Zvracení v 1. trimestru, může ublížit prckovi?

tverunkat
10. led 2016

Holky možná hloupá otázka ale nemůže to zvracení prckovi ublížit?kolikrát se u toho tak hrozně dávim tak se bojím aby to miminku neublížilo a pak mě bolí hlava jak střep..ach jo☹

tverunkat
autor
10. led 2016

Zvracím i přes den☹i večer..

tulikiss
10. led 2016

@tverunkat neboj miminku to neublizi jenom to to hodne narocne, ja zvracela i 6x denne do 6 mesice pak byl chvilku klid a bylo mi jenom zle, ale i rano na porodnim sale sem zvracela

martinkamoj
10. led 2016

@tverunkat zkus emesin je to proti nevolnosti ale může se jen jeden denně jinak asi pak koupit zázvorový lízátka pro těhotné v lékárně a cucat ty .. Já to v začátku cucala i v práci.. 🙂 a pomohlo..

markyska88
10. led 2016

@tverunkat ach jo, držim pěsti, ať je brzy lépe ! Zvracení prckovi určitě neublíží, já se problila půlkou těhu. Akorát dávej pozor, ať máš dostatek tekutin a nejsi dehydratovaná. I když mně dělala největší problém právě voda a příjem tekutin a nedostala jsem do sebe víc jak půl litru za den a taky jsem to zvládla. Brzy bude lépe 😉 anebo zkus torecanové čípky, ale mně vůbec nezabraly ☹

no_title
10. led 2016

Ono mnohým těhotným pomůže pravidelně jíst. Ono to není jednoduché, jíst, když je ti špatně. Ale já jsem kvůli hormonální nerovnováhy problila několik let ještě v pubertě, tak tak nějak vím, jaké to je a co pomáhalo, můžu trochu poradit, byť jsem nebyla těhotná. Žaludek nesmí zůstat prázdný... jinak je to celkem síla. Dej si něco třeba oplatky k posteli a hned jak se vzbudíš, tak si něco dej. Taky musíš přijít na to, co ti vadí a co ne. U mě to byly bezlepkové chleby (jmenuje se křehké plátky), tyčinky, cola, některé oplatky, přesnídávky, jablečný kompot.
Pokud hubneš, musí se to řešit s dr. Taky bys měla doplňovat nějaké vitaminy pro těhotné a kyselinu listovou, protože nejsi schopna pobrat tolik vitamínů a minerálů, které jsou třeba.

tverunkat
autor
11. led 2016

Dekuji moc za Vase rady..poslala jsem muze pro colu a banany..me je vcelku dobre hladove a pak jak se najim tak cca do hodiny je mi tezko a pak zle a vetsinou pak zvracim..zkusim se po ranu hned najist..dekuji

simirek1
11. led 2016

Měla jsem to podobné, snídala jsem musli s jogurtem a někdy i čerstvé ovoce a třeba i vymačkaný pomeranč. džus, podle chuti...dej si na co má tělo chut ikdyž je to jen třeba z rána,,neboj, tělo to vydrží a nevolnosti přejdou a zase bude dobře, nejlepší období je ve druhém semestru...🙂držím pěsti 😉

blecha94
11. led 2016

Neublíží. Já na záchodě do pátýho měsíce prakticky bydlela, živila jsem se jen CocaColou. Nic jinýho jsem nebyla schopná pozřít, i to, na co jsem měla vyloženě chuť jsem ani nestihla dojíst a letěla jsem na záchod. Nepomohly žádný rady ani porady, prostě jsem čekala, až to přejde. Dcera i přes to rostla a prospívala ukázkově a neměla problém. Však jsme si to pak v druhé polovině těhotenství obě vynahradili, to jsem naopak byla bezedná... 😀

cheynee
11. led 2016

Já mám od malinka žaludek na prd a vždycky mi pomáhalo sníst rozmačkaný banán s nastrouhaným jablkem a piškoty, tak to schválně taky zkus 🙂. Jinak ted momentálně zvracím od včera snad nonstop, nemůžu nic sníst ani vypít a nepomáhá na to nic 😀. Ale těhu myslím nejsem.

cattus
11. led 2016

já jsem prozvracela celý první trimestr. Pomáhalo mi se ráno vždy najíst. Prostě vstát, dojít na WC a okamžitě najíst. A nejvíc mi dělaly dobře vychlazený jahodový přesnídávky. A pak jak už tu padlo, jíst skoro pořád. Než jsem to vychytala, co zvládnu jíst a co ne, byl to horor, ale pak jsem už měla pořád někde zašitý piškoty a sušenky, stačily dva tři kousky nebo si jen kousnout i dvakrát třikrát za hodinu. Nikdy jsem se nesměla dostat do fáze pocitu hladu, jakmile se tohle stalo, pak mi nepomohlo ani zaříkávání a cokoliv jsem snědla letělo ven, pak bylo nejhorší mučení doplnit vodu. doktorka mi řekla, že po každém zvracení bych měla po malých dávkách vypít během půl hodiny aspon půl litru, abych doplnila akutní ztrátu tekutin a pak během další hodiny vypít ideálně další litr. Ne vždy se to podařilo.
Jinak zázvorová lízátka jsou fajn, jen nepomůžou ve chvíli, kdy už je zvracení na spadnutí, případně je ti špatně z hladu, alespoň u mě pak už jen zafungovaly jako urychlovač.
A neboj se, miminko je teď pořád ještě hodně moc dobře schované, aby mu případné tlaky břicha při zvracení neublížily.
Pro mě spíš bylo hrozný,, když se mi udělalo špatně cca před 3 týdny, kdy jsem cítila, jak ho chudáka tam lisuju, ale prostě reflex je reflex a nejde ho zabrzdit. No pak mi taky prcek dal jasně najevo, co si o tom všem myslí.. tak nakopáno jsem hooodně dlouho nedostala. 😉

renabelly
11. led 2016

Já jsem někde četla, že pokud je mamince na začátku těhotenství špatně a i zvrací, znamená to, že je vše v pořádku. :D Nevím co je na tom pravdy. Nicméně díky nechutenství a občasnému zvracení jsem aspoň v těhotenství vůbec nepřibrala. Jak už tu jiné maminky psaly, pomáhá se po ránu najíst. Když už, aspoň je co zvracet.

kessa
11. led 2016

No a já méně optimisticky, já jsem zvracela a zvracela a zvracela a nepomáhalo mi nic z osvědčených rad kamarádek, známých a internetu. Z toho co by mělo pomáhat a mě nezabralo- cola, zázvor, ovocné zmrzliny, ihned po probuzení sníst piškot nebo něco malého a pak vstát.. Zvracela jsem do konce 16tt, několikrát denně, zvracela jsem i vodu, heslo bylo přežít. Změnila jsem trasu do práce, abych mohla dělat blicí pauzy (cesta 20-30 min. znamenala min. jednu blicí pauzu). Bylo to hrozné, ale mám doma úžasný poklad a vím, že to stálo za to, zkoušejte, bádejte, ale já neobjevila nic, co by mi pomohlo, prostě jsem to musela vydržet.

cattus
11. led 2016

@kessa jo taky jsem měla pár dní, kdy cestou do práce jsem vystupovala každou zastávku metra se aspoń nadýchat "jiného" vzduchu. vadily mi voňavky, vůně jídla.. ale to mi vadí vlastně až doteď..

kessa
11. led 2016

@cattus No já jezdila autem- MHD bych zaručeně nedala..

tverunkat
autor
11. led 2016

Když mě lékař řekl že musím zůstat doma na rizikovém že nesmím chodit do práce byla jsem z toho nešťastná.Teď mu za to děkuji protože si nedovedu představit že bych fungovala..teď když je mi zle jdu z postele na wc a zpět😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru