7. měsíc těhotenství, blížíme se do finále

amona
29. bře 2009

Ahojky, právě jsem začala III.trimestr a hledala jsem téma který by bylo aktuální. Našla jsem jen III.trimest-od začátku, ale tam už jsou jen samé maminy s dítky. Takže doufám, že se ke mně někdo přidá a ty poslední 3 měsíce si pěkně zpříjemníme! 😀

helulicek
1. kvě 2009

Tak co holky, přežily jste filipojakubskou noc bez úhony 😅 ? Dnes začíná máj lásky čas, tak hups pod rozkvetlej strom a pořádnýho hubana 😀

Amona, mě teda na gyndě vždycky jen prohlídne, zeptá se co a jak, samo tlak, váha atd.....takže o kolik je mimi těžší nevím....každopádně, my jsme měli v 31+0tt 1850g tak to nevím co budu rodit za obříka....

V pondělí bysme měli dokoupit zbytek nutných věcí pro mimi, tak snad už ten základ bude v cajku....no uvidím, jak pořídíme 😅

apap
1. kvě 2009

Ahoj holky,
já přežila bez úhony, ale začínám být taaaak utahaná. Bříško už pěkně těžkne, ty poslední týdny budou asi mazec. No, rychle doperu zbytek oblečení (snad dneska), příští týden nachystám postýlku a pak už se "těším" jen na porod.
Helulicek, amona: obě máte proti mě hrozně malý drobky. Co mám říkat já, když v 32 týdnu jsme byli výrazně nad 2 kg. Však ve čtvrtek jdu na kontrolu, tak mi určitě dr. řekne, kolik malej váží. Raději už počítám s alespoň 3 kg.

amona
autor
1. kvě 2009

Ahojky holky, taky hlásiím že jsem večer ustálá bez úhony!🙂
Jinak dneska jsem byla pilná včelka, vyprala jsem a vyžehlila asi 50 plínek, vyžehlila jsem všechny spací pytle a zavinovačky a ještě vyprala všechny mimi ručníčky...🙂 Zítra jedeme ke tchánovcům, tak za celej den nic neudělám, tak ještě dneska plnánuju přeskládat veškerý svoje kalhoty, kraťasy, tepláky a sukně z jedné skříně do druhé, čímž budu mít vyklízenou celou jednu velkou skříň co chceme převést na chalupu, no a tím uvolníme prostor postýlce. Už vidím nějaký výsledky za sebou, ale ještě fůru práce mám před sebou...☹ Tak snad to všechno v květnu stihnu, v červnu už nechci dělat vůbec nic!🙂)
Jinak Apap neboj, všechno se může otočit, svůj mimísek třeba už přibere jen kilo a ti naši ho předběhnou... Vše je možný!🙂) Navíc nevím jak Heluš, ale holčičky bývají přece jenom trocha menší. Hold budeš mít chlapáka! 😀

helulicek
2. kvě 2009

Krásné ráno,
amona, mě taky ještě čeká trochu šibování se skříněma, ale naštěstí jen malá skříňka, takže bych to měla max za půl dne stihnout, no uvidíme....nějak jak jsme furt vyklízeli domek, tak nebyl čas na tyto věci. Dnes konečně začínáme bourat střechu a příčky, je to hurá akce, takže tu bude hroznej frmol a banda chlapů 😒 To abych začala vařit už teď 🙄
Mïmi se mi včera otočilo hlavičkou nahoru, tak přes měsíc je důle a teď se musí přetočit....no snad do porodu se vrátí do správné polohy 😠
Krásnej den 😀

amona
autor
2. kvě 2009

Ahojky holky!🙂
Heluš, doufám, že jste to všechno zvládli v pořádku a domeček už je bez stříšky! 😀
A jak jsi zjistila že se mi přetočilo hlavičkou nahoru, to jsi cítila nebo jsi byla na UTZ?

My dneska byli celej den u manželových rodičů, grilovali jsem si masíčko, opalovali se, no prostě pohodička. Teď jsem přijela dom a jsem uplně unavená, tak jsem hodila nožky nahoru a relaxuju. To by člověk neřekl, jak ´ho to "nicnedělání" můžě unavit...🙂 Ale mám ještě nějaký prádlo na žehlení, tak si asi sednu k prknu na balon a za chvilu se do toho pustím....🙂 Já fakt asi neumím jen tak odpočívat! 😀

U baráku mám etento víkend sjezd hadroletů, tak to tady furt burácí...no alespoň se něco děje! 😀

helulicek
2. kvě 2009

No to byl dnes den, už ráno mi začalo být blbě. 😖 Pořád bylo co na práci, takže odpočinek jsem si hodila jen na půl hoďky po obědě....chlapi se ale činili a udělali i v relativně krátké době docela dost práce...dokonce víc, než bylo plánovaný. 😉 Já spíš jen vařila a jen tak přicmrndávala, nikdo mě nenechal skoro nic dělat, ale i tak mi to stačilo 😝 No, nějak jsem přežila, ale žádná sláva. 🙄 Teď mi je už líp, tak snad už to bude ok. Myslím si, že se prcek zas přetočil zpět....nechci to zakřiknout, nejsem si úplně jistá....no uvidím....
Jinak jsem to poznala podle škytání, vždycky jsem to cítila důle v podbřišku a najednou bylo nahoře...podle toho jsem to usoudila...
Od příštího týdne začínám chodit po týdnu na kontroly, vůbec mě to netěší, ale když to musí bejt 😅

Vidím, že máš Mony o zábavu postaraný, aspoň máš takovou kulturní vložku 😀

kacenka1977
2. kvě 2009

ahoj holky,
tak už jsem pochopila čemu všichni říkají to škytání mimča - to dělá právě teď a je dole (myslela jsem, že mě kope, ale asi opravdu škytá, chudák malej 😀 ).
Dnes navečer jsme měli nachystané grilování, vlastně už včera večer, ale to šíleně lilo jako z konve, dnes už to vypadalo, že všechno vyjde a pro přítele přijeli z práce, že musí okamžitě do práce a bylo po srandě, tak snad to počasí vydrží do zítra a ugrilujeme to zítra odpoledne - jde totiž na noční.

Taky mám ty samé vložky do porodnice 😝 . Ty tři dny v porodnici to s nima vydržíme a doma to už snad bude lepší. Pořád ještě nemám vaničku a pár dalších věcí na mimčo, ale v práci už budu jen 4 dny a pak to doufám dám všechno do kupy a začnu prát. Nejdřív ale musím vymyslet, kam ty věci pro malého budu dávat, protože pořád pro něj žádnou skříňku ani komodu nemám. Máme vlhký barák a dna šuplíků a zadní strany nábytku nám chytají plíseň, tak se mi do komody nechce a asi pořídím takové ty velké plastové krabice (jak se do toho dávají dětem hračky) a šoupnu je pod stůl, kde budu malého přebalovat.

Mějte se krásně, jdu koukat na TV, snad něco hezkého dávají.

amona
autor
3. kvě 2009

Achoooj těhulky,
tak vás vítám do nedělního dne!🙂
Helus, a když jsi byla na kontrole, co ti řekla mudra na čípek? Už se začínáš otvírat? Pokud jo, tak dávej pozor, nebo mlžeš začít při vězší námaze rodit...☹ Já jsem furt na nule, čípek drží jak má. No alespoň něco.
Jinak já taky mívám den kdy to stojí zaprd, v bříšku píchne tam a onam, ale druhý den je vše v pořádku, tak to hold ještě musíme těch pár týdnů vydržet...🙂

Kačenko, já mám sice na věcičky komodu,ale nějak jsem to neodhadla s množstvím.....komoda je přecpaná a ještě fůru věcí nemám vypraných a zařazných..☹ Tak se s tím pak budu muset taky nějak poprat. Vaničku už mám, ui lehátko do ní...
Jinak jsem ti chtěla nabídnout jestli se nechceš přidat k nám do společného albíčka:
https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...
pokud jo, pošli mi do interní pošty udeje co máme v tabulce a já si tě tam přidám..🙂

amona
autor
3. kvě 2009

JInak to škytání občas taky registruju, je to legrační jak mi poskakuje bříško...🙂)

Kačenko, máte s manželem moooc pěný společný fotečky s bříškem!🙂) My se s MM taky furt chystáme, ale pokaždý nám do toho něco vleze tak nevím nevím jestli to vůbec stihneme..🙂)

amona
autor
3. kvě 2009

Hadroleti, aneb ranní pohled z okna..🙂
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

helulicek
3. kvě 2009

Čauky, tak doktorka mi neřekla nic, prý je všechno dobrý...tak nevím, v průkazce to od minula zapsaný nemám, ale asi taky pořád na nule 😉 Jinak já se zas moc nepřemáhám, co se týče bourání, tak si mě chlapi pěkně hlídají 😀
Teď jsem akorát trochu rozladěná z toho, že se mimi pořád v bříšku točí. Nevím proč, když se naposled točilo, tak pak zůstalo ten měsíc a něco hlavičkou dolů a teď mám pocit, že je nahoře a pořád sebou mele...snad je to ok...
Jinak koukla jsem ti po dlouhé době do albíčka a musím říct, že už jsi pěkně zařízená....v pondělí asi půjdeme kupovat kočárek, tak jsem zvědavá jestli to klapne a hlavně jestli si vybereme 😀

amona
autor
3. kvě 2009

Tak Monička pilná včelička zase dneska zvelebovala balkon..🙂) Jukněte do albíčka..🙂)
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

Holky to je vedro, co!☹ Zrovna se chystám na zmrzku a pak do plavání (krytého)...🙂)

A jak vy jste si užili prodloužený víkend! 😀

lenusinecka
3. kvě 2009

ahojda tak se hlásím po prodlouženém víkendu 😉 🙂 - byli jsme s manžou ve Stuttgardu v muzeu porsche, bylo to moc príma - cesty byli taky v pooh - jen jsme pořád museli zastavovat na moje čůrání 😀 😀 😀 - jo a líbačka na 1. máje byla, ae cestou jsme na třešeň nenarazili tak jsme se líbali pod javorem u značky s 30 - no nevím asi manža naznačoval kolik mi jako letos bude - rozhodně ale políbení bylo a to je hlavní 😀 .

zítra by měl dorazit košík na mimi, který jsem nakonec vyhrála na bazaru, je po jednom 1/2 ročním chlapečkovi, tak si myslím, že bude jako nový, komplet s peřinkama a se všim, takže dlaší věc odškrtnuta ze seznamu 😉

jinak už teda taky začínám cítit těžknutí břicha, ta naše kočka už se řádně pronese 😅 , ale snad už nám těch pár týdnů rychle uteče a pak budeme zvesela vzpomínat na ty naše bžuchy 😉 🙂

dneska jsem se pustila do úklidu, takže jsem jenom prala, žehlila, vytírala - no mazec, ale je to hotový 😕

ještě potřebuju připravit kompletní povlečení do postýlky, tzn, vyprat, vyžehlit, a nachystat - aůe to se mi ještě nechce, myslím že je čas 😉 - jen tu tašku pomalu raději přichystám 😉 🙂

no mějte se krásně, já tento týden budu opět v práci a odpolk mám nějaké vyřizování, první kurz v nemocnici, zubaře atd.... - tak se tu občas ukážu - tak na sebe dávejte pozor a pa my2 🙂

amona
autor
3. kvě 2009

Ahoj Lenuš, tak to je super že jste si to tak užili!🙂)

Ten košík je šikovná věc, já o něm taky přemýšlrela ale máme docela malej byt, takže bych ho asi pořádně ani nevyužila. Mám ten proutěný košík na kočárek od kolegyně, tak dyžtak dám mimíska do něj a budu si ji přenášet jak bude potřeba...🙂

amona
autor
3. kvě 2009

Lenuš, nahoď aktuální fotečku břůška! 😀

helulicek
4. kvě 2009

Čauky děvčata 😀
Lenus, to je super, že se vám výlet vydařil 😀 aspoň troška odreagovačka od všedních i nevšedních starostí 😉

Taky nad košíkem přemýšlím, ale furt si nejsem jistá. Nynější bydlení nemáme zas tak velký aby to bylo extra nutný, ale i tak bych ho myslím si využila...no uvidím...ještě mám chvilku čas 😅

Dnes po kurzu jdem snad už kupovat kočárek, tak se těším. Pak hodím do albíčka, která kombinace vyhrála 😉

Já měla víceméně víkend "pracovní" V sobotu ta brigáda na střechu, chlapci to zvládli skvěle 😀 a v neděli jsme s manžou obouchávali štítový cihly. Tak jsem si užili naši vzájemné přítomnosti až až....byla jsem ráda, konečně jsme zas našli čas všechno probrat. Jinak toho času moc není, vždycky je to všechno jen na rychlo 😖

amona
autor
4. kvě 2009

Ahojky holky,
Heluš, včera jsem si vzpomněla, že nás v předporodním kurzu učili jak se polohovat aby jsme sami natočily (nebo se o to alespoň pokusly)mimi hlavičkou dolů.
Takže si klekneš na všechny čtyři, a ruky si překlopíš na zem, takže se celá oblast od dlaně až po loket dotýká země. No a tím, že mimísek jakoby naráží hlavičkou do žeber (samozdřejmě že ne doslova, panč je tam plodovka a děloha), tak by měl mít tendenci se přetočit na druhou stranu. Cvičí se to několikrát denně tak 5 minut. No a pokud by byl mimís nahodou přetočený správně, tak tím nic nepokazíš, alespoŇ si protáhneš záda!🙂) Já to taky občas udělám, je mi to docela přijemný..🙂) Jinak dobře vyberte kočík a pak určo nahoď fotečku!🙂)

helulicek
4. kvě 2009

No včera jsem tuto polohu už zkoušela 🙂 , ale je fakt že jen chvilku a jen večer u hokeje...přes den nebyl čas...ale díky za radu....budu zkoušet a snad dostane bobísek rozum 😕
Chjo, už aby bylo mimi venku 😉

amona
autor
4. kvě 2009

Tak jsem dneska vytřídila všechno oblečení vel.56 a naskládala na hotovo do skříně (už je vyprané), no a tady je výsledek...
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Taky jsem nachystala tři možnosti oblečení z porodnice, ale nemlžu se rozhodnout které..🙂 _ viz album.
Mám tam i jednu soupravú + dupajdy ve vel.50, co kdyby...🙂

helulicek
4. kvě 2009

Hoj kočky,
jaké značky máte kočárek, já dnes měla na něj smůlu...no psala jsem ještě do prodejny v Brně, uvidím, jestli jej budou mít...jinak se musím porozhlédnout po jiné značce...
Chci nějakej teréňák 😅

amona
autor
5. kvě 2009

Ahojky, já mám tento: 🙂
MODEL ROKU 2009 !!!. Kočárek FIRKON VERANO -kombinovaný kočárek v ABSOLUTNĚ PLNÉ VÝBAVĚ !!!

Velice atraktivní nový design kočárku,který Vás ohromí svým vzhledem,praktičností,snadnou manipulací a výbornými jízdními vlastnostmi !!! Hluboká verze:Nový multifunkční plastový skelet hluboké korbičky kočárku umožňuje bezpečné přenášení miminka v korbičce,zaoblená spodní část skeletu nabízí možnost využití korbičky jako kolébky pro utišení pláče Vašeho miminka...6-ti polohová opěrka zad pro období,kdy už miminko touží pozorovat okolní svět..,odnímatelné prací polstrování hluboké korby,oboustranná matrace v kočárku (v zimním období bavlna,v letním období - fleece),ochranný nánožník pro hlubokou verzi kočárku,všitá odvětrávací síťka v boudičce pro lepší klima uvnitř kočárku,všité reflexní pruhy pro lepší viditelnost kočárku za šera !!! Sportovní verze:měkce polstrovaná sportovní nástavba s odnímatelným podhlavníčkem,plně polohovatelná 3-stupňová opěrka zad,3-stupňové polohování nožiček u sportovní nástavby,5-ti bodové výškově nastavitelné bezpečnostní pásy s ochrannými návleky,ochranný nánožník sportovní nástavby,měkce polstrované odnímatelné bezpečnostní madlo,možnost použití sportovní nástavby jak ve směru jízdy ,tak proti směru jízdy. Konstrukce: Odlehčená pochromovaná konstrukce nového designu !!! Možnost připevnění autosedačky ke konstrukci kočárku,výškově nastavitelná rukojeť, výborné odpružení kol s možností blokace pérování,přední nafukovací kolečka s možností aretace až o 360 stupňů,možnost zablokování aretace,centrální brzda, prostorný nákupní košík pod kočárkem,zadní nafukovací ložisková kola atraktivního vzhledu,možnost připevnění korbičky,sportovní verze i autosedačky jak ve směru jízdy,tak proti směru jízdy... Příslušenství: taška na rukojeť pro potřeby miminka s odnímatelnou mobilní přebalovací podložkou,prostorný nákupní košík pod kočárkem,ochranná síťka na kočárek zabraňující obtěžování miminka hmyzem,pláštěnka na kočárek .

Kočárky FIRKON se vyznačují především dostatečně prostornou ložnou plochou kočárku ,výbornými jízdními vlastnostmi a snadnou manipulací ...

Celorepubliková akce MF DNES vyhodnotila kočárky FIRKON jako velmi kvalitní a bezpečné kočárky,které se rovněž staly ABSOLUTNÍM VÍTĚZEM v testu MF Dnes a taktéž zvítězily na plné čáře u maminek ve srovnání cena-kvalita !!!

helulicek
5. kvě 2009

Teda, to je po ránu dlouhej příspěvek! Díky....Myslím, že Firkon je taky jedna z těch lepších značek....
nechci ale jít do tříkolek, ne, že by se mi nelíbily, ale jsem spíš příznivce klasiky a manža by mi tříkolku asi ani nepovolil 😠 ....
psala jsem ještě do Brna - chci Free Line Pati Sport, tak snad ho tam budou mít a když ne, tak asi půjdu do Cortina Gondola (doufám, že jsem to napsala správně).....
Dnes valím vyřizovat něco se spořením a úvěry...už se moc těším, doufám, že budu co nejdřív doma 😒

helulicek
5. kvě 2009

...ten firkon má ale krásný kombinace, to se musí uznat 😀 .......... 😀 😀 😀

zuzik28
5. kvě 2009

Amona, ty jsi tedy pilná včelička...ale tak je to správně, aspoň už to máme všechno nachystané a nemůže nás nic zaskočit. Já jsem včera nachystala všechny věci do porodnice...mám to na hromádce a dneska to asi zkusím naházet do tašky, nějak šetrně, aby se to moc nezmuchlalo 😀 Teď už totiž dle mudr nevíme kdy to přijde...ale já myslím, že to tak brzy nebude.
Jo a tenhle firkon verano verzi 2009 má teď nový moje kámoška a je s ním moc spokojená. Taky jsem s ním jela a bylo to fajn (má verzi 4 kolečka, vepředu 2 malá otočná)

Holky mrkněte se co včera dělal můj manžel...bohužel, když jsem na něj šla s foťákem, nějak to zaregistroval a vystrčil na mě zadek 😀 😀 😀...takže jen "zezadu" 🙂
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

helulicek
5. kvě 2009

čau holky, už jsem zpět, nic jsem nevyřídila akorát jsem se tím cestováním pěkně zřídila 😠
Ale aspoň jsem koupila letní deku pro mimi a objednala španělskou, tak aspoň něco....

amona
autor
5. kvě 2009

Ahojky,
Heluš, to jsem okopčila z internet.stránek, nebylo to z mojí hlavy..🙂
Mrkni na www.batolatko.cz
Ty firkony nejdou jen trojkolky, my třeba trojkolku zrovna nemáme, je to něco mezí ní a klasikou....
http://www.batolatko.cz/FIRKON-VERANO-SET-kombi...

Jinak Zuzik, pěkná fotka, to MM si tak nějak rychle zvkl že jsem doma a že všechno udělám, že už mi nevynese ani koš...☹ Budu ho muset zase převychovat!🙂)

Jo Heluš, taky jsem byla dneska v obchůdku a nakoupila dvoje šatičky...🙂 TAk na ně furt koukám a libuju si!🙂

helulicek
5. kvě 2009

koukla jsem....jsou pěkný...no ukážu to manžovi a uvidíme, co mi dovolí....včera mi ukázal tento a říkal, že to je to správný vozítko pro prcka a úplně se rozplýval, že vypadá jak pořádnej závoďák....no u mě moc neprošel.....tedy ne kvůli referncím ale ten vzhled mě moc nezaujal....
http://www.kocarky-postylky.cz/?p=productsMore&...

lenusinecka
5. kvě 2009

hoj holky, tak vás zase zdravím 😉 🙂
ty jo super kočíky jste si vybraly- segruše chce taky Firkona - jednou 😉 🙂
já se prostě zamilovala do Hergulesa a nic jinýho jsem nechtěla - manžovi se taky moc líbil, páč má kotoučový brzdy - tak ho prostě máme, je to teda tříkolka, úžasně široký kola, no prostě už se těším až vyjedeme - akorát jsme ho sehnali až ve Švýcarsku, páč letošní kolekce nevyšla na trh a loňskou už u nás neměli v té barvě co jsem chtěla 😖

no jinak poslušně hlásím , že dneska nafotím bžuch a pak hnedka dodám 😀

apap
5. kvě 2009

Ahoj holky,
my jsme prckovi nakonec koupili kočárek Bebecar, líbil se nám nejvíc. Fotku mám v albu.
Celý víkend jsem přemýšlela, že už se to pomalu blíží a že bych si měla to svoje mega břicho nějak zaznamenat, tak jsem začala uvažovat, že si je nechám nafotit, ale jsem líná jít do nějakého ateliéru k profíkům a taky bych se asi necítila. Nakonec jsem se rozhodla, že si necháme s manželem udělat fotky od známého, který fotí profesionálně a u nás doma. Hodím pak fotky do alba, až budou. Taky si necháte "umělecky" nafotit bříško na památku?

Amona: už konečně vím, kde asi bydlíš, poznala jsem to na fotkách.

Zatím, mějte se a odpočívejte, za chvilku už nás budou prckové prohánět!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru