Termín porodu únor 2019

smigli
18. čer 2018

Ahoj holky,
pojďme si povídat o radostech a starostech těhotenství i následných chvílích s dětmi..
😉

smigli
autor
18. čer 2018

Já jsem v sedmém týdnu, dnes u Dr. potvrzena srdeční akce. Tak snad to bude v cajku i nadále. Už mám doma jednoho kluka, kterému je rok a třičtvrtě, tak doufám, že nebude moc žárlit a zvládne to.

jessulka
19. čer 2018

Ahoj, jsem Jess. Já jdu na kontrolu zítra, tak se už nemůžu dočkat až tu prďolku uvidím. Potýkám se s ranními nevolnostmi, sice tedy nezvracím, ale je mi zle od žaludku. Večer jsem hrozně unavená, usínám u tv už po osmé hodině. Ta vedra mne zmáhají. Já mám doma 4,5 letou holčičku a přítel má 4 letou holčičku, kterou si bereme 10x do měsíce. Holkám by slušel brácha, ale moje malá by chtěla sestřičku. Měla bych alespoň o výbavu postaráno, mám po ní vše schované v krabicích.

eiram7
19. čer 2018

@smigli Jee tak gratuluji k srdicku. ❤️Tos byla na první kontrole? Ja byla včera v nemocnici kvůli vyloučeni problému s cystou. Potvrzeno 5+1 a zatím žloutkový vacek. Za týden jdu na gyndu, měla bych byt 6+5, tak doufám, ze už bude srdíčko bit 🙂
@jessulka tak drzim Jess palce, at je zítra na kontrole vse Ok. Jaký jsi tyden? A co, mas nějaký vnitřní pocit, zda to bude kluk nebo holka? Ja jsem osypana pupinkama, takže mi blízké okolí předpovídá holčičku 😀

jessulka
19. čer 2018

@eiram7 Ahojky, děkuju moc. Strašně se na zítřejší kontrolu těším, ale zároveň mám strach. Já jsem dnes 6+3 tak si myslím, že by už srdíčko mohlo tlouct.
No já když to srovnám s první dcerou, tak je mi úplně stejně špatně, jako při ní. Pupínky jsem neměla žádné, byla jsem prý hezčí. Vyčistila se mi naopak krásně pleť. Tak nevím, jestli je u mne pravda, jak se praví, že holčičky ubírají na kráse. Akorát jedinou změnu kterou pociťuju je ta, že u dcery jsem nesnášela maso, uzeniny, sýry a teď je zase naopak vyhledávám. Jinak my jsme měli sex až v den ovulace, tak by to možná mohlo přispívat k tomu chlapečkovi, ale já budu ráda za zdravé miminko. Chlapečka bychom si přáli s přítelem oba, když už máme ty holčičky, tak aby měli nějakého pořádného ochránce a přítel aby měl k sobě parťáka na fotbal, hokej a klučičí lumpárny 😀 Nějak doufám, že tam ten kluk je, ale nevím, nevím. Hlavně, ať je vše v pořádku a narodí se zdravé miminko.

renulkka
19. čer 2018

Ahojky holky, my máme doma 25m a 11m holčičky a toto bude naše poslední miminko 🙂 Včera jsem byla 5+3 na kontrole kvůli špinění, tak byl akorát gestační a žloutkový váček 🙂 Mám nasazen Utrogestan jak u všech tehotenství a na další kontrolu jdu 2.7. 🙂 Už aby to bylo 😍 Jinak doufám, že to bude klučík 😂

jessulka
19. čer 2018

@renulkka Ahoj, přeji, aby to špinění přestalo. Věřím, že Ultrogestan pomůže. Klučíka vám ze srdce přeji 🙂

renulkka
19. čer 2018

@jessulka Naštěstí dneska už přestalo, na špinění mám Ascorutin a Kanavit 🙂 Bohužel to tak mam u všech těhotenství... Ten začátek je vždycky boj 🙂 Taky vám přeju chlapečka 🙂 Tak se necháme překvapit 😀 Co nám osud nadělí 😍

jessulka
19. čer 2018

@renulkka Děkujeme. Snad se na nás ten pindík na ultrazvuku jednou usměje 🙂

lith
19. čer 2018

Ahoj holky 🙂 mam potvrzeno vcera 6+1, zatim jen zloutkovy vacek. Na dalsi KO jdu 2.7 tak to uz bude srdicko tak se tesim, no a radeji bych asi holcicku 😂 ja si nejak neumim predstavit toho pindika 😂😂

lith
19. čer 2018

@jessulka v tehotenstvi s dcerou jsem mela uplne krasnou plet, vlasy a vsechno 😂 ted vypadam od zacatku jako pubescent strasny 😂 tak jsem zvedava co z toho nakonec bude

jessulka
19. čer 2018

@lith Pubescent 😂😂😂😂😂 To jsi mne pobavila. Je zajímavé, že každá to máme jinak.
Taky si nějak neumím toho pindíka představit. Ale asi jde jen o zvyk.

Holky a berete nějaké vitamíny? Já beru Femibion 1. A vyvarováváte se nějakým potravinám? Já teda nepiju kafe a přestalo mi i chutnat Caro s mlékem. Dnes ráno jsem si uvařila čaj a už nemůžu ani ten. Tak piju jen vodu s citronem a občas si tam hodím lístek máty. A nejím hermelín a zrající sýry. Teď o víkendu jsme grilovali a nějak nemůžu pozřít ani grilované maso, tak ho jíst radši ani nebudu. Chleba s máslem a sýrem a zeleninou je pro mne větší výhra.

lith
19. čer 2018

@jessulka no hledala jsem nejake slusne slovo jak to napsat 😂 nic lepsiho me nenapadlo. Mam dojem, ze se zvysovanim HCG v krvi se mi snizuje IQ posledni dny jsem uplne mimo...
Ale jo asi urcite, a budu samo rada i za kluka, alespon budou doma vyrovnane sily, ale zase uz jsem 4 roky zvykla na to mit doma pipinu no 🙈

Vitaminy beru zatim jen listovku no a vylozene se nevyhybam nicemu. Mimo teda alkoholu, ale tomu ja nedam ani tak. Jsem opatrnejsi ale jim na co mam chut

jessulka
19. čer 2018

@lith Určitě by jste měli dalšího milovníka rybaření 🙂
Já jsem zase víc náladová. Rozčílí mne kdejaká kravina, na dceru jsem víc přísnější. Asi tím jak mi není dobře a jsem unavená a ona otravuje s každou blbinou a nebo moc mluví.
A vůbec, ale vůbec nemám chuť na sex. Co se to s tím mým tělem děje.

renulkka
19. čer 2018

@lith
@jessulka Holky, tak já mám doma dvě božky a obě těhotenství úplně opačný 🙂 U první pupínky všude, nemohla jsem nic jíst, maso mi nesmělo na talíř, žila jsem jen o rohlíku nebo čoko kuličkách :D Chuť na sladký byla neskutečná 😂 U druhé pleť krásná, vlasy krásný, chutě na grilovaný maso, na gyros, pečený kuře atd. Sladký jsem nemohla ani vidět 🙂 A byla to zas holka 🙂 Teď zatím se mi chutě rozjíždí, ale nemám chuť ani na jedno, zato bych jedla vše kyselé (ovoce, okurky) nebo slané (korbáčky, jadel)... Tak se musím v tomhle hlídat, nemyslím, že by tolik sole bylo zdravý 😕 A jinak pleť samý beďar, vlasy mastné a víc padají....

lith
19. čer 2018

@jessulka Ale jooo, to i dcéra miluje. No a jestli kluk tak co no, akorát chudák s růžovou výbavou :D
O náladovosti ani nemluvím. A trpělivostí taky bohužel zrovna neoplývám...
Co se sexu týče tak nějak ani nemám energii :D Skoro usínám když uspávám dceru takže jsem pak ráda, že se přeplazím do postele a upadám do komatu :D

@renulkka No a pak aby se v tom člověk vyznal :D Já říkám, že nejjistější je to až po porodu :D
S dcerou jsem se úspěšně problila až do 5 měsíce tak se teď bojím, aby to zase nepřišlo a zatím dobrý, jako úplně dobře mi není. Už dvakrát se mi stalo, že jsem si dala něco na co jsem měla ale fakt ukrutnou chuť a v půlce se mi zvednul žaludek a bylo po jídle....

jessulka
19. čer 2018

@renulkka Tak to je zajímavé, že u každé holčičky jsi to těhotenství prožívala jinak. Asi si každá řekla o něco jiného. Jsou i teď v dětství rozdílné?

renulkka
19. čer 2018

@jessulka Jsou úplně stejný, co se týče chování i jídla 🙂 I když mladší teď jí víc a starší má období to nechci, to nechci 😂 Ale to doufám, že ji brzy přejde 🙂

elisha2
19. čer 2018

Ahojky holky, jsem Petra a na kontrolu jdu příští pondělí to bych měla být 7+0. U mě se již taky projevily ranní + dopolední nevolnosti, ale zjistila jsem,že když si každou chvilku něčeho zobnu je to lepší..:D

jessulka
19. čer 2018

@elisha2 A co zobeš? Já mám po ránu šrumec. Nestíhám se doma nasnídat. Tak snídám až v práci v 8:00. Leda, že bych něco zobala při cestě autem do práce.

elisha2
19. čer 2018

Tak já jsem doma, takže mám po ránu čas,ale hlavně ovoce ( banán z ledničky je asi top) jinak ujídám malému, když mu chystám snídanu..

smigli
autor
19. čer 2018

Vitam vsechny nove prichozi, mam radost, ze se to tu rozjizdi. Rozdily s mym prvnim tehotenstvim jsou, plet osypana, to jsem nemela, ale taky jsem mela casty sex, ted nic. Burty jsem nemohla ani citit predtim i ted. Manzel by chtel holcicku, mne je to jedno, i kdyz tak nejak myslim, ze to bude zase kluk. Aspon vybavicka bude hotova a ja nebudu muset mit o holku takovy strach jako o kluka..

michaelarei
19. čer 2018

Ahoj holky tak my jsme 5+3 další kontrola 2.7. tak se ukáže snad i srdíčko...nakolik to je trětí těhotenství zatím mi vúbec něni blbě a prědtím mne to hodně trápilo...tedko spíš sem unavená nevládzu dlouho stát .. mám strašnou chut na mléko...pribináček...Mně je docela jedno co budeme mít.... a bríško roste neskutčne to už si každý všimne ..taky tak máte?

basice
19. čer 2018

Ahoj holky, já jsem Eva a ráda bych se k vám přidala. Zatim mě vyšel jen pozitivní TT, k doktorovi si mám zavolat týden po vynechání MS, takže v pátek ráno a myslím si, že mě zase objedná až okolo 9 TT, aby bylo něco vidět. Jinak doma máme 10 letou slečnu a 2 letého chlapečka. Teď bychom si oba přáli holčičku, tak uvidíme 😉

lith
19. čer 2018

@michaelarei No já byla až překvapená, jako 6+1 a je to viditelné a přitom to mrně je sotva jako malinká borůvka! Ale tak člověk je nafouknutej atd. Ale i tak. Muž by chtěl vydržet do srpna s oznámením rodině a já si teda nejsem úplně jistá, že to zvládnem utajit :D Ale zase je u mě každej zvyklej že mě ta váha docela lítá a že nosím volní oblečení tak naštěstí to nebude tak nápadný.

renulkka
19. čer 2018

@michaelarei Tý jo, jak kdybych to psala já :D Akorát my jsme dnes 5+4 🙂 Další kontrola 2.7., včera jen váček 🙂 Zatím taky extra nevolnosti nemám, ale věřím, že dorazí 🙂 A je to taky naše 3. A břicho mám už hafo 🙂 Hodím foto... Já mam všechny tehotenství brzy po sobě, porody 2016, 2017 a teď snad 2019 🙂

michaelarei
19. čer 2018

@lith :D bohužel ja sem hubená a drobná tak sem ani v práci neutajila ,tak už to ví nejbližší rodina ....hrozne ho videt...

basice
19. čer 2018

@michaelarei taky čekáme třetí a břicho mám neskutečně nafoukle, že běžné kalhoty mě začínají být nepříjemné a tlačí mě. Těhotenství chceme oznámit až později, ale nevím, nevím a tím břichem, jestli si toho dřív někdo nevsimne 😣. Zatím se také cítím fajn, jen na večerní únavu, kdy usínám pomalu s dětmi. Mlsná mě honí spíš na slané a kyselé věci.

michaelarei
19. čer 2018

@renulkka nooo tak super ,sme natom stejně .... krásne bríško...tak to máš super ja rodila 2004 a 2007 už dávnooo....

renulkka
19. čer 2018

@basice Taky mám tentokrát chutě na slaný a kyselý 😂 Tak jsem zvědavá, co na nás vykoukne, jestli holka nebo kluk 🙂

renulkka
19. čer 2018

@michaelarei Tak se těším, až sem dáme foto z ultrazvuku 😍 Už aby bylo druhého, jsem nějaká nedočkava 🙂