Vysazení Utrogestanu a následné špinění, máte zkušenost?

klami
5. zář 2013

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli některá z maminek měla podobnou zkušenost? Od začátku těhotenství užívám Utrogestan (špinila jsem). Ten mi kvůli občasnému krvácení a špinění pani doktorka nechala až do 17.týdne. V neděli (1.9.) jsem tedy vzala poslední, od té doby nic. Včera ráno (středa) jsem ale začala celkem dost špinit tmavě hnědý výtok), běžela jsem k MUDr., ultrazvuk v pořádku, vyšetření také. Nezeptala jsem se jí ale už, jestli to může být následek vysazení Utrogestanu. Od včerejška se to vůbec nelepší, spíš naopak. Mám ležet a víc prý se mnou dělat nemůže ☹ Tak by mě zajímalo, jestli je možné, že se s tím přechodem tělo nějak pere nebo si zvyklo na utrogetan a teď nemá dostatek hormonu. Stalo se vám něco podobného? Děkuju za odpovědi.

tamara387
5. zář 2013

@klami Ahoj já také ze začátku občas zašpinila,dostala jsem utrogestan a ascorutin.Po vysazení asi měsíc byl pokoj ,až ve 13 tt opět,běžela jsem k doktorovi a on mi dal už jen ascorutin na týden.Že ve druhém trimestru se utrogestan dávat už nemá.Od té doby mám klid.Hlavně nic moc nedělej a odpočívej.

klami
autor
5. zář 2013

@tamara387 děkuju moc za reakci. Taky jsem četla, že se má brát jen v prvním trimestru. Ale pak jsem si říkala, že jsou i takové případy, kdy má žena třeba sníženou produkci hormonů.. jestli by se to pak nemělo doplnit takhle.. ale to těžko zjistím jestli je to zrovna můj případ. Můžu se zeptat, jak dlouho jsi špinila v tom 13.tt? Já s tím měla problém od začátku. Ikdyž jsem brala ten Utrogestan, občas (cca jednou za dva týdny) jsem zašpinila, ale do druhého dne to bylo většinou dobré. Teď se to zatím nelepší :-/

tamara387
5. zář 2013

@klami špinila jsem jen dva dny,ale ležela jsem a nic nedělala,taky jsem měla trošku poodlepenou placentu,tak to prý mohlo být tím.Ale někde jsem četla,že některý holky občas špinily celé těhu.

klami
autor
5. zář 2013

@tamara387 jj, odchlípnutí placenty je častou příčinou, proto vždycky dělají ultrazvuk. My jí máme prý v pořádku. Tak snad se to taky brzy uklidní :-/ Taky jsem četla o těch případech, co píšeš. To musí být na budku ☹

sdzu
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru