Výška fundu v 16 tt. Jaká by měla být?

maleva
17. kvě 2008

Ahojky, nevíte prosím, jaká by měla být výška fundu v 16tt. (počítáno od poslední menstruace)?
Já se v tom grafu co je v průkazce nevyznám. 😒

chell
20. kvě 2008

ahoj asi ti neporadim protoze co je vyska fundu netusim...
ale vis co sem si rikala ja kdyz sem koukla do prukazky a videla milion divnejch nazvu co mi nic nerikaj.. ze kdyby se neco delo tak mi to doktor rekne a tak mi sou ty nazvy volny 🙂 jediny co me trapilo byl graf s hmotnosti ale ten uz je mi taky volnej pac ssem uplne mimo asi u vseho🙂)
kdyz se mi neco meni tak se doktora zeptat co to jako znamena a on mi rekne ze vporadku ze to je tim a tim a jen jednou sme resili naky horsi vysledky a vsechno mi vysvetlil tak sem byla vklidu 🙂 ted mam rodit za 6 tydnu a na kresle sem napriklad nebyla ani nepamatuju a zacinam mit strach ze mi treba hodne zmekne neco co mekne.. pise se tam nekde konzistence tuha polotuha a tuha ale trikam si ze doktor vi co dela a kdyz zacnu brzo tak mi stejne nepomuze ze na prohlidce to bylo ok a mimco chce uz ven 🙂
ale jestli te to trapi nevidim lepsi reseni nez se zeptat na prohlidce 🙂

roxxxana
20. kvě 2008

Chell, to buď ráda. Měření cervixscore vaginálně pohmatem po 28 tt nemá žádný význam a naprosto nic nevypovídá o tom, kdy nastane porod. Takže tvůj doktor zřejmě patří k té osvícenější části gynekologů. Přibližně se něco dá vyčíst z vyšetření a měření čípku utz vaginální sondou, ale i tak prostě záleží na miminku, kdy se rozhodne...
Maleva, problém je v tom, že ty těhotenský průkazky jsou značně zastaralý (což jsem poznala tady na koníkovi z nějaké fotokopie, kde v jakési věci dokonce doporučují obrátit se na národní výbor!!!) a tím pádem hodně matoucí pro nezkušené maminky...tak se vykašli na výšku fundu, kdyby nebylo něco v pohodě, tak ti to doktor jistě řekne...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru