Ledňátka 2019

tsasenkaModerátor
8. kvě 2018
Ahoj,
taky čekáte miminko v lednu? Pojďme ty krásné chvilky prožívat spolu 🙂
journals
Dnes v 16:58
@krisatko jo, to znám - řešila jsem to tu pár stránek dozadu, malý sám nevydrží - teď je to trochu lepší, ale třeba minulý týden jsem se od něj fakt nemohla hnout. A na chování se už fakt docela pronese
krisatko
Dnes v 17:03
@journals asi nakonec ne, podle všeho je riziko ve větším kolektivu v obchodech apod a my chodíme a určitě až do školky chodit budemmax do lesa
laola
Dnes v 17:41
Ahoj holky,
dnes noc jak lusk😱 Vůbec si nepripadam, že bych spala...
Byli jsme s Mirďou u Dr., přibral za 14 dnů 700g 😂 A to jsem měla strach, jestli vůbec přibral 😁
No a došel nám dnes ten šumiméďa, je krásnej😍 tak hlavně aby se to šumění malému líbilo 😁
@fly80 co holčičky a nevolnost?
laola
Dnes v 17:49
@malecek já taky celkem malého tahám na rukách, když usne, odkládam do hnizda, na kojo polštář nebo do postýlky, čímž teda riskuju, že se probere, ale celkem mi to vychází. Jen teda většinou seru na bordel a raděj si du lehnout taky😂
laola
Dnes v 17:53
Jo a šátky mám k dispozici od muže, nosila jsem kluky nejdřív v elastaku, pak v klasickém šátku, nakonec v nositku. Teď zatím nic nevazu, prijde mi, že než ho tam nasolicham, bude chtit jit ven... a koneckonců spinka i jinde celkem pěkně
zetta01
Dnes v 18:41
Holky, tak jsem se teď o vík. přesvědčila, že malého pokud budu potřebovat pohlídat, asi nebudu mít kam dát, pač jsem spoléhala na mamku, ale po tom co předvedla o vík. rozhodně ne. Si představte v pátek jsem tam s malým u nich byla a on byl nejdřív hodný, ale pak začal plakat a vztekat se, už měl hlad a já jsem ho nechtěla kojit u nich, že pojedeme domů (máme to od nich domů asi 3min.) abych ho nakojila a rovnou do postýlky spinkat a né s ním ještě cestovat. No a než jsem jeli a jak malý bečel, tak mu mamka sebrala cumel a máčela mu ho v vodě, se slovy furt, jak je u nich dobrá voda, když to udělala po 2, tak jsem ji okřikla, aby toho nechala laskavě a ona stejně že mu ho musí opláchnout a udělala to zase, to už jsem bya fakt naštvaná a říkám ji, že nechápu proč by ho měla oplachovat, že ho měl jen v puse, nespadl mu. No a jak jsme u nich byli v sobotu a to mě opravdu dostala, tak malý byl hodný, ale pak už byl mrzutý, uplakaný a ona mu chtěla brát cumel a máčet mu ho v medu, jako absolutně jsem to nepobrala. Že nebude plakat, tak jsem na ni hleděla v čem by mu to mělo jako moct, nebečel by chvilku a pak by stejně zase spustil. A ona furt, jako že by mu ho tam, ale opravdu napočila, to už jsem se vztekla, že ať na to okamžitě zapomene. Dnes jsem se o tom bavila i s babičkou a ta na mě hleděla, kde ji takový hloupost napadla, jako říkala jsem jí, že netuším. Ale med, jeden z hlavních alergenů a hlavně, vždyť med to je jak jídlo plné cukru a ona si furt mlela svoje, jak je med zdravý, jako fakt jsem měla dost. Malého bych jí tam nenechala ani za nich na světě, pač bych hrůzou trnula co do něj cpe. Jako nemůžu to pobrat měsíčnímu miminu med. Musela jsem Vám to napsat a dostat to ze sebe, pač od SO nemyslím na nic jiného, jak ji tohle vůbec mohlo napadnou, ženská co vychovala 2 děti,
laola
Dnes v 19:21
@zetta01 drž se holka, ona to určitě nemyslí špatně, jen je to stará škola a víš jak je to s různými postupy, furt se všechno mění...
Med na cumel si pamatuju, že dávala teta mojí malé sestřenici, nevim odkdy, ale musela to potom mít furt. A krom toho že se pěkně vypapala, tak ze zubů nezbylo skoro nic.
Moje mamka by zase klukum rvala do mlíka namocenou krupici. Vykládala mi, co všechno jsem jedla, když jsem byla malá... no a jaká su pěkná😂 Já zatím hlídání neresim, když už, tak hlídá muž a já su s kozama na dostřel, namáčení cumlu do čehokoli by ho nenapadlo. Je to zvláštní, že my se snažíme vyhýbat věcem, které by malým škodily a někdo by jim prdnul pomalu cokoliv...😤
zetta01
Dnes v 19:36
@laola přesně tak, mě to tím medem hodně překvapilo, kor když i má babička, mamky mamka, z toho byla zaskočená, kde na takovou hloupost přišla, že tohle by ani babičku nenapadlo. No já bych hlídání taky neřešila, ale teď mě bude čekat hodně běhání po doktorech co sem měla na kontroly po porodu + ještě kontrola po šestinedělí a tak přemýšlím, jak to udělat a můj to teď mají v práci blbé pač je tam moc nemocných a mají moc práce navíc, nechci aby si bral volno jen třeba kvůli půl hod. co budu u dr. a kor když těch dr. teď budu mít hodně a každý úplně jindy
laola
Dnes v 19:54
@zetta01 no jasně, to máš na houby... zkus to s mamkou probrat, stanovit pravidla, připomenout následky... a že to fakt nestojí za to.
veselaopicka
Dnes v 20:42
@zetta01 ale driv se delalo ze se dudl namacel do medu aby deti byli v klidu a spali.
fly80
Dnes v 20:57
@laola dekuju za optání 💙 mimi má jen srajdu, tak snad nic víc už nebude. Dneska sme s větší byli u doktorky a ta říkala, že když kojím, tak by to mělo být dobré. Ta větší nic moc. Od neděle nejedla, ráno ještě zvracela a dneska udrží alespoň pití. Dala sem jí černý uhlí a to šlo hned ven. Už je úplně vyřízená chudinka. Jestli se zítra nezlepší, pojedeme s ní do nemocnice. Chjo
semmi
Dnes v 21:07
@priefi mám ten samy problem. 🙈😁
malecek
Dnes v 21:50
@journals no já právě taky nejsem moc satkovaci typ, ale už je to někdy na palici
@krisatko a co je to za aplikaci prosím?
malecek
Dnes v 21:57
Našla jsem celkem zajímavou stránku s hrami pro miminko podle týdnů http://www.mimisek.estranky.cz
bemo
Dnes v 21:59
@fly80
@malecek
@halasovci007
@pe_tu_ss_ka
@ange_de_la_morte
@lindikova
@priefi holky děkujeme moc. Já mám radost že mám konečně fotku se všemi dětmi. Vždycky manžela přemlouvám a pak měsíce utečou a žádnou fotku s dětmi pořádně nemám. Jinak z dálky vypadám možná mladší, ale kdyby jste mě viděli zblízka, tak už na mě jde vidět každé dítě 😃 zrovna ráno jsem koukala do zrcadla a říkala si jaké už mám vrásky. No, mládnout nebudu.

My dnes měli taky horší noc, nebo spíš nad ránem jsme se krmili po hodině. Tak půjdu za chvíli spát.

Já nad nějakým nositkem už taky přemýšlím, ale spíš že mám problém když jdu vyzvednout děti do školy a školky, tak nejmladší dcera má prostě spací čas a musí vydržet a většinou po cestě domů už to nedává a já ji nesu velký kus cesty domů. Záda mě bolí a hlavně se vyspí těch 20 minut na mě a doma už nezabere, ale vyspaná samozřejmě není a protivná je pak až do večera.
Jak to děláte vy, co máte další dítě které spí přes den?
bemo
Dnes ve 22:10
@zetta01 to už jsem taky slyšela, namáčení dudlíku do medu. Já si myslím že dřív matky obecně se prostě víc staraly o domácnost, o teplé jídlo, možná i o manžela a to všechno s miminkem prostě nešlo a tak se dělali různé hlouposti jen aby byl od mimča klid. Dnes je to úplně jiné, děti jsou na prvním místě a většina jde stranou. Já samozřejmě vařím, ale spoustu povinností doma nestíhám jen kvůli dětem, ale beru to tak že teď jsou malé a potřebují mě nejvíc.
Každopádně by se mi to taky nelíbilo a maminka musí pochopit že si nemůže dělat to co ona uzná za vhodné. Navíc toto fakt vhodné není.
Moje tchyně například dětem přivazovala ruce k postýlce aby byli v klidu. To si nedovedu představit.

Sem začni psát odpověď...

Odešli