39. tt a otočení miminka zpět hlavou nahoru. Máte stejnou zkušenost?

22. srp 2022

Ahoj holky, začala jsem 39. týden těhotenství, dnes jsem byla na kontrole a při ultrazvuku mi lékař sdělil, že je miminko znovu v poloze koncem pánevním i když posledních 14 dní bylo už nachystané hlavou dolů... Máte tu s něčím takovým zkušenosti? Otočilo se do porodu mimčo zpátky a rodily jste přirozeně? Je to moje druhé těhotenství, první syn, jak se otočil, už tak zůstal, rodila jsem přirozeně a ráda na to vzpomínám... Po tom dnešním zjištění z toho mám spíš obavy a nervy co a jak bude... ☹

luhana
23. srp 2022

Ano, taky jsem čekala takového cestovatele. Takhle se mi ke konci těhotenství otočil 2x a taky jsem z toho byla na nervy, takže tvé obavy chápu. Ve finále už byl zase hlavou dolů a vše šlo jak má. Držím pěsti ať to dobře dopadne 🍀

autor
23. srp 2022

@luhana děkuji moc za uklidnění... ❤️ Snad to i u nás dobře dopadne... 🙏🏻 A otočí se tak jak má 🙏🏻 já se jen bojím aby to stihlo, protože času na to už moc nemá, když teď už porod může přijít kdykoliv... Nerada bych aby se porod rozjel a já nevěděla co a jak... Na první kontrole v porodnici bylo otočené správně, tak mi dali další termín až týden po termínu porodu s tím že jsem neriziková a teď tohle "překvapení"... ☹️

eressiel1020
23. srp 2022

Já jsem v prosinci rodila koncem pánevním. Malá se vůbec nechtěla otočit tak jsem to zkusila přirozeně a kdyby byly komplikace tak by se šlo na císaře

autor
23. srp 2022

@eressiel1020 tomu bych se asi radši vyhnula, mám z toho trochu strach... Navíc čekáme kluka, tak nevím jak rizikovější takový porod je... Někde jsem četla že u kluků je to horší, ale nevím no... Nikdy jsem se o to nějak víc nezajímala, když se mě to netýkalo... Ach jo... ☹ skvělé, že to nakonec dobře dopadlo 🙂😉

maxulekapcule
23. srp 2022

Ahojky, já teda rodila oba už ve 37tt, první jak se otočil dolů, a už tak zůstal. Ale druhý byl brutální cestovatel, měla jsem kontroly dvakrat týdne, a pokaždý byl jinde. Proto se naplánovala sekce, ale při příjmu byl zase hlavou dolů 🤣 ale vzhledem k prvnímu porodu jsme zvolili toho císaře stejně

autor
23. srp 2022

@eressiel1020 a byl ten porod koncem pánevním nějak výrazně horší než klasický? Co do průběhu, délce trvání a tak? Můj doktor včera říkal, že když je to můj druhý porod že by mě v porodnici možná nechali rodit klasicky... Ale já nevím no... Na tuhle možnost jsem se nepřipravovala, času moc není, v porodnici kde chci rodit o tom ještě neví... Radši bych to případně ještě konzultovala přímo v porodnici... No doufám že se otočí ještě hlavou dolů 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

bertik20
23. srp 2022

Kp bych už nerodila, mám špatnou zkušenost a syn doživotní následky.

autor
23. srp 2022

@maxulekapcule děkuji za zkušenost... Hlavně že vše dobře dopadlo... 🙂

autor
23. srp 2022

@bertik20 to je mi moc líto... Taky se tomu chci vyhnout... I klasický porod má svá rizika a ne tak ještě když jde to dítko naopak... ☹️☹️☹️

pampeliska1313
23. srp 2022

Jako co jsem se zatím bavila s kamarádkama - první rodila holcicku kp - holcicka má špatný kyčle a kamarádka říkala, ze by do toho už nesla kdyby věděla jak to bude
Druhá - jako dítě byla rozená KP a má taky špatný kyčle. Nevim jestli je to nějak podloženy nebo ne, navíc mi je jasný ze hromada zenskejch rodila kp a “v pohodě” osobně bych do toho nesla. Ale miminko se muže klidně otočit na poslední chvíli.🙂

autor
23. srp 2022

@pampeliska1313 děkuji, upřímně řečeno KP fakt rodit nechci, ta rizika, když to tu tak čtu mi přijdou zbytečně velká... To radši císaře, ať je jistota, že vše dobře dopadne a mimčo bude v pořádku... Za takové komplikace mi to nestojí, pokud se neotočí... Ale já doufám že si dá ještě říct a otočí se hlavou dolů a vše bude ok... Ale nervy z toho mám a pořád nad tím přemýšlím... ☹

eressiel1020
24. srp 2022

Byl rychlejší než první porod. Kolem 8 večer jsme si nechala píchnout epidurál a za 5 minut 10 večer byla malá na světě. Malá na svět hodně pospíchala jak byla zadečkem dolů. Museli mi udělat nástřih jinak to bylo bez poranění

eressiel1020
24. srp 2022

Já chtěla zkusit přirozeně, ale rodina byla proti a stejně jsem rodila tak jak jsem chtěla

autor
24. srp 2022

@eressiel1020 tak to byl fofr... No hlavně že všechno dobře dopadlo a porod byl podle tvých představ 🙂 já z toho mám pořád spíše strach... A malý mi v břiše dělá neustále takový cirkus, že pořád doufám že se otočí správně a bude to bez komplikací 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

eressiel1020
24. srp 2022

Byla jsem i na otočení doktory a malá vůbec nechtěla být hlavou dolu

autor
24. srp 2022

@eressiel1020 jo, četla jsem že některá mimča to tak mají a nedají si říct... Asi se jí tak líbilo víc 😉

malymax
24. srp 2022

Na porodu KP není nic špatného - miminko má důvod proč tak je. Samozřejmě záleží na hodně faktorech, aby jste porodila KP a aby s tím měla zkušenost porodnice a nehnali vás hned na císaře 🙂

janedv
24. srp 2022

Ano, syn se otocil ve 38tt hlavou nahoru a uz tak zustal, cekali jsme, ale nakonec ve 40+3 byl SC. vsechno bylo v poradku, SC jsem pak mela jeste pri druhem porodu, za me to neni konec sveta. po obou SC jsem se rozkojila rychle, postavila rychle, takze sice se uz syn dolu neotocil, ale narodil se v poradku.

autor
24. srp 2022

@malymax jasně, já neříkám že je na něm něco špatného, ale rizikovější porod to je a já mám prostě strach, hlavně o mimčo... Tak uvidíme, jak to nakonec dopadne... Hemží se tam pořád hodně, tak třeba se ještě otočí hlavou dolů 🙏🏻

autor
24. srp 2022

@janedv děkuju za zkušenost, to je to nejdůležitější, že se nakonec narodilo zdravé miminko a bylo v pořádku... Jakým způsobem, není až tak podstatné...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru