7. měsíc těhotenství, blížíme se do finále

amona
29. bře 2009

Ahojky, právě jsem začala III.trimestr a hledala jsem téma který by bylo aktuální. Našla jsem jen III.trimest-od začátku, ale tam už jsou jen samé maminy s dítky. Takže doufám, že se ke mně někdo přidá a ty poslední 3 měsíce si pěkně zpříjemníme! 😀

lenusinecka
1. čer 2009

ty jo holky to je maso, jinak vám děkuji za mé hlasování - doufám, že si z toho veme Adélka ponaučení a 20.6. vyleze na svět 😉 🙂
jinak koukám, že jsem skoro všem a všude dávala nejdelší termíny, tak mi to prosím promiňte pokud budete rodit dřív - vzhledem k tomu, že valná část z nás absolvuje ještě SVATBY, je docela možný, že příští týden už bude pár novopečených mamin 😉 🙂 😀

helulicek
1. čer 2009

No mě by to nevadilo toho sedmýho, mamča mě taky vytancovala tenkrát na hodové zábavě, tak já kdybych mimi vytancovala na svatbě...mít tak ještě pohodový porod jako mamča, tak max spokojenost....mamča neměla vůbec žádný poslíčky (což nemám taky) a v osm odjela do porodky a před dvanáctou jsem koukla na svět...a u bráchy to bylo podobně...no nebylo by to super??? 😀 😀 😀 😀 😀

amona
autor
1. čer 2009

Jojo Heli, to by chtěl každej!🙂) Ale jak říkám každýmu kdo se mě zeptá na to jestli se bojím porodu....

....šlo to dovnitř, půjde to i ven..... takže at to bude jaký to bude, my to vydržíme a za chvilu už budeme mít mimísky doma!🙂)

mimikiki
1. čer 2009

Holky, tak to je mazec s tymi typmi 😀 v každom prípade díkes za tie moje typy ale neblbnite, ja fakt nemožem rodiť až v červenci, to néééé. Len nech to je tak ako si prajem ja 😀

Helu: tak ja ti velmi prajem aby si to mala tak ako mamina, ale z vlastnej skusenosti viem , že nie vždy to tak funguje. Moja mamina mňa aj ségru rodila v siedmom mesiaci, a obe sme boli taký malý špunti a u mňa to teda nehrozí v žiadnom prípade 😀

Moni: moj typ mas v IP, aj keď škoda je tá že som to tu už verejne prezentovala 🙂

amona
autor
1. čer 2009

Tak zatím mám 3 tipy, počkám ještě na Zuzíka a pak doplním podle toho jestli písne Anička nebo Unka....no a v podstatě kdokoli.....🙂)
MM zítra frčí na montáž až někam za Ostravu, tak doufámm, že si to naše zlatíčko nevybere zrovna zítřej jako svůj den narpzení...🙂) Ale nic tomu nenasvědčuje tak asi ne..🙂 Dneska jsme měli v rodině už jeden porod, manželova sestřenice porodila Terezku, tak musíme alespoˇˇn týden počkat...🙂)
Jinak udělaly jste mi chutě s malounem, tak jdu taky papat.....no a pak zase 5x poletí, v noci na záchod..☹ Ale neva!🙂)

lenusinecka
2. čer 2009

bréé ránko,
tak koukám, že je to jasný a v sobotu tu máme první rodičku, z našich tipů 😉
no já se porodu taky nebojím, jsem v klidu - je fakt, že malá hodně tlačí na močák a už je celkově to břicho takový těžký, ale vysnila jsem si 20.6 tak to musím vydržet 😀 😀 😀
páč jinak kdybych měla rodit dle toho jak mamča mě, tak ještě budu 14 dní přenášet, což teda jako nechci 😒

no jdu se sebou něco udělat, tento týden mám takový rozlítaný, samá zkrášlovačka 😀 , dneska je na pořadí kosmetika - tak se jdu pomalu připravit 😉

tak zatím - pak vás dočtu 🙂

unka7
2. čer 2009

Dobré ránko,

tak jsem si zatipovala, ale vědma ze mě teda nebude, tak snad se trefím alespon přibližně a nebo alespoň pohlaví 🙂

amona
autor
2. čer 2009

Ahoj holky, tak se pomalu chystám na monitor, jsem na to naše slavný porodní oddělení zvědavá....🙂 Pak písnu, pěkný den!🙂) Lenuš, ty budeš krásná!🙂)

zuzik28
2. čer 2009

ahoj holky...teda já jsem ale ostuda...všechno mi nějak trvá. Ale už jdu poslat svůj typ na Heluš.

Jinak dnešní noc jsem měla teda hroznou. Bolely mě tak záda, že jsem se vzbudila kdykoliv jsem se pohnula a navíc mě bolelo břicho. Holky, jsem fakt myslela, že pojedeme.... 😀 Nějak se to ale uklidnilo, takže teď celkem pohodička. Asi si to malej ještě rozmyslel..."když má ten tatínek dneska trénink tak teda vylezu až bude odpoledne doma 😉 😀"

Dneska si musím zavolat do porodnice a objednat se na zítřek...tak jsem zvědavá. Včera jsem volala na 4 čísla, ale nikde mi to nikdo nebral. Tak uvidím jestli se vůbec dovolám 🙂 Takže zítra (7 dní před termínem) bych měla jít poprvé do porodnice...
Dneska na všechno prdím a budu jen tak trošku něco uklízet a odpočívat, protože včera jsem to jaksi přeháněla a pak ty záda byly hrozný.

Moni, ať se ti v porodnici líbí...

amona
autor
2. čer 2009

Ahoj holky, tak jsem dneska byla na prvním monitoru a rovnou jsem si ho "pro velký úspěch" zopakovala.... Přišla jsem tam ráno po půl 10, na řadu jsem přišla v půl 11, do půl 12 mě natáčeli, ale furt se malá nechtěla hýbat, tak jsem tam v půl 1 jela znova, zase hodinový natáčení, naštěstí to tentokrát už bylo lepší, takže mě propustili domů...Ach jo! Mají tam šíleně vydýchanej vzduch, takže jsem tam 2x málem omdlela... No už aby to bylo na mnou...

amona
autor
2. čer 2009

Tipy na porod ud Unky:

Tp Amony....20.6. 2009
TP Zuzik.....9.6. 2009
TP Lenus......23.6.2009
TP Heluš....15.6.2009
TP Mimikiki....28.6.2009

lenusinecka
2. čer 2009

tak jsem opět tu, byla jsem s manžou na obědě a zajela jsem ještě do města - takže hurááá mám všechno, dokoupila jsem kosmetiku pro malou - naonec vyhrála nivea sensitive a ještě jedny plínky
taky jsem koupila okvětní lístky do tý truhly pod peníze (svatební dar), až to teda dodělám tak pak hodím fotečku 😉 🙂

lenusinecka
2. čer 2009

amona: 😲 já jsem to teďka dočtla ty jseš na monitoringu hodinu 😲 , nás natáčí jen 20min a to tam usínám 😀 - zítra ráno jdeme zase.

jo a zjišťovali jste ty pediatry????????????????????? my už teda máme domluvenýho - tak jsem ráda, že pak nebudu plašit - ono to je vážně v každým městě jiný 😅

zuzik28
2. čer 2009

Leni, dětskou doktorku mám domluvenou už delší dobu. Oni to chtějí totiž taky vědět v porodnici. Mám si pak jen po porodu zavolat a ona nás co nejdřív objedná...
Jsem zvědavá jak vyřešíš ty penízky na svatbu...bych se nechala inspirovat, taky něco té ségře vymýšlím...chce peníze, tak to máme jednoduchý...ale jak je hezky "zabalit"...

Jo a v porodnici jsem objednaná na čtvrtek, jsem zvědavá jak se mi tam bude líbit.

lenusinecka
2. čer 2009

holky mám to hotový - ten dar 😉

smisek21
2. čer 2009

Tak dneska mi vůbec není dobře, od rána mě bolejí záda a mladej pořád kope. a do toho to telo a pak najednou zima a déšť. ☹
Snad se vám vede o mno lépe.

amona
autor
2. čer 2009

Ahoj ženský!🙂)
Smíšku, vydrž, to je teprve začátek! 😀 Udělej si dneska relax den, nech se obskakovat a odpočívej! Ráno se probudíš a určitě bude líp! Já to tak taky mívala, jeden den katastrofa a druhej den jsem už lítala jak fretka...🙂

Lenuš, asi bych tam byla taky jsen 20 minut, ale ta naše potvůrka se vůbec neprojevovala a to jsem se polohovala jak to jen šlo...Nakonec jsem zjistila, že nejlíp se mi v sedě a i malá tak nejvíc kope..🙂

Tipy na zabalení dárků:
- truhlička, klasika, ale asi nejhezčí
- penízky ve fotoalbu
- penízky (nebo mince) nastrkané v kojenecké láhvi....časem se určitě upotřebí i jinak...🙂)
- autíčko a penízky v kufru
- papírový drak a bakovky namotané na ocas

Jo a ještě mě tak napadá, že my jsme zlomyslně dostali bankovky zapuštěné do plexiskla, takže se k nim nemůžeme dostat...🙂)

Pediatra já mám domluvenýho už asi 2 měsíce....zapsal si můlj termín do diáře a já mu mám volat v den kdy mě budou pouštět z nemocnice a on do 2 dnů přijde k nám na prohlídku...🙂)

helulicek
2. čer 2009

Čau holky,
já měla zas rozlítanej den. V noci jsem se vzbudila ve tři a ne a ne zabrat. No usínala jsem tak v šest, ale v sedm už jsem musela pádit na autobus a ke kadeřnici, takže smola 😠
Musela jsem si pak vylítat banky kvůli účtům, změnit si životko, vyřídit pár věcí na stavebním úřadě....no hotovo. Jak já to nesnáším, takový úřední věci 😠 Pak jsem jela ještě k našim a tam si mě před chvilkou vyzvedl manžel...aspoň že tak...

Já byla u pediatra tak před měsícem a půl...nahlásila jsem se tam, ale ani si mě nezapsala, jen mi dala letáček s pracovní dobou, telefonem a že po příchodu z porodky máme brnknout....tak doufám, že pak nezjistím, že k ní nemůžem...
Zuzi, já jdu taky ve čtvrtek do porodky 😉

amona
autor
2. čer 2009

Procházela jsem svatební fotečky a narazila na tuto...Holky, tak takovou postavičku jsem měla před rokem...mno a teď..... ☹ hahahaha, ale my na to vyzrajeme a za chvilu zase budeme holky jako lusk! 😀
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

unka7
3. čer 2009

Dobré ránko těhulíny,

já jsem malýho taky nahlašovala asi před měsícem, když jsem s malou byla na kontrole, tak nás zná, takže si ani nezapsala, kdy přibližně dorazíme.

Amon neboj něco půjde dolů porodem a zbytek schodíš při kojení, teď si s tím hlavu nedělej

zuzik28
3. čer 2009

Moni, prosím tě...s tím si nedělej starosti. Já třeba přibrala už 18 kilo, je to fakt hrozný, ale moc to neřeším...ale ani nějak to na mě prý není poznat (buď je to fakt tak nebo se mě snaží všichni uklidnit 🙂 ) Po porodu začneme lítat kolem miminek, venku bude krásně, to budou procházky, projížďky na bruslích a bude to zase dole...
No ale je pravda, že v obýváku mám taky jednu svatební fotku a vždycky, když kolem ní jdu, tak si říkám, že to ani není možný... 😀 😀
Moc ti to teda ale na svatbě slušelo...

amona
autor
3. čer 2009

Ahoj těhulky 🙂 Dneska jsem si pospala, v noci mě dost bolela ta ruka, tak jsem pořádně zabrala až k ránu no a spala bych jak šípková růženka snad doteˇˇd...🙂 V půl 12 mám sraz s kámoškama-těhulema tak jdeme na obídek a pak na čumendu po obchodech....🙂) Zítra taky frčím na gyndu, tak jsem zvědavá co komu mudra řekne..🙂) Doufám, že už budu mít CS alespon 3 a že malá si v tom bříšku už fakt balí kufříky.... 😀
Jinak svatby se blíží a vy kste ještě v celku...tak to je dobrý znamení!🙂) Příští týden bychom to mohly spustit, co myslíte! 😀

amona
autor
3. čer 2009

Zuziku, ty už máš 18 kg nahoře?????? Ale vypadáš furt dobře. Já mám 9....zatím.......A co vy ostatní?

zuzik28
3. čer 2009

No jo, už je to pěkná váha...každý kilo je hrozně cítit. Teda tlustá bych být nemohla, už se těším až to sundám 😀

martii07
3. čer 2009

Já jsem teda taky zatím přibrala 17kg a musím dát zuzík za pravdu že je to opravdu fuška tolik kg navíc nosit!No jo co se ale dá dělat budeme to muset ještě těch pár dnů nebo týdnů vydržet!!!

lenusinecka
3. čer 2009

hojda, všem 😉
tak jsem byla ráno na natáčení, vše je v pořádku, malý se prý daří dobře(zajímavý ja to pozná jen z toho grafu 😀 - no jo je to hold dr.)
jsem si dneska okolo 3h ráno myslela, že už je to tady a rodím, páč byla hrozná bouřka a pak mě začao bolet břicho a okoo 6 h znovu, tak jsem byla z toho celá vedle, no nic jsem si říkala, jdu k dr. tak se ho zeptám,: takže mi řekl, že ještě nijak otevřená nejsem, na porod to zatím nevypadá (ale nemůže to říct s určitostí - no to je jasný 😉 ) a mám prý být v normálním klidu (takže uklízet budu zvesela dál 😀 ) a uvidíme, další natáčení v PO.
JO a v průkajdě se mi objevilo číslo 7, ale co to je to nevím - páč ten čmáře to je děs- ale CS u toho nevidím 😀 😀

nahoře mám pořád stejně, uff už nepřibírám (doufám, že to tak i zůstane), takže zhruba 9-10kg 😅

jo už mám doma komodu, celou jsem ji umyla a už tam narvala věcičky - no je to akorát, to je ale hader 😉 🙂 😀 , až se mi podaří ty fotky dostat z telefonu tak vám to hned hodím do alba 😉

mimikiki
3. čer 2009

Ahoj holky,
ako sa máte? Vidím , že všetky kontroly a monitory , ktorá ste ich mali, sú ok 🙂 tak to je super. Ja som včera nemala čas ani napísať. Doobeda som bola nejaká ospalá a poobede sme mali návštevu , tak som sa musela venovať. Navyše drahý včera kupil wifi aby sme mohli mať net každý na svojom notebooku, tak nám net nešiel, až večer sa mu to podarilo nejak naladiť.

Dnes som bola na kontrole u Dr. aj ja, brala mi stery na streptokoka. Všetko je vraj ok, prcek sa vraj už nejak tlačí dole , tak podla nej do terminu nevydržíme. No tak to som fakt zvedava, ja by som sa nehnevala ak by sa prcek narodil o take dva týždne 😀 Ma ale aj celkom nahnevala pretože ju asi niekto vytočil tak mala zlu naladu a davala to jasne pocítiť 😠 No a od Dr. som skočila ešte do obchodov , urobiť posledné nákupy, tak hádam už máme úplne všetko, teda pokiaľ mi nezačne švihať a zase si nezačnem myslieť , že toho máme strašne málo. 😀

Mony: na svatbe si bola faaaaakt kočka a neboj tie kilečka pojdu raz dav dole. Prosím ťa si robíš nervy pre 9 kg. Ja už mám navyše 15 kg. Ale tiež ma všetci utešujú , že to takmer nie je vidieť, tak neviem či sú všetci slepí alebo čo 😀 Inak tak ako píše Zuzik ani ja by som nemohla byť taká ťažká 😀 najviac trpia moje kolená a chrbát, achhhh keby sme to už mali za sebou.... 🙂

Lenus: určite potom hoď fotečky komody, už sa teším.

mimikiki
3. čer 2009

Lenus: jééééé, veď ty si tam tie fotečky už dala 🙂 postýlka aj košík sú krásne, to sa bude Adélke spinkat 😉 aj komoda je super, tuším si hovorila , že máš náušničky tiež ešte po sebe, alebo si to mýlim s niekým iným? No ak nie, tak by si tiež mohla hodiť tofečku .... 🙂

amona
autor
3. čer 2009

Lenuš, ty jsi šikulka! Postýlka je fakt pěknounká, decentní a moc se mi líbí. No a komoda se ti taky pěkně zaplnila!🙂)

Mimikiki, tak to je dobře že se mimi chystá, alespoň nebudeš daleko od nás a budeš vše řešit s nama za čerstva..🙂) Tak držím pěstičky at je strptokok v pořádku.

Martie, ty se máš, ty už to máš za pár......🙂)

Jinak s těma kilama fakt souhlasím, že musí dolů, panč jsem jak tučňák....a to chuzí i vzhledem..🙂)

Valím s hafanem na dloooohou prochajdu, písnu ještě večír!🙂)

helulicek
3. čer 2009

Čau holky, tak vidím, že všem dopadly kontroly dobře a ten zbytek jde zítra, stejně jako já 😀

Jo, tak řešíte kilečka nahoře, jo? Tak já mám 15kg a doufám, že už nepřiberu 😅 Ale připadá mi, že to mám spíš v tom bříšku..ikdyž boky se mi poslední dobou taky trochu nalily, ale žádná hrůza....prý vypadám dobře, sice si myslím svoje, ale stejně to potěší, no ne? Hlavně mě nic nebolí a žádný problémy nejsou, tak kdyby nebylo to bříško, tak ani snad nevím, že jsem těhu 😀 Jen to otáčení v postýlce...to si taky heknu 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru