37.tt, menst. bolesti a hlenový permanentní čistý výtok

mickey06
7. únor 2012

Ahoj holky. Stalo se vám některým, že jste měli výtok, bez zápachu, čistý bílý ale jenom samý hlen? pořád? musím nosit intimky, jinak mám pořád mohro. Dneska mě pobolívá jako když to mám dostat, ale někdy to mám když mám zácpu. Máte podobné problémy?

evabelk
7. únor 2012

Takový ,,výtok,, toho může znamenat více. Jednak to může být třeba kavasinkový výtok, který mívá všelijaká charakter od hrudkovitého,hustého, až po vodnatý, a ani nijak nezapáchá. V těhotenství je to dosti časté. Ale ten teda nebývá až tak hlenovitý...spíš to tedy vypadá na odchod hlenové znátky. Ale opět může být všelijaká,může být hustá, ale i taková vodnatá. Ten odchod zátky je předzvěst vlastního porodu. U někoho to může být třeba 14dní před porodem, u někoho třeba den 😀 Každopádně by se rozjely porodní bolesti, takže se nemusíš bát, že by jsi to zaspala. A nakonec mě napadá ještě odtok plodové vody. Někomu vyhrkne naráz hodně, někomu odtéká pomalu po trochách. Může být i hlenovitá...U všeho může pobolívat podbřišek. Nevím, asi bych zašla na kontrolu k Dr. Kdyby to byly kavasinky a hlenová zátka tak v pohodě, to bych ani nešla. Ale kdyby to byla voda, musela by jsi do nemocnice. Oni na to mají speciální roztok, kterým zjistí, zda to je plodová voda. Držím palce!!!

verbalinka
8. únor 2012

Tohle mám taky, úplně to samý. Před cca 3 týdny jsem měla výtok opravdu takový, že jsem podezírala, že je to zátka, protože po pár dnech to lehce ustalo. Ale nebylo to nahnědlé, ani s krví (jak je zátka nejčastěji popisována). A teď se mi to vrátilo, ale ne v takové míře a mám většinu dne lehce mokrý kalhotky (intimku). A menstruační bolesti mívám taky, včera jsem si myslela, že za chvilku začnou kontrakce. Moje dr mi zkontrolovala plodovku (té mám dostatek) a dala mi nějaké čípky (bez stěru), ale nepoužívám je a počkám na stěr z porodnice, kam jdu v pondělí.
Ale tímhle jsem ti vlastně moc nepomohla 😀 Prostě nejlepší je svěřit se dr a nechat se vyšetřit - člověk nikdy neví 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru