Termín porodu únor 2019

smigli
18. čer 2018

Ahoj holky,
pojďme si povídat o radostech a starostech těhotenství i následných chvílích s dětmi..
😉

andelka
16. říj 2018

@vilmic tak už asi vím kam půjdu po ogtt na snídani. Mc Donald je kousek od střediska kam chci jít.

seveneye
16. říj 2018

@andelka já chutema zamrzla u sladkyho,denně alespoň jeden kousek jinak se mnou není řeč😀

vilmic
16. říj 2018

@andelka Jsem vás tady namlsala. 🙂 Kdy se chystáš?

andelka
16. říj 2018

@seveneye no to já též. Slané mi moc nejede. Něco sladkého musím mít ráno a pak odpoledne ke kafi.

@vilmic nejspíš příští týden. Ráno hodím kluky k mamce a půjdu. O víkendu začínám 26 tt.

arielka222
16. říj 2018

Ahoj holky, my mame za sebou dnes kontrolu ve 23+6 a chlapeček už ma 670g. Prý děláme velké děti 😀 no trosku mě děsí na jaké porodní váze bude. Dufam ze se narodí už v půlce ledna aby nebyl úplně veliky 🙂 evidentně mu ty dovolené u moře svědčí. Hrozně tam sebou mlel a dělal xichty, že se i dr smála. Jen mě teda dost tvrdne břicho tak se musím prý víc setrit, to se to říká z rocnim torpédem doma 😀

skretik
16. říj 2018

@arielka222 to je macik 😅, gratulace k uspesne kontrole. me to bricho taky tvrdne dost a ted jsem od nedele se synem doma,vcera jsem sice 2hodiny uklizela a pak zas zalehla,ale bricho mi skoro netvrdne,jen vyjimecne, asi na tom odpocivani neco bude no 😏,zitra uz mi to konci a uz zase kazdodenni zaprah tak asi zase tvrdnuti prijde 😒, magnezium porad neberu,ale vidim,ze to spis bude o odpocinku nez o magnezium jak tvrdi muj dr.

arielka222
16. říj 2018

@skretik mě právě tvrdne a boli hlavně večer po celodenní námaze. I když teď u moře jsem se moc nenamahala a stejně. Včera večer sem už myslela, že porodim, ale cipek je zavreny a drží a vse v pořádku. Mozma je to i tim ze je mimi uz hlavou dole a tlaci tam jak se vrti.
Mě třeba pomáhá Magnosolv, dnes mi ho dr předepsala, takže si.večer budu dávat jeden a snad to vzdy povolí. Ale prý teď už to tvrdnuti je normální a děloha trénuje. Když já prostě doma neumím odpočívat, porad mám nějakou práci 🙂

skretik
16. říj 2018

@arielka222 no ja potrebuju zabavit syna,aby neradil,takze hrajem karty a tak ruzne,veci v klidu. Me se do toho magnezia nechce,ja vim,ze je to treba mytus,ale... no nechci tentokrat prenaset a tak ho beru jen kdyz me berou krece. Cipek mam taky v poradku a jsem zabetonovana,takze to tvrdnuti uzavrel jako drazdiva deloha a magnezium je pry zbytecny

arielka222
16. říj 2018

@skretik já právě už ho po 30tt vysadim ať se narodí malý co nejdřív 🙂 ale zkusím taky víc odpočívat a třeba nebude ani potřeba ho pořád brát.

frndafrrr
16. říj 2018

@seveneye Tak pak ukaž fotky 🙂
@vilmic Co mi to děláš? Já mám hlad! 😀 Právě jsem doskládala kuchyňku mladé k narozkám, dokud spí a konečně se najím.
Taky pomalu chystám dekorace v pátek úklid v sobotu pojedeme na ostro a víte co? Vůbec se mi žádná sláva pořádat nechce. 🙈

skretik
16. říj 2018

@arielka222 no ja bych taky chtela porodit treba o tyden driv,krasne datum treba 2.2.2019 😅,ale je mi jasny,ze to moc neovlivnim. Rikala jsem to tomu kamosovi porodnikovi co me bude rodit,tak se smal a ze se domluvime,ale vzhledem k tomu,ze nechci byt cpana jakoukoliv chemii,tak to budu muset nechat na mimiskovi,snad se mu to datum bude taky libit. Syna jsem sice 5dnu prenasela,ale narodil se na moje narozeniny,takze mozna cekal na to 😅

andelka
16. říj 2018

@skretik moje kamarádka má první dítě narozené 22.2. a druhé 2.2. 🙂
Mně je to jedno,ale do února se mi přenášet teda nechce . TP mám 1.2.

skretik
16. říj 2018

@andelka no to je taky krasny 🙂)), me je to taky jedno,jen bych taky nerada prenasela

frndafrrr
16. říj 2018

@andelka Tak to se dobře pamatuje! Já mám zase děti 24.10 a 24.1., vzít mě na tu sekci týden před TP, tak jsou se synem v jeden den. 😀 Ale ráda bych dřív.

misak48
16. říj 2018

@frndafrrr tyjo povídej mi o oslavách.... V sobotu Slavín svůj svátek a nejradši bych všechny babičky poslala místo toho do háje 😀

Já bych chtěla porodit 15.1., to mám manžel narozeniny. Budu ten den 38+0 😀

vilmic
16. říj 2018

@skretik @andelka @frndafrrr @misak48 Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo už si to plánuje. Já si stanovila deadline na 9.1., to budu 37+2. Bude mě rodit moje gynekoložka a ta slouží u Apo jen středy. Sice můj plán ještě neví, ale já jí zavčasu obeznámím.. Jako dýl je nosit nebudu. Už teď toho mám dost.

skretik
16. říj 2018

Skoda,ze si to nemuzem takhle naplanovat, i kdyz u tech sekci aspon trochu to jde

vilmic
16. říj 2018

@skretik Já myslim, že pokud neporodim dřív, tak u mě je celkem reálný, že mi na to doktorka kývne.

misak48
16. říj 2018

@vilmic taky nehodlám být těhotná dýl než bude nezbytně nutné. Ale zase minimálně do Silvestra, kdy ukoncim 36 týden vydržet chci. Ale jak to bude potom to mi teď nikdo nedokáže říct. Jak to bude s cukrovkou. Jestli budou vyvolávat nebo nechají mimčo ať se rozhodne samo...

ajdamajda
16. říj 2018

Me je jedno kdy porodim 😀 Pockam az si mala rekne a vse pujde samo. Jako u syna. Jsem ochotna i prenaset po 42.tydnu (42+1 atd...) ale nemyslim ze se tak stane

Budu se pripravovat pouze bylinama a homeo, ovsem to je vse.
Spravny cas je dulezity podle miminka. At mechanismus hormonu slape pak jako hodinky sam 🙂

skretik
16. říj 2018

@ajdamajda no vzdyt rikam,ze bych si to tak prala,ale protoze se nehodlam cpat nejakou chemii,bude to na mimcu... chci to zvladnout i bez epirudalu a vsech tehle veci, snad telo dovoli 😅

@vilmic no u tebe to realny je,ale treba se rozhodnout vylez driv. Je vubec realny,aby sli prirozene ven?

vilmic
16. říj 2018

@skretik U mě asi ne. Mám oční indikaci k sekci. Toho chlapečka ve 21. tt jsem tedy rodila normálně, ale to protože byl malinkej a císař by byl v tomhle případě hodně nežádoucí.

beruska125
16. říj 2018

Já jdu na ogtt za 14 dni, moc se teda netesim😂 dnes jsem byla na kontrole a na další jdu až za 5 týdnu. Není to nějak moc? Ale cítím se dobre a nic mi neni😉

skretik
16. říj 2018

@beruska125 ja jdu taky za 14 dni na ogtt a netesim se ani trochu 😅, rovnou jdu i na kontrolu po 3tydnech,ale to kvuli tomu tvrdnuti,jinak si myslim,ze 5tydnu je v pohode,kdyz uz jsou citit pohyby,taky se mi tam zas nechce cekat takhle brzy :/

@vilmic aha takze ty to mas rovnou dany, no vyhoda sekce je,ze je to planovany a ocekavany, ja vim ze jsem nesnasela to cekani a otazky vsech “tak uz?” a kazdy den telefony a zpravy jestli by uz nechtel ven 🙈

jednaholkaa
16. říj 2018

@beruska125 Ja mam kontrolu po 6 tydnech, pred tim jsem mela po 7. Pokud nemas zadne problemy, tak je to podle me v poho.
Holky, rodit doufam az kolem terminu 🙂 Jeste toho chci do te doby hodne stihnout... I kdyz mozna, ze ve tretim trimestru budu mluvit jinak 🙂
@vilmic Pristi tyden jdu taky na tu Budejovickou, bylo to tam ok jo? Do kolika hodin si tam byla? Pry v 7 rano tam mam byt, to mam jeste noc!

vilmic
16. říj 2018

@skretik No já jsem na to hodně zvědavá. Jak už jsem tu psala. Se synem jsem měla sekci naplánovanou na 14.9. (TP dle MS i UTZ 18.9.) a porod se rozjel 1.9. v podvečer. Měla jsem instrukce, že když začnu rodit, ať neotálim, aby se dítě nedostalo do porodních cest. Nevěděla jsem jestli to nejsou poslíčci, tak jsem si dala sprchu a šla si lehnout. V deset mě to probudilo, tak jsem se vydala do porodnice. Plán byl dojít tam pěšky (bydleli jsme na Míráku, takže k Apolináři kousek), ale nakonec jsem jela na Pavlák tramvaji, tam na mě čekal muž, byl zrovna venku a došli jsme to spolu. Tam mě prohlídli, řekli že to je úplnej začátek, ale tím že byla sekce jasná, tak rovnou příprava a na sál.

Těžko říct, když šel syn o tolik dřív sám, jak dlouho se zdrží tyhle dva.

vilmic
16. říj 2018

@jednaholkaa Byla jsem tam už v 6:45 a odcházela 9:55. Trvalo jim skoro hodinu než nám dali ten nápoj. Ale to bych řekla, že snad byla jen nějaká výjimka.

cuccinka
16. říj 2018

@silwiin ses dobrá 😉👍 je fakt ze když žena chce miminko udělá pro to vše. Také mě injekce nevadí, ale tema mima deckama už jsem toho měla plný zuby. Kde jsi byla na umelym ? Ty jsi z Brna ? 😊

misak48
16. říj 2018

@beruska125 buď ráda, že jsi v pohodě a máš kontrolu až za dlouho. Mě když minulý týden řekl, že se uvidíme za 14 dní, tak mě to moc nepotěšilo. Zas se táhnout do Prahy a
čekat nejdřív na dia a pak u nej... A to vlastně taky žádné potíže nemám (jen tvrdnutí při zvýšené námaze), je to "jen" ta cukrovka...
@ajdamajda taky to s tim preferovaným datem myslím spíš jako vtip 🙂 je fajn, že máš všechno v pohodě a můžeš si počkat, až se prcek sám rozhodne. Taky doufám, že to tak dopadne, ale tím, že diabetes není žádná sranda, tak prostě pokud řeknou kdykoliv "vyvolat", tak jsem v tu ránu v nemocnici ať dělaji, co je třeba. Strach o prcka je větší....

beruska125
16. říj 2018

@skretik
@jednaholkaa takže je to asi normální. Navíc od té doby co cítím pohyby má člověk kontrolu tak nějak sam😉