Ledňátka 2019

tsasenka
8. kvě 2018

Ahoj,
taky čekáte miminko v lednu? Pojďme ty krásné chvilky prožívat spolu 🙂

priefi
26. kvě 2020

@buchosab je to v návodu 😅

priefi
26. kvě 2020

@buchosab tak už to v návodu není, ale bylo. Asi co to má danone, tak to vyřadili. Ve staré verzi bylo, že se má používat studená voda

priefi
26. kvě 2020

@buchosab tak jsem našla starou pixelu a tam měli napsáno, že nejlépe chutná vychlazené. Po pravdě jsem to i zkoušela a studené se to celkem dalo a teplé teda nic moc (když se stalo, že jsem neměli úplně studenou vodu, tak jsme to udělali u teplejší a já to i raději zkusila)

buchosab
27. kvě 2020

@priefi uff, už jsem se lekla, že to děláme celou dobu špatně 😃 malý byl ze začátku na Neocate Infant (to je pro děti 0-12m), ten se dělá z teplé vody a pokračujicí Neocate Junior (+1r) dělám stejně. Ale je pravda, že doporučují vychlazené, myslím ale že je to proto, že když na něj přechází starší děti, tak aby se dělalo do sklenice a neučili se na lahvičku s dudlíkem? Ale nevím 🙂

priefi
27. kvě 2020

@buchosab můžu Ti říci, že chuťově je to vážně rozdíl, studené to je lahodnější a víc připomínající mléko. My to Infant neměli, já jsem kojila, přecházeli jsme až po 18m (začínali jsme pomalinku v 16m a pomalu nahrazovali dávky kojení za UM). Já normálně dávala junior do kojenecké láhve.

priefi
1. čer 2020

@sarkoc ahoj, co Tvoje malá Štěpánka? Jak je na tom? Dělali jí testy na ABKM? Proč se zase ptám? Protože bohužel zahlenění v nosanku se u nás potvrdilo jako reakce na ABKM... Docela dneska jsem zažila šok. Testovali jsme vejce a pro jistotu i mléko a lepek. Ano, měla jsem podezření na mléko, když byl mimčo, byl blinkací, bolelo ho bříško (dělal luky), měl věčně ucpaný nosík a celkově zahlenění, stolice byla trošku řidší, občas zácpa, sem tam občas hlen ve stolici, ale velice málokdy... za celou dobu max 3x zelená stolička a jednou nitky krve (černé). Ekzém začal na zadečku, ale až v době podávání vejce, začal i mírně na tvářích, ale nic hrozného v porovnání se starším synem. Když se zavedl jogurt a mléčné výrobky, nebylo patrné nějaké zhoršení (to až časem a myslela jsem, že to je vejcem, ale pořád nic hrozného). Výsledek alergie na mléko. Vejce je pozitivní taky, ale méně. Takže za mě, pokud jste netestovali, testněte. Pokud to vyjde negativně, tak super krása, ale pokud by to bylo pozitivní, aspoň ji nebudete strkat tak jako já tomu našemu mléčné výrobky. Jo a vahově byl ok, až teď začal mít váhu nižší.

Tohle je vlastně info pro VŠECHNY, CO MAJÍ POCIT, ZE NĚCO NENÍ OK. Dejte raději testnout, i já myslela, že mléko je ok 😔 takže potvrzují, že kromě ekzému se alergie může projevit i jinak, pokud vaše dítě má něco z toho, co napíšu, zamyslete se, zda by nebyly lepší ty testy. Vám to nic neudělá a dítěti můžete přestat tlačit něco, co mu vadí
Zahlenění (nosohltan)
Kyselkavá vůně stolice
Ekzém
Bolibrisko
Neklid a nespavost
Jako mimi zelená stolice, krev ve stolici, blinkací mimi.

pe_tu_ss_ka
3. čer 2020

Holky, kdy ty miminka vyrostly 😱 teď mi ségra poslala fotku malého z loňské oslavy našich.. Takový buclaty miminko to bylo.. A teď, už kus uhulákanýho chlapa, kterými je všude moc.. Dneska měl 18 měsíční kontrolu a 12050g (2050g) a 86cm (43cm)... Vůbec nechápu, kdy z toho miminka vyrostl.. ❤️

priefi
3. čer 2020

@pe_tu_ss_ka krásně roste ❤️ náš zpomalil, asi díky alergiím. Ale i tak, na to, že byl dřív, měl luxusní míry, ten náš přišel o necelé 2 týdny dříve a byl na tom podobně, jako Vaš prcek 😉 teď teda je oproti Vašemu pěkně pozadu, z gastra vím, že neměl ani 10kg a 79cm, ale uvidíme, jak na tom bude na 18m prohlídce, kterou musíme ještě domluvit. Ale ještě je hodně kojený, na um začínáme najíždět teď a začínáme pudinkem. Má Nutrilon Allergy Care Syneo a je neskutečně hořké a za mě hnusné. Zlaté Neocate, co má starší. Pudink šlapal docela hezky, uvidíme, jak přijme mlíko z toho UM. Během léta bych ráda přešla celkově na UM, tak jak to bylo v plánu i před tím... Akorát a jiným mlékem... Ještě budu muset vymyslet, co s tím klasickým UM 😒

pe_tu_ss_ka
3. čer 2020

@priefi moc držím palce, ať to jde co nejlépe 🍀❤️ je to hrozné trápení, když se tohle děje dětem 😣kamarádka měla taky takové trápení s malým, ten měl k těm všem alergiim i reflux a byl strašlivě uplakané miminko.. Já jsem ráda, že si to prcek vybral tou operací, a od té doby je jako by mu nic nebylo 🙏 ale previt se mi dostavil těsně před 15 měsícem na konci února, kdy jsem na to nebyla úplně připravená.. A od té doby teda má mléko ke snídani (mléčné kaše od kendamil s ovocem, nebo rýžový chleba s zerve a sýrem) a před spaním si dá svých 180ml kendamiláckého mléka a sem tam má v týdnu tvaroh nebo jogurt.. Jsem ráda, jak dobře jí.. Ale váhu si drží pořád tak nějak stejnou, od ledna se pohybuje kolem 11,5-12kg je n velkej bude asi po tatínkovi, ten má asi 186cm.. Ale nejde nám do hlavy, že z takového staženého králíčka, to takhle vytáhl a dohnal.. Každopádně je pořád v pohybu, leze do výšek a pořád někam utíká.. 🙈 A dnes mě dostal, když mu pichali mmr, tak seděl, a ani nepipl, jediný co ho zajímalo byla náplast, kterou chtěl hned sundat a pak časopis, který dostal, protože z něj byly v ordinaci úplně paf 😂

krisatko
5. čer 2020

@pe_tu_ss_ka Taky jsme včera byli na 18 měs... malá má 11,6kg a tuším taky 86cm ...

pe_tu_ss_ka
5. čer 2020

@krisatko neuvěřitelně to dohnaly 😍

priefi
5. čer 2020

My nakonec 18m prohlídku nebudeme mít 😒 až ve dvou letech

pe_tu_ss_ka
5. čer 2020

@priefi jak to?

priefi
5. čer 2020

@pe_tu_ss_ka kvůli očku mmr, vyšla alergie na bílek a chce vyjádření gastra, jak s očkem, zda odložit, nebo naočkovat. Takže prý aby nebyla prohlídka a pak očko, aby to bylo najednou. A v případě, že se očko posune, tak ve dvou letech jen prohlídka a očko, až se povolí

pe_tu_ss_ka
6. čer 2020

@priefi jo taaak.. 🍀

krisatko
19. čer 2020

Ahoj holky, vy jste tu takové vseznale... Mám potíž... Koncem května jsem dojedla poslední plato HA a teď mě už tak týden poboliva v podbřišku v podstatě v takovém jakoby banánu po celém spodním břiše. Nevíte co by to mohlo být? Jestli třeba nějaká reakce na to vysazení?

priefi
19. čer 2020

@krisatko hormony mají pré po vysazení HA. Klidně to může být ovulace, já jí po vysazení HA cítila mega. Anebo pak druhá věc, možná už jsi těhu. Pokud by to nepřestalo a nebyl pak pozitivní test, anebo kdyby to bolelo hodně, zajdi na gyndu, může to být cysta.

priefi
19. čer 2020

@krisatko jinak nebolí Tě to doufám i v oblasti pupíku? Takhle se u manžela projevilo slepé střevo

krisatko
19. čer 2020

@priefi nene jenom právě podbřišek... Chjo

priefi
19. čer 2020

@krisatko a kolikátý den cyklu jsi? A jak dlouho Tě to bolí?

priefi
19. čer 2020

@krisatko já po vysazení HA při každé ovulace trpěla, naštěstí hned tu druhou se zadařilo a to jsem pak byla bolavá taky 😂 a pak se ještě přidaly nevolnosti 🙈

krisatko
19. čer 2020

@priefi upřímně nevím přesně ale mohlo by to být kolem té ovulace to je pravda... Cca tři dny.

priefi
19. čer 2020

@krisatko tak buď ovu nebo už možná těhu 😉

veselaopicka
19. čer 2020

@krisatko ja kdyz se vysadila HA tak jsem kazdou ovu mela bolesti podbrisku ale vzdycky jen jeden den... jako kdybych to mela dostat. Do te doby kdyz sem brala HA jsem to nikdy nevedela kdy mam ovu. Max podle testu.

priefi
19. čer 2020

@veselaopicka když bereš ha, tak ovu nemáš vůbec, vaječníky jsou "uspané" hormony. Tělo má stav pseudotěhu.

krisatko
21. čer 2020

@priefi tak to asi byla ta ovu. Už to přešlo 🙂

priefi
21. čer 2020

@krisatko tak držím pěsti, ať to byla úspěšná ovu 😉

krisatko
22. čer 2020

@priefi tak uvidíme... Není nutný aby to bylo hned na poprvé 😀

priefi
22. čer 2020

@krisatko chápu 😂😂😂

veselaopicka
24. čer 2020

Holky dotaz. Mala ted zacla strasne slintat a pres den ma hodne casto dudu -lezou ji obe trojky a jedna stolicka. Ale jak slini tak ma dole kolem pusiny to olezle a cervene. Kdyz ji to namazu sudokremem na noc tak to rano nema ale ma to zas silene suchy a takovy zkrabateli.. cim by se to dalo jeste mazat? Zinkova nepomaha. Ono to asi nesvedi neboli neprijde mi ale vypada to strasne a rekla bych ze to ma jen a dudynem.