2019 Leden
tsasenkaModerátor
8. kvě 2018

Ledňátka 2019

Ahoj,
taky čekáte miminko v lednu? Pojďme ty krásné chvilky prožívat spolu 🙂
semmi
18. črc 2018
Ja pred 3,5 rokem byla tedy na zadanku i ve 20tt v prenatalu. Doktorka tehda říkala ze se na nej chodi a jeste nekdy ve 30tt a vzdy mi dala automaticky zadanku. Tak, ze by se to změnilo za ty tri roky? No moje doktorka ma utz z doby kamene, tak doufam, ze me tam opet posle =-D
1nelinka
18. črc 2018
@semmi ja rodila loni v unoru a normalne jsem na vsechna tato vysetreni zadanku dostala..
bemo
18. črc 2018
@semmi
@1nelinka já si myslím že je to o lékařích. Já rodila naposledy v říjnu 2016 a to už mě můj dr. na utz ve 20 tt neposlal. Udělal mi sám podrobnější utz a vše ok tak jsem žádanku nedostala, i když jsem o ní prosila. Jedna zdr. sestra mi říkala že jim to jde prý do nákladů. U předchozích třech dětí jsem měla jiného dr. a ten s vypsáním žádanky neměl nikdy problém.
cerlada
18. črc 2018
@priefi Právě kvůli tomu, že k němu nemůže manžel a syn. Je to prostě malá ordinace. Tady v tom centru je to tak 30 minutový podrobný ultrazvuk, kde uvidí i syn miminko, je tam vedle maminky velké lehátko a několik křesel, taky obrovská plazma, tak chci, aby u toho byli 🙂 Sice zaplatíme 1000 Kč, ale nám to za to stojí 🙂 Manžel se už těší a syn doufám, že to tam vydrží 😃 Když už nic...
cerlada
18. črc 2018
@bemo
@semmi Já když jsem byla na centru genetiky, tak tam bylo na jedné ceduli na chodbě napsáno, že v rámci nějakého programu EU, je matkám hrazen právě ten velký UTZ ve 20.týdnu a že se výsledky nějak statisticky zpracovávají. Toho programu se účastnilo několik center, i z různých krajů a trvalo to asi 3 roky, ten sběr dat, možná že i víc. A program už skončil a proto se to teď platí tou 1000. Takže se to někde opravdu změnilo...Já na tom byla v roce 2015 zadarmo v prosinci, segra 2018 a platila.
semmi
18. črc 2018
@cerlada aha tak to jsem netusila. No uvidime, co doktorka, kdyžtak si to zaplatíme. 🙂
malecek
Včera v 09:20
Jak koukám tak všude je to jinak nám zase přímo doktorka na screeningu řekla že pojišťovna proplati screening a ale utz v 20tt už ne že musím 1300 platit sama. Mi to neva, půjdu tak jako tak.
veselaopicka
Včera ve 13:51
@crazy_girl3 ja mam dole 4 kila skoncila.jsem na kapackach pak jeste tyden mi bylo zle a ted uz je to v pohode a mam zravou 😎 gulas se 4 neni problem 😅
veselaopicka
Včera ve 14:02
@priefi to chapu protoze kdyz ti ho udela tak te to uklidi ze je vsechno tak jak ma byt
semmi
Včera ve 14:09
@malecek no jsem zvědavá. Mně sama doktorka v prenatalu rikala, že vzhledem k rodinné anamneze z pritelovi strany (jeho sestře bylo ukončené tehu po 20tt z důvodu srdeční vady u holčičky) bych si klinde nela vyzadat zadanku na kardio vyšetření u nich v centru. Takže jestli se doktorka bzde cukat, tak od ni odcházím. Mně nejde o fotecky z utz, ale ze ten ultratvuk v tom 20tt mi přijde hodne důležitý, vzhledem k tomu, že se zkoumají průtoky, srdíčko a orgány... Nechápu, ze takove důležité věci pojišťovny neproprlaci. 😶
daskaaa1
Včera ve 14:35
@semmi proplací, taky to mam v anamneze a mam to zdarma..
semmi
Včera ve 14:36
@daskaaa1 ja jsem rozhodnuta každopádně jit tak jako tak. Jen prostě nechápu tu logiku.
krisatko
Včera ve 14:38
@semmi pokud budeš mít žádanku od svojí gyndařky tak by to mělo být zdarma.
daskaaa1
Včera ve 14:40
@semmi ano musiš mit žádanku, ale jak píšu pokud mate něco v rodinne anamnéze, tak by to mělo být pro lékaře automatické.
tsasenkaautorModerátor
Včera v 16:33
@semmi Moje 2letá dcera má špatné srdíčko, tak třeba bych tu žádanku na to mohla uhrát a manžel vlastně taky. Sice je to jen bezvýznamná vada, ale u screeningu jsem byla ráda, že mi to srdíčko dobře kontrolovali.
priefi
Včera v 16:42
@tsasenka a oni o te vade u dcerky vedeli uz pred porodem, anebo az po porodu?
sarinka_nevesta
Včera v 16:57
nemáte prosím dokaz na nějaký cvíčo pro těhule, aby to nebylo jen samý protahování, ale i trochu posílení těla? jsem zvyklá se hejbat a nemůžu nic moc smysluplnýho najít. Děkuju 😉
krisatko
Včera v 18:40
@sarinka_nevesta já přestala jezdit na koni a po screeningu zařazují rotoped plus klasický posilovače na nohy kde nepouzivas břicho. Takové to jak klecis a zvedáš nohy nahoru a tak
sarinka_nevesta
Včera v 18:56
@krisatko ja bych potrebovala neco asi "akcnejsiho" jezdim furt, ale pomalu prestavam behat.. Nejak nestacim s dechem, tak abych to mela jako nahradu... Nasla jsem akorat jogu a ta me nebavi 😢
krisatko
Včera v 19:08
@sarinka_nevesta to já jógu taky ne e. Tak a co klasický kolo?
sarinka_nevesta
Včera v 20:06
@krisatko jezdim... I na bruslich
tsasenkaautorModerátor
Dnes v 06:10
@priefi Zjistili 3 měsíce po porodu šelest na srdci a následně objevili tu vadu. Nevím, jestli něco při těhotenství zanedbali.
priefi
Dnes v 06:24
@tsasenka aha, treba v tom 20 tt to jeste nelze poznat?
priefi
Dnes v 06:29
Holky, Vy, co jste uz mely screeningy, pripadne nejake lepsi utz., kde mate ulozenou placentu? Jak jsem se tesila na utz.ve 20tt, tak se zacinam bat. Na screeningu jsme mela placentu na zadni stene nizko a hrozne se bojim vcestne placenty 😔 U syna jsem ji mela, ale byla jen castecne v porodnich cestach a na predni stene, takze se krasne vytahla. Ted mam strach, zda nevleze do porodnich cest. Ptala jsem se dr.na screeningu, zda mi hrozi a ona mi rekla, ze jeste roste a ze se uvidi ve 20tt a ze se muze vytahnout. Jelikoz je na za zadni stene, tak jedine se mi muze vytahnout do porodnich cest a z toho mam fakt hruzu 😔
krisatko
Dnes v 07:45
@priefi mě to doktorka neřekla, kde je, ale vím jistě, že u dominička jsem ji neviděla na žádném utz a u tečky minule v tom 12+1 mi říkala "tohle je placenta, už roste" a bylo to jak obří houba hned nad prckem.... tak nevím co to znamená 😞 ale v úterý jdu do toho brna tak se tam zkusím zeptat
priefi
Dnes v 08:36
@krisatko ja mela placentu pod mimiskem. Vypada to, ze ji mas nahore 😊 To je super 😉
sarkoc
Dnes v 15:08
Ahoj, tak jsem si dnes trochu nečekaně udělala výlet na gyndu...jsem s Eliskou na táboře, kde toho samozřejmě člověk nenaodpociva tolik jako doma, občas nějaké dítě poponese atd...včera jsem začala spinit, v noci křeče a krvácení, k ránu teda už jen spineni. ..no byla jsem u ni snad 3/4 hodiny...říkala, ze vidi, ze se něco delo, ale vše se jeví úplně v pořádku a miminko prospívá, ufff...projela orgány, prstů ma akorát, páteř ok, mozek ok, snažila se kouknout na ten nosanek, jak se jim nelibil na screeningu,ale prcek pořád schovával obličej do placenty 😂 Tu mám akorát a vzadu nahoře. Říkala, ze krvácení je často zmenama na čípku, které se dějí mimojine, když se chystá potrat (porod), ale že to se určitě nechystá, ze cipek mám dlouhý...tak snad to bylo jen něco chvilkoveho...ale jsem ráda, ze jsem jela, do středy kdy jsem měla jít na kontrolu, bych zesilela strachy...
tsasenkaautorModerátor
Dnes v 16:39
@sarkoc Jejda to mě mrzí, tak se opatruj a co nejvíc odpočívej.

Začni psát odpověď...

Odešli