7. měsíc těhotenství, blížíme se do finále

amona
29. bře 2009

Ahojky, právě jsem začala III.trimestr a hledala jsem téma který by bylo aktuální. Našla jsem jen III.trimest-od začátku, ale tam už jsou jen samé maminy s dítky. Takže doufám, že se ke mně někdo přidá a ty poslední 3 měsíce si pěkně zpříjemníme! 😀

helulicek
20. kvě 2009

Zuzík, moc držím palečky, ať ti to dobře dopadne a můžeš být ještě chvilku doma 😉 A kdyby náhodou, tak aspoň budeš mít Ondřáška konečně v náručí 🙂

zuzik28
20. kvě 2009

Díky Heli, už se vážně hodně hodně těším...zrovna si dávám maliník 😉

helulicek
20. kvě 2009

já zas gravimilk 🙂

amona
autor
20. kvě 2009

Ahoj těhulky a maminko 😉
Tak Zuzi, že by...🙂 Ono ani to počasí tomu moc nepřidá, takový to střídání vedra a zimy je na porod jak dělaný..🙂 Kolik bereš hořčíku denně? Já ho taky beru už hrozně dlouho, ptala jsem se mudry do kdy to tak vidí a ta říkala, že skončíme v 36 tt, protože bych pak měla utlumený dítko. Tak proto mě zarazilo, že ty ho papáš ještě v 37 tt. Ale on ti každej doktor asi vždy řekne něco jinýho....☹
Každopádně večer písni jak jsi dopadla, ju!🙂

Jinak já začala od tohoto týdne (35 tt) popíjet taky ten maliník, jenže to teda zatím flákám a piju ho jen ráno. No ale alespoˇˇn něco....🙂

Já mám CS 1, takže jsem ještě "slabej čajíček", co!🙂 Kontrolu mám příští týden, tak jsem zvědavá jestli se něco změní.

Odpoledne mám sraz se dvěma těhulkama (spolužačkama) a jednou čerstvou maminkou (spolužačkou 🙂) , tak se na ně už moc těším. Zase si povykládám o bolesti zad a časným močení....no paráda!🙂) Venku je hic jak prase a to má zítra být ještě víc....☹

helulicek
20. kvě 2009

Tak si ten srazík mony užij 🙂 Já bych chtěla jít tak kolem jedné se psékem, no uvidím, jsem doma a spocená jak....co tak venku mezi polama 😕

zuzik28
20. kvě 2009

Holky, hlásím, že jsem právě dorazila od doktora. Natočil mi znovu monitor a světe div se...o poznání lepší. Prý už se mu to líbí. Takže žádná panika. Asi byl malej jen rozdivočelej nebo co. Řekl mi, že teď už by to mohlo být kdykoliv tak kdyby něco, tak nečekat k němu na kontrolu a pádit do nemocnice. Další kontrola 26.5., tak se snad ještě uvidíme 😀

Moni, mám brát jen 2 tabletky denně, takže žádná hrůza (oproti těm tvým šesti - tuším). Ale třeba včera jsem měla jen jednu...moc to nepřeháním. Myslím, že chtěl, abych ty tabletky brala ještě k tomu Magnosolvu, co jsem brala, ale já už beru jen ty prášky. Už to spíš nechávám na přírodě. Dneska nic neříkal...tak nevím, asi to přestanu brát úplně. O tom útlumu miminka jsem teda nic neslyšela, ale to, že se bere jen do toho 36.týdne, je mi známo. Proto to už moc jíst nechci.

Teda holky, my jsme ale vzorné...samej maliník, gravimilk...já teda ještě lněný semínka a masáž hráze plus ty podřepy...to budou super porody...ti doktoři nebudou stačit ty naše ratolesti ani chytat 😀 😀

lenusinecka
20. kvě 2009

hoj holky,
no koukám, že mohla další z nás pomalu rodit 😅 - no teď už to fakt může být každým dnem u kohokoliv z nás
jinak u nás je taky hrozný vedro - ale já jsem v práci tady je chládek a příjemně 😉 🙂
dneska jsem potkala holky z bývalé práce a ty mi říkaly, že má bývalá vedoucí (holka stará jako já) porodila v sobotu chlapečka v 7měsíci , měl prý 1,8kg - ale víc nevěděli - tak jsem se rozhodla, že raději už vše přichystám na jedno místo - kdyby něco, ať už to jenom manža čapne a odveze za námi.

amona: já mám pro Adélku taky naušničky po sobě, kdy jsem byla mimčo
😉 🙂 - zlatý s vínovýma kamínkama - líbí se mi, tak jí je nechám - už jsem je nechala i vyčistit a jsou super 😉

jo holky a to pijete všechny ten maliník???????????????????????? já ne, tak bych možná měla začít co?

mimikiki
20. kvě 2009

Ahoooooj holky,

Amona: tak ako dopadol zrazík, užila si si to?

Zuzik: super , že u doktora dopadlo všetko ok 🙂

Helu: tak čo bola si vonku so psíkom? Prežila si to katastrofálne teplo? Si spomínala , že piješ Gravimilk, to kvoli mliečku alebo je to dobré aj na niečo iné ?

Lenus: v 7 mesiaci? To musí byť prcek 😲 , a sú v poriadku?

Ja už mám maliník aj lnené semínka kúpené doma ale ešte som sa neprinútila uvariť si to, počula som že je to pekný hnus , tak sa mi do toho velmi nechce..... Na masáž hráze som sa tiež dala ale neviem aké podrepy mala na mysli zuzik 🙂 o tom som ešte nepočula 😲

Inak som asi pred hodkou dorazila z mesta, celý deň som behala po úradoch, potrebovala som vybaviť prechodné bydlisko a priznanie otcovstva aby prcek mohol mať meno po tatínkovi (kedže nie som vydatá tak je to potrebné).. No holčiny poviem vám tie úrady katastrofa! Úradnice ofučané a nepríjemné 😠 ale hlavné je , že už to mám vybavené, už možem ísť kludne rodiť. Vobec by som sa nehnevala, to teplo teda nič moc , keď musíš behať s takým bruškom..... 😀

Lenus , Amona: to je krásne , že máte náušničky pro vaše poklady ešte po vás, ak sa vám chce tak hodte fotky do albíčka, rada sa pokochám....

Tak ale som sa rozkecala, hádam sa tu niektorá z vás večer ešte objaví, inak si všetky užite zvyšok dňa 🙂 papa

helulicek
20. kvě 2009

mimi: gravimilk piju kvůli vitamínkům, ale hlavně je to prý dobrý na mlíčko, tak uvidím. Začala jsem až tento týden, nevím jestli to není pozdě...ale je to moc dobrý. Mám vanilkovej, mňamka 🙂
Maliník už taky piju, hnusný to není, ale piju hrneček za den, víc se nepřinutím. Jak je teplo, tak na čajíky ráda zapomínám.... 😕

Ze psem jsem byla, nejhorší bylo vyšlápnout kopec a pak pohodička, pofukoval vítr, tak se šlo krásně. Byla to jen malá vycházka cca 5-6km, ta naše potvůrka byla z toho hotová, no jo, když běhá jak střelená, není se čemu divit 🙄 Jak jsem ale došla domů, tak jsem cítila jak mě začaly bolet nohy, ale už je to v poho...

Na chvilku jsem si odběhla ze stavby a řekla si, že nakouknu 😀 už jdu ale zpět...pěkně tam odpočívám, zatímco chudák budoucí tatínek maká jak šroubek. je prý ale rád, že mu dělám společnost 😀

amona
autor
20. kvě 2009

Ahojky všechny, srazík byl super, daly jsem zmrzlinku a zeleninovej salát s pizza chlebíkem, no prostě jsem se pěkně nacpaly, ale taky jsme pěkně pokecaly o tom jak se každá cítí a hlavně nám vykládala novopečená mamča, tak nás trochu strašila co nás čeká......🙂) Teˇˇd už ale nemůžu vůbec chodit, hrozně mi otekly nohy a bolí jak čert, tak jsem vyvalená v křesle, nohy nahoře a oddychuju.... No a to má prý být tekhle teplo až do 11.6.!! ☹

Heli, jak chutná ten gravimilk? Jako nromální mlíko, a je to nějak ochucený? To jsem ještě nepila, tak že bych zkusila něco nového...🙂

Lenus, já mám taky zlaté naušničky, tvar srdíčka a uprostřed jsou vínové rubínky. Teˇˇd jsou na čištění, ale pak si je dám určitě do albíčka a budu se kochat...🙂) Dívala jsem se i v obchodě na nové,ma le připadá mi, že už nejsou tak kvalitní a hlavně tak pěkné....🙂

Zuzik, tak to je dobře že to tak dopadlo, ještě tam ale mrnouse tak na dva týdny zdrž a bude to lepší!🙂)

Mimikiki, to běhání po úřadech znám....stojí to za prd!☹ Hlavně že jsou tady páni úřednici pro nás, že!🙂)

helulicek
20. kvě 2009

Čau Mony,
to je fajn, že sis ten srazík užila. Je potřeba vypadnou a odreagovat se.
Gravimilk je jakoby to sušený mléko a zalije se studenou vodou. Má různý příchutě, mám vanilkovej a je vynikající. Fakt mňamka 😀

helulicek
20. kvě 2009

Zítra ráno valím poprvé do porodky, tak jsem zvědavá, co mi řeknou....Moc se mi ale nechce, cestování busem s přestupama je naprd, ale co naplat. Do Brna jsem jít nechtěla, tak to musím teď vydržať 😕

amona
autor
20. kvě 2009

Jelu a kolik to tak stojí? Vanilku já miluju tak bych do toho asi taky šla...A kupovala jsi to kde? V lekarně?
Pěkně si to v porodce užíj a aˇˇt máš samé dobré zprávy!🙂) Já tam jdu až za 14 dní...☹
Holky jdu do hajan, jsem uplně mrtvá.../Papa!🙂)

zuzik28
20. kvě 2009

Mimi, podřepy jsem tady už určitě popisovala, ale to neva. Dáš si nohy hodně od sebe a budeš podřepávat...jakokdyž tlačit prcku dolů k podlaze (postoj jako v sumo) lokty se opřeš o kolena a chvíli vydržíš. Potom opakuješ ještě párkrát...Já teda spíš jen když si vzpomenu. Taky je dobrý si sednout, dát k sobě šlapky a snažit se je přitahovat k sobě. Taky nás to roztahuje 🙂

Moni, jo jo prcek je asi rozumnej 😉 Ikdyž Anička už má mimi taky u sebe a jsou v pořádku...tak si říkám, že už by to bylo snad taky dobrý.

Helu, ať v porodnici dobře pochodíš a přežiješ tu cestu....fuj, já teda to kodrcání bych asi nedala 🙂 Pak napiš jak to vypadalo.

Jo holky, konečně jsme dneska s manželem dodělali pokojíček pro Ondráška tak jsem ho hned vyfotila a vložím to hned do albíčka.

helulicek
20. kvě 2009

Jé Mony, přesně nevím, ale bylo to něco kolem stovky. Vím, že jsem to už párkrát měla v ruce a vždycky to vrátila zpět, připadlo mi to drahý. Ale pak si to holky v jedné diskusi moc chválily, tak jsem do toho šla. Tak uvidím jestli budou výsledky 😕
Koupila jsem to v DM, ale určo to bude i v lékárně.
Dobrou noc

zuzik28
20. kvě 2009

Moni, já taky vím, že v DM to mají určitě. A dokonce pokud jsi tam zaregistrovaná, tak je na to nějaká sleva na ty kupónky....

mimikiki
20. kvě 2009

Ahoj holky,

ako vidím zase som Vás nestihla 🙂 , robila som večeru aby mal drahy čo papať keď dojde z posilovne a vy ste zatial boli tu , tak možno nabudúce 🙂

Helu nech ti zajtrajšia cesta do porodky rýchlo ubehne a nie si z toho moc unavená a hlavne z toho natriasania neporodíš 😀 Obdivujem ťa , že máš na to cestovanie energiu....

Zuzi dik , že si mi tie podrepy opísala , ja som to ako si to opisovala pred tým pravdepodobne prehliadla 😅 Inak pokojíček pro prcka je náááádherný, neboj určite sa mu tam bude páčiť a bude sa mu tam krásne spinkať 😉

Amona pizza chlebík mňam, si mi urobila chuť. Proč Vás ta novopečená maminka vystrašila? Mala nejakú zlú skúsenosť , dúfam že nie.... Ja som sa porodu vobec nebála , ale od posledného ultrazvuku, keď mi Mudra povedala , že prcek je vačší tak som sa báť začala, a len sa modlím aby nebol až moc velký ..... 😖

Tak ja sa tiež lúčim, prajem Vám krásnu a pohodovú dobrú noc 🙂

helulicek
20. kvě 2009

Díky mimi, zítra dám vědět.

dobrou holky 😔

amona
autor
21. kvě 2009

Dobré ráno holky, za cvhvíli mi přijede kámoška tak asi nebude moc času na psaní...☹
Heli tak díky za tip, zaběhnu se mrknout do DM a asi si to taky koupím...🙂

Jinak včera jsem se pokoušela oprvní masáž hráze, nevím jestli jsem to dělala dobře, ale nebylo mi to zrovna 2x příjemný..☹ No zkusím to dneska znova a uvidím....

Zuzik, jdu mrknout do albíčka na ten váš pokojíček....

amona
autor
21. kvě 2009

Zuzik, máte to moc pěkný, myslím že se tam broučkovi bude 100% líbit!🙂)

JInak ještě k tomu porodu před termínem...Mimísek sice už v tomto týdnu by měl být naprosto v pořádku, ale ještě není plně vyvinuta koordinace pohybů a tak vím, že holky měly trochu s tímto problémy a musely pak cvičit vojtovu metodu....no a to bych žádné z vás nepřála. Viděla jsem jak to probíhá a ačkoliv to mrnouse nebolí, křičí u toho jak sirény....☹
Nelince taky furt domlouvám aˇˇt se děje co se děje, aby alespon do toho 39 tt vydržela...🙂

mimikiki
21. kvě 2009

Dobré ránko holčiny 🙂

ako ste sa vyspali? Ja napodiv celkom fajn, na wc som vstavala len 2 x, čo je u mna úspech 🙂

Amona pre mňa tá masáž hraze tiež nie je moc príjemná, tak dúfam že to aspoň bude mať účinok 😒
Idem si aj ten maliník konečne uvariť. Inak o tej koordinácii pohybov som nevedela, ale tiež som počula že tá vojtova metóda nie je nič príjemné.... ☹

Tak holky , užite si dnešný deň, vraj tam má byť poriadny pařák .... Ja idem trošku upratať, poobede čakáme návštevu, tak je to potrebné. Ešte raz krásny dníček všetkým 🙂

lenusinecka
21. kvě 2009

ahojda, koukám že jste včera ještě kecaly 😲 😀 - no jo, já se kochala, přišel mi ten menší košík pro Adélku, tak jsem se dala do dalších příprav 😉 🙂
dneska jsm si koupila ten maliník čaj, tak jsem zvědavá co to bude - no kdyžtak jednou a dost 😀

no já už se docela bojím, páč teda kolem nás to jsou samý předčasný porody, taky říkám adélce, že rodit můžeme 20.6. - to se mi moc líbí, tak doufám, že mě poslechne 😉 🙂

dneska se nám vrací taŤKA ZE SLUŽEBKY, TAK UŽ SE NA NĚJ MOC TĚŠÍME, BUĎ PŘIJEDE V NOCI NEBO ZÍTRA DOPOLKO 🙂
tak se všichni pěkně opatrujte a já se zase ozvu 😵

helulicek
21. kvě 2009

Čau holky, tak se konečně hlásím 😀
Byla jsem dnes na první kontrole v porodce. No, popravdě mě tam teda dolekali 😕
Pan doktor mi hned při kontrole řekl, že to vypadá dobře...netušila jsem, co tím myslí, dělal mi hned UZ a řekl, že už můžu rodit a že to určitě bude před termínem. Prý odhaduje 10 - 14 dní, sice od holek vím, že rád říká, že se to už chystá, ale i tak to překvapi. Podle UZ vypadá mimi na 40tt a má něco málo přes čtyři kila, když mi odečetl těch 500g co UZ může přidat, tak to vycházelo asi na 3,8kg. Asi se mám na co těšit. Hlavička už krásně prý naléhá...tak nevím. Každopádně si mám zbalit tašku, že ji budu prý brzy potřebovat....ach jo, tak to budu asi roztrhlá a porodím malý sumo 😅

Cestování bylo dnes hrozný, buď zpoždění nebo to bylo narvaný. Samej ukecanej důchodce, a já vůl si zajela ještě k našim a teď jsem byla plavat. Myslím že v noci padnu za vlast. 😔

helulicek
21. kvě 2009

mony, já tu vojtovku taky cvičila s mimískama, sice na to nemám kurz, ale ty lehčí vady jsem odcvičila v poho. Miminka mi brečely jen ze začátku a pak pohoda. Je to nebolí, jen je to pro ně nepřirozená poloha a oni chtějí mít volnost pohybu, tak proto někdy křičí a pláčou. Ale jinak je to pohoda...pokud jde jen o nedonošeňátka. Pokud se už jedná třeba o dětskou obrnu atd. tak je to horší....

amona
autor
21. kvě 2009

Ahojky, no Heli, takže bys byla druhá v pořadí? 😀 No ale pokud už je ted mimísek tak velikej, tak bud ráda, že to bude dřív. Tak rychle maliník, masáže hráze a hlavně pohodovou mysl!🙂
Jinak dneska jsem si koupila ten gravimilk a vůbec mi to nechutná..☹...ale má to asi prospěšný látky, tak co bych pro Neldu neudělala, že!🙂 TAky jsem dneska celej den trpěla jak kůn, nohy jsem měla tak nateklý, že mi vůbec nebyly vidět kotníky a hlavně jak bolely, no děs a hrůza.☹
JInak dneska jsem vysvětlovala Nelince, že bych chtěla aby se narodila 21.6. což je přesně na výročí naší svatby, tak jsem zvědavá jestli si moje prosby vzala k srdci...🙂) No a nebo někdy kolem 15.6., abychom už na výročí byli všichni doma...🙂

helulicek
21. kvě 2009

Jak to, že nechutná? vždyť je to dobrý, jen se to musí pořádně promíchat, jinak zůstávají hrudky....Jakou máš příchuť?

helulicek
21. kvě 2009

Já nechci ještě rodit ☹ Mám jít 6.6. na svatbu sestřence, tak až 7.6, může přijít bobánek mezi nás 😀 a snad už neporoste 😅

amona
autor
21. kvě 2009

Ten vanilkovej.... Míchala jsem to pečlivě kvedlačkou, takže hrubky žádný, ale ta chuˇˇt je taková...hodně prášková. Né že by to byla zase nějaká nepožitelná katastrofa, ale další balení si už asi kupovat nebudu..🙂)
Heli uvidíš, mimísek si stejně řekne sám kdy bude chtít na svět..🙂) Loni bratránkova manželka taky chtěla jít na naši svatbu a porodila den před...🙂)

amona
autor
21. kvě 2009

Heli a to jako že jak začneš chodit na monitory do nemocnice, tak už tě prohlíží v nemocnici a ke své gyndařce už nechodíš?

helulicek
21. kvě 2009

Ne ne, od 36tt jsme automaticky přeřazeny do porodky, kam chceme jít rodit. Já tam tedy šla až v 37, páč mi to tak vyšlo, mám v podstatě 36+1tt. Takže na gyndu k mé dr už chodit nebudu. No popravdě ještě chodit tam, tak mě šlehne. Musím všude dojíždět, auto musí mít teď manža do práce, akorát to tak blbě vyšlo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru