výtok v těhotenství je normální, kdyby šla plodovka, buď by jí bylo výrazně víc.

gablla
20. zář 2013

Ahoj, protože jsem řešila úplně stejné problémy, a dlouho jsem si nevěděla rady jak je to s únikem plodové vody, tak jsem se rozhodla sem napsat řešení, které mi doporučil můj doktor. V některých lékárnách (u nás v Brně na Oblňáku v porodnici) se prodávají kapky, tzv. temešváryho roztok, které se nakapou na vložku a pokud se zbarví do modro zelena, je na vložce plodová voda. Malinká nevýhoda se kterou se musí počítat je, že občas vychází falešně pozitivní, ale podle mne pokud vložka zezelená, není nejmenší důvod otálet s návštěvou doktora. Navíc kapky mne stáli 56Kc, takze nic nezaplatitelného.
Četla jsem na internetu také něco o speciálních vložkách, ale ty nikde moc nejsou k dostání. Tak přeju všem budoucím mamkám zvlášť prvorodičkám pevné nervy, aby z toho pozorování nezačali blbnout jako já....

denisa8888
18. kvě 2016

Dobrý večír mohu mit dotaz ?

marketa11112
8. kvě 2017

Holky muj dotaz zni...muze odtekat, prosakovat plodovka, pokud jeste drzi cipek?. Byla jsem presvedcena , ze ne...ted jsem zahledla v jednom clanku, ze ano...nevi nekdo? Dekuji

Jinak pri prvnim porodu jsem mela plodovou vodu zcela cirou...

petruska007007
10. únor 2019

Holky nechci nikoho desit, ale pokud mate jakekoliv pochybnosti, jedte hned do nemocnice.
16.tyden, pred 2 dny ultrazvuk, vse ok...nekolikrat v noci ze me vyslo mnozstvi vody, rikam si podle diskuzi - asi ten vodnaty vytok?
Rano se to zdalo uz na ruzovele...test z vlozky negativni, ale na ultrazvuku zadna plodovka nezbyla a potrat.
Proste kdyz se cokoliv deje, jedte do nemocnice, ikdyby to bylo 3xzbytecne...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru