2018 Říjen
ishumiszModerátor
18. únor 2018

Říjnovky 2018

Ahoj, diskuze pro všechny, které očekávají přírůstek v říjnu. 🙂
laja64
Včera v 09:39
@biciklissie nechala jsi si dělat IUGR vyšetření? Držím pěsti, ať ti to v pondělí dobre dopadne a miminko se může dopéct v bříšku co nejdéle 🍀🌹
xhex
Včera v 10:10
Tak já nevím, byla jsem na UTZ na potvrzení těhotenství, na potvrzení srdíčka, na 1. a 2. screeningu a teď mě čeká třetí. Nevidím důvod dělat ultrazvuk pokaždý, řada lidí pochybuje o jeho vhodnosti pro mimi. A kritizovat doktora za to, že to dělá podle předpisů? Já v tomhle prostě věřím, že mám silný a zdravý mimčo, co se u mě má dobře. Navíc o sobě dává dostatečně vědět. Možná že kdyby to bylo moje první a mlátily se mnou těhotenský hormony, tak bych to prožívala jinak 🙂
darkwitch
Včera v 10:14
@xhex taky to tak mam i kdyz mezi 1. A 2. Screeningem jsem lehce vysilovala, ale vím, že jsou to hormony i když je to druhé těhotenství, myslím, že tohle počet těhotenství neovlivňuje 😃
biciklissie
Včera v 10:43
@laja64 Co je IUGR vyšetření? Já vůbec nevím... A doktorka mi nic neřekla... Jen, že to nic být nemusí, ale je potřeba to prověřit. A o té plodovce ani muk.
biciklissie
Včera v 10:47
@xhex Tak já tedy nesouhlasím. Měla jsem 3 screeningy, pak ultrazvuk v každé poradně. A teď mě tedy čeká další větší skrz ty zjištění. Vím, že to nemusí být nic zdravého, ale na to člověk může nadávat, když není problém. Jenže, co když bude? Tak jsem ráda, že se to vůbec zjistí nebo zjistí co nejdřív. Já se spíš dnes potkávám s lidmi, co furt nadávají, že doktoři moc všechno řeší, tabulky a tak. Já jsme za to ráda, raději víc řešení, než něco zanedbat. Hold to má svoje plusy i mínusy, ale já raději mínusy téhle doby než ty plusy dřívější.
niki1107
Včera v 11:41
@xhex Tady nikdo nikoho nekritizuje, pouze jsem řekla, že mi to nepřijde normální být bez utz a kontroly srdíčka 11 týdnů 😀 🙄. Já jinak utz u dr vůbec neměla, kromě potvrzení těhu na začátku. Jen první a druhý screening.
laja64
Včera v 11:44
@biciklissie vyšetření růstové retardace plodu,priplacela jsem si to společně s preklamsií na screeningu. No hlavně ať to prověří pořádně, měli by s tebou mluvit na rovinu. https://www.fno.cz/gynekologicko-porodnicka-kli...
biciklissie
Včera v 15:49
@laja64 Moc Ti děkuju za info a odkaz. Koukla jsem na to a ne, myslím, že nic takového jsem nepodstoupila a asi mi to ani nikdo nenabídl. Leda, byla jsem na tom 2. screeningu a u toho na tom krevním testu DNA (něco jako Clarigo), tak jestli by něco takového poznali z toho... V každém případně malá vždy odpovídala, byla stále cca 3 dny mladší, než by měla být, ale to přesně vypadalo na termín dle ovulace. Teď, předpokládám, že budou hledat příčinu a tak budou mluvit na rovinu, ale nevím no. Dalo by se říct, že jestli vůbec ano, tak pozdě, ale přece. Mám strach...
laja64
Včera v 16:41
@biciklissie normálně řekni doktorce at ti řekne co a jak, doufám, že vše bude tak jak má s budu na vás myslet 💗
biciklissie
Včera v 17:53
@laja64 Doufám, že mi řeknou v pondělí v Prenatalu a když ne, tak snad v pátek doktorka v poradně. Jak jsem tam byla teď, tak tam byla jiná, ta moje měla dovolenou, a ta mi prostě nesedí. Je třeba dobrá, ale moc toho nenamluví a na dotazy se netváří. A ty vyšetření od ní jsou hodně nepříjemný. Teď v pátek už tam bude ta má, tak doufám, že nejpozději od ní se vše dozvím, ale snad už v to pondělí. Moc Ti děkuju, vážím si toho.
laja64
Včera v 17:59
@biciklissie 🍀🍀
knoflikarka
Dnes v 17:24
@biciklissie Moc držím palce... O kolik je vůbec malá "pozadu"? Četla jsem, že do +- 2 týdnů se to neřeší, že teď už hrají velkou roli i genetické dispozice. Navíc aspoň u mě je každý UTZ jiný, vždy jsme byli cca týden pozadu, předminule některou částí i o dva týdny... Za tři týdny už jsme ale zas max. týden pozadu nebo v termínu. Moc doufám, že tě tvoje doktorka zítra uklidní...
biciklissie
Dnes v 18:08
@knoflikarka Ahoj, moc díky. No, já právě nic nevím. Nic neřekla a v papírech taky nic není. Prý je na dolní hranici nějakých těch tabulek. Vždycky zatím byla pozadu jen cca ty tři dny nebo nikdo nic neříkal, ale na kontrole jsem byla naposled před tím cca měsícem. Měla jsem se víc ptát, ale byla jsem dost v šoku a taky to byl zástup mé běžné doktorky, z téhle mám dost vítr. Tak snad se zítra dozvím víc v tom Prenatalu.
knoflikarka
Dnes v 18:30
@biciklissie Určitě jo, on někdy stačí přesnější UTZ, což tam určitě mít budou. 😉

Začni psát odpověď...

Odešli

Další diskuze