Zkrácený děložní čípek po konizaci ve 25. tt

levandulova
21. únor 2011

Ahoj, jsem nyní teprve na konci 25. tt a minulý týden doktorka při kontrole zjistila, že mám zkrácený děložní čípek na 25 mm. Loni jsem prodělala během několika měsíců dvě konizace děložního čípku kvůli předrakovinému nálezu 2. stupně, takže po těchto zákrocích mám čípek cca o 1/3 kratší. Doktorka mě zatím pustila do práce s tím, že mám přijít za dva týdny na kontrolu a pokud se to nezlepší, tak zůstanu doma. Pravdou ale je, že mně v posledních dnech velmi často pobolívá v podbřišku a cítím velký tlak a bolest.
Řešila jste některá také zrkácený čípek už ve druhém trimestru? Jak to váš doktor řešil? Jsem z toho nervózní, protože ještě rozhodně nejsem připravená na to, že zbytek těhotenství můžu nečinně proležet doma, nedej bože v nemocnici. Tak bych ráda věděla, jak to řešili doktoři u ostatních, abych měla představu co mě čeká a co mi může doktorka při příští kontrole říct, pokud se to nezlepší. Díky za vaše postřehy...

zizelin
22. únor 2011

Ahoj, řešila jsem to, protože mi začaly stahy po 25tt. Čípek byl ok, dostala jsem hořčík. Z netu jsem vyčetla, že riziko předčasného porodu je v případě čípku kratšího než 2cm - takže máš ještě rezervu🙂 Určitě to chce co nevíc odpočívat a v případě komplikací ihned do nemocnice.

levandulova
autor
22. únor 2011

@zizelin Děkuju za odpověď. To odpočívání mi bohužel vůbec nejde, denně chodím z práce kolem sedmé i později, pak si to vyčítám, protože mě děsně bolí břicho... Zrovna včera jsem chtěla brzy domů a dorazila jsem až kolem osmé a to mě bolelo břicho už od rána. Ale té práce je prostě moc. Začínám si říkat, že jediné co na mně pomůže je asi opravdu jen to, že mě doktorka nechá doma ☹

spagatice
22. únor 2011

Ahoj, já s tím sice nemám žádné zkušenosti, ale myslím si, že by pro tebe bylo lepší jít na rizikové hned teď, být víc v klidu, zařizovat si pomalu věci pro miminko, chodit třeba na procházky apod. Než čekat, až se ti čípek zkrátí ještě víc a pak budeš muset doma jen ležet.

mamkamarketa
22. únor 2011

ahoj, ja jsem resila podobny problem. me se zkratil trocku cipek (presne nevim o kolik) ale drasticke to nebylo. jenze s moji diagnozou zeny casto potrati nebo porodi predcasne. to byl jeden z duvodu, proc jsem dostala ve 26tt neschopenku. byt tebou, zustanu doma, za zdravi miminka to stoji 🙂

zizelin
22. únor 2011

@levandulova na to bolení břicha mi docela dobře zabral ten hořčík, můžeš to taky vyzkoušet 🙂 taky chodím do práce a čím jsem unavenější, tím to večer bývá horší - myslím ty bolesti.. doktor mi chtěl napsat neschopenku, jenže když jsem doma a lítám kolem syna, tak si taky neodpočinu.. naštěstí manžel mi hodně pomáhá a nechá mě si odpočinout aspoň večer..

levandulova
autor
24. únor 2011

Nenajde se tu ještě někdo kdo zrovna řeší ten samý problém? 🙂

okurkaa
24. únor 2011

@levandulova Ja bych si vubec nezahravala a zustala hned doma. Je to strasne individualni, nemusi se vubec nic stat a donosis miminko v poradku. Me se ale zacal cipek zkracovat uz v 17tt s dvojcatky a slo to strasne rychle. Prisla jsem o ne uz ve 20tt. Pak budes litovat, prace neni vsechno....

levandulova
autor
25. únor 2011

@okurkaa Okurko tak to je mi moc líto! Já si ani moc nepřipouštím, že by to mohlo takhle dopadnout. Ale v posledních dnech jsem se nad sebou vážně zamyslela a když mi není dobře, nebo jsem unavená, tak si vezmu den volna a ležím na gauči a odpočívám 🙂 Ale miminko se celý den ozývá, tak snad je tam spojoenej. A už jsem se smířila s tím, že příští týden skončím v práci (27tt) a budu doma. Dokonce už se na to těším. Uvidím, co mi řekne ve středu doktorka.. Hezký víkend!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru