32tt - vysoký tlak a bílkovina v moči, co na to?

verry
27. lis 2012

Ahojte, byla jsem dnes na KO a byl mi zjištěn vysoký tlak 140/90 a bílkovina v moči. Jsem ve 32tt. Otoky noh mívám ale ne každý den. Dr. mě strašil s nemocnicí... Jde něčím srazit tlak?? A jak se dostane bílkovina do moči-jak ji dostat pryč? 😅
Co vám pomohlo?? Do nemocnice se mi teda nechce. Vždycky jsem spíše trpěla na nízký tlak, a celé těhu až doted jsem měla tlak v normě.
Díky za jakoukoliv radu 😉

beru3nek
27. lis 2012

ahoj, prášky na tlak jsi žádné nedostala??? Já měla preeklampsii a zjistili mi jí až dost pozdě, takže u mě dělali CS ještě ten den, co mě přijali. Byla jsem 33+5 Tak držím pěsti, ale většinou se s tím moc dělat nedá. Není to rozhodně žádná sranda, takže bych se nemocnici nebránila.

zvargova
27. lis 2012

já mám celý těhu tlak vysoký...už jsem měla 2x holtera...v létě jsem měla i 160/80 teď už se to pohybuje kolem těch 140/80 v lednu jdu ještě pro třetího holtera a v březnu rodím, tak snad se mi to pak ustálí a vysokého tlaku se zbavím

vanule
27. lis 2012

já tě asi nepotěším, zjistili mi to samé ve 33+6 tlak 230/120, bílkovina v moči a oteklá jsem byla všude (ruce, nohy, obličej) doktor okamžitě vypsal papíry a už jsem mazala do nemocnice, tam mi nasadili kapačky a léky na snížení tlaku, druhý den ráno se doktři rozhodli pro císař.řez. byla jsem tak vykulená, že ještě ani teď netuším co se tenkrát dělo! Ale vše dobře dopadlo, malá je OK, já tedy pořád ještě chodím po doktorech a prášku na tlak se už asi nezbavím. Jen ještě napíšu, že do té doby jsem žádné léky nebrala, a ani při tak děsném tlaku jaký mi naměřili mi nic nebylo, že by hlava bolela, nebo se motala. Prostě jsem jen "prodělala" preeklampsii.... a doufám (až budeme uvažovat o druhém mimi), že už se nebude opakovat! Tobě přeju ať vše dobře dopadne, hodně štěstíčka 😉

boban
27. lis 2012

není to žádná sranda...já jsem měla ke konci obou těhu preklampsii,takže na to vážně pozor..při vysokém tlaku,ti může i prasknout placenta,to se stalo před 2měsícema švagrové..taky měla preklampsii..určo bych co nejvíce odpočívala a pokud tí nebude jen trochu dobře,tak bych mazala k dr....tady nejde jen o tebe,ale i o miminko.. 😉

slunicko26
27. lis 2012

Ahojda, mě dávali od 30tt dopegyt nejdříve půlku a pak 1 a půl na tlak, ale bílkovina v moči se mi nepotvrdila, ale i tak jsem si poležela 3 týdny v nemocnici, vážně to není sranda, preklamsie ohrožuje mimi, takže radči si běž hajnout do nemocnice

kettynka1234
27. lis 2012

Ahojky, buď v klidu, nepřemýšlej nad tím moc a nestresuj se. Bohužel vysoký tlak ubližuje jak tobě, tak i miminku. Jak to maminky psaly, nebránila by jsem se nemocnici. Jsi alespoń pod dohledem a miminko také! Mě také hospitalizovali s vyšším tlakem ale pak jsem ho už neměla, ale i tak mi vyvolali porod ( bylo to asi 14 dní před termínem). Držím pěsti, ať ti dto dobře dopadne a oba jste v pořádku. Hlavně buď v klidu!!!!!

svha
27. lis 2012

Já měla vyšší tlak, ale neotékala jsem. Těhu bylo v pohodě. 3 dny před termínem se to pokazilo. Bolelo mě za hrudní kostí a nedalo se to vydržet. Tlak vyletěl, bílkovina v moči, špatné jaterní testy = Preeklampsie, HELLp syndrom. Dcera byla mírně přidušená, ale v pohodě. Mě za 5 min 12 dělali CS. Ale hlavně nestresovat, to je na tlak asi to nejhorší. To, co potkalo mě, se stává sem tam. Takže nechci strašit, ovšem sem tam se to dost pokazí.

lucajdak
28. lis 2012

Dobry den, taky vam poradim at se nemocnice nebojite. Ja jsem rada, ze mi zachranili zivot, viz muj clanek. Mela jsem jak Preeklampsii tak Hellps syndrom u ktereho mi praskly jatra, rodila jsem v 31tt☹ Kazdopadne byste mela byt hlidana, neni to legrace. Ja si ted vazim kazdeho dne, ze tu muzu byt se svyma detma 😉

lenkaaa
15. pro 2012

Ak preeklampsia je zistena velmi skoro´, v 29 tt, da sa nejako udrzat tento stav v klude tak, aby k predcasnemu porodu prislo v neskorsom stadiu tehotenstva? prosim o odpovede

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru