Co znamená " Vag..hrdlo 1cm sakralne,prostupne castecne pro prst..."?

luciek9152
21. zář 2018

Dobry den,prosim dnes jsem byla na kontrole v porodnici jsem 39+1 chtela jsem se zeptat zdali nevite nekdo co znamena .
Vag..hrdlo 1cm sakralne,prostupne castecne pro prst,dale nedosahuji,hlavicka balotuje nad vchodem ..hledam vsude ale nic jsem.nenasla nektere veci si dam dohromady ale nekterym nerozumim a bylo tam dnes tolik lidi ze jsem nechtela zdrzovat..tak jsem si rikala ze si to najduale nenasla :-/ predem dekuji za vysvetleni i kdyby aspon s casti 🙂

pavca1982
21. zář 2018

@luciek9152 Znamená to že děložní hrdlo už má jen 1cm a je prostupné už pro jeden prst, hlavička naléhá na děložní vchod.Prostě a jednoduše na 39+1 normàlní nález a připravuješ se k porodu.Kdy to bude to těžko říct s tímto nálezem to může být za pár dní, ale i za 14 dní.😉

luciek9152
autor
21. zář 2018

@pavca1982 moc dekuji tak jsem to pochopila dobre neco podobneho jsem nasla ale nebylo vse vysvetlene ale tohle uz je 🙂 moc dekuji

pavca1982
21. zář 2018

@luciek9152 Není vůbec zač tady je obrázek toho hrdla pro příklad.😊

luciek9152
autor
21. zář 2018

Dekuji 🙂

alkuska
21. zář 2018

@pavca1982
@luciek9152 To, že hlavička balotuje, znamená, že se vznáší (plave), ještě nenaléhá...

agneska7
21. zář 2018

Holky a prosim nevite co znamena hrdlo MS ?

priefi
21. zář 2018

@luciek9152 rekla bych, ze to znamena, ze jsi otevrena na 1cm, resp.prst a miminko ma.hlavicku u porodnich cest, ale jeste netlaci na porodni cesty, takze se vse krasne pripravuje k porodu

priefi
21. zář 2018

@luciek9152 jinak drzim moc pesti, at je vse v poradku 😊 to to ale rychle ubehlo 😊 pamatuji, jak jsme resily zacatek, ktery nebyl s medem 😊 Mimochodem, ja uz vim, ze cekame chlapecka, ale na jmene se s manzelem jeste nedokazeme shodnout 😅 tak jeste jednou tfuj tfuj tfuj, at je vse v poradku, at mas krasny rychly porod a at jsi Ty i miminko v poradku a at pak mate fajn 6ti nedeli.

finist
21. zář 2018

MS znamená, že hrdlo je mediosakralne, tedy ne úplně ve středu spise více dozadu, ale ne uplné

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru