7. měsíc těhotenství, blížíme se do finále

amona
29. bře 2009

Ahojky, právě jsem začala III.trimestr a hledala jsem téma který by bylo aktuální. Našla jsem jen III.trimest-od začátku, ale tam už jsou jen samé maminy s dítky. Takže doufám, že se ke mně někdo přidá a ty poslední 3 měsíce si pěkně zpříjemníme! 😀

amona
autor
25. kvě 2009

mimikiki: moooc pěkná postýlka!🙂) Tam se bude spinkat! 😀

amona
autor
25. kvě 2009

Lenuš: No vidíš jakýho máš pěknýho pupíka!🙂) Sluší ti to!

helulicek
25. kvě 2009

mony, asi máš pravdu, furt mi to vrtalo hlavou, ale asi spíš jen kvůli tomu, že je to tak roztomilý 😀 Něco vymyslíme, ono stejně některé mimi potřebuje víc některé míň vrstev....Ono mi občas něco vleze do hlavy, že to nemáme a to nemáme, ale pak si nejsem jistá jestli je to nezbytně nutný, tak zas nad tím přemýšlím....no blbnu...

amona
autor
25. kvě 2009

Heluš tak z toho si nic nedělej, v tomto jsme asi všechny stejné. Já, když se ted zpětně ohlídnu po nákupech co jsem pro Neldu udělala, tak tam mám taky některý věci uplně zbytečný, věřím, že je asi ani nepoužijeme, ale v tom obchodě jsme měla pocit že je to to nejlepší a nejhezčí co jsem kdy viděla...🙂)
Hold budeme improvizovat a dokupovat věcičky za pochodu...🙂)

Holky já vůbec nemůžu usnout...Hodinu a půl jsem se převalovala v postýlce z jedné strany na druhou, už jsem nevěděla jak si lehnout aby mě všechno nebolelo, tak jsme musela alespon na chvilinku vstat......nějakou dobu jsem čučela z balkona (mimochodem úžasná teplota, vonavej vzdoušek...prostě jak v létě), no a ted tady koukám do noˇˇtasu....☹
V poslední době si furt na něco stěžuju,ale fakt je to horší a horší.... 😝 Však víte sami, no a některý dny se prostě opravdu "povedou"! ☹

mimikiki
25. kvě 2009

Moni: nič si z toho nerob, ja nechodím spávať pred polnocou lebo by som sa tiež prevalovala a bola z toho len zbytočne nervozna, navyše sa minimalne 3 x za noc zobudim na wc a o osmej uz fungujem lebo mám hlad 🙂 a myslím že to nemožeš brať ako sˇažovanie pretože to má asi každá, hold ten posledný mesiac je fakt najhorší, ale musíme to vydržať ☹ Tak dufam, že sa ti podarí v pohode zaspať, ja sa do postele ešte aspoň hodku nechystám, nejak sa mi nechce spinkať a navyše prcek mi dosť jasne a bolestivo dáva najavo svoju prítomnosť 😅

helulicek
26. kvě 2009

Brééééé ráno holky,
tak vy nemůžete v noci usnout a já zas vstávám čím dál dřív...byla jsem vždycky ranní ptáče, ale ve čtyři mět oči jak vejr a koukat do stropu je i na mě moc. Naštěstí se přes noc nebudím na wecko....
Tady s tím našim finále máte pravdu, čím blíž je ten pomyslnej konec tím víc se začíná "přitěžovat" Celý těhu nic a najednou.....no už to těch pár týdnů vydržíme....Pořád si říkám, že jsou na tom některý hůř...

helulicek
26. kvě 2009

Hodila jsem bříško do albíčka 😀

unka7
26. kvě 2009

Ahoj Těhulíny,

jdu Vás po delší odmlce pozdravit,koukám, že s finišováním nemám problém jenom já 😉

helulicek
26. kvě 2009

Čau Unka 😀 koukám, že jsi stejnej týden 😉

unka7
26. kvě 2009

Čus Heluličku,

no teď taky koukám, tak to budeme mít obdobné, teda pokud se nerozsypu dřív, protože náš šmudla už chtěl na svět, ale rozmluvila jsem mu to 🙂

helulicek
26. kvě 2009

No mě minulej čtvrtek při kontrole v porodce řekl dr, že to vidí tak na 10-14 dní a jdem rodit. Tak nevím....ke všemu to mimi odpovídá 40tt, takže si myslím, že asi moc nepřeháněl 😒
Jak to že chtěl na svět? a v kolikátým týdnu?

unka7
26. kvě 2009

No, chtěl na začátku 34 tt a měl dvě kila, takže ještě drobec. Začla jsem mít kontrakce po třech minutách, naštěstí to doktoři dostali pod kontrolu. Kolik teda má tvoje mimi kilo??

amona
autor
26. kvě 2009

Ahojky ženštiny,
tak jsem vytuhla až někdy kolem půl 1, no a kdyby nezazvonila ted poštačka, tak bych chrupčila asi doted...🙂
Mimikiki, ja standartně už v 10 večer usínám, jsem hrozný spáč odjakživa a zvlášt ted v těhu bych jen spinkala a spinkala....🙂 Asi si chce tělo odpočinout do zásoby dokud to jde...No a Heli, to tvoje ranní vstávání....brrrrr....no ale na druhou stranu toho přes den stihneš mnohem víc jak my... 😀

Ahoj Unko, nedávno jsem se koukala k tobě do albíčka co a jak, nějak ses nám odmlčela....🙂)...tak jsem ráda, že je vše OK! Tak mimísek trochu pozlobil? Napiš nám o tom víc...🙂)

Dneska se zatím cítím docela dobře, tak jsem zvědvá jak dlouho mi to vydrží...🙂 ....Přijedem mamka a budeme gruntovat, tak se mám na co těšit....🙂

Užíjte si krásnej den, zítra už mají být vy lijáky....☹

helulicek
26. kvě 2009

No podle UZ 4116g, odečetl mi 500g, tak asi 3,6kg. Ale prý to vypadá podle hlavičky a nožiček na ty 4kg. Řekl mi ať nejím už žádný vitaminy pro těhule, ale já za celý těhu měla ze začátku jen tu kyselinu listovou a pak jen magnesko na tvrdnutí, nic víc. Tak jsem zvědavá co budu rodit za sumo 😀

unka7
26. kvě 2009

Mě pořád překvapuje, jak doktoři mohou tvrdit, že se po vitamínech přibírá a že se rodí velké děti. Vitamíny beru po obě těhotenství a Vanesska měla 2 800 a 48 cm a malej to bude mít obdobně

Amon - V propouštěcím protokolu to nazvali falešný porod. Malej se rozhodl ve 34 tt, že se mu chce nasvět, vážil pouze dvě kila a já měla kontrakce po 3 minutách, naštěstí díky kapačkám, zvýšnému příjmu magnesia a ležení to dostali pod kontrolu

lenusinecka
26. kvě 2009

bréé dopolk,
tak já jsem asi divná, páč ráno před 7h vyhodím manžu do práce 😀 a zase zalehnu a vstávám okolo 9:30, a to jen proto, abych něco udělala 😉 🙂 - no jo , mohla by být malá po mně - a pak by furt spala 😀

jinak já jdu k dr. zítra, ale jen na konrolu, takže nás asi vážit nebudou (teda jako mě jo), na UTZ už nepujdu - to už tušm říkal minule - tak uvidíme s čím se zítra přiřítím za info 😅 , osobně si myslím, že malá bude taky obr - ale to se stejně nedá ovlivnit - každej je nějakej, že 😉

teda amona: nechceš pozvat mamču i k nám?????????????????? 😀 já bych ji brala, kdyby mi taky pomohla vygruntovat - já byvh ji moc nebuzerovala 😀 , fakt 🙂

helulicek
26. kvě 2009

Tak jsem se rozhodla, že asi povalím za chvilku na vláček a hurá do Brna, chybí mi pár maličkostí, tak to dokoupím.... chtěla jsem o víkendu, ale jelikož manžel ho vždycky stráví celej na stavbě, tak je mi jasný, že se tam jinak nedostatnu.....
tak zatím páááá
doufám, že neporodím ve vlaku 😀

lenusinecka
26. kvě 2009

helu: hlavně opatrně, kdyby něco zburcuj celej vlak 😀
pak nám řekneš, co jsi pokoupila 😉 🙂

mimikiki
26. kvě 2009

Hoooj holky,

helu: do brna? v tomto horku? No tak držím palce, a daj po návrate vedieť či si stále 2 v 1 a čo všetko si nakúpila 🙂 Inak krásny pupík a taký malinký, nechápem ako tam može byť tak velký prcek, mne ten moj pripadá oveľa oproti tvojmu obrovský 😅 tak to som zvedavá kolko budeme vážiť my 😀

moni: ako ide gruntovanie? Mamina by mohla aj mňa navštíviť, može to zobrať postupne: ty, lenus, ja - pridá sa ešte niektorá 😀

Inak dnes je naozaj horko, aj doma, kde ešte včera bolo príjemne , dnes to to nemožem vydržať 😝 To by chcelo bazének.... už sa naozaj teším na leto , ako budeme s mimiskom u "tchanovcov" alebo u našich na teraskách. Už sa neviem dočkať na náš domeček, ale to ešte potrvá nejaký čas ☹

Tak holčiny, dúfam že si užívate dnešný dníček. 🙂

helulicek
26. kvě 2009

Tak jsem kočky zpět, cestu tam i zpět jsem prospala 😔 , jinak úplně v poho.Teď na mě ale padá únava a začínám cítit nožky....no jo no....
Co jsem potřebovala vyřídit, tak jsem vyřídila a co jsem chtěla koupit, tak vesměs koupila 😀
Koupila jsem medvídka olej pro mimíska, bavlněnou dečku do kočárku - je strašně příjemná 😀 , botky do sprch do porodky a kruh pod zadek po porodu.....hoďka a půl lítání a šup zpátky na vlak a hajdy domů....tak a teď budu odpočívat...aspoň chvilku, než přijdu manžílek domů....

zuzik28
26. kvě 2009

Helu, teda to jsou výkony...ikdyž vám už by ani nevadilo, kdyby se mimčo narodilo, že jo? Když je tak veliký, tak by to určitě problém nebyl.

Já už se taky nemůžu dočkat...dokonce jsme se s Ondráškem domluvili, že tento víkend by to šlo 😀 😀 . Termín mám 10.6. takže těch 10 dní by bylo taky v pohodě. A hlavně se na něj už moc moc těšíme. Dneska jsem byla na kontrole, už se mu chce ven, tak uvidíme jak to všechno dopadne. CS mám 5, každou kontrolu se zvyšuje, takže je to na dobré cestě...další kontrola příští pondělí.

Jejda holky, s tím úklidem bych si taky dala říct kdyby někdo přišel a pořádně vygruntoval. Ikdyž já to tady celkem udržuju...holt ten byt je něco jinýho než barák 😉 A když už nemůžu tak pomůže manžel, takže vlastně taky v pohodě.
Utíkám do obchodu pro pečivo...jak jsem šla od doktora tak bylo takový vedro, že už jsem byla úplně vyflusnutá a už se nikde nestavovala.

helulicek
26. kvě 2009

Zuzik, teoreticky nevadilo, ale jak už jsem tu psala, chci jít na svatbu mé sestřence. Jsme si docela dost blízký, tak bych tam ráda pobyla....věřím, že to prcek vydrží 😀

amona
autor
26. kvě 2009

Ahojky holky,
tak byteček je jak klícka!🙂) MAmku si ale nechám, nepůjčím. ještě chci vyčistit balkony... Teda já ju tak dřu, už je mi to docela trapný...🙂) Ale sama se nabídla tak bych byla sama proti sobě...navíc mě už všechno trvá hrozně dlouho...🙂) No ale na oplátku jsme ji zavezli s MM dom a ještě jsme se stavili u ní na chatě, tak to bylo příjemný odpoledne....🙂 Jak mi včera bylo zle, tak dneska mi bylo pro změnu hrozně dobře, kdyby malá občas pořádně nekopla, asi bych ani nevěděla že jsem těhu...🙂

Heluš, ty máš ale odvahu, v takovým vedru se trmácet do Brniska...brrrr!🙂 Už jen ta představa, ale zase jsi dobře pokoupila, takže sis určitě udělala velikovou radost...🙂

JInak ZUZIKu, jsem na tebe zvědavá...🙂)...takže o víkendu čekám smsku a hodím tě do albíčka jako druhou v pořadí... 😀 ????

Já jsem se musela dneska rozčílit, MM má vypsaných na červen tolik montáží mimi domov, a s mým štěstím když začnu rodit tak bude zrovna někde o´djetej. Docela mě to sere, protože s tím prý nic neudělá, mají to teď v práci docela divoký... ☹
Dyžtak bych musela rychle volat mamce, protože sama bych to asi nedala.... ☹

Unko, ten váš brouček je trdýlko, co tady chtěl tak brzo dělat?????? 😀 KAždopádně lepší 34 tt než 24 tt! 😀 Je ale dobře že to tak dobře dopadlo...🙂

unka7
26. kvě 2009

Amon to nevím, ale vysvětluj mu to 🙂 ještě musí vydržet o víkendu mi miláček dodělá ložnici a pak už může 😀 Mamku bych si taky nejraději půjčila na víkend, ale koukám, že nepůjčíš 😉 Nebuď naštvaná uvidíš, že Nelinka si vybere tu správnou dobu

Heluličku teda takhle výletovat, já jsem byla ráda, že jsem se zaparkovala do stínu na zahradu a nemusela jsem se nikam táhnout, zítra jdu na kontrolu, ale to už má být chladno a ne takové vedro.

Teda Zuzíku to jsem zvědavá, jestli Ondrášek dodrží domluvu

amona
autor
26. kvě 2009

Zuzik: ted koukám na těch tvých CS 5...mno...to by fakt mohlo být brzo. Při kolikati se vyvolává porod? Při 7? 🙂 Já jsem před 14 dny byla teprve CS 1, na kontrolu jdu ve čtvrtek, tak jsem opravdu zvědavá jestli se zase něco změnilo...🙂)

Ted mi MM utekl na hasičský výjezd, prý tady někde za městem hoří 7 aut...docela maso...tak se bojím (jako vždy) aby se mu nic nestalo.... ☹

amona
autor
26. kvě 2009

Tak já to popletla, nehoří auta, ale hoří les a vyjíždí 7 hasičských aut...🙂)

amona
autor
26. kvě 2009

Teda nějak na mě nejde únava..už to vidím, jak ještě po půlnoci čumákuju po bytě... ☹ No a ráno mi zase 100% přijde pošˇˇtačková protože mám objednaný nějaký věcičky tak mě zase vzbudí...☹
Malá navíc začala pěkně řádit, kope přímo někam pod žebra, kolikrát to fakt pekelně zabolí...Potvůrka jedna!🙂)

zuzik28
27. kvě 2009

dobré ránko holky, teda včera jsem taky nějak nemohla usnout. Spala jsem totiž odpoledne, to jsem byla tak vyřízená z toho výletu do města, že jsem hned odpadla. No a večer taky čučím do zdi 😀 Navíc hrozný vedro...
Moni, s tím CS nějak netuším...do kolika to jde a kdy porod vyvolávají. Ale určitě to může být brzy (což už ostatně doktor říká skoro 14 dní) takže takhle klidně ještě do termínu můžu vydržet.
Moni, manžel je hasič? No tak to bych byla teda pořád jako na trní.

Jéé dneska v noci tak krásně pršelo...super, teď je u nás zataženo, trošku fouká, ale neprší. No aspoň se trošku ochladilo, což je pro nás těhule určo dobrý.

zuzik28
27. kvě 2009

Moni, právě jsem si uložila do mobilu tvoje číslo...kdyby náhodou ten náš poklad dohodu dodržel 😀

amona
autor
27. kvě 2009

Ahoj Zuzik, jojo, čísilko sis uložila správně...🙂) Takže se budu těšit na smsku!🙂
U nás taky včera bylo vedro jak prase, furt jsem se převalovala, ale nakonec jsem kolem půlnoci usnula. K ránu se začal hodně zvědat vítr a sprchlo, jinak je tady docela dobře...Ale určitě se dýchá líp jak včera...🙂)
MM je u dobrovolných hasičů, ale jezdí ke všemu, takže kolikrát se fakt bojím.... ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru