7. měsíc těhotenství, blížíme se do finále

amona
29. bře 2009

Ahojky, právě jsem začala III.trimestr a hledala jsem téma který by bylo aktuální. Našla jsem jen III.trimest-od začátku, ale tam už jsou jen samé maminy s dítky. Takže doufám, že se ke mně někdo přidá a ty poslední 3 měsíce si pěkně zpříjemníme! 😀

amona
autor
17. kvě 2009

Aničko viděla jsem fotečky a Matoušek je fakt zlatíčko!🙂)

apap
18. kvě 2009

Holky, tak dneska je to snad první den, kdy jsem se dobře vyspala. A to je malej hodnej. Přidala jsem ještě další fotky, ale mám problém je sem umístit, protože jsou moc velké a musím je vždycky zmenšit. Matoušek se mění ze dne na den, tak se budu snažit aktualizovat.
Jsem ještě v porodnici, máme i s manželem pokoj pro rodinu. Je to hrozně fajn, protože se v péči o malého střídáme a hlavně, když začne v noci brečet (nejsem ještě tak moc pohyblivá), tak mi ho manžel podá pěkně do postele. No, vůbec je to všechno takové příjemné, vůbec si tady nepřipadám jako v nemocnici. A už brzy půjdeme domů. Matouška by klidně propustili už včera, kvůli mě si tady ještě asi pobudeme (než mi vyndají stehy, 😖 Dneska bude velká vizita, tak se dozvím, jak to vidí.
Tak a já, už teď jen budu čekat na vás, kdy se ke mě přidáte a budete mít ty svoje špunty taky u sebe. Je to úžasný pocit, kterej za všechno stojí.
Amona: děkuju, taky mi dala jeho "výroba" pořádně zabrat.

helulicek
18. kvě 2009

Zdravím holky 😀 a přeji všem krásnej sluníčkovej den 😀

Hlavně zdravím tebe Aničko, neměla jsem vůbec čas jít na počítač, takže gratuluji opožděně ale přece 😕 😀 Takže vše nej do života synáčkovi a vám rodičům hodně krásných chvil a ať i ty perné chvilky, které asi nastanou, přejdete s úsměvem.....Hodně štěstí rodinko....

helulicek
18. kvě 2009

Já celej víkend prolítala zas kolem toho našeho zboru...v sobotu jsem lítala kolem kluků co jsme tu měli na brigádě a ve čtyři zas valila pískat zápas ve volejbale ..... jé jak mi to chybí, to by člověk nevěřil 🙄 a navečer jsme hned s manžou valili na grilování ke kamarádovi. To byla úžasná párty 😀 Sešla se tam polovina vesnice, kde jsem dřív bydlela, takže jsem si to náležitě užila 😀
A neděle ..... zas ty cihly 😠 ale byl tam se mnou manžel, takže jsme si té romantické chvilky užívali 😎 🙂

helulicek
18. kvě 2009

Dnes si dám pohov, pomalu pouklízím po tom rozlítaném víkendu a odpo valím na kurz. Dnes jdeme i s manželem a zkouknout porodní sály atd. Tak se celkem těším 😀
V pátek jsem si objednala chůvičky, takže by měli během tohoto týdne dojít a ještě ten koš by měl prý zítra být tu. Ale mám to zakázaný rozbalovat, tchánovci to zakázali, prý mi to nachystají až přijedu z porodky.....No, třeba je ještě překecám 😕
Lenus, takže je mi to líto, ale ten koš oni už objednali, tak si jej nemůžu vzít od tebe. Došla jsem s křížkem po funuse 😠 😖 páč ten tvůj se mi líbí ☹ Věřím, že jej určo brzy prodáš 😉

helulicek
18. kvě 2009

Holky, zjistila jsem, že začínám natíkat...hned mi huplo kilo nahoru, koukám na to jak divá a pak si všimnu, že nožky a ruce začínají nějak ztrácet své tvary....no myslím, že to nemám ještě tak hrozný, ale určitě to horší bude, že?....holt, blížíme se do finále 😉

Koukla jsem na albíčko Ani, 😉 Matoušek je nádhernej, fakt moc krásný miminko 😀

mimikiki
18. kvě 2009

Dobré ránko holky 😀

tak som sa konečne prinútila vstať a niečo robiť....

Aničko, Matoušek je očarujúce miminko, fakt je krásny a ako spokojne vyzerá 😉 Už aj ja by som toho svojho prcka chcela mať pri sebe.... Mám na teba otázočku: Myslím, že sa to tu už spomínalo ale nechce sa mi to hladať....zaujíma ma či si rodila v Bohunicích? Ak ano si spokojná, budem tam rodiť tak ma to zaujíma....

Amona:uži si teda dnešný deň, ale s mierou, aby si večer neodpadla od únavy 😀

Helu: ty zrelaxuj, ako to popisuješ, mala si náročný víkend, to natíkání asi nie je nič príjemné, ale zas je to znamenie, že to už dlho nepotrvá a že sa skutočne blíži finále..... 😉

mimikiki
18. kvě 2009

Lenus: dufam, že bolesti bruška sa už zlepšili a nebudeš nasledovať Ani, ešte je čas 🙂

Zuzik: ako dopadla postielka? Hoď nejake fotečky do albička

No, tak ja idem na chvíločku pokračovať v praci, možno sa mi konečne podarí zbaliť tašku do porodky 😀 , budem nakukovať či sa tru niektorá z vás neobjaví, ale pravdepodobne máte lepší program ako visieť na nete 😀 , tak si užite dník 😉

helulicek
18. kvě 2009

Mimi, uklízím, ale pěkně v klídku.
Taky jsem přemýšlela, že už nechám stavbu stavbou a začnu zas odpočívat. Chlapům max navařím a to bude tak vše.....už i manža mi včera říkal, ať už si dám pohov... Přece jen za nějaký 3-4 týdny bych měla rodit, tak načerpat síly je nutný, no ne? 😉

Mám nový foto v albíčku....košík vyfotit bohužel nebudu moct, tak aspoň jak to bude vypadat 🙂 a taky ta mám novej přebalovák - ten už doma je a moc se mi líbí 🙂

mimikiki
18. kvě 2009

Helu: tak to je super že si sa rozhodla dať si pohov, myslím že už na to máš určite nárok 😀 , sily treba načerpať
Fotečky som už videla, košík je moc krasny a prebalovák taky, už chýba len prcek 😀 - ale to tiež čoskoro bude...

Ja idem aspoň naložiť riad do myčky a pozbierať prádlo, aby som mala ďalšie ktoré sa už perie, kam povešať , ach ale som lenivá, nič sa mi nechce ☹

lenusinecka
18. kvě 2009

hojda babule,
tak jsem se přišla mrknout, no jinak teda po tom včerejším boji s¨nebesy jsem měla ráno radost, že vše drží jak má a vypadá to moc hezky 😉 🙂
Helu: to neva, já ten košík někde udám a už čekám na menší , tento týden má dojít 😉 🙂

jinak plně souhlasím s tím, že jak se blíží finále tak jsem taky čím dál víc jak meloun, fakt mazec - už bych tu naši Adélku měla u sebe 🙂 - ale čekám tento týden na truhláře s tou komodou - pak to do ní urovnám a finíto 😵

jo a tašku do porodky mám sbalenou - to jsem ale šikovná, co? no radši jsem ji připravila, když jsem tady viděla tu Apap 😀

apap
18. kvě 2009

Holky,
jen se nebojte, já věděla, že určitě budu rodit dřív. A malej to taky pochopil, tak se na to připravil. Však měl ukázkovou váhu. A dokonce Apgar score měl 9, 10, 10 - to je na "nedonošeňátko" super (však mohl být jen o bodík lepší).
Dneska jsem trochu nešťastná, protože jsme zítra měli jít domů, ale malej má nakonec žloutenku, která se rozjela až teď, tak mi ho dnes vzali na novorozenecké a je pod lampičkami. Uvidím ho jenom na půl hodinky při kojení. No, snad se to brzy zlepší.

Mimikiki: Určitě doporučuju. Popíšu celý svůj porod v odkazu Jaký byl porod? a napíšu svůj názor na porodnici v Porodnice Brno. Jen mi to bude malou chvilku trvat. Zkusím to co nejdřív, teď asi čas bude, když jsem bez malého.

helulicek
18. kvě 2009

Čau babule,
tak jsem se vrátila z kurzu. Bylo to super 🙂 , manža se učil jak masírovat u porodu a ulevovat mi..no žůžo, akorát mám hroznej problém ležet na zádech, sice záda nebolí, ale jakmile lehnu tak cítím, že mi začínají mžitky atd....tak musíme masáže uzpůsobit na bok 😅
Byli jsme mrknout na sály, mají tam dva menší a jeden plně vybavenej...je to tam moc hezký...manžel by už nejraději rodil hned 😕

Tu je hrozný dusno, myslela jsem, že z toho sprchne a ono pořád nic, chtělo by to trochu pročistit vzduch 😝

Ani, doufám, že bude vše brzy oukej a budete moct jít konečně oba domů 😉 Tak ať se malej brzy uzdraví 😉

amona
autor
18. kvě 2009

Ahoj holky,

Aničko, přihazij fotečky at se máme čím kochat... Je fakt kouzelnej!🙂) No a ty jeho míry..taky uplně super!🙂

Dneska jsem holky zažila takovej šok, no 10 minut jsem to rozdýchávala..🙂) Byly tady dneska kámošky , tak jsme si udělaly bezvadnej den, zašly si i zamlsat a pak že zajedeme na nákup. Sedly jsme do auta a jely. Bylo to kousek, takže jsme po pár minutkách vystoupily no a já nejednou koukám a celej zadek a nohavice promáčený...Začala jsem zmatkovat že mi určitě praskla voda, jenže jak to na přeplněným parkovišti před obchodákem zjistit, že...🙂 Tak jsem musela zalíst do auta a zjiˇˇštovat co a jak.... 😀
KAlhotky naštěstí byly jakštakš suchý(rozhodně sušší než kalhoty), takže jsme z toho vydedukovaly, že jak tady dneska šíleně pršelo, tak musela kámošce nějak natýct do auta voda a nasáknout do sedadla..... 😀 No ale ty chvíle nejistoty bych nikomu nepřála! 😒

Ještě pár pakových perných chvilek a bude po mě!🙂)

helulicek
18. kvě 2009

Mony, věřím, že to bylo v tu chvíli nepříjemný a určitě každá by z toho byla vyhukaná, ale teď mě to už jen pobavilo 😀

helulicek
18. kvě 2009

Mě dnes zastavil jeden známej, jestli nechci vzít do Vyškova, že tam má cestu. Což o tom, bylo by to super, šupnout do auta a nečekat na autobusy, jenže on jel v rozhrkané liazce. Představa, že se tím drkotám asi tak třicet kiláků - no zatmělo se mi před očima a pak jsem se tím hrozně pobavila. Myslím, že bych u něho v autě stropro porodila 😀

amona
autor
18. kvě 2009

Helu, teˇˇd se tomu už taky směju, ale byl to mazec.... 😀 No a ta liazka, to by byl taky dobrej urychovač porodu! 😀

helulicek
18. kvě 2009

Když jsem to říkala manželovi, tak mi pomalu nadal, že jsem tam měla vlízt, že by už chtěl mít to naše mimi v náručí...

amona
autor
18. kvě 2009

POkud to jde tak ještě vydržte, alespon těch 14 dní ještě....Sice by bylo mimi už asi OK, ale hrozilo by ti cvičení vojtovky a to taky není o co stát...☹

amona
autor
18. kvě 2009

Manžílek dneska trénoval...🙂)
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

helulicek
18. kvě 2009

Hm to vím, vojtu jsem už dělala...Já nato ještě tak nespěchám..sice mimi bych už taky chtěla, ale na druhou stranu, ještě chvilku "klidu" se šikne 😀

mimikiki
18. kvě 2009

Ahoj holky, taak ja som vytuhla jak mimino 🙂 spala som viac ako hodku, nechapem 😲

Ani: v poho, ja sa ešte nechystám rodiť, tak máš čas, už len to že si napísala doporučuji, mi stačí 😀 ale určite si to prečítam. Škoda že Matoušek dostal tu žloutenku, tak vám prajem aby bol čo najskor v poriadku a mohli ste ísť domov. Aj keď sa tam o vás určite dobre starajú, doma je predsa len doma 😉

Amona: tiež som sa pobavila, keď som si ťa predstavila 😉 aj keď to bol pre teba určite šok, ale ešte máš čas, je dobre že si stále 2 v 1 😀 , Manžílkovi to sekne , ten moj tiež cez víkend trénoval na známych chlapečkovi.... 😀

Helu a kde budeš rodiť? Tiež sa chystáme na mini kurz do porodnice, tak dúfam, že budeme spokojný....

helulicek
18. kvě 2009

Já jdu do Vyškova, na vzdálenost mi to je jedno jestli Brno nebo Vyškov, ale nakonec vyhrál Vyškov. Jako nemocnice nic moc, ale porodnici si chválí. Chodím tam i na kurz, je to zadarmo a PA je moc příjemná a hrozně ochotná 😉 Sály jsou tam hezký, na šestinedělí je to sice po třech a sprchy s WC na chodbě, ale to nějak neřeším. Nadstandart zatím nevyžaduju, beztak v červnu bude narváno 😀
Ty jdeš kam? asi Brno co?

mimikiki
18. kvě 2009

Kedže bývame v Bohunicích , tak Bohunice. Som si minule robila srandu, že tam dojdem aj po svojich - aspoň nebudem musieť pochodovať po izbe 😀 Ale myslím, že keď to príde, už zo mňa taká hrdinka nebude 😀 Rodila tak aj kamoška, pred necelými 2-ma mesiacmi a nevie si to vynachváliť. V sobotu sa tam chystáme na prehliadku porodnice , tak som zvedavá.... Taky nevyžaduju nadstandard, akurát sme sa s drahým dohodli , že tu prvú noc tam ostane so mnou, tak uvidíme ako to nakoniec dopadne..... Je to pre mňa trošku ťažšie, pretože som so Slovenska, trvalo som v čechách necelý rok a takmer nikoho tu nepoznám, tak mi nemá kto doporučiť... Ani detského lekára ešte nemám pro prcka, pretože najlepšie sa vyberá keď ti niekto doporuči ale mne bohužial nemá kto. Hľadám ho cez internet a to mi pripadá také divné... ale čo už, si hovorím , že keď nebudeme spokojný pojdeme inam...... ☹

amona
autor
18. kvě 2009

Ahojky, tak to jsem ráda, že jsem vás pobavila!🙂) Ted jsem to vykládala manžílkovi, tak se taky smál..🙂)

Aničko, tak doufám, že se té potvory žloutenky brzo zbavíte a posvištíte směr Boskovice!🙂)

zuzik28
19. kvě 2009

Dobré ránko holky...teda dneska jsem si pochrupkala, tady pršelo jak hrom, tak co bych lozila z postele že? 😀

Moni, taky jsem se smála, když jsem to četla...ale v tu chvíli, kdy by se mi to stalo, bych se asi moc nesmála. Už teď jsem zvědavá jak to bude všechno pak probíhat, až to přijde. Všechno je to pro nás nový tak budu asi trošku vyhukaná 🙂 No ale ono to nějak musí dopadnout...určitě to všechny zvládneme.
Anička už to má za sebou...super. Žloutenka bude brzy pryč a hurá domů.

Udělejte se všechny pěkný den. Já budu asi lenošit, ještě nevím...nemám nic domluvenýho, nikam nemusím, takže asi bude pohodička. Noooo stejně to nevydržím jen tak nic nedělat... 😀

lenusinecka
19. kvě 2009

ahoj holky,
tak jsem se dneska nad vašima příspěvkama fakt pobavila - hlavně u toho od Amony - musel to být šok, to chápu ale ta představa tady jak sedím a čtu si to fakt 😀 😀 😀 😀

apap: buď ráda, že si ještě pár dní odpočineš - a pak ti to nastane už napořád, zatím se krásně vyspi - sice chápu, že být bez malýho je děsný, ale oni ti ho brzy dají 😉 🙂

no já jsem v práci už jen do konce týdne a pak už jsem doma - tak se těším až to všechno dopřichystám, dneska jsem si koupila ve městě ještě jednu moc hezkou noční košili na rozepínání, tak to snad už bude pomalu všechno - nebo já nevím, občad mi přijde, že toho mám hodně a občas že nemám nic 😀 😀

helulicek
19. kvě 2009

Čau holky,
tak já dnes vyloženě válím a odpočívám. Jsem úplně hotová. Takovej den jsem dlouho neměla, takže z toho nemám ani černý svědomí 🙂 Dopoledne se tu stavovala mamča, po obídku jsem se natáhla k telce a minimálně dvě hoďky chrupkala. V noci jsem toho moc nenaspala, tak jsem to aspoň dohnala 😉
Dnes mi došel ten koš, ale mám zákaz se na něho kouknout, takže jsem chodila furt kolem krabice a hledala aspoň škvírku 😕 No smůla....tak až přijedu z porodky, tak ho uvidím v plné kráse 😀

amona
autor
19. kvě 2009

Ahoj holky,
dneska po ránu přijela mamka, tak jsem si udělaly uklízecí den, Teda uklízela mamka a já komándovala..🙂) Umyla mi okna, vyprala záclony, vytřela všude prach, přeleštila nábytek...no prostě jako pilná včelka. Pak jsme si zašly na oobídek a po obědě jsem si šla chvilinku "odpočinout" a spinkala jsem skoro až do teď....🙂)
Teď rychle povalím do obchlůdku něco nakoupit jinak manža umře hlady...🙂
To počasí je fakt hnus! Když bylo včera vedro tak jsem si stěžovala, ale toto deštivé je snad ještě horší, jsem jak přepadlá lenorou, nic se mi nechce dělat, no děs. Jinka mamka mi dneska přivezla naučničky co jsem měla jako mimísek já, tak jsem je nachala vyčistit a už se moooc těším až je bude nosit Nelinka. 🙂

Tak jo, frčím do toho obchůdku....🙂

zuzik28
20. kvě 2009

ahoj ahoj, tak dneska jsem byla na dalším monitoru. Doktorovi se to moc nelíbilo (malýmu bije srdíčko nějak moc rychle) tak jdu na půl druhou ještě jednou na natočení. A pak se uvidí...doufám, že už dneska neskončím v porodnici....ale snad se Ondrášek umoudří.
Jinak se nám to prý už hodně chystá...a to prosím pořád beru hořčík...CS je 4, ale to je snad ještě dobrý. Nakonec budu ještě přenášet 😀
Mějte pěkný sluníčkový den...tady je horko jako hrom, tak paa

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru