7. měsíc těhotenství, blížíme se do finále

amona
29. bře 2009

Ahojky, právě jsem začala III.trimestr a hledala jsem téma který by bylo aktuální. Našla jsem jen III.trimest-od začátku, ale tam už jsou jen samé maminy s dítky. Takže doufám, že se ke mně někdo přidá a ty poslední 3 měsíce si pěkně zpříjemníme! 😀

helulicek
22. dub 2009

Včera jsem byla za pediatričkou, dala mi jen lístek s telefonním číslem a pracovní dobou....že prý se hlásit nemusím. Sice se mě ptala na jméno a bydliště, ale nikam to nepsala, tak asi jak kde je to nutný se registrovat 😅

zuzik28
22. dub 2009

No, aby větraly tak tam právě nesmí být ten igelit, který u normálních brání protékání...joo a vložky do podrdy taky, na to jsem zapomněla...ale určo je mám napsaný ve svým seznamu, abych na něco nezapomněla 😀
Jo a ty jednorázový kalhotky se prý dají párkrát přeprat...takže určitě stačí těch 5 jak jsou v tom jednom balení
Jdu vařit oběd tak zatím paaa holčiny

helulicek
22. dub 2009

Hm, to jo, já si jen říkala, jestli tam není třeba něco spešl, co v normálních není. No je dobrý to vědět a počítat s tím 😉
To jsou teda starosti, ti chlapi se ale mají...

lenusinecka
22. dub 2009

čauky, tak já od příštího týdne už budu taky zase doma 😉 🙂 - takže dodělám a dokoupím vše potřebné 🙂 a bude květen 😲 - což je teda mazec, jak to letí - takže asi tak v tom květnu začnu balit taky tašku 😉 🙂
včera se stavila kámoška s 5 měsíční holčičkou Adélkou 😉 a tak jsem se celá rozněžnila a pokochala a už se vážně těším na to naše mládě 🙂

no na ty vložky jsem taky zvědavá - to bude asi síla 😀 -snad to nějak přežijeme ve zdraví 😀

zuzik28
22. dub 2009

jo jo, letí to strašně...ani jsem si to neuvědomila a jsem ve 33. týdnu 🙂 Sáfriš, on už je vlastně konec dubna 😅
Dneska jsem vyprala první várku plínuší a vyžehlila zase hromádku oblečků...tak už mi to pomalinku ubývá...
Teď si jdu chvíli dáchnout a dát kafíčko k telce

helulicek
22. dub 2009

Taky koukám, jak to utíká 🙂 nedávno jsem zjistila, že jsem těhu a hups a blíží se konec těhu😕
Byla jsem na srazíku s holkama, bylo to super, měli tam vynikající zmrzku 😀 jedna z těch mých bývalých kolegyň má roční holčičku, tak jsme pokecaly, No chudera si taky pěkně s ní užila, ale jak říká,je to její dítě a pro něj udělá vše....

lenusinecka
23. dub 2009

čauky holky, tak jsem dneska byla na UTZ, dr. mě potěšil , páč nám pindík nenarost 😀 a jsme stále za holku 🙂 , vážíme 1744g (nevím jestli je to moc nebo ne - jsem se nezeptala), hlavičku už máme dole 😉 a TP stanoven po dnešku na 24.6. - no tak uvidíme 😉

příští týden ještě doma nebudu, takže opět nebudu stíhat - tak snad za 14 dní 😀 , tak se zatím opatrujte a papapa

apap
23. dub 2009

Holky, když čtu jaký máte drobečky podle UZ, tak se začínám toho porodu docela bát 🙂. Náš drobek je teda zatím zaručeně nejtěžší.
Amona: Jo, máme auto s pražskou spz. Tak příště, třeba zase při nákupu.

amona
autor
23. dub 2009

Ahojky děvčata, tak jsem právě dodělala asi milion chlebíčků a jednohubek na zítra do práce na rozloučení s kolegy. Ještě jsem nechala dělat dort ve tvaru auta (pracuju totiž v autosalonu), tak jsem zvědavá jak to bude zítra probíhat. Určo udělám nějakou fotečku a hodím ji do alba...🙂) No a od pondělí už budu "pracovat" jen pro Nelinku...🙂
Dneska odpoledne jsme šli s manžou do místní porodnice na čumendu, ale byly tam zrovna dva porody, takže nás tam nepustili, takže to budeme mít až naostro!🙂) JInak do poradny jdu za týden, tak jsem na to naše zlato zvědavá, jestli taky pěkně přibíráme...🙂)
Apap: No ale to musíš mít pořád tu "ozdůbku" na ruce, nebo tě asi nepoznám.... 😀

amona
autor
23. dub 2009

Tak já jdu uklidit tu spoušť v kuchyni a pak se snad konečně vyvalím k telce...🙂

helulicek
23. dub 2009

Čauky holky,
tak dnes jsem opět byla na gyndě....tak jsem tam čekala dvě hoďky a pak mě poslala pro jistotu na cévní, tak další dvě hoďky v čekárně. Samo že u doktorů to bylo zas jen na deset minut. No já myslela, že mě dnes picne, v šest tam a v jedenáct zpátky a to jsem ještě utíkala skoro dva kiláky na vlak, no radost...bolelo mě břicho jak blázen, ale už je to ok 😉
Amona, já mám taky zítra rozlučku v prácí 😀

amona
autor
24. dub 2009

Ahoj Heli, a proč mna cevní? Něco se jí nelíbilo?

Každopádně si užíj rozlučku, já s ena to taky těším. Doufám že se tam nerozbrečím, hormony jsou sviňa věc, celý těhu brečím kvůli každé volovině (brečím i u televizních novin když je tam něco smutného... 😀 ), tak snad to ustojím...... 😀

zuzik28
24. dub 2009

Holky ať se v práci rozloučíte odpovědně... 😀
Taky bych si do práce zajela, ale musím odpočívat a jak lazar být doma 😢 . A to kodrcání busem a pak vlakem by se mi teda stejně jaksi nechtělo. Možná se tam ještě před porodem mrknu, když mě tam manžel doveze. Ale mám hodný kolegy, kteří když jedou okolo Prostějova na služebky tak se za mnou zastavují...takže aspoň nějaké rozptýlení.
Dneska to vypadá po včerejšku na pěkný den....a ten víkend co nás čeká....bezva 😉

amona
autor
24. dub 2009

Jojo, uvidíme, každopádně po některých se mi bude stýskat ale někteří mi teda vůbec chybět nebudou, ba naopak! 😀
Víkend bude perný, zítra se vdává kámoška a v neděli jedeme k mojí mamči na pouť, tak to bude bezva! 😀
Holky užívejte dne a hlavně si vychutnejte sluníčko než zase zaleze.....🙂

helulicek
24. dub 2009

Čauky,
no ptala jsem se jí na kompresivní punčochy, protože mám někdy pocit těžkejch nohou, ale jinak jsem v pohodě, žádný bolesti nejsou. No a ona mě poslala na cévní. Doktorka mi dala ten Detralex, že je absolutně neškodnej - jen by se neměl užívat v prvních třech měsících těhu. Vyšetření Doppler mi dopadlo dobře,i tak mi to dala. Nejdřív jsem si říkala jestli to vůbec brát, ale asi to brát budu aby se mi třeba křečáky nerozjely po porodu, což se může stát....no doufám, že ne.
Už se do práce taky moc těším na rozlučku, přijede i bývala kolegyňka, která šla pracovat do Prahy...to nám to krásně vyšlo, neplánovaně ale přeci 😀

helulicek
24. dub 2009

Mějte kočky krásnej den 😀
Víkend má být zas nádhernej....včera fakt bylo hnusný počasí, jakási zima co? Už jsme rozmazlený tím teplíčkem 😀

amona
autor
24. dub 2009
amona
autor
24. dub 2009

Dostala jsem kupu dárků a krásnej (a mooooc dobrej) dortík!🙂)

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

No a odteď už jsem konečně doma!!!! 😀

zuzik28
24. dub 2009

Amona, jéé to je pěkný, když se s tebou kolegové tak hezky rozloučili. To já jsem odešla na neschopenku a bylo to. Občas mi 2 kolegyňky volají, občas někdo na chvíli přijede (když jedou okolo služebně a potřebují se někde zašít), ale že by se se mnou někdo rozloučil...tak to teda nee. A už vůbec neee, abych dostala nějakej dárek....
Jo ty krásný šatičky co máš na sobě mám úplně stejný doma ve skříni 😀 Mám už na ně ale velký břicho...nebo spíš ony jsou malý 😉
Jinak dneska jsem celkem odpočívala, nějak mě bolelo bříško...asi se málo šetřím. Jen jsem vyprala, zalila kytičky, udělala oběd a zametla v bytě.

amona
autor
24. dub 2009

Ahoj Zuzi, jo, bylo to moc pěkný, když jsem se loučila s mechanikama (nechtěli se bohužel na památku vyfotit), tak jsem musela zamáčknout i slzičku..... 😀 A dárky úžasný! Dostala jsem celou krásnou sadu šperků od Swarovskiho atd, a to jsem taky opravdu nečekala...🙂 Už teď se mi po některých stýská.... 😀 Ale co, mám je 7 km od domu a tak za něma občas zajedu na pokec!🙂
Přijela jsem ale odpoledne dom a jsem uplně vyždímaná, nemám na nic sílu, tak furt tak posedávám a přitom práce jak na lesích...🙂 Ale říkám si, že o víkendu si dám pohov a od pondělí se vrhnu na velký uklid a velké chystání...🙂 Teda jestli to vydržím, jsem na toto hrozná, dokud není uklizeno tak nemůžu v klidu sedět....

Teď se chystám jít prohrabat šatník, zítra jedu na svatbu, tak ať tam nedělám ostudu... 😀 Pak vám pošlu fotečku! Panč jedu ještě s kámoškou Luckou..... a Lůca, já i nevěsta začínáme 8 měsíc, takže jsme kuličky k pohledání.... 😀

amona
autor
24. dub 2009

Od pondělí mě taky furt pobolívá bříško, většinou ale jen chvilinku a pak zase klid...To už ale asi k tomuto období těhu patří....☹ TAk vydrž, za 2 měsíce ještě budeme vzpomínat na klid co máme teď..... 😀

helulicek
25. dub 2009

Krásné ráno holky,
amona: jsem ráda, že se ti ukončení vyvedlo a dostala jsi krásný dárečky. Já dostala od holek pár věcí pro mimíska, musím uznat, že se mi to šiklo 🙂
Máš krásný dortíky 😉

Včera jsem dojela domů v pět a byla jsem už nepoužitelná 🙂 sice jsem trochu poklidila, ale pomáhat manžovi na ten domeček už nešla, to bylo nad moje síly ☹ večer jsem spala jak dudek 😔
Dnes jedeme na oslavu mé babči, měla 85 let, na svůj věk je pořád hodně čupr, kéž bych byla jednou taky tak akční babča 😀 Manža mi včera říkal, že se mu to vůbec nehodí, že neví, jestli vůbec přijede. Prý mají v plánu cosi bourat a musí přepojovat atd. tak jsme se trocha rafli, protože minulej týden, když jsme jeli na narozky jeho neteři, tak to bylo bez řečí, ale teď má řečí plnou pusu. Vím, že je potřeba furt něco dělat,ale na chvilku dojet ho nezabije, no ne? Příští týden máme jít zas na narozky jeho neteři, tak jsem zvědavá co bude říkat 😠
Ale já si to zkazit nenechám 😀 Připadá mi, že jsem teď v těhu mnohem klidnější a dřív bych zareagovala třeba úplně jinak než teď 😉 Co vy, taky jste v pohodě 😀

amona
autor
26. dub 2009

Ahoj holky, no já teda měla úžasnej víkend. V sobotu jsme přestali cítit pohyby a navíc se k tomu přidalo nepříjemné píchání v břichu. No dopadlo to tak že jsem byla hospitalizována v nemocnici a dělali mi jeden monitor za druhým. Naštěstí se ukázalo, že má misísek jen nějakou prapodivnou polohu kde neměl moc možností se hýbat, ale jinak všechno v pořádku. Tak mě paní doktorka pustila teď večer dom. Reknu vám, že když jsem šla na to vyšetření tak jsem brečela jak želva...... ☹ Napřed, protože jsem čekala to nejhorší a pak štěstím, že to bude OK.
Tada jak já ty dva měsíce psychicky vydržím, to teda nevím..... ☹

kacenka1977
26. dub 2009

ahoj amona - tak to ti nezávidím, že jsi necítila pohyby, když je necítím já, tak trošku pošťuchuju bříško, aby se malej pohnul, pak jsem spokojená - nebo si třeba sednu k počítači a mám jisté, že po chvíli mě začne malej kopat, protože ho asi utlačuju nebo co 😀 taky bych byla na nervy, kdybych necítila pohyby a určitě bych to taky obrečela - i vyšetření a strach z nejhoršího a pak i pozitivní zprávičku, že je vše OK 😉
já musím ještě 8 dní do práce a na MD nastupuju 8.5. - už se moc těším, ale mám trošku nervy z posledního dne tj. 7.5., už se mi v práci ptaly, kdy přijdu naposledy, že se se mnou chtějí rozloučit, tak budu muset něco nachystat - budu z toho psychicky vydeptaná nejméně celý poslední týden 🙂 ty jsi dostala nádherný dort, já jsem řekla (když se ptali, jestli chci penízky nebo nějaký dárek od nich) tak jsem zvolila penízky, no nevím, jestli jsem neměla říct, že chci nějaký dárek, ale už jsem řekla peníze, tak za ně pak malému něco pořídím 🙂

amona
autor
27. dub 2009

Dobré ráno těhulky!
Ahojky Kačenko1977, vítám tě mezi námi..🙂 K tomu víkendu, my do bříška taky různě šťourali, hladiili, já se převalovala z boku na bok, takže taky všechny naše ověřený praktiky, ale prostě nic. ☹ Bylo to jak naschvál. No ale hlavně že to dopadlo jak to dopadlo a snad teď už nebude zlobit a bude mě dostatečně kopat!🙂)
Jinak já ofociálně nastupuju na MD až od 5.5., ale vzhledem k tomu, že jsem na neschopence, tak jsem si mohla vybrat datum sama. Rozloučení bylo fajn, je to příjemný i nepříjemný, přecejenom já tam byla 6 let, to už je docela kus života.🙂 Ale teď jsem ráda, že už jsem nikam nemusela ráno vstávat a budu odpočívat a tešit se na Nelinku. Jinak mě se kolegové neptali, prostě koupili dárečky a basta. Zatím to bylo jen pro mě, ale prý mě navštíví ještě po narezení miminka a tak asi budou ještě dárečky pro ní. Každopádně si myslím, že dostat penízky je i lepší, vybereš si podle svého vkusu a hlavně to co potřebuješ!🙂)
Tak pěkný den a zase se tu ukaž! 😀

helulicek
27. dub 2009

Čauky holky, přeji vám krásnej den 🙂
To jsem ráda, že ti to dopadlo mončo dobře. Věřím, že to bylo hodně nepříjemný, nevědět co se s mimi děje. Hlavně že je Nelinka v pořádku 😀 Už si taky někdy říkám, že bych byla raději, aby mimísek byl mezi náma,protože tak mám aspoň lepší kontrolu než když je v bříšku....

Vítám tě kačenko mezi náma 😀

Narozky dopadly dobře, manžel nezklamal a přijel 😀 Vlastně hned ráno se omluvil a ptal se co a jak. Nezklamal, jsem ráda 😀 Babička pořád naříkala, že má doma málo kvítek, tak jsme ji z toho našeho domečku, kterej vyklízíme dovezli hafo kvítek...teď neví chudera, kam to dá 😕 ale byla šťastná jako blecha 😀

Konečně jsme vyřešili penízky pro mimi a zítra jedu s mamkou něco nakoupit. Manža nás pak odveze 😀, takže doufám, že udělám velkej nákup 😀 ať má co odvážet 😉

amona
autor
27. dub 2009

Ahoj Heli,
díky! Nepříjemný to bylo, ale spíš to bylo hrozný psycho. Večer se mi manžel přiznal, že taky ukápl slzičku, prostě mazec...Ale je to za náma!🙂

Z kytiček by měl radost asi každej, uplně vidím vaši vysmátou babičku. Já si taky vždycky obložím balkony muškátama atd. a pak si libuji. Jenže tuto zimu mi nic nevydrželo, takže začnu od nuly. V týdnu si asi udělám radost a zapluju do místního zahradnictví a nakoupím. Jen kdyby to nebylo tak drahý...☹

No a nákupy na mimi...jůůůů....tak si ho pořádně užívej, taky se hrozně ráda přehrabuju v těch malinkatých věcičkách, je toho tolik a tááák krásnýho!🙂) Já dneska něco málo peru a taky si každej kousek prohlžím ze všech stran....no prostě labůžo!🙂) Večer nám ten nákup vyfoť a pošli!🙂)

lenusinecka
27. dub 2009

ahoj holky, moc se omlouvám, ale nějak nestíhám 😝 , ráda bych pokecala ale není čas 😅
amona: to musel být děw, se nedivím, ve mně by se krve nedořezal, chápu, strach a obavu - hlavní je, že je všechno v pořádku 😉

tak mně už chybí jen ta podprda a noční košile, pleny ...
v aukci jsem vyhrála košík na mimi, který brzy přijde - takže já jsem pomalu ukonce 😉 🙂

jé holky, to je krásný, když se takhle sejde parta a něco pěknýho dostanete od kolegů z práce 😉 🙂 - já jsem nikam do práce nechodila, tak nic nedostanu 😒

no všechny se opatrujte, a já se zase ozvu papapapap

amona
autor
27. dub 2009

Ahoj Lenus, tak to jsi s výbavičkou pěkně pohnula...🙂 Já už mám asi taky všo,ale zatím naskládané všude po bytě, takže vlastně ani nevím kde co je... 😀 Ale pomalu a jistě to likviduju, myslím, že během května bude vše na svém místě!🙂
Já jsem dostala od kolegyně kočárek po jejím dítěti s odepínatelnou proutěnou korbičkou, tak to asi taky budu využívat střídavě jako košík po bytě a kočárek na balkoně. Je to šikovná věc, mimísek bude pořád pod dohledem...🙂
Tak já frčím, koupila jsem si nějaký balkonovky, tak je jdu přesadit do truhlíků.... 😀

amona
autor
27. dub 2009

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru