2019 Leden
tsasenkaModerátor
8. kvě 2018

Ledňátka 2019

Ahoj,
taky čekáte miminko v lednu? Pojďme ty krásné chvilky prožívat spolu 🙂
tsasenkaautorModerátor
Včera ve 14:27
@kikika87 Tak to je dobře, že to nic není. Za mě jet radši v těhu zbytečně, než něco zanedbat. Tak hezky odpočívej 🙂
bemo
Včera v 15:14
@halasovci007 úplně tě chápu, když je toho moc, tak to člověk musí někde vyventilovat. Já jsem ty předchozí těhotenství měla úplně pohodové co se psychiky týče a teď je to se mnou jak na houpačce a stačí jeden horší den a hned se skládám.
Pamatuji si že u posledního těhotenství jsem se pár dní před termínem tak nějak složila psychicky, manžel byl dlouho pryč, já pořád na všechno sama a nějak to na mě dolehlo, bála jsem se že pojedu do porodnice sama, on byl na druhé straně republiky a vrátit se měl až 3 dny po termínu porodu, naštěstí jsem jako vždy přenášela, ale vrátil se a druhý den se malá narodila. Ale vím že stačilo málo a furt jsem brečela. Dokonce jsem se těšila až uspím děti a budu moct jít dolů do obýváku brečet, abych si ulevilo.
Toto těhotenství jsem na měko ze všeho a furt, asi stárnu. Ale je teď kolem mě pár dobrých známých s velmi problémovým průběhem těhotenství a nebo i velmi smutným koncem a nějak se všeho hodně bojím. Pořád si říkám, že mám tolik zdravých dětí a ck když tohle už nebude. Nějak si to poslední těhotenství neumím vůbec užít a chtěla bych, je to fakt naposledy.
bemo
Včera v 15:21
Zítra začínám 25 tt a nějak mi to břicho hodně vylezlo. Čekám kdy začnu poslouchat, tak to už máš za chvíli, co.
priefi
Včera v 16:04
@halasovci007 achio.... jak se se.e, tak se se.e. Nedivim se, ze Te to rozhodilo. To by rozhodilo podle me i netehotnou.

@kikika87 @zavodnice u syna mi dr.taky nabizel neschopenku kvuli problemum, hodne mi tvrdlo brisko, pak kdyz jsem to fakt nemohla v praci usedet, tak jsem chtela dpn a dr.mi ji normalne nedal,.ze musim nabrat kondici do porodu 😅
semmi
Včera v 17:30
Ahoj holky, nejak vás teď nestíhám docitat, tak aspoň sem tam nakouknu. Ja zítra začínám 26tt. Zlobí mě tedy neskutečně žàha. Každý den několikrát... no sem zvědavá ve středu, kolik.jsem zase pribrala. 🙈😂 Doma váhu záměrně nevedeme.
sarinka_nevesta
Včera v 18:42
Teda vy me desite... Bolesti, krece, zaha,... Ja nekynout jako hrosik, pomalu nevim, ze jsem tehotna. Delam furt vsechno bez omezeni a nedovedu si predstavit, ze by to teda bylo jinak... Takze tuk, tuk, tuk at mi to vydrzi nejmin do Vanoc, pak uz tech par dnu nejak vydrzim 😂 a koukam, ze bych asi mela zacit nakupovat...
priefi
Včera v 19:16
@sarinka_nevesta mam par znamych, ktere tehu mely naprosto v pohode, bez jakychkoli potizi, takze mozna jsi v jejich klubu 😊 nezbyva nez tise zavidet 👍😊
krisatko
Včera v 20:07
@sarinka_nevesta já ti závidím.... dnes jsem celý den fotila závody a jsem totálně KO. Malá v pravidelných intervalech nacvičovala box, fotbal, pak ještě asi most nebo cvičila jogu (pozdrav slunci, kočičí hřbet...) 😃 😃 teď ještě sedím a prohrabuju se asi 3000 fotkama 😃 NEEEE všechny je upravovat nebudu. 😃
zetta01
Dnes v 05:22
@semmi také se chystám do poradny ve středu a i já jsem zvědavá co váha ukáža 🙂 my teda váhu doma máme, ale já na ni záměrně nelezu, abych se zbytečně nenervovala. Já jsem neučená jíst pravidelně 5x denně, zdravě, ale taky si občas uletím a někdy jsou dny, kdy nevím co bych snědla a mám furt pocit hladu, ale i tak váha jde nahoru. Závidím těm co mají nahoře 2kg 🙂 já jsem dneska 25+4tt začínala jsem na váze 61kg a při poslední kontrole jsem měla už o 6 kg víc, tak jsem zvědavá teďkom no 😕
krisatko
Dnes v 06:37
@zetta01 Já si myslím že to není tím, co a jak člověk jí, ale prostě jaké má proporce, jako metabolismus apod. Já vím, že když jsem byla na základce + prvák, druhák a kousek třeťáku, měla jsem pořád 48 kilo a mohla jsem dělat co jsem chtěla, jíst co jsem chtěla, nikdy jsem nenabrala víc. A to jsem třeba každý pondělí a středu ládovala prasárny jako mc donalds a podobně. Jenže jsem taky jezdila dostihové koně u jednoho ne zrovna pohodového trenéra, takže můj den vypadal tak, že v 5:30 budíček, pak odjezd do školy se dvěma přesedáníma, dobíhání tramvaje, pak třeba do 3 ve škole, následně zase úprk na vlak, autobus a další autobus, pak třeba do 8-9 večera vzít alespoň dva loty koní a zase na autobus domů.... A to jsem praktikovala skoro tři roky v kuse. Pak mi konečně svitlo a došlo, že to Vážně nemám zapotřebí se takhle honit. Tak jsem s tím sekla. A až když jsem si pak našla pohodovou práci, kde po mě nikdo furt nebékal a mohla jsem se v klidu najíst kdykoliv jsem chtěla, přibrala jsem na nějakých 50-52 podle toho, jak jsem se vzbudila 😃 Ale třeba kamarádka, ta je ještě placatější než já, navíc vysoká, váží 10 kilo aji s postelí a stejně v posledních 3 měsících těhu nabrala 25kilo. Takže já bych se tou váhou moc nezatěžovala. Říkám si, že je lepší aby mělo mimio pořádný domeček a bylo mu fajn, než řešit jestli jsem přibrala málo nebo moc. Jasně, že v začátku každého potěší číslo menší, ale na konci stejně budem všichni koule 😃
sarinka_nevesta
Dnes v 07:03
@priefi obcas me nekde pichne, trochu me boli kostrc.. Ale nejak si nic nepripoustim a jedz si dal tak rikajic po svym 😂
sarinka_nevesta
Dnes v 07:03
@krisatko jj... To malej se taky vecne podivne ozyva... Nejspokojenejsi je na koni pru cvalu, asi malej rajtak 😂
zetta01
Dnes v 08:09
@krisatko tím jsem to právě chtěla říct, že ikdyž se člověk hlídá jí zdravě atd.. tak stejně nakonec přibere třeba i přes 20 kg, ono je to hodně o tom jak píšeš jaký má kdo proporce a prostě jak mi řekla sama dr.. tohle to je strašně individuální, tak uvidíme to finální. Jako dřív jsem na sobě hodně dřela a z mých 66kg jsem se doslala při výšce 169cm až na 51kg a to bylo opravdu strašně moc málo, ale já jsem to neviděla. Naštěstí mě pak osvítilo do roka jsem to srovnala na 57kg s kterýma jsem se vdávala a postupně za ty 3 roky od svatby to dohopsalo na těch 61kg, takže to nevidím, jako nějaké drama, ale určitě bych nechtěla nějaký extrém nabrat víc co je to pak za fušku to dát dole. Je fakt, že to co jsem nabrala teď tak bych řekla, že hlavně do břicha, zadek nohy trochu pač cítím gatě které jsem měla předtím volné teď uplejší. Ale tak uvidíme, stejně to nijak neovlivním na druhou stranu, jak píšeš důležitý je malý a hlavně, aby se měl on dobře a měl veškerý potřebný komfort 🙂
bemo
Dnes v 09:46
@zetta01 já jsem vždy přibrala max 10 kg, ale břicho jsem měla obrovský, ale jen to břicho a taky mi dali největší práci zbavit se po porodu právě břicha. Ještě teď nosím netěhotenské kalhoty a jen je zapnu po pupkem. Ale už to není nejpříjemnější. Takže si myslím že krom břicha mi to až tak nikam nekyne.
Ale na váhu lezu jen před poradnou a vzhledem k tomu že jsem se teď docela rozežrala a nijak se nehlidam, tak se obávám většího nárůstu.
zetta01
Dnes v 09:56
@bemo no toho se teď právě taky děsím 😃 já břicho ani moc velké nemám a hodně se mi tlačí dopředu překvapilo mě právě, že mi vůbec nenarostly boky, jak se říká madla lásky 😃 já ani ze zadu, jak těhotná nevypadám 😕
zetta01
Dnes v 10:00
@bemo sem si říkala, že bych si teď měla ještě užít, že si můžu dát na co mám chuť, jelikož v středu v poradně, už bude mít dr. i výsledky z cukru, tak kdo ví co pak bude no...
priefi
Dnes v 11:17
@krisatko @zetta01 ja to treba vidim trosku jinak, nez vetsina, ja jsem za kazde kg navic hrozne rada. Sice mam strach, jak moje kosti zvladnou tu tihu navic, hlavne zada, se kterymi mam problemy, ale vitam kazde kilco. Ne zebych se prejidala, to ne, uz mam 13kg nahore, jestli ne vic, myslim, ze si telo pamatuje nedavne stradani. U syna jsem nabrala 20kg a bylo to sakra malo. Puvodni vaha 56kg (klasicky mam 58, ale stresy kolem svatby me dostaly na 56kg), pred porodem 76kg, po navratu z porodnice 61 kg a kazdy mesic sla vaha dolu o 1kg az 2 kg a zastavila se az na 48 kg, coz pri 175cm bylo zalostne malo. Ted na sobe vidim, ze mi to jde do zadku, boku a noh, i ruce jsou hrubsi, dokonce oblicej se zakulatil, takze telo si dela zasoby, aby melo z ceho cerpat a ja nebyla zase dlouhodobe na sve minimalni vaze a nebyla jako smrtka. Pro me bylo gro kojeni, aby syn mel dobrou vyzivu s ohledem na spatne predispozice, kdy manzel v roce byl hospitalizivan s pruduskami a jeho starsi bratr rovnez,.chtela jsem tomu predejit a kojeni pro me byla cesta. To, ze vypadam jako smrtka mi bylo jedno. Pak, kdyz jsem ale zacala mit problemy typu mzitky a pocity na omdleni, snazila jsem se hodne kojeni omezit, sp byl pak uz tresnickou na dortu pro konecne rozhodnuti ukoncit po 18m kojeni (druhe mimi bylo planovane). Kojeni v nasem pripade nebylo s medem, 6ti nedeli jsem protrpela, pak i zanet, kdy udelali punkci, ktera nestacila a tak si i rizli, v prubehu kojeni jsem mela ucpane mlekovody,.zacinajici zanety, ktere po par dnech se mi podarilo ukocirovat bez potreby navstivit zase chiru, nebo pouziti atb., pak byly potvrzene alergie syna, kterych jsem se bala a uz i radeji dodrzovala potravinovou dietu, ale alergii bylo vic, nez jsem si myslela. Dostat do sebe nejake ziviny pro syna bylo hodne obtizne, dostat je i pro sebe, jeste obtiznejsi, takze za me kazde kg navic je super 😊 Ale uprimne doufam, ze druhy syn nebude mit potravinove alergie, at ta vaha jde dolu pomaleji a postupne.
bemo
Dnes v 11:49
@priefi teda to jsi měla náročné 6tinedělí. Já teda "nerada" vzpomínám na začátky s kojením. V porodnici jsem to dost protrpěla a ještě nějakou dobu doma taky. Ta příšerně rezavá bolest byla k nevydržení. Ale vždycky jsem to nějak vydržela. Jinak jsem byla vždy moc šťastná že kojím, byla to taková pěkná chvilka s miminkem, i když ze začátku to fakt chvilky nebyly 😃 Teď doufám že to takové nebude, protože jsem přestala kojit před pár týdny, tak snad si ty prsa tak neodvyknou.
bemo
Dnes v 11:53
@zetta01 já si každý den říkám, že už nezvracím a že je nejvyšší čas vrátit se k původní stravě, poměrně dost zdravé, ale rozhodně ne nijak ochuzené. Ale nějak mi to nejde. Nevím kde je mé odhodlání. Vždy jsem se uměla hodně kontrolovat a teď.... jako bych neměla žádnou vůli. Ani k tomu cvičení nejsem schopná se dokopat. Ale věřím že ta velká euforie a příval hromady energie po porodu přijde. Zatím to tak vždy bylo a člověku stačilo i 3 hodiny spánku a byl ready.
zetta01
Dnes ve 12:14
@priefi tak to ti naprosto věřím a upřímně i trochu závidím, radost z každého kilečka, taky bych to tak chtěla zažít, bohužel mě zatím každé kilčo navíc děsí 😕 je to všechno v hlavě jsem si toho moc dobře vědoma. Ale v tvém případě tomu všemu opravdu rozumím. Ono já čekám první miminko a tak nějak se děsím i toho, jak se ke všemu mé tělo po porodu postaví, určitě vím, že to přibírání má svůj důvod a je velmi důležité pro následné kojení 🙂 třeba u dalšího mimča už vše budu brát zase jinak, pač už budu vědět, jak co bylo po tomhle těhotenství, ikdyž to může být zase všechno úplně jinak, ale tak to se uvidí. Já teď doufám, že dopadne dobře cukr a nějak to do toho ledna dotáhnu 🙂
zavodnice
Dnes v 15:30
Ne, že bych se nějak často fotila, ale muž prohlásil, že konečně je na mě to těhotenství vidět. Dneska začínám 23.tyden.
priefi
Dnes v 15:33
@bemo tu rezavou bolest jsem mela cele sesti nedeli a obcas i v prubehu celeho kojeni na par dni (hlavne kdyz rostly zoubky a maly jinak sal, nez si na ne zvykl), ja si kojeni taky uzivala jako hezkou chvilku se synem, vyjma tedy tech dni, kdy bylo prso zanicene nebo ucpane. Sranda byla i kdyz synacek kousal, to bylo zuzolabuzo 😅 v tom byl nepoucitelny 😥 poprve rafl uz v porodnici, kdyz jsme se to ucili, to byla bolest, ale nastesti zuby nebyly. Ty prisly v zapeti ve 4m 😅 A tu rezavou bolest jsi mela jen u prvniho, anebo pokazde? Protoze jestli pokazde, tak potes koste 😅 sestinedeli v slzach bolesti uz bych nerada 😓
@zetta01 ja to chapu, u Matyho jsem si taky rikala, jak ja s temi kily nalozim, zirala jsem, co se pak delo a nebyla z toho popravde nadsena. Ted to muze ale byt zase jinak a kg zustanou a ja "budu nadsena". Ted jsem si koupila v lidlu tehu kalhoty 38, mela jsem je dobre, vyprala jsem je a nez jsem se dostala k zehleni a obleceni, citila jsem, ze se zase roztahuji (bolesti dole v oblasti kosti a trisel), do toho i nohy zase pribraly (to poznam na velke jizve ze znaminka, ktera se roztahuje, praska a boli, i kdyz ji 2x denne mazu). Kdybych cekala prvnatko, tak Te muzu ujistit, ze silim a hrozim se kazdeho kila navic 😉
kikika87
Dnes v 15:48
Dneska byl u nás v porodnici den mateřství. Strávila jsem tam 4hodiny a bylo to moc fajn. Byli tam různé přednášky a taky prohlídka porodnice. Pak tam byli partneři kteří s porodnici spolupracují. A jedním z nich je http://www.monperi.cz To jsou plenky, balení plenek tam dostane každá maminka a v nemocnici je také používají. Mají i vlhcene ubrousky a vše je šetrné k přírodě. Koupím si tam ty ubrousky a jedno balení plenek na začátek. Taky jsem posbirala nějaké vzorečky a bodicko a ještě se tam seznámila s budouci maminkou co má skoro stejný termín porodu jako já. Takže super den😉
anya18
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Začni psát odpověď...

Odešli