Ledňátka 2019

tsasenka
8. kvě 2018

Ahoj,
taky čekáte miminko v lednu? Pojďme ty krásné chvilky prožívat spolu 🙂

priefi
23. dub 2019

@malecek a muzu se zeptat, jak tato casovana bomba vypada? Ja mam jednu dolni potvoru horizontalne a ta mrcha ted nejakym zpusobem povyrostla a je to docela neprijemne, dasen uz se zklidnuje, zub mi tam zavazi a nejsem na nej zvykla. Druha dolni ma zase pul dane na sobe a nedokaze se prorezat a vzdy krapet potrapi, pak se zklidni a funguju dal. Zubar rikal, ze musi ven, ale ze pockame, az dokojim. Jinak, co se tyce brufenu, lze od 3m brat, kdyz neni zbyti a atb u 8 se nejcasteji davaji augmentin, ten se u kojeni muze. Mi ho dali, kdyz jsem mela zanet prsa a rizli si. Ja osobne bych ho ale u zubu nemohla, ja z t9ho svinstva zvracim a to by asi nebylo to prave orechove pri trhani. Pokud to je jen prevence, odlozila bych to radeji.

bemo
23. dub 2019

@priefi ano, domácí tvorba. Dělala jsem s holkama celý den a stejně jsem šla spát ve tři ráno. Myslím si že příští rok to udělám úplně jinak. Letos mě to sezení doma a čekání na návštěvy vůbec nebavilo. Z nudy jsme chodili s holkama před domem. Celé svátky bylo krásně a my byli venku jen jednou, pak jsem byla zavřená jen v kuchyni nebo zdobila obývák. A teď, když můžeme ven, tak venku lije jak z konve.
@malecek teda, to bych skoro odložila ten zákrok. Pokud to není třeba akutně řešit.
Já se taky hrozně těším až bude s námi Šimonek u stolu a až bude lézt.
@krisatko i mě se ráno spustilo mléko a zrovna jsem byla úplně odhalená, tak jsem byla zralá na sprchu, ale spěchala jsem s dcerou k dr, tak jsem šla ovoněná mlékem 😀

krisatko
23. dub 2019

@bemo proto já velikonoce bojkotuju. Byli jsme celý den na zahradě a pro nikoho doma nebyli... Naštěstí už nejezdí takoví ti co obchází všechny jenom kvuli štamprli... Ale když jsme se sem nastěhovali, byl to děs. Chodily i cizí děti (hold na vesnici to tak asi je) i noví sousedi, kteří nás vlastně neznali.... Nejhorší velikonoce jsem zažila na chatě na Bystřičce... Tam jsou lidi asi trochu jiní a přišel mě uplně cizí chlap vyšlehat jalovcem.... To zpunktoval tehdy tchán... Já myslela že budu plivat oheň.

bemo
23. dub 2019

@malecek a můžu se zeptat kolik ml mléka máš odsáto na tu jednu dávku místo kojení? Vlastně ani nevím kolik by mělo 3 měsíční miminko vypít.

malecek
23. dub 2019

@bemo v ml ti to přesně nepovím, ale když odstrikam skoro celé prso tak je to kolem 110 ml asi a to Adam si myslím vytaha

malecek
23. dub 2019

@bemo kolik by měl vypít netuším , kojim kolik chce.

malecek
23. dub 2019

@krisatko na mrskání jalovcem mám bohaté vzpomínky z dětství a kvůli tomu jsem Velikonoce nenáviděla a dodnes je nijak neslavim

kieti
24. dub 2019

@bemo Mne se mleko nikdy nespustilo uplne, takze odstrikavam a hlavni jidlo ma z UM a podle nasi doktorky je jeji davka vaha v gramech deleno 6 deleno pocet krmeni. U nas je to tedy cca 4800/6/8,takze to vychazi zhruba 100 ml na davku. Ale i kdyz krmime lahvi, tak dostava, jak potrebuje a ne striktne 8 davek denne, nekdy kdyz chce casteji, tak udelam mene, na noc treba vic atd. A kdyz nechce, tak lahev vysune, jako by se odpojila od prsa.

laola
24. dub 2019

Ahoj holky, tak my dneska byli na očkování, tak snad to bude bez reakce. Jsem nervni jak saně v létě. Zatím je malý bez teploty, ale spal vic jak tri hodiny...

pe_tu_ss_ka
24. dub 2019

@laola nás čeká příští týden, a už teď jsem nervózní...

Ale mám holky radost, dnes se malý vyhnul proplachování očních kanálků... snad se mj to nevrátí, jinak by mu to už dělali...

halasovci007
24. dub 2019

@laola ahoj taky jsme dneska byli na očkování. Malá brečela že ji drželi mohu, ale jinak celkem v pohodě. Odpo cgrupala a už zase spinká asi bude víc spava. A za odměnu jsem ji koupila další parádní čepičku a sluneční brýle 😂 jsou ji trochu velký teda ❤️ foto v autosedačce

ange_de_la_morte
24. dub 2019

Ahoj holky, zdravím po týdnu - jsme zpět od mamky - byla to paráda - vyšlo krásné počasí, hodně jsme výletovali a chodili stále do les .. obě děti byly pohodové - jen ta cesta je šílená - tam jsme jeli 8 hodin a zpátky 6 , ale jsem na sebe pyšná - odřídila jsem to sama :D ... tak vám to tady trošku zatapetuju fotkami

halasovci007
24. dub 2019

@ange_de_la_morte teda to tě obdivuji taková cesta daleka. Já přemýšlím jestli zvládneme do Prahy což je tak 30 až 40 minut hlavně teda kvůli kojení.. Tak hlavně že jste si to užili.. Děti jsou kouzelné ❤️

tsasenka
autor
24. dub 2019

Ahoj holky, tak jsem vas trochu stihla docist 🙂 Velikonoce jsme nejak prezili, fakt to pondeli uz od detstvi nesnasim.
K tem osmickam - trhali mi jednu dole. Dostala jsem injekci, ale stejne to byla silena bolest, citila jsem, jak mi to tam kruplo,az jsem zarvala. Mlada dr a spechala, mela pockat trochu dyl. Jinak to neni zase tak hrozne-pusa jen par hodin nepohybliva. ATB jsem nebrala.
Nemate holky treba FB? Obcas tam prihodim nejakou fotku, sem to moc davat nechci, je to verejne.

krisatko
24. dub 2019

@ange_de_la_morte a to jsi i jela sama? jakože s malou nikdo neseděl? vlastně jo, první dítko že.... to by u nás bylo nemyslitelný... strop je tak půl hodiny

lindikova
24. dub 2019

@tsasenka já bych hrozne moc lobovala za fcb skupinu... mne už se sem ani nechce nic psát, jak je to veřejné:(

ange_de_la_morte
25. dub 2019

@halasovci007 @krisatko : holky jela jsem se ségrou a s dětmi , děti seděly vzadu samy, dobré je že Matyášek mi hlásí co dělá Klárka ( takže ,, maminko Klárka blije,, a už jsme stáli na krajnici) no kdyby bylo nejhůř tak by si ségra sedla mezi děti ale chudák by se mačkala mezi dvěma sedačkama, po cestě tam jsme měli 6 zastávek - z toho 4 s kojením, zpátky se nám to povedlo o zastávku méně ... jo a jela jsem mimo dálnici - nechtěla jsem riskovat že zůstaneme trčet v koloně na dálnici - ale ono to k mamce vychází asi jen o půl hodinky dýl než po dálnici ... jeli jsme mimo hlavní tahy takže jsme si zastavili třeba ve vesničce s dětským hřištěm - Maty běhal a hrál si, já malou mezitím nakojila

krisatko
25. dub 2019

Ahoj holky vím že je to asi uplne dementní dotaz, ale... :D Když mimčo "cucá" ze spaní na prázdno, má hlad??? Nebo se jí o tom jídle prostě jenom zdá? Já totiž dneska v noci šla za malou protože jsem v chuvičce slyšela cucání a ona jen tak na prázdno mlaskala... no ale když už jsem byla vzhuru tak jsem jí dala cucnout akorát nevím, jestli jako měla hlad jenom se jí nešlo probudit, nebo neměla :D

pe_tu_ss_ka
25. dub 2019

@krisatko mě malej když mlaská že spaní, tak je za chvilku vzhůru a chce jíst 😊

lindikova
25. dub 2019

Ženy, založila bych nám fcb skupinu, měly byste zájem?

tsasenka
autor
25. dub 2019

@lindikova Jestli budou souhlasit ostatni, proc ne 🙂 Ja jsem si vas chtela pridat do pratel, abych sem nemusela davat fotky

tsasenka
autor
25. dub 2019

@krisatko Nas Miky obcas cuca bez dudliku 😀 ale hlad nema, to si rekne v noci jinak 😀

krisatko
25. dub 2019

@tsasenka
@lindikova ale pozvánku asi poslat do soukromé zprávy což? aby to tu nebyo veřejně když už

krisatko
25. dub 2019

@tsasenka já jsem ji právě radši vzala protože jedla od 19 do 20 ale usla až 21:30 a spala jak zabitá asi, nebo možná já jsem spala jak zabitá, ale ona o té půl jen takhle na prázdno mlaskala.....

krisatko
25. dub 2019

půl 4

tsasenka
autor
25. dub 2019

@krisatko určitě, Fb řešit přes soukromé zprávy

lindikova
25. dub 2019

Holky, tak zítra založím! Zkusím napsat všem, co tu vídám. Kdybych na někoho zapomněla, ať se ozve🙂

halasovci007
25. dub 2019

@krisatko taky občas cuca že spaní, možná se jim o tom fakt zda 😅
@lindikova klidně jsem pro, stejně je tady mraky maminek a píšou sem jen ty samé 😉

malecek
25. dub 2019

Ano fb klidně 😉

malecek
25. dub 2019

Holky tak zubaře jsem zatím odložila .
Zítra jsme měli jít poprvé plavat a instruktorka to zrušila 😖 jde k porodu (dělá dulu)