Ledňátka 2019

tsasenkaModerátor
8. kvě 2018
Ahoj,
taky čekáte miminko v lednu? Pojďme ty krásné chvilky prožívat spolu 🙂
lindikova
Dnes v 11:08
@priefi teda holky, buu, mě mrazí. Zejména, když ta holčička je mentálně v pořádku a všechno vnímá. Achjo. @fly80
lindikova
Dnes v 11:13
Tak nějaký info i od nás🙂 Miminko se nám změnilo v divočáka (nedá se nechat o samotě na dece, jako předtím, couvá, točí se, na kolínka nebo do střechy, nic z toho mu teda zatím úplně nejde, tak se vzteká, ze zad na břicho a stále, mámo jsem unavenej, ale chci se točit, řev, pomoc, nemůžu se točit, jsem zaseknutej pod gaučem, nebaví mě to, kde jsou hračky, podej mi, všechno jsem si vyházel, jaktože na tebe nevidím, otoč mě na druhou stranu, kde seeeeš, teě nemůžeš jít čůrat, mámooooo, zajímá mě jen tvůj hrnek, nechci svůj, co to jíš? chipsy, dej mi, nedáš? buuu, mrkvička, flus... ty zase jíš potají chipsy, slyším šustit pytlík, můžu šustit? nemůžu? buuuu a furt dokola🙂, dorostl to senzačních 8,5 kilo, já jsem vykojená jak sušená meruňka a tak jsem začala koketovat s příkrmy. Něco vařím, něco bio od hippu, ale mlíko je holt mlíko no...
priefi
Dnes v 11:21
@fly80 vis co, ja jsem se setlkala s hodne postizenymi detmi, ted nemyslim downy atd., ale deti, co lezi jak placka, krmi se je hadickou, pri tom se dusi, mentalne jsou na tom jak novorozenata, nemluvi, jen vydavaji zvuky.. a i takove si matky nechaji a nedaji do ustavu. Ja jsem se z toho oklepavala pekne dlouho, kdyz jsem ty deti videla a mela jsem co delat, abych se na miste nerozbrecela. A ted tu se objevi matka, co ma na ruzich ustlano odjakziva a takove dite, se ji proste nehodi do kramu. Kdyby byla i mentalne nemocna, tak v te diskuzi ani nepipnu, ale ona psala, ze mentalne je uplne ok a ze vse vypada, ze to bude ok. No ale prvne je treba to mimi dat do kupy a to se ji uz nelibi, protoze nebyla zvykla se o nikoho a nic starat a dite melo byt modnim doplnkem a ups, zivot udelal proste jobovku. Prave, ze kdyz je financne za vodou, mela by se dat do kupy a byt male oporou a ne, ze ji strci do ustavu. Mi prislo, ze ona ani moc to dite nechtela... ale nechapu, proc chce druhe.
@lindikova nejhorsi je, ze holcicka je stejne stara jako ty nase mrnatka, takze se me to i to vic dotklo
priefi
Dnes v 11:27
@lindikova 😂 skvele napsano 😂
pe_tu_ss_ka
Dnes v 11:38
@priefi je to děsný, sama si to neumím představit, malý měl "jen atrezii duodena" a právě o těchto vývojových vadach jsme si také dost načetli.. Potkala jsem na jipu spoustu maminek, kdy jejich děti na tom byly hůř než náš malý.. A všechny bojovaly, i když nemohly být s dítětem pořád, jezdili do nemocnice denně a odpočítávaly dny, kdy si miminko odvezou domů.. Jinak mám pohled i z druhé strany, kdy starší sestra po ivf chodila v těhotenství s tím, že jí odteka plodová voda (měla nějaký zánět, ale vždy jí nechali polezet a bez dalšího vyšetření, které by tohle odhalilo a dalo se to přeléčit, jí poslali domů) a díky tomu začala rodit ve 27tt, a i přesto že nemocnice má v kraji nejlepší neonatoligicke oddělení, tak ji na porodnici řekli, že malý nemá šanci a nechají ji ho v břiše umřít a teprve potom ho porodí. Kdyby zasáhli hned, malý měl šanci žít, teď by mu bylo 8,5 let.. Ale teprve po urgenci a !podepsání papírů, že se o něj postarají, kdyby byl postižený! Ho tam nechali tak dlouho, až se nalokal zkažené plodové vody a od umřela část mozecku.. A i přesto pak zase bojovali s nemocnici a museli podstoupit psychologocke vyšetření, aby jim ho vůbec domů dali, protože by přišli o dost peněz od pojišťovny za jeho péči.. Ségra pak i měla sbírku, aby měla pro malého všechny přístroje, které mu pomáhaly a díky kterým mohl být doma.. Protože pojišťovna taky dělala problémy.. A když to bylo v televizi, a ony se peníze vybraly, tak teprve pak jim přikleply přístroje.. Měly ho doma do 2, 5 let, bez jim zemřel v létě, protože mu selhaly orgány.. A nikdy je nenapadlo, že by ho nechali v nemocnici... Smutné je, že je to už je to 6 let, a od té doby se jim nedaří ani po ivf mít další..
Tak jen taková vsuvka, maminku jsem nesledovala, ale díky tomu tvému popisu chápu tvou reakci..
pe_tu_ss_ka
Dnes v 11:41
@lindikova u nás také tak, je to malé hučidlo a když nepřijdu na zahučení, tak se rozplácne a začne ronit krokodýlí slzy.. A s našim jídlem nebo pitím, to by byl schopný spolknout i ten náš hrnek s kafem 😆 nejlíp u něj sedět a pomáhat mu se plazit (když má zarazku z mých rukou pod nohama, to mu to jde hned a odplazí se kam potřebuje, ale sám samozřejmě ne).. 😂
veselaopicka
Dnes ve 12:55
@martinasip vyndala sem a.hlava ji nelita.. ale me tam v tom uz rvala jak tam byla napresovana. Mam necelych 7kg. Mam jeeste besafe izi go a tam teda lita strasne.
lindikova
Dnes ve 12:58
@pe_tu_ss_ka to je mi tak moc líto. Holky, žádná z nás by to zažít nechtěla, nevím, kolik bych měla síly, snažím se nesoudit... nejsem matka Tereza.
krisatko
Dnes v 15:30
@priefi takového mám brášku, ležáka, už je mu 10 let a mamce tehdy na dětské neurologii v olomouci řekli, že se "TO" nedožije ani tří let, tak by "TO" dali do ústavu.... mazec.. doktoři...

@pe_tu_ss_ka ty jo chudák segra 😞
priefi
Dnes v 15:59
@pe_tu_ss_ka to je tak strasne smutne, co pises 😢
ona ta holcicka byla prvne na jip, pak nevim asi aro, pak mamina sla k ni a mela nadstandart a mela se o ni starat a ze si chtela nastolit rezim, jaky by mela doma a ze tu peci o holcicku nedavala, ze musela byt k dispozici 24/7 a starat se o ni a ze po dvou dnech tam na nadstandartu padala na hubu, ze rodina se holcicku bala brat, jelikoz mela hadicky z telicka a ona uz z toho byla unavena a predala holcicku zpet do pece a jezdi za ni pry kazdy den na 1,5h. V tom novem prispevku remcala, ze ji sebrali rp, protoze je mala v nemocnici a ze si ji domu bude moci vzit nejdrive v 1,5letech. A ze uvazuje, ze ji da do ustavu. Pak napsala, ze kdo vi, zda ta mala to prezije.
pe_tu_ss_ka
Dnes v 16:43
@priefi my když měli malého 3 týdny na jip (4 týden jsem tam už byla s ním), tak jsme jezdili každý den nejméně na 5 hodin jednou denně, a pak když už mě bylo asi po 5 dnech od porodu lépe, a mohla jsem sama řídit, tak jsem jezdila ráno sama, pak na oběd domů (uvařit i příteli), aby jsme hned jak se nají, jeli až do večera za malým.. A na 4 týden už jsem s ním byla celý den i noc.. Neměli jsme teda až tak náročný start, ty vývody a plastiky celého spodku musí být hodně na psychiku.. Ale maminky tady z koníka udělaly u na fb skupinu, kde právě tyhle vvv spolu řeší a pomáhají a radí si.. I v Motole nás na skupinu upozorňovali.. Ale přijde mi to od ní jako spousta informací, které si protiřečí. Samozřejmě nejsme v její situaci a těžko se to soudí, když nevíme, jak by jsme to zvládli my..

@krisatko
@priefi
@lindikova děkuju holky, ségra je hodně statečná, a tehdy jí to moc změnilo, i s manželem jsou skvělý a strašně hodní lidi.. Pro malého by tehdy dýchali, a nepřipadalo pro ně v úvahu, že by ho nechali v nemocnici, i když malý byl díky té péči nemocnice ležák. Nikdy se na ně neusmál a nevydával žádné zvuky.. Nedokážu si představit, že bych nikdy neslyšela jak nám prcek říká mami a tati nebo jak se směje.. A zrovna jim bych tak moc přála, aby se jim zadařilo, byli by skvělý rodiče.
fly80
Dnes v 17:05
Holky. Jak už jsem tu psala o té mojí nej kamarádce, tak ta její malá byla po porodu dva měsíce na neonatologii. A kamarádka tam byla s ní, jen jednou byla na víkend doma, protože nastydla a musela, aby nenakazila ostatní miminka. Já si neumím představit tam dítě po porodu nechat a jezdit se jen dívat na hodinu. Když už, tak bych se snažila tam být co nejdelší dobu. Ale jak sem psala, každý má nějaké priority. Holt jsme každý jiný. Každopádně je mi holčičky líto, hodně blbej start života.
pe_tu_ss_ka
Dnes v 17:22
@fly80 třeba v Motole na dětské jip tomu nejsou uzpůsobeni.. Mají tam jen ty postýlky.. A mamky tam s nimi můžou být jen pár dní před propuštěním na skládacích postelich (v 7 večer se může rozložit a v 7 ráno uklidit), a byl to mazec si celý den v šestinedělí nelehnout.. Vlastně i když jsme za jim jezdili a nebo jsem tam s ním byla, tak bylo k dispozici jen křeslo, které sice šlo lehce sklopit, ale prostě celý den v sedě.. Ale nevím, jak to mají jinde na Jip.. 🙂 ale neměnila bych, byla jsem tam s ním ráda ♥️
priefi
Dnes v 17:24
@pe_tu_ss_ka mi to taky prislo zvlastni a ze si protireci... To, co prozila Tvoje sestra s manzelem je hrozne smutne 😔 muselo to byt pro ne hrozne 😢
@fly80 presne tak, kazda jsme jina a nejsme v te situaci 😔 je mi ji taky hrozne lito 😢 chudinka malinka 😢
krisatko
Dnes v 17:34
@pe_tu_ss_ka ve Zlíně kde jsme byli my mají jip i to oddělení kde byla naše malá jen inkubátory a postýlky, ale mají tuším několik speciálních pokojů pro "zvláštní" případy kde je maminka i s miminkem které je třeba právě v inkubátoru. Ale zase nechají na normálním pokoji ležet mamku třeba 3 týdny i déle (pokud není plno a nemusí uvolnit místo čerstvým rodičkám) a ona za ním může docházet jak je potřeba právě na tu jipku a to druhé oddělení (nechápu proč si nemůžu vzpomenout co to je zač když tam malá strávila skoro 14 dní 😃 ) ...
priefi
Dnes v 17:36
@pe_tu_ss_ka ona psala tusim, ze byla v Motole
pe_tu_ss_ka
Dnes v 17:49
@krisatko jj, taky jsem mohla být na pokoji na rizikovém oddělení, ale spolubydlící chrchlala, jak starý kuřák a já nechtěla něco chytit, abych mohla za malým chodit, tak jsem šla raději domů.. Nemyslíš neonatologii?
pe_tu_ss_ka
Dnes v 17:54
@priefi no já si nedokážu představit situaci, že mi někdo řekne, až umře, dřív se starat nebudeme.. Ta bezmoc musela být šílená 😫 no když tam malý ležel (8.12.-7.1.), tak tam přivezli holčičku, která byla na velkém pokoji a litalo kolem ní hodně doktorů a sester.. Možná to byla ona, jestli rodila někdy v tomhle čase.. Jinak tam bylo tolik děti, v jednu chvíli na 2 pokojích asi 10 miminek, a to už jsem s malým ležela na jiném pokoji, kde jsem s ním už mohla být..
priefi
Dnes v 19:06
@pe_tu_ss_ka to muselo byt hrozne 😔

To bude ona. Byla tady v lednatkach a rodila 37+ neco a bylo to myslim v prosinci
halasovci007
Dnes v 19:36
@lindikova hezky napsano. 🤪👌 U nas se taky furt rozciluje kvuli necemu, ted vede, ze si zasekne nohy mezi spryncle a rve, ze uz ji nejde couvat nebo je vyndat. Je to s nima narocne, ale i sranda.
@priefi nevim o jakou matku jde, ale je to hruza. Nektery matky by zaslouzili pres cumak. Dneska mi ksmaradka lekarnice vypravela, ze prisla zenska do lekarny, ze chce opalovaci krem pro asi 4lety dite k mori, tak ji nabidla tri druhy faktor 50 a matka ji rekla, ze chce maky faktor, aby se dite opalilo.. No nechapes proste. Je j3dno, ze bude mit rakovinu kuze, ale matka bude mit opaleny dite presne jak ty di popsala situaci jako modni doplnek.. No prodte nrktery by snad ani nemeli mit deti..
@pe_tu_ss_ka to je strasny 😖😭 chudak segra.. Vubec si neumim predstavit, co musela vytrpet
journals
Dnes v 19:52
Koho by zajímalo, zde je slíbený odkaz na tu "kapsičku" od Tescomy. Mě se líbí, že oproti těm jiným klasickým plnitelným je tahle průhledná https://eshop.tescoma.cz/pruzna-lahev-papu-papi...
bemo
Dnes v 20:46
Ahoj holky. Koukám co píšete a je to tedy hrůza. To musí být strašná bezmoc mít takto nemocné miminko. Mě malýho odvezli hned po porodu a neviděla jsem ho 4 dny a myslela jsem že se zblázním. Ten poslední den už jsem byla fakt hotová a brečela skoro pořád. Nedovedu si představit nemít ho u sebe ještě delší dobu. Měla bych hrozný strach a to miminko prostě maminku potřebuje.
@pe_tu_ss_ka to je mi sestry a švagra moc líto. Je to obdivuhodné jak se dokázali takhle starat, ne každý by to zvládl. Moc bych jim přála miminko.
bemo
Dnes v 20:51
Holky, co vaši mimoušci a "mluvení"? Šimonek už pár dní říká "máma". Sice to vypadá jako stížnost, ale je to první dítě z těch našich pěti které má první slovíčko "máma" Všichni ostatní řekli jako první "táta".
pe_tu_ss_ka
Dnes v 20:58
@bemo já také a moc ♥️
Jinak ten náš piští, huláká, v autě zpívá a jede si tu svou hatmatilku, náznak mama byl snad párkrát, když plakal, ale možná to jen tak moc chci slyšet 😂 hlavně se doma předháníme a popichujeme, že to první slovo bude za mě máma a za chlapa táta.. 😂
krisatko
Dnes v 21:03
@bemo u nás taky, mama nebo když je zle a brečí se tak mammmm, pak ještě umí "ne ne" - taky nejčastěji používá když brečí, respektive něco ji naštvalo a kvůli tomu supí, z toho brečí a pak říká "nneeneee mammm mamaa" 😃 jenže já si myslím, že v téhle fázi "mluvení" to mam, nebo potažmo mama, může znamenat i tata, jen prostě umí jen to jedno... Dneska podle mě už říkala i "bak" (to je ten její vlčáčí hlídač kterej se od ní na krok nehne) a občas taky něco jako "buuum nebo brrrrm" - zatím jsem nepřiřadila význam, ale je používáno většinou před tím než jdeme kojit.

Sem začni psát odpověď...

Odešli