7. měsíc těhotenství, blížíme se do finále

amona
29. bře 2009

Ahojky, právě jsem začala III.trimestr a hledala jsem téma který by bylo aktuální. Našla jsem jen III.trimest-od začátku, ale tam už jsou jen samé maminy s dítky. Takže doufám, že se ke mně někdo přidá a ty poslední 3 měsíce si pěkně zpříjemníme! 😀

amona
autor
8. čer 2009

No jo, velké město= velká porodnost. Ale neboj, to dáte.🙂 Já to mám též k nemocncici cca 3-5 minutek, takže pohodička..🙂
Jdu si oholit nožičky at se pak doktorům líbím... 😉 😀

apap
8. čer 2009

Holky, já vůbec nic nestíhám. Celý den mi zabere péče o Matouška. Mám problém s kojením, pořád mi to nejde. A to je přitom jinak malej hodnej, hodně spinká. Když ale při každým krmení musím přebalit, přiložit k prsu, nakrmit z lahvičky a pak ještě odsávat (pokud mě teda malej nechá - chce pořád chovat), tak to zabere hrozně moc času, že už na nic jiného nezbývá. Ale za všechnu tu dřinu to stojí.
Teď jsme s Matouškem byli na neurologii kvůli tomu, že mu v těhotenství našli dilataci mozkových komor. Vypadá to, že je naprosto v pořádku, ale stejne po nás chtějí, abychom chodili na kontroly a cvičili vojtovu metodu. To už teď nebudu stíhat vůbec nic. Fotky nějaké určitě zase přidám. ¨
Tak se zatím holky držte a ať zase brzy přibude nějaká mamina!

unka7
9. čer 2009

Dobré ránko těhulíny,

dodatečně připisuji přání pro Zuzíka a Ondráška:

Za komínem klapy klap,
prý se u Vás stavil čáp
a přinesl uzlíček,
v němž byl malý hošíček.
Ať Vám roste jako z vody
a je z něj kluk do nepohody,
ať je veselý a zdravý
a Vás rodičovství baví.
Blahopřeje Verča s Vanesskou

Amona mě klesá bříško hodně a mám teda dost bolestivé poslíčky, tak doufám, že si to užiju teď a porod bude rychlý a málo bolestivý

helulicek
9. čer 2009

Krásné ráno holky,
tak mě bříško trochu kleslo, ale myslím si, že to není nic moc v porovnání s jinýma těhulkama...tak nevím, jestli to tak musí byt vždy nebo ne???

Unka: pěkné přání
Apap: to je super, že je vše v pořádku. A cvičení vojty není tak hrozný, mimča to nebolí a pomůže to na svalíky a koordinaci 😉 Vidím, že péči o Matouška zvládáš, je to asi náročný, ale bereš to sportovně, to je důležitý.

amona
autor
9. čer 2009

😀 Ahoj holky,
tak hlásím že jsem beze změny!🙂 V noci mě trochu pobolívalo bříško, ale ráno už nic. Tak půjdu mrknout po obchodech a trochu se prohejbat..🙂 Dneska jdu na pedikuru tak se už těším, nechám se pěkne rozmazlovat a přemýšlím že se půjdu ještě objednat ke kadeřnici... i když nevím jakej dát termín....Co kdyby! 😀

Holky mě bříško vůbec nekleslo,ale včera mi začalo praskat, tak jsem pěkně naštavaná, celý těhu nic a ted se to rozjede..☹ Tak mažu o to víc a uvidím...☹

Unka: Pěkný přáníčko! 😀 Zuzikovi a hlavně Ondráškovi se bude určo líbit! 😀

Aničko, ty začátky jsou boj, ale to zvládnete! 😉 Hlavně že je Matoušek zdravý pěkný miminko! 😀

helulicek
9. čer 2009

Tak jsem hodila do albíčka zas nějaký fotečky 😀

apap
9. čer 2009

taky jsem vytvořila nové album, jsou tam fotky od známého ještě s bříškem a prcek ve 3 týdnech

mimikiki
9. čer 2009

Dobré ránko holčiny 😀 ,

tak aj ja som stále celá, jeden de'ň sa cítim mizerne, boli ma bruško a nespím a druhý deň je všetko v pohode, tak neviem 😅 Dnes som aj celkom fajn spala, len 2 krát som bola na wc-ku, čo je teda u mňa úspech 😀

Moni: s tým bruškom ma to mrzí, aj ja mám obavy že sa to stane keď sa to bruško bude zvačšovať. Som rozmýšlala že si kúpim olej od weledy, ten posobí aj na už vzniknuté strie, keď tak mrkni http://www.docsimon.cz/zbozi/weleda-tehotensky-... alebo majú aj toto http://www.prozdravi.cz/elasti-q-exclusive-telo... Inak tiež ešte rozmýšlam o kaderníčke, ale uvidím....

Ani: to bude dobré, aj keď chápem že si budete musieť zviknúť na to cvičenie ale doležité je , že matoušek je v poriadku a doky vám to naordinoval viac menej ako prevenciu, držím vám palčeky. Matoušek je naozaj rozkošné miminko 🙂 😉

Unka: tak to určite nie je nič príjemné, prajem ti teda nech to máš čo najskor za sebou a bez problémov a bolestí 😉 Aj tak ti trošku závidím, že si to už raz zažila a že vieš do čoho ideš 😅

Helu: fotečky zo svatby sú super, vyzeráš skvele, len mi stále nejde do hlavy kde v tom malom pupiku je taký macko 😀 😉

Už sa teším na správičky od zuzik a tiež na toho jej drobčeka.... zuzik tak šup-šup dom a podaj správičky 😀

A kde máme Lenuš, ešte určite spinká 🙂

Holčiny, prajem vám krásny dník, užite si ho.... 😉

helulicek
9. čer 2009

Teď jsem si ho zkoukla 😀 Krásný fotečky, máš krásný fotečky jako vzpomínka na bříško, Matoušek je vážně nádhernej 😉

mimikiki
9. čer 2009

Ani: tiež až teraz som pozrela do albíčka... fotečky... no nádhera a Matoušek je naozaj kúzelný, moooc krásne miminko 😉

lenusinecka
9. čer 2009

bré poledne 🙂
ty jo vy jste všechny ranní ptáčata, my se s Aduškou vyklubali až po 10h 😀 - se mi vůbec nechtělo. Jinak u nás tky žádná změna, stále 2v1, poslíčky ani žádný neám - a to břicho mi prý klesá, říká mamka - tak já jí věřím, i když samotné mi to moc nepřijde 🙂

Odpolko máme ten kurz v porodnici (poslední), ono je to spíš prohlídka porodních sálů, porodnice a říkají prý otcům co mají u porodu kdyžtak dělat 😉 , tak jsem zvědavá - jsem říkala manžovi, že už by jsme tam mohli i zůstat 😀

apap: buď ráda, že je malý zdraví a má se k světu, to ostatní se musí tak nějak poddat - prostě se holt budeme muset s mimískama hodně zkloubit a nějak tak čas rozvrhnout - no upřímně mám taky trochu strach jak to všechno bude 😉

apap
9. čer 2009

Taky jsem koukala na vaše fotky, holky (dneska malej moc hezky spinká, tak mám dost času, ale v noci byl rachot, tak to asi dospává), no, máte už všechny krásně velký pupíky! Pomalu už nemůžu uvěřit, že jsem před pár týdny měla taky takovej.
Matoušek je můj největší miláček (doufám, že to tady nebude číst manžel!), a taky jsem strašně ráda, že je v pořádku. Však já si nestěžuju, že nic nestíhám, jen to konstatuju. Pro minčo jsme určitě každý schopná udělat všechno.
Jen holky pořádně odpočívejte, já se už pořádně nevyspala ani nepamatuju a hlavně se vyspěte před porodem, to se mi nepodařilo a byla jsem pak úplně vyřízená!

lenusinecka
9. čer 2009

tak jsem zpět z toho kurzu, no byl to mazec - jsem si myslela jak porodní sály nemají být velký a u nás to jsou takový malý místnusky, ale hezký moderně zařízený 2x se sprchovým koutem a jednen je s vanou (ten byl ale momentálně plný 😉 ) - no pak nám ukazovaly pokoje ( u nás jsou jen po dvou) což je super a pak novorozenecký. No máme to u nás hezký, to je pravda 😉 🙂 - ale šílený vedro - jak tam topí kvůli mimčům , jedna mamina tam sebou málem sekla - takže já horkokrevná duše, tam asi umřu vedrem 😀

jo a řekly nám, že jsou rádi, když si mamina sebou přiveze papír s kontaktem na mažela a taky seznámení se zdravotním stavem sebe, manži a celé rodiny - jako jestli někdo něco bere, diabetes, alergie, ................ - tak jsem to právě napsala a teď už si myslím, že jsme fakt komplet 😉 🙂

jo apotom šíleným dusnu u nás leje 😒 😉 - ale zase je krásnej vzdoušek 😵

mimikiki
10. čer 2009

Dobré ránko kočky 😀

aaa čo sa to deje, kde ste všetky? Hádam vám to počko nepomohlo k porodom (u nás celú noc pršalo a ešte stále neprestalo 😠 ) Tak buď rodíte alebo sa vám dobre spinká 😉 Ja by som ešte tiež spala, ale chystám sa k Dr, tak to nejde, asi si to vynahradím keď sa vrátim. Len ešte musím skočiť do obchodu a chcem sa ísť objednať k tej kaderníčke tak uvidím ako to všetko v tom počasí zvládnem... 😅

Tak holčiny chcela som vás len pozdraviť a popriať krásny dník, nahlásim sa keď dorazím dom... 🙂

mimikiki
10. čer 2009

Helu: ty jooo už 40 tt , si dobráááá 😉

amona
autor
10. čer 2009

Ahoj ženský!🙂
Lenuš, u nás v porodce jsou taky velice malinký místnosti (trpět tak klaustrofibií, tak se tam fakt nechytám..), my máme jeden nadstandart (rozkládací postel, křeslo, obývák.stěna, televize, rádio, sprchový kout, wc) a pak 2 standarty (postel, koza), no a jednu místnost jako tělocvičnu s rohovou vanou. Chtěla bych ten nadstandart, tak uvidím jaký budu mít štěstí... Jinak na poporodním je asi 8 pokojů a jeden nadstatdart, pokoje jsou myslím po 2-4, nevím přesně....

Mám tady dneska mamku, byla u kartířky a ta jí řekla, že porodím 13.6....:-))....tak jsem teda zvědavá, sama si to ale nemyslím, dneska se cítím naprosto v pohodě, ale to se může z hodiny na hodinu změnit, že!🙂) Na kontrolu jdu zítra, tak budu chytřejší....

Venku lije jak z konve...no hnus!☹ Pršelo snad celou noc a ted zase. No na druhou stranu lepší ajk ty včerejší vedra, to byl hnus!☹

Tak holky přeji pěkný den, užíjte si ho!🙂) Dneska by mohli pustit Zuzika dom.....ta se má! 😀

lenusinecka
10. čer 2009

ahojda, tak vám jdu říct, jak jsem si myslela že už v noci pojedeme
asi 3h jsem vůbec nespala, poslíčky jak blázen, malá se vrtěla , kopala - no mazec, bolelo mě šíleně v podbřišku, pak jsem to nějak ustálila a je klid , stejně už mám ale taový divný pocity - nejraději bych tam už jela a měla to zasebou 😉 🙂
no myslím si jestli to nebylo zase změnou počasí, páč v noci zase začalo pršet a to už mám zkouklý, že na to malá reaguje 😉 🙂

amona
autor
10. čer 2009

Hele Lenus, nejsi v pořadníku, tak do fronty! 😀 😀 😀 😀 😀

lenusinecka
10. čer 2009

no jo já vím, stejně mazec , kdopak má vlastně do víkendu rodit????
13.6 amona 😀
??????

amona
autor
10. čer 2009

Kdepak je Heluš, že by...... 😀

Dneska jsem tipovala že porodí Unka, mno a taky se tady ještě neukázala, tak že bych měla nějaký jasnovidecký vlohy?? 😀

Tipy na čtvrtek:
Mimi tipuje Unku
Amona tipuje Zuzíka, no a v pátek Zuzíka tipovala Mimi ( no tak to už je pasé.. 😀 )

A víkend:
na nedělu by viděla porod u Heluš Amona

Tak uvidíme....

lenusinecka
10. čer 2009

no tak to tady zbydu asi poslední, jak tak koukám 😒 😉

unka7
10. čer 2009

Ahoj Holky,

lítám jak blb od rána, ale asi Vás nepotěším byla jsem na KO a ten náš kluk je ještě hodně vysoko, tak nevím, jestli ty Vaše termíny stihnu 😀 Ale prej se připravuji a CS 7, ale nemám čas rodit 😅 , tak to vidím, že po víkendu už by to šlo, to už budu mít vše hotovo a pak mi je to jedno 😀

mimikiki
10. čer 2009

Ahojda holky,

tak som spat od doktorky, dnes som tam bola naposledy. Uz som sa objednala aj do porodky na monitor, termin až 18.6. tak som zvedavá ako to dopadne, kedže podla seba by som tušim 19.6. chcela porodiť 😀 Inak u doktorky všetko ok, povedala mi s úsmevom že s určitosťou mi može povedať , že prenášať nebudeme... tak som teda zvedavá 🙂 Inak sa citim uplne nanič, vonku aj keď dosť pršalo je dusno. Drahý bol u lekára so mnou, skočili sme na obídek a on teraz išiel na pracovnú schodzku , ale ja nie som schopná ani do toho obchodu zájsť. Nejak si netrúfam sadnúť do auta a odjazdiť to sama, tak sme sa dohodli s drahým , že tam skočíme spolu. Dúfam , že ma ten divný stav prejde kým príde dom.... 😅

Lenus: tak super , že si to nejak predýchala, aj keď by som ti priala aby si to už mala za sebou.... 😉 teda každej by som to dopriala, pretože podľa seba viem , že to už nie je nič príjemné 😵 a neboooj podla termínu som tu posledná ja ☹

Žeby HELUS a UNKA naozaj rodili, keď sa tu ešte neukázali???? Majú vobec na niekoho číslo, aby aspoň dali vedieť???

A ktovie ako ZUZIK....

helulicek
10. čer 2009

Ne ne Mony!!! jsem tady, jen jsem dnes nějaká lenivá a nechce se mi ani u počítače sedět 😖 Dnes mě holt chytl děsnej kopr, ale jak teď vysvitlo sluníčko, tak jsem se konečně rozhýbala 😉
Zítra jedu zas na kontrolu do porodky, tak jsem zvědavá, co mi tam zas řeknou...už aby to bylo za mnou 😉

mimikiki
10. čer 2009

Jééé Heluš, a my že už si išla... Teda tvojmu prckovi sa zjavne nechce ešte medzi nás, asi sa mu u teba v domečku mooooc líbi 😉 keď ani ta nočná búrka nezabrala.... 🙂

helulicek
10. čer 2009

Tak má ještě týden čas, tak jsem zvědavá....Poprvé mě doktor vystrašil, že budu rodit do deseti max čtrnácti dní a zítra to budou od první kontroly tři týdny...minule mi ten mladej říkal, že ještě ne, tak uvidím co bude zítra...
Začínám mít ale trocha obavu z té cesty autobusem...tam mě manžílek zaveze, ale zpět nemůže a já mám zrovna z toho zítřka takovej divnej pocit...no uvidíme...

Mimi, já už se taky ty dva týdny do řízení nepouštím. Mám takovej divnej pocit za volantem a hlavně se cítím taková nesoustředěná či co...prostě, když nemusím, tak raději řídit nechci...

amona
autor
10. čer 2009

Ahojda, tak hlásím, že se během dne nic překvapivého neudálo....☹ Malá sice tlačí snad na všechny orgány v břiše, což mi kolikrát vyvolává pocity na zvracení, ale jinak si v poklidu kope a pohodička...🙂 Ted dám sprchu a zalezu do pelíška. Vůbec teda nevím kdy usnu panč jsem si zdřímla odpoledne.... 😀
Zítra bude pernej den, ráno jdu na monitor, pak rychle ke gynekoložce, v 10 mám sraz s kámoškou, zajdeme někam na obídek a v půl 2 má brácha koncert na náměstí, tak si užiju i trochu té kultury... 😀

Aničko, kudma ty chodíš s kočárkem, že jsem tě ještě nikde nepotkala??? 😀 A v které části Bce vůbec bydlíš?

Jinak Aničko i Heluš, ty nové fotky máte moc pěkné, z Aniččiných fakt sálá ta rodinná pohodička, malej je fakt kouzelnej a Heluš to na tý svatbě taky moooc slušešlo!🙂

helulicek
10. čer 2009

Dobrý večíř kočky 🙂
zítra jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá co mi zas řeknou 🙂 Pak poreferuju....
Dnes jsem si dala s kamarádkou procházku asi 6-7 km a trocha cítím kříž, což se mi ještě nikdy nestalo, tak doufám že to bude dobrý...dala jsem si horkou koupel, snad zabere 😀
Naštěstí si manžel domluvil v práci pozdější příchod, tak mě zaveze i odveze...no není to zlatíčko 🙂

Tak dobrou kočky, zítra se ozvu 😀 😔 😔 😔

mimikiki
11. čer 2009

Ahojda kočandy 😀 ,

kde len máme ranné vtáčatká (helus, moni...) buď stále spinkáte alebo sa vám už nechce koníkovať 🙂 ááá som zistila , že dnes máte perný dník - obe.. 🙂

Helus: dúfam , že kontrola bude ok, a že ťa doktor poteší nejakou super správičkou, trebárs , že už dnes porodíš 😀 moc ti to prajem, už to naozaj musí byť únavné 🙂 A manža je moc hodný , že ťa aj dovezie a nemusíš na autobus 😉 Inak krásny pupík, som až teraz mrkla do albíčka...

Moni: ja už tiež mávam pocit na vracanie, sa mi to nejak vrátilo a som z toho dosť nešťastná pretože som to zažila prvých 5 mesiacov, celé dni som len vracala. Našťastie teraz mám len taký pocit a len dopoledne, tak hádam sa to už nebude zhoršovať. Aj tebe držím pršteky na monitor, aby si tam nemusela chodiť zase na dva krát.. 🙂 Uži si dník, naozaj si si toho naplánovala celkom dosť , tak si hádam nájdeš chvíločku a dáš vedieť ako dopadla kontrola 😉

Lenus: Ako ty? V pohodke, ešte nerodíš? Inak tiež krásny pupík 🙂

A kovie ako ZUZIK a UNKA , tiež sa tu neukázali ešte....

Tak ja idem pokračovať a niečo ešte porobiť , povešať prádlo a na obídek som si naplánovala špagety, mám na nich chuť už asi 3 dni, tak dnes si ulahodím. Mala by som aj upratať ale to sa mi moooc nechce - to počasie sa nejak nechce umúdriť a mne sa chce len spať a spať.. 😀

Tak prajem krásny dník , neskor mrknem... či ste sa tu aspoň niektorá objavila 😀

apap
11. čer 2009

Ahojky holky, 🙂
tak jak koukám, zatím se žádná nepřidala. Teda, že vás to ještě baví, tahat se s takovýma velkýma pupíkama! 🙂
Já měla mít dneska termín porodu a místo toho už mám doma skoro měsíční miminko.
Amona: s kočárkem chodím všude možně, i kolem vašeho baráku, bydlím v ulici mezi minervou a krasem, však napiš, kdy máš čas a klidně se můžem vidět, jestli chceš, ráda tě poznám.
Dneska jdeme s Matouškem poprvé na rehebilitaci kvůli vojtovce, tak jsem zvědavá, jak dopadneme. Miláček strašně rychle roste, tuším, že dnes před koupáním na váze poprvé pokoříme 4 kg - je to cvalda.
Přeji hezký den, maminy! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru