31. tt - zkrácené děložní hrdlo, máte zkušenost?

jitkah86
27. říj 2013

Ahoj, minulý týden - přesně jsem byla 29+5 tt a malá odpovídala 30+2 tt s váhou 1500 g mi doktor řekl, že mám zkrácené děložní hrdlo na 20 mm, otevřená pro špičku prstu a musím jenom ležet, max na záchod že smím. Máte někdo zkušenosti?

frufrunka
27. říj 2013

Mám, mě tohle potkalo už ve 26tt... Jenže já věděla, že se to stane, mám hrdlo hodně zničené, protože se mi v něm jednou usídlilo mimoděložní těhotenství, tak u mě to možná bylo něco jiného. Ale od toho 26tt jsem taky byla otevřená na špičku prstu a už na začátku těhotenství mě varovali, že ať počítám, že konec těhotenství odležím v nemocnici. Nakonec ten "konec" znamenal celých 12,5 týdne - až do termínu plánovaného císaře. Přes tři měsíce v nemocnici (plus dalších 10 dní na šestinedělí+neonatologii pod světlem) nebylo nic moc, ale bohatě se to vyplatilo. Doma bych takhle v klidu určitě nebyla, tam mi opravdu nezbylo nic jiného než ležet (a to mě ještě kontrolovali, jak ležím - dovolili mi jen mírný polosed) a věřím, že jen díky té protivné hospitalizaci jsem vydržela až do termínu... Určitě bych to nepodceňovala, přeci jen, na porod je pro Tebe ještě moc brzy a jakékoliv riskování za to nestojí... V nemocnici byly holčiny, které ve 34tt podepsaly reverz, že budou ležet doma a v nemocnici nebudou - většina se jich do pár dní vrátila zpátky se zhoršeným stavem. Ostatní, které tam ležely dlouhodobě, jako já, tak většinou vydržely buď do termínu a nebo jen o málo míň. Držím moc palce, já vím, že mě to teď čeká znovu, možná už i od dřív než od toho 26tt, jsem s tím smířená a vím, že to zdravé a donošené mimčo mi za to stojí... 🙂

jitkah86
autor
27. říj 2013

Určitě za to zdravé mimčo stojí! Já mám zase po konizaci, takže čípek zkrácený tak jako tak, takže u mě je to zase v tomto směru jedno s druhým. Doma je výhoda ta, že strašně pomáhá manžel, ten mi skutečně dovolí jen ležet, na záchod, na jídlo, vaří, žehlí, pere, uklízí a maminky, protože už máme 3,5 letou holčičku. Malá byla o 3 týdny dřív, tak kdyby to bylo teď stejné, tak jsem vděčná!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru