2018 Říjen
ishumiszModerátor
18. únor 2018

Říjnovky 2018

Ahoj, diskuze pro všechny, které očekávají přírůstek v říjnu. 🙂
kamila215
15. lis 2018
@sju2929 Jeee děkuji😘Ondrášek je také princ😍
kamila215
15. lis 2018
@darkwitch To je škoda, že to nestihl. A u prvního porodu byl?😊
kamila215
16. lis 2018
Dobré ráno holky, jdou vám vyprat ty žlutý "hovínka"🙊😁 z oblečení? Mě totiž ne😕. Peru na 60 a používám persil tablety. Děkuji předem moc za rady😊
agneska7
16. lis 2018
@kamila215 jde mi to krasne mam persil gel ale peru to v ruce
kamila215
16. lis 2018
@agneska7 Děkuji. Já i když to hned premachnu v ruce, tak to nepustí..tak nevím, čím já jí krmim😁😁😁
darkwitch
16. lis 2018
@kamila215 u prvního byl a zatimco me prisel první porod pohoda tak muz z něj byl vykolejeny ještě teď. Tak jsem se těšila ze mu to u druhého napravi nazor. Pak jsem byla t ráda že to nestihl, pro me to ted byl větší nářez i kdyz zpětně to nebyl spatny porod, sice vic bolestivy ale rychly
A na skvrny docela funguje zlucove mydlo a hodně funguje sluníčko, což teď mame smůlu...
ojo
16. lis 2018
@kamila215 jo jdou normálně, peru na 60 nebo i jen na 40 a peru v Batoleti 🙂
niki1107
16. lis 2018
@kamila215 Krasne rano ! Ja pouzivam taky Batole, ale na skvrny hned šupnu žlučový mýdlo, jinak to tak dobře nejde 😉.
kamila215
16. lis 2018
@darkwitch
@ojo
@niki1107 Děkuji za rady. Vyzkouším👍😊
dusovkam
16. lis 2018
@kamila215 Bílý Denkmit z DM drogerie, úplně v klidu na šedesátku, pokud to je jó hodně tak namočit a použít žlučový mýdlo- je tuhý i tekutý , též v DM.🙂
dusovkam
16. lis 2018
Dámy nesu report z třítýdenní kontroly u dr. 😁 Kubík přibral a dost- má teď 3,77 kg a vytáhnul se na 56 cm, což je od porodu o 4 cenťáky.😂 Dr.mi už doporučila snažit se přes den dodržovat ty tři hodiny mezi kojením, aby netrpěl pak na prdíky a blinkání, tak teď se to snažím dodržet, ještě chybí hodina, tak snad to vyjde 😁 Jo a Vigantolu už mám dávat 2 kapky, což bude zajímavý neb už jen ta jedna kapka je boj.😂 A příští čtvrtek na kontrolu kyčlí 🤔
ojo
16. lis 2018
@dusovkam já dávám kapku na dudlík 🙂

My byli na kontrole ve středu a malej měl 3,95kg a 52cm 😃 jsem zjistila, že ho nesmím přejídat, zbytečně je pak nafouklej, evidentně mu stačí těch 10minut 🙂
ojo
16. lis 2018
@dusovkam náhodou jsem narazila někde na téma prdíky a prý strava je tak 20%, že hodně dělá technika kojení, správné přisátí, aby dítko spolykalo co nejmíň vzduchu. Tak jsem koukla na nějaké stránky o kojení a trochu pozměnila to přisátí 🙂
dusovkam
17. lis 2018
@ojo Můžu tě poprosit o odkaz na ty stránky? 🙂
niki1107
17. lis 2018
@dusovkam Jj to mi taky říkala dr hned na začátku, každopádně male bude v pondeli 5 tydnu a z 90% kojime co 3 hodky, ale třeba ted ji kojim zas a to jsme kojily v 5 (ale mezitim proběhly uz dva nasupy v plence/na zachode - zkousime bezplenkovou metodu, tak se asi udělalo misto 😀). Jinak mi mely kontrolu v 2 tydnech a dalsi az v 6 tydnech (+kontrola kyčlí), ale to je asi vsude ruzne 🙂. Jo a Vigantol dávám 2 kapky od tech 2 tydnu.

Jinak souhlasim s @ojo, co se tyce tech prdiku. Delala jsem si za poslední dny takovej report, co na malou pusobi a co ne, protoze mam bezezbytkovou stravu a stejne mala prdela a kroutila se ostosest. Predvcerejskem jsem si dala Vigantol ja misto male, vecer dostala klasika kapky na prdiky a po vecernim kojeni rev, kdy se male sice podařilo usnout, ale neustálý buzeni a krouceni celou noc + prdela jak starej chlap. Vcera jsem ji dala Vigantol normálne, vecer zadne kapky na prdiky, odstrikala jsem si prsa pred kojením (šílene se mi nalivaji, ze mi pak stříká vsude mliko a mala ho pak hlta a davi se u toho) a usla uplne krásne uz v pul 7 (vetsinou ji musim tak do 22 nosit v satku, protoze rve), v noci buzeni jen na kojeni, no a rano se začala (bez pláče!!!) kroutit, ale to bylo skrz kakani (protoze vcera ani jednou). Ja totiz mela pocit, ze na nas absolutne nic nezabira. Sice nejsme nejaky extrem, co se tyce prdu, ale pár vecernich hysteraku me přivedlo k tomu o tom vic přemýšlet. Jo a opravdu si nemůžu vynachvalit noseni v satku (tam mala doslova omdliva a hlavně na ni vidim, ze je stastna a klidna u me + se vyprdi bez namahy) a bezplenkovku (jakmile se trosku zacne kroutit, jdeme v klubicku nad umyvadlo nebo zachod a tam se vyprdi/vykaka raz dva.

Sečteno podtrzeno, muze to byt cista nahoda, ale opravdu to tak o te strave nebude - neříkám, ze si ted dam veproknedlozelo, ale zkusim to tak nehrotit a uvidíme ✌. Ale tez prosím o odkaz @ojo ☺.
ojo
17. lis 2018
@niki1107 @dusovkam tady je odkaz http://www.kojeni.cz/odborne-clanky/technika-ko... uvažovala jsem i o tom si zavolat laktační poradkyni, ale nakonec si myslím, že to zvládáme, malý se kroutí fakt miniálně...horší je to s krkáním, nejde mu to napoprvé, musím ho třeba i několikrát položit a znovu dát na rameno, tak si krkne třeba až napotřetí, ale dobrý 🙂 a tu bezezbytkovou dietu dodržuju jen v tom smyslu, že nedělám cibulový základ do omáček, z cibule se fakt prdí, jím zakysané jogurty a nejím čerstvou zeleninu 🙂
dusovkam
Včera ve 22:30
@ojo Super díky. 😊 Jak to tak čtu tak už asi kojím správně- dneska u babičky měl 2x uprdnuto, babičce počůral sedačku (hodil to úplně bokem a tchýně nestihla zareagovat). A teď se mi krásně pokadil do plíny a opět při kojení. 🤣 A odříhnutí jak kdy, já si ho dávám hned přes rameno, tam vydá zvuk jak když blinká a pak se sám sesune dolů a "dorazí " se. 😁 Hlavně že ti to prcek zvládá- mě dr. říkala že když si neodříhne do 20 minut tak nepotřebuje 😁
@darkwitch Musím se ti pochlubit- v sobotu jsme byli na první akci, střílelo se z mušket i z píšťaly a s mladým to ani nehlo.😁😎 Chodila jsem s ním po parku kde se to konalo a jen akorát když bylo ticho tak se začal vrtět. Tudíž je to šermířský potěr jak vyšitej 😁🤣

Začni psát odpověď...

Odešli