Termín porodu únor 2019

smigli
18. čer 2018

Ahoj holky,
pojďme si povídat o radostech a starostech těhotenství i následných chvílích s dětmi..
😉

lindikova
20. bře 2019

Dámy, taky mi budete chybet. Nejlepší diskuze tu na Koni! Spousta super rad. Ale chápu... já mám třeba aktivní blog na Střeše. Cítím tam to soukromí větší. Zdravím z Lednovek.

merope
20. bře 2019

@andelka Mám obavy, jak vše dáme, ale mají tu fajn časopisy z nedoklubka a tam čtu, že obavy rodičů, jak to doma zvládnou, jsou normální. Přecejenom až nás pustí, bude mít Vítek pořád pod 2,5kg

jessulka
21. bře 2019

@merope Ahojky a registrovala jsi se pod uživatelským jménem "merope" nebo jinak?

jessulka
21. bře 2019

@lindikova Ahojky,tak to nás těší, že byla dle tebe nejlepší diskuzí. Myslím, ze jsme tu byly nejvic ukecane 😂 a asi nejsledovanější.
Chybí mi bříško a kopanecky. A zároveň jsem šťastná, ze už mám Terezku u sebe. Je to takový muj balzám na nervy. Ty její úsměvy.

zuzekk
21. bře 2019

@lindikova já tě znám!😁

lindikova
21. bře 2019

@zuzekk ja tebe taky! :D

lindikova
21. bře 2019

Zensky, než sem přestanete chodit úplně, mohla by mi prosím některá napsat, co jet o za knížku, co se myslím @misak48 davala ofocenou?

misak48
21. bře 2019

@lindikova je to Harvey Karp - Nejšťastnější miminko v okolí 🙂 na ulozto se dá celá stáhnout v PDF 🙂

merope
21. bře 2019

@jessulka jj, merope. I potvrzovací mail jsem našla ve spamu 🙂

xelesie
22. bře 2019

Holky... mám na Vás dotaz, kde si nakupujete kojící trička? Mě ten výběr přijde dost žalostný, tak sháním typy.

andelka
22. bře 2019

@xelesie já jsem kojící trička nikdy neměla. Kojím třetí dítě. Používám jen kojící podprsenky.

iris92
22. bře 2019

@xelesie Já jsem si objednala dvě z bonprixu a jsem s nimi dost spokojená. Jen velikosti nesedí, nosím 36 a objednala jsem si 32/34 a tahle velikost mi sedla. Jinak košile anebo tílka z orsay - dobře se stahují pod prsa 😉

zuzekk
23. bře 2019

@xelesie dobra otázka..

ajdamajda
23. bře 2019

Já jsem si včera porodila Angel wings kojici a jsem nadsena !!

ajdamajda
23. bře 2019

A maamaa tricka

enja921
23. bře 2019

@ajdamajda .. hezký! Taky jsem na to koukala..

smigli
autor
23. bře 2019

@xelesie Ja mam nasito ze dvou starych kratkych trik. Jinak mam jeste par od Jozanka.

bombat
23. bře 2019

@smigli Máš můj obdiv...

smigli
autor
24. bře 2019

@bombat Diky, ale neni to tak povedene, jak na fotce vypada, a neni to zadny velky siti, jen rozstrizene a slozene k sobe. 😉 Ale funkci to splni. 🙂

emilek12
24. bře 2019

@ajdamajda prosim,asi si to nekde uz psala ale nemuzu to dohledat,intolerance laktozy se projevuje jak?Ekzemem asi ne,ze?Risim u syna podezreni na abkm,drzim eliminacni dietu a vcera snedla pul jogurtu jako test a nevim..

emilek12
24. bře 2019

@smigli Tak to je fakt super!

basice
24. bře 2019

@emilek12 z nás se to ekzémem projevilo.

skretik
24. bře 2019

@basice hele jsem od ctvrtka bez mleka a vseho co ho obsahuje,vyrazka se razantne zlepsila,ale dostali jsme novou masticku-mazala jsem zatim jen 3x,tak ted nevim co zaprcinilo zlepseni 😏. Kdy myslis,ze muzu neco zkusit snist a kolik toho? Nerada bych prestala jist tyhle veci,kdyz ta vyrazka treba neni z toho. Dekuju

basice
24. bře 2019

@skretik tak to je dobře, že je to lepší. Někdy stačí jen tělo pročistit a pak znovu pomalu zavádět. Já bych tomu dala minimálně ten měsíc a pak uvidíš a zkusit znovu zavést. A jakou máte masticku?

emilek12
24. bře 2019

U nas se objevila vyrazka/ekzem tyden po ockovani rotaviry,do toho ja brala antibiotika,doktor poradil vyradit alergeny vcetne vseho s bilkovinou kravskeho mleka a jednou namazat kortikoidy(bylo jen na obliceji a osklivy)zmizelo a uz se neobjevilo.Zavadet zpet mlecne py po 4 tydnech,do te doby to v tele jeste je.Ted se po pulce jogurtu objevila sucha mista na nohou a rukou,ale tak prave netusim jestli z jogurtu,pac vcera to vedro..

skretik
24. bře 2019

@basice Ichtamol pasta, znas? Ach jo mesic :(, me hrozne chybi sladky - jako nejaka susenka nebo neco takoveho :( , ve vsem je mliko proste :( . Ale je teda fakt, ze se po vysazeni tech mlecnych veci citim lehci taky. No doufam, ze me neceka jeste ten lepek , kombinace mlika a lepku by me zabila, to bych prestala kojit asi.

basice
24. bře 2019

@skretik už jsem o té mastičce slyšela, ale nemám s ní zkušenost. Já když mám chuť na sladké tak si občas koupím ve zdravé výživě sušenky, většinou jsou zároveň i bezlepkové a hlavně bez mléka a slazené jenom rýžovým sirupem. Já tedy tak striktní dietu nedrzim, jen jsem úplně vysadila mléko a omezila to sladké a bílou mouku.

skretik
24. bře 2019

@basice nam tu zrusili vsechny zdrave vyzivy 🙈, tak az se nekam dostanu, nakoupim. Leda by meli neco v DM?

basice
25. bře 2019

@skretik myslím, že v DM se také něco najde.

ajdamajda
26. bře 2019

@emilek12 taky ekzem - kožní a zažívací problémy .
Muže to mít více podob. Reflux , zvracení obloukem (ale nemusí byt muže to byt i zaklopka), dítě a stolice - zelená , hlen, případně nitky krve . Pozor muže způsobovat i SOJA. U dcery teď alergen , nesnese ji když ji jim při BKM dietě .
Často krizene alergie (intoleranty) kuřecí maso, soja, hovězí (kravska bílkovina), mleko a mléčné výrobky !
Ekzem - ložiska na kůži případně jen osypani jako u koprivky.

Nejlepší je vylucovaci dieta . Jinými testy to nezjistis. Do 4 let jsou neprukazne a pokud není alergie ale intolerance , tak tu z krve vůbec nezjistis .
Často ekzem způsobuje i kvasinka - protikvasinkova dieta . Cukry vadí . Jak přírodní ovocné tak klasika i ryzove a jiné sirupy. A pečivo a mléčné . Na Fb jsou skupiny a zde potraviny které se musí vyřadit .

Je to trochu alchymie ale zvykne si člověk a aspoň ji zdravěji .

Telo čistí střeva 3-6mesicu !! Po této době je možné zařadit a zkusit na co je reakce - tzn zařadit postupně kuřecí ... soju atd a čekat na reakci . Musí se zařadit jen jedna věc a dávat ji déle . Zapisovat zhoršení či reakci.

Jinak alternativy produktu NEMLEKO, SENSE coco , Kalma , alsan rostlinné maslo, rýžová a jiná mléka , planton rada rostlinných výrobku z Lidlu , rostlinný puding (normálně oetker z rostlinného mléka ), kaše z rostlinného mléka ...

Doporučuji jen co mám na chuť vyzkoušené .

Pastiky můžeš ...majka třeba .
Šunky a uzeniny kde si prectes složení .

Pozor na očkováni u ABKM !

Vakcíny se pěstují na kurecich embryiich - alergen a mmr obsahuje kravskou bilkovinu . (Doufám ze to v rychlosti píši správně později bych se k tomu vrátila ) - v takovém případě při podání a reakci organizmu se muže rozjet slušný ekzem či jiné problémy - přímo aplikováno do krve .
Více v non toxic skupině na Fb
Nutnost při ekzemu eliminovat chemické prostredky v domácnosti - prani , úklid , mazání a kosmetika !! Ne parabeny, ne ropa, ne methyl složky ...