Vysoký tlak ve 23. tt i přes Dopegyt, máte zkušenost?

halbar
6. čer 2014

Po nasazení prášků na tlak Dopegyt jsem včera měla 123/90, 125/91 a večer 137/96. Dneska ráno 129/95 a odpoledne 145/99.V příbalovém letáku psali, že to zabere do pár hodin od prvního léku. Už ho beru 3 den. Nic mi není, jen jsem lehce unavená. Prosím, nemáte s tím některá zkušenosti? Díky moc za rady!

melis7
7. čer 2014

Zabral mi do 3 dnů, tak aby se ten tlak držel v normě celý den. Odpoledne jsem ho měla vždycky nejvyšší. Koncem těhotenství mi ještě moje Dr zvýšíla dávku. Taky mi celkem nic nebylo, on vysoký tlak nebolí.Hodně odpočívej a nepřepínej se, aby nelezl nahoru.

bramborka33
11. čer 2014

Také beru Dopegyt už asi 2 týdny... Většinou naměřím kolem 120/80 , když jsem doma. Ale když mě měří moje mudra, tak u ní mám kolem 140/90. Tak ti nevím, asi se u ní moc nervuju. Ještě mi doporučovala, ať omezim solení, že to ten tlak taky zvyšuje.

ivuska027
11. čer 2014

ja som mala s dopegytom 130/95 a viac pocas celeho tehotenstva(s obidvomi detmi 😒 ), brala som aj magnezium az 8 tab denne(mne tvrdlo brucho). Poriadne si to sleduj, nie je to sranda. Ja som mala aj holter od kardiologa a bola som velmi precizne sledovana, ale ku koncu tehu som ten tlak mala uplne besny 😒 Dopegyt som brala este 3/4 roka po porode, kym sa to ako tak zlepsilo a stabilizovalo. Davaj si na seba pozor 😉

vernalis
13. čer 2014

Já tedy nevím, jestli mi vůbec nějak zabírá, tlak mám řekla bych dost podobný, jako když mi ho nasazovali. Asi spíš jde o to, že už víc neroste. Dopegyt beru už 2 měsíce. Dávkování 1-0-1. Řekla bych, že se mi tlak docela snížil, když jsem přestala chodit do práce, za poslední týden mám třeba průměrný tlak 130/75, měřím cca 5x denně. V práci jsem někdy mívala i "perly" jako 152/102 nebo 156/100...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru