3 týdny do porodu a deprese jako hrom

eluska87
30. kvě 2014

Ahoj holky...je mi mizerně...23.června mám termín na narození dcerky..ale jsem už tak unavená, vyčerpaná, začínám mít jakousi depku...nechci si nikomu doma stěžovat..mám krásného hodného syna doma-ikdyž poslední dobou mě umí pěkně pozlobit,ale jinak je úžasný a na malou se strašně moc těším...jen už nechci být těhotná, nemyslím to tak, že nechci malou to ani v nejmenším jen už chci aby to bylo za mnou a malá byla už s námi doma..zmáhá mě to..když se vidím v zrcadle jak vypadám, když nemůžu v noci spát a přes den se musím malému věnovat jsem fakt utahaná a do toho asi hodně hormony..jinak si to neumím vysvětlit, protože jinak jsem čupr a těhotenství jsem si až do teď užívala a a byla jsem z toho nadšená..nechci abyste si některá myslela, že se tu rouhám..jen by mne zajímalo jestli to tak také některá máte...

terinda
30. kvě 2014

jak ráda bych to tak měla..., ale to asi číst nechceš ...

No nic, neboj, to rychle uteče 😉

eluska87
autor
30. kvě 2014

nic mě nebaví chce se mi brečet..a do toho ten můj vzhled...ach jo..jsem jako bečka...malej se mě ptá když mě nedejbože načape že bečím co se děje, tak dnes jsem to uhrála, že jsem mu řekla, že jsem se spálila..vím že by mě tak neměl vidět,ale dnes se prostě stalo...fakt se těším až bude porod za mnou princezna bude venkku a my budeme všichni čtyři konečně spolu doma....a snad to přejde...jsem špatná ??

eluska87
autor
30. kvě 2014

@terinda Terezko...já vím...v tvých očích se rouhám....já vím...:-/ nezlob se....

terinda
30. kvě 2014

@eluska87 ty se nezlob, já se tu tak sebemrskám ....

U tebe jsou to jen hormony, neboj, brzy to budeš mít za sebou 🙂

eluska87
autor
30. kvě 2014

@terinda já bych byla asi stejná na tvém místě..člověk ti může milionkrát opakovat, že je dobré jít dál a nemyslet na to ale chápu, že je to asi těžké..nebo spíš nemožné...

terinda
30. kvě 2014

@eluska87 no jo, no....

tak se drž a užívej poslední těhotenské týdny 🙂

barinkas
30. kvě 2014

@eluska87 myslím, že na tom není nic hrozného... Já už toho taky měla na konci těhu "plné zuby"... Navíc malá se zrovna nedrala ven, narodila se až 10 dnů po termínu, k tomu to bylo v srpnu, děsné vedro... Jsem už byla celá podrážděná, proč kruci nechce ven 😀 vše mě bolelo, nemohla jsem pořádně spát... Doma jsem to taky moc neventilovala, myslím, že by mě nepochopili... Nejvíc mě dokázaly vytočit smsky typu, kdy už se to narodí...To už jsem fakt měl chuť třísknout telefonem, fakt jsem toho být těhotná měla po krk... Teď se tomu směju, možná bych i malou na chvíli strčila do břicha zpět, je to čertík..
Takže držím pěsti, spíš si užij, dokud máš doma jen 1 dítko 🙂

spirulina
30. kvě 2014

polsední měsíc, poslední týdny před porodem jsou opravdu záhul. prožila jsem to už dvakrát 🙂 a čeká mně to ještě potřetí. myslím že je to chvíle, která nás může připravit i na to, že se těšíme, až přijde už konečně ten porod.
musíš teď myslet na sebe a na miminko. nemůžeš se domluvit s někým, aby si vzal mladšího synka a ty měla čas na sebe a na odpočinek??? prospat se, dát si klidnou vanu, obložit se polštářema a přečíst si pěknou knížku. mysli co nejvíc na sebe. dny, které ti ještě zbývá prožít do porodu, přeskočit nemůžeš, ale můžeš si je co nejvíc osladit.

saminomimino
30. kvě 2014

@eluska87 konce jsou náročné,ale pokus se to užít ještě co to jde,obratíse to,brzy to bude za tebou a v nové životní etapě,se pak zase po bříšku zasteskne

rebelie
30. kvě 2014

@eluska87 Já si myslím, že je to částečně fyziologické, aby se žena začala těšit na porod... ale samozřejmě záleží na míře... a teda taky vřele doporučuju, pokud to jde, poslat malého s tatínkem nebo s babičkou na procházku a dělat cokoliv, co Tě baví - dojít si ke kadeřnici, zajít na kafe s kamarádkou, číst si, zajít do kina... prostě něco, co tě bude bavit a k čemu se třeba v následujících měsících nejspíš moc nedostaneš...

deyana
30. kvě 2014

Ahoj, no měla jsem to ještě nedávno podobně.. ☹ hlavně ty bolesti, neustálý poslíčky v noci, odkázanost na wc, tudíž na domov.. s dvěma dětma, který to doma nebaví.. trošku to na mě padalo. Teď ke konci se mi trošku ulevilo, po psychické stránce, spíš jsem si začala říkat - užívej si, dokud je klid a budí tě v noci jen jedno dítě. Až tě budou budit dvě, nebudeš vědět co dřív, budeš ještě víc vyčerpaná, bude to horší 😀 tak nějak jsem se "donutila" brát ten pupek pozitivně, ještě na poslední chvíli 😀

eluska87
autor
30. kvě 2014

holky děkuji za rady tipy a hlavně povzbuzení...dnešek je fakt na palici gor s tím naším čertem..vůbec neposlouchá a dnes dělá opravdu všecko naschvál...je mi jasný, že ho to doma nebaví..že se nudí..naštěstí zítra ho beru na dětský den..na celé odpoledne tak to se vyškrká a s ostatními dětmi bude spokojenej...jak jsme venku s dětma tak je to super,ale jakmile je hnusně a jsme doma tak je to horor...já musím navařit poklidit a teprve odpoledne se mu můžu věnovat...do toho má ještě rýmu a průdušky chycené..minulý týden jsme léčili slabou angínu..no pecka..tatínek se snaží co mu síly stačí,ale jde to těžko, protože ho máme pořád v práci od rána do večera...a to i o víkendech..jen jednou za měsíc má volný víkend a to je vždycky fajn...

yagga
31. kvě 2014

@eluska87 taky se cítím pod psa. Mám termín 20.6 doma malýho syna co posledních 14 dní dělá naschvály a neposlouchá. Včera v době spaní počmáral půl bytu lihovkou,koberce skříně dveře zdi no příště nádhera,myslela jsem že mě klepne. Ještě že mi přijela pomoc mamka. Manžel řádil ač viděl už jen desetinu z toho co malej provedl. Mimčo v břiše se zatím točí jak se mu zlíbí takže ani nevím jak budu rodit takže nejistota mi taky na klidu nepřidává. Taky bych to už měla ráda za sebou. Jak vidíš nejsi v tom sama...

dolda
31. kvě 2014

Já to tak mám poslední dva dny, nic mě nebaví, jen sedím a cumim, všechno mě sere, nemůžu vydržet ani sama ze sebou, mám strach, kam dám dceru, když to přijde, že ji budu muset budit třeba v noci, jaké to tu bude s mimcem, jestli nebylo lepší zůstat jen s jedním dítětem... Navíc včera pes zabil kotě co jsme měli pro kamaradcina syna k narozkam a dneska jsem se probudila s oparem na hubě, takt super a to jsem hodně pozitivní a aktivní člověk, doufám, že už to přejde, když svítí sluníčko...

gwennie
31. kvě 2014

@eluska87 taková rada z jiného soudku... nechceš tomu trochu dopomoct na svět? možná ještě tak pár dní počkej, ale rodit 2 týdny před termínem je už vlastně "v termínu" 🙂 Můžeš zkusit červené víno, horké koupele, sex (ten fakt pomáhá, hlavně orgasmus vyvolává stahy dělohy), trocha pohopsávání...

kocka5
31. kvě 2014

Holky, očividně to, co zažívám já, máte jak přes kopírák........ @eluska87 @yagga @dolda už jsem z toho na palici...... naschvály prvního, protože sotva lezu............že nemůžu už nic dělat..... vymalovat ložnici....... já nevím, koupit nějakou skříňku ...... vyměnit postelový rám ...... stát na hlavě ...... skákat šipku ...... konečně mám po několika letech čas a nemůžu nic dělat, protože se jinak rozpadnu. Manžel mi řekne........ mile......... budeš mít miminko a mi se začne vařit krev v mozku..... už chci, ať je v pořádku venku a mé tělo se může začít hojit😀. Do toho se nám doma vše sere ...... lednička, postelový rám .........
Náš první se narodil dřív - mé tělo bylo v pohodě - a já bych nechtěla, aby i tohle bylo dřív............ na druhou stranu ....... předtím jsem se tak nerozpadala za živa😀

whitelilith
31. kvě 2014

joooo, tohle mám taky... teda střídá se to tak 3 dny nasranosti/depky a jeden den pohoda... Mám to poslední 3 týdny a graduje to 😀 Já to mám teda hlavně z toho, že je toho na mě moc... stěhujeme se, vybíráme nábytek a podobně... nevím na co myslet dřív, jestli na sebe, dítě, byt, chlapa, nábytek, nevím co všechno mi chybí k dítěti, chlap vybírá nábytek, co nechci a nemám energii mu stále vysvětlovat proč to nechci-proč by nemohl ještě prostě měsíc počkat. Děsný. a otázky proč tak hekáš, když se otáčím v posteli mě baví nejvíc... dyk mám přece jenom břicho-tak co je za problém????

katerina1106
31. kvě 2014

Tak to jsem na tom stejně 😉 Do termínu ani ne měsíc a mě to už děsně nebaví! Když si postěžuju že mě berou záda, malej kope, ...... tak mi manža odpoví že ho taky něco bolí 😖 Prostě opora žádná! Polovina věcí pro malého ještě chybí, ale na všechno je čas ...... 😒

kocka5
31. kvě 2014

@whitelilith Jo ....... tak to je masakr....já zase všem musím vysvětlovat..... proč ještě doma nemám postýlku, kočárek atd. ....... chci to až po porodu...... minule jsem to taky tak měla...... postýlku sešrouboval manžel když jsem byla v porodce ..... dal tam new matraci a povlečení jsem měla od máti😀 Nedělá mi to dobře na pleť už to mít doma.
A komentáře všech co se mi děje, že lezu jak lemra....... raději nemluvit.....

kocka5
31. kvě 2014

@katerina1106 To jsem ráda, že má taky někdo na všechno čas,,,,, je pravda, že v dnešní době se vše potřebné sežene hned ...... Tesco např. ...... pokud má člověk nějakou zásobu na účtu.
Jen mě trochu deptá, že manžel má teď v práci šoky a ani ho neznervózňuje, že doma kromě autosedačky, oblečení a lehátka plus tašky do porodnice není nic připraveno. Je schopen to taky zařídit během jednoho dne, jen jsem v šoku, že se ani neptá😀

hanulkauh
31. kvě 2014

Když to tady čtu tak si vzpomínám jak sem nedávno knucela bolesti když malá kopala jak blázen a ma drahá polovička si klidně hrála s tel nebo spala😔.Chlapi jsou hold někteří dost mimo a velcí sobci ale co mě překvapilo nejvic bylo kdyz ma téměř tchyne řekla ze to nemuze bolet

whitelilith
31. kvě 2014

@kocka5 Jo, postýlku mám v krabici-ta se bude taky montovat až budu v porodnici. Povléct si to budu muset sama, až dojedu, protože pochybuju, že v tom rozestěhovaném stavu chlap najde něco jako prostěradlo 😀 ale to je to poslední. Mně spíš přijde, že jako proč vyšiluju-a to upozorňuju, že jsem naprosto neškodná nastávající matka-jak pozoruju všechny kolem sebe. Tahám nákupy, řídím, peru, vařím, žehlím, chodím na pár hodin do práce, venčím 40kg šílenýho psa. Jen prostě občas si během dne lehnu, protože mi otečou nohy a chytnou záda... a hned jsem pomalu za herečku. 😠 bych chtěla vidět ty chlapy.

deyana
31. kvě 2014

No, tak o připravenosti věcí doma.. co si neudělám, to nemám 🙂 tak asi z 90% myslím, že to je cajk, co se týče mimina, tak bychom měli být nachystaní. Můj chlap je totiž hrozně unaven z práce, a proto musí po večerech hrát hry a sedět s mobilem v ruce u telky. Tak já zas po večerech meju okna, podlahy, a ted jsem si po 14dnech spravila záchod, kterej protíkal. Prostě on "neměl čas" a já musela chodit splachovat kýblem, takže jsem to celý rozdělala, asi půl hodiny jsem si s tím hrála, a bylo po problému, funguje.. hroznej problém vstát a jít to udělat.. a to v tejdnu dost pršelo, takže byl dost doma (jeho práce je závislá na počasí). Když mu neřeknu 10x, jestli by něco šel udělat, tak to neudělá. A když mu to řeknu, tak po mě vystartuje, že přece nemusím mít všechno hned.. tak radši jdu a udělám to sama 😝 Protože on když jde něco dělat, tak řve po mě, po dětech, je protivnej, kope do všeho.. a já mám ráda klid.

eluska87
autor
31. kvě 2014

holky dnes je to malinko lepší..jen kdyby ten mladší trochu poslouchal,ale má mě totálně na háku..nevím jestli to nějak cítí, že se blíží konec a bude tu sestřička netuším...ale je fakt na zabití..s tím popohnáním porodu : no 😀 můžem to zkusit,ale dělala jsem to i se synem,,,drhla jsem podlahy schody, pila vínko, dávala si teplé koupele měla sex s manželem a malej šel na svět 9 dní po termínu a to ho ještě museli vyvolat tabletkou

lenkalenulka
31. kvě 2014

@eluska87 nebuj to prejde, ja mam tri dny do terminu , depky jsem mela na zacatku tehu strasne ale ted dobry ale hlavne se uz taky moc tesim az bude mala s nama, ten posledni mesic je opravdu velmi narocny--i kdyz toto tehu nemam skoro zadne obtize tak ted ty posledni dny uz bych se chtela aspon citit ze budu rodit ale nic se nedeje🙂 , zkus vice relaxovat, vecer si dej decku vina, proste trochu relaxu, .... ja mam 114 kg takze pohled do zrcadla taky nemusim ale neboj jsou holky co tehotne nebyly a vypadaji hur🙂 kazda jsme nejaka a kila z tehu urco shodis:-* 😉 i kdyby ne tak jako maminka dvou deti muzes byt pysna!!! Zlati drz se, vypovidej se priteli(manzelovi) urcite ti bude lip-i kdyz nase hormony jsou ted fakt pitome🙂 🙂

eluska87
autor
31. kvě 2014

@lenkalenulka jééé děkuji napsala jsi mi to moc hezky...ostatní holky samozřejmě taky..je fajn, když víš, že tě tu maminy podrží,podpoří, povzbudí... já vím, že to shodím ikdyž to bude teda makačka..loni jsem fakt dřela, tak vím co mě čeká zase..ale zase hlavní je že budu mít dvě zdravé děi..a že se budou mít fajn..opatruj se a ať vše dobře dopadne

lrg
1. čer 2014

@eluska87 Rozumím ti, já jsem brečela pokaždé když jsem jela z poradny a řekli mi, že stále se nic neděje 😀 Užívej si poslední dny, já se těším na druhé těhu a spíš se netěším na ty první dny po porodu, plachta na bříše, nalitý prsa, očistky, bolest po nástřihu.....

eluska87
autor
1. čer 2014

@lrg tak teď si mě teprve povzbudila- plachta na břiše, očistky, bolest po nástřihu 😀 díky😀

michaela_2
1. čer 2014

@eluska87 žádný nástřih třeba nebude - já jej u syna také neměla. Takže to zvládneš bez něj! 😉

My máme děti od sebe 22 měsíců a moc dobře ti rozumím. U druhého těhotenství jsem jenom s nostalgií vzpomínala na to, kdy jsem čekala dceru a měla jsem čas sama pro sebe, mohla jsem kdykoliv odpočívat..........a stejně jsem toho nevyužívala, do poslední chvíli jsem lítala ze školy na prezentace a na brigády a do toho si stěžovala, jaký jsem chudák, že už nemůžu vyrazit zapařit s kámoškama - jsem prostě tvor věčně nespokojený 😀 .

Já ti spíš poradím toto, užívej si, dokud máš čas jenom na jedno dítě, já jsem si to na jednu stranu vychutnávala ty poslední měsíce, že mě má malá kdykoliv k dispozici a - ano, přiznávám se, trochu jsem ji i rozmazlovala. Nebo tedy nás obě 🙂 chodily jsme do cukrárny, vykašlala jsem se na nějaký velký pravidelný úklid a podnikaly jsme různé výlety. Doma jsme si hrály a těšily se na brášku...............Pro mě to totiž byla právě ta největší změna, po druhém porodu. Že ani jedno dítě mě nemůže mít k dispozici 100%. 🙂
Ale to se ustálí.....................A už teď je vidět, jak moc se navzájem milují, je krásný to sledovat 🙂.

Takže máš do porodu za úkol: co nejméně se věnovat domácím pracím a co nejvíce to jde si se synem užívat vše co vás baví!

eluska87
autor
1. čer 2014

@michaela_2 jééé taky jsi mi to moc pěkně napsala..děkuju..fakt jste tu holky úžasné...děkuju moc...ale běda ti jak mě nstřihnou 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru