38. tt, doktorka nemůže nahmatat hlavičku

gretuschka
22. zář 2011

Ahoj holky,vcera jsem byla na kontrole v 38tt a kdyz me doktorka vysetrovala,tak mi rekla,ze jsem jeji jedina pacientka,u ktere nemuze nahmatat hlavicku pri vaginalnim vysetreni,takze pry mimi jeste uplne nesestoupilo.Jelikoz ziju v zahranici,nemam takove udaje v tehu prukazce jako vy,tudiz me tahle informace nuti ptat se,jak dlouho mi tedy jeste zbyva do porodu?Vim,ze je to tezke rict,ale spis by me zajimalo,zdali mimco muze sestoupit behem dnu ci to trva i tydny?Mala je hlavickou dolu od 30 tt.Diky!

majatob
22. zář 2011

@gretuschka ahoj, myslim, ze to vubec nic neznamena, ja jsem mela vsechny deti hodne vysoko do posledni chvile a rodila jsem normalne v terminu 🙂 hlavne se tim nestresuj, mimco vi co dela 😉

gretuschka
autor
22. zář 2011

@majatob
diky za uklidneni,to presne potrebuju slyset,jsem holt zvedava nedockavka,kazdy mi furt rika,ze to moc resim a proc silim a tak,no asi jsem jina nez ostatni.Takove reci nemam rada,i kdyz vim,ze me chteji uklidnit,ma to opacny efekt🙂Ale maji asi pravdu,takze neresim,uzivam posledni dny volna a relaxu🙂

verbalinka
22. zář 2011

@gretuschka kliiid 🙂 Mimčo je rychlík a může sestoupit během pár hodin, až se rozhodne 😉 Samozřejmě taky nemusí. Ale to se týká spíš vyvolávaných porodů, kdy není prcek ještě připraven a snaží se ho vyhnat ven.

skaredka
22. zář 2011

@gretuschka neboj se nic, mne malymu nemohli nahmatat hlavicku na porodnim salu. Rupla mi voda vecer pred terminem a malej byl strasne vysoko, nejdriv si doktor myslel, ze to bude obrik, ale pak udelal vaginalni vysetreni a hlavicku proste nenahmatal. Malej sestoupil dolu behem pul hodiny a v podstate vylitl ven. Narodil se presne na termin, jen jsem si 3 krat zatlacila a bylo. A treba moje dcera byla uplne dole snad 4 tydny pred terminem a stejne se narodila az po terminu a museli ji pomahat.

dlabinecka
22. zář 2011

@gretuschka Tak já k ní zajdu a budeme dvě 😉 Mám taky mimčo vysoko, dr naopak zkouší nahoře přes břicho, jak moc volně se tam ještě hlavička pohybuje 😉

martiska36
22. zář 2011

@gretuschka zůstaň úplně v klidu, u nás hlavičku nenahmatala doktorka hlavičku ani v den porodu ráno, pak se vyvolával porod a v 15 hod byla dcera na světě. Hlavičkou dolů byla od 26tt, jen se jí dolů nechtělo a pak už to byl fofr.

crawler
22. zář 2011

mě nenahmatal primář hlavičku ani ve 42tt 😉 pak když mi rupla voda, tak mimi sestoupilo ráz naráz, že ho PA při vyšetřeních hladila po vláskách 😉 takže neboj -vůbec nic to neznamená 😉

johanka111
22. zář 2011

Já měla hlavičku vysoko, dotoři říkali, že nález nic moc, a že budu přenášet a taky že jo 😒 Druhý taky vysoko, ale to mi udělali císaře kvůli velikosti.

gretuschka
autor
23. zář 2011

supr diky,to jsem chtela slyset🙂))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru