Termín porodu březen 2019

dzogobela
16. črc 2018

Komu taky vychází termín porodu na březen 2019? 🙂

merope
19. únor 2019

@stef9328 Tak já mám 17./20.4., ale včera jsem se s gynekoložkou bavila, že aspoň do konce března by bylo fajn vydržet. Šíleně otíkám a jestli to takhle půjde dál, tak bude muset jít mrně dřív ☹. Jde vlastně jen o to, o kolik dřív.

lenyskat
19. únor 2019

Všem moc držím palce. Já mám termín 1.3. už se valím v nemocnici bohužel opět s kolikou ledvinou. Tak snad už to poleví. Strašne to bolelo. Ale porodu zatím nic nenasvědčuje. Ať jste zdravé! Vy i prcci. 🙂

baruda
20. únor 2019
stef9328
20. únor 2019

@baruda no jejda,ti jsou nadherní. Takove blondačci andilci. A uz jsou krasne velci. ❤❤❤

petratra
20. únor 2019

Předposlední den s pupíčkem 37+0

dmiska
20. únor 2019

@petratra na dvojčata úplně v pohodě. Stejný jak já s jednim 🙂

petratra
20. únor 2019

@dmiska mně příjde obrovskej 😀😀, ale je pravda, že na těch kontrolách v porodnici mají holky hodně podobný pupíky i s jedním.

kacka214
20. únor 2019

@petratra obrovský není,je moc moc hezký. Už máš tedy naplánováno,jo?

vendelinka08
20. únor 2019

@petratra Pupík máš parádní, na dvojčátka.... také si připadám obrovská, ale když se někdo zeptá, kdy to čekám, a odpovím, že za měsíc, tak koukají, kde jako to dítě mám.... ale já si myslím, že 4 týdny ještě udělají své a bříško ještě povyroste.... už teď mám problém se v posteli překulit.

vendelinka08
20. únor 2019

No, mnoho lidí vlastně až teď zjišťuje, že jsem těhotná, na podzim to na mě ještě nebylo vidět a pak jsem nosila bundu a až teď to jde vidět. Jo a dnes mi jedna známá byla vracet monitor dechu a říkala, mi že má ode mne ještě vaničku, takže super, nemusím kupovat, ale už jsem úplně zapomněla, že jsem ji půjčovala.... každopádně, jsem ráda, dokoupím jen to lehátko....

vendelinka08
20. únor 2019

a ještě jsem sehnala ten obyč přebalovák z Ikey přes místní bazárek... budu ho mít jen jako druhý do koupelny.... tak jsem nechtěla nic speciálního, hlavní přebalovák budu mít v ložnici, tohle bude jen na odkládání po koupeli....

petratra
20. únor 2019

@kacka214 jj jdu zítra, tak už se těším, až to budu mít za sebou.. Jinak jsme to s manželem nikomu neřekli a jen řekli, že jdem na běžnou kontrolu, tak jsem zvědavá na reakce babiček a příbuzných 😀

petratra
20. únor 2019

@vendelinka08 tj tak ke konci nabírá mimčo asi nejvíc, ale jen ať pěkně rostou 😉

levandulina
20. únor 2019

@petratra No teda, to budou všichni překvapení 😉

petratra
20. únor 2019

@levandulina tj jen doufám, že nebudou naštvaní, ale nechceme, aby se stresovali a bombardovali nás zprávama, jestli už 😀

dzogobela
autor
20. únor 2019

@petratra mne kdyz minule vyvolavali porod, tak jsme to rekli jen rodicum a ti byli vzorni a jen cekali 😀 drzim palce!

dmiska
20. únor 2019

@petratra s jedním přerostlým mimcem 🙂

petratra
20. únor 2019

@dmiska pěknej pupíček 😊

merope
20. únor 2019

@petratra Jestli jdeš na vyvolávání porodu, tak mé doporučení opravdu nikomu neříkat. Co jsem byla teď v nemocnici na pokoji s holkama, co jim vyvolávaly, tak řešit 10 telefonů za hodinu, když máš kontrakce, to bys všechny zabila 🙂.

babikadaska
20. únor 2019

@petratra velmi prevelmi ti drzim prsty !!!! Ja mam teda v plane rodit na obilnom trhu cisarskym. Som v 33 tt
a kazdy den sa modlim nech este vydrzime ! Mala si posledne tyzdne nejake problemy? Neotvarala si sa ani nic podobne ? Ako mas ulozene deticky, resp preco ti zajtra vyvolavaju ? Budes moct vobec dnes v noci spat ? Urcite si nedockava !!!

michaela_2
20. únor 2019

@levandulina já mám termín 5.3. 🙂 zítra zase monitor tak jsem zvědavá.

Jinak holky, my nemáme jméno, nemám ještě matraci a perinky a povlečení do postýlky. Kočárek je zatím nesestaveny.
A nevím do které porodnice mám spis jet - jestli Horovice nebo Rakovník. Jsem už 39. týden, takže to bude asi spontánní rozhodnutí. V Rak. mám registraci (původně jako nouzovku kdyby měli v Hor. stop stav), ale zalíbil se mi. Zase v H. jsem rodila už dvakrát a znám tam doktory, PA.......

michaela_2
20. únor 2019

@petratra mas krásný bříško! 🙂 tak hodně štěstí 🍀🍀

merope
20. únor 2019

@michaela_2 Koukám, že nejsem sama, kdo ještě nemá jméno. A vzhledem ke komplikacím to u mě taky začíná vypadat na březňátko nebo ranné dubňátko 🙂. Chlap prohlašuje, že jméno přece nemůže mít, dokud dítě neviděl. A já absolutně netuším jméno pro kluka. Tak snad uvidí a vymyslí 😀.

michaela_2
20. únor 2019

@merope my jich zase naopak máme hodně!! A každý chce úplně jiné - já, manžel , dcera i syn - proste úplně jiný vkus na jména 🙂) a já mám pocit, že už jsem “prevybrana”, takže asi kyvnu na to první pak 😃 Nakonec, všichni jsme se snažili poctivě vybrat nějaké hezké - a to je každé jméno, když se hezky řekne 🙂

petratra
20. únor 2019

@babikadaska moc děkuji 😉 a nejdu na vyvolání, ale na císaře, ptže i když je jeden prcek hlavou dolů, tak druhý je napříč a doktor mi řekl, že s největší pravděpodobností by to dopadlo tak, že bych jednoho porodila normálně a druhej by stejně musel sekcí a to nechci riskovat. Obě varianty porodu zaráz opravdu zažít nechci. Ale kdybych trvala na normálním, tak mě nechají, což se mi líbí, že mi nic nenutí. A jinak u chlapečka se doktorovi nezdají ledvinky a močák. Dr.řikal, že tam může mít nějakej menší problém, ale to se bude řešit a zjišťovat, až se narodí.

mialagia
20. únor 2019

Tak já už mám skoro všechno připravené, věci do porodnice atd. z feeda přišly včera a další objednávku s nějakými prostěradly do postýlky, nový kojící polštář a přebalovací podložku..už budou doručovat..v postýlce bude ztm do léta v cestovní, páč dcera ztm okupuje klasickou..tak už manžel i nainstaloval opět do té cestovní tu novorozenckou vložku a taky vypraný potah do vejce..
Spíš teď řeším jak s tím porodem, mluvila jsem s kamarádkou a ta mi teda nasadila brouka do hlavy achjo..měřili mi teď v pondělí jizvu po císaři a mám prý v nejužším místě 2,25 až 2,5mm, což je prý hraniční..tak nevim jestli fakt s tím riskovat normální porod, tý kámošce, která je po 2 císařích, prý minule jejich protekční mudr radil neriskovat a to měla ještě o něco širší tu jizvu..😳

merope
20. únor 2019

@mialagia Záleží taky na velikosti mrněte a chce to co nejšetrnější vyvolávání a být připravená, že to případně tím císařem skončí.

mialagia
20. únor 2019

@merope já si vyvolávat teď nenechám po císaři to ne, já spíš řeším, že teď všude i čtu, že ta šířka jizvy má být aspoň 4mm pro přirozený porod a já mám 2,25mm jen, tak hrozí sice malé, ale riziko ruptury dělohy při porodu, což je fakt mega průšvih..jsem byla furt v pohodě, ale teď se nějak bojím, jestli to není zbytečný risk rozumíš kdyby se porod sám rozjel do termínu(domluvili jsme se, že císař naplánujou zhruba na termín porodu, pokud do té doby se to samo nerozjede), tak v případě komplikací jen akutní císař, což je lepší tedy podle mě plánovaný císař v klidu když už..🤯

kacka214
21. únor 2019

@mialagia mě třeba tu tloušťku jizvy nikdo neřekl,jen, že je v pořádku. Někde jsem četla, že už se na to tolik nehledí. Ale nevím to 100%

michaela_2
21. únor 2019

@mialagia já chodím do poradny k MUDr. Pavlů, která je poměrně dobre hodnocena a tehdy když jsem rodila prirozene (20 měsíců po sekci) mi říkala, ze nezáleží na tom, jak je ta jizva široká, ale aby se ke konci těhotenství třeba náhle neztencila o moc, proste ten její vývoj během těhotenství ...
Pro mě osobně byla vyhlídka druhé sekce - se všemi případnými komplikacemi daleko rizikovější než normální porod 🙂 ale je fakt, ze člověk na to musí být naladěný. Já si komplikace nepřipouštěla. Pokud bych měla jít rodit a bát se, tak to radši zvolit možnost která mi dodá klid 👍