7. měsíc těhotenství, blížíme se do finále

amona
29. bře 2009

Ahojky, právě jsem začala III.trimestr a hledala jsem téma který by bylo aktuální. Našla jsem jen III.trimest-od začátku, ale tam už jsou jen samé maminy s dítky. Takže doufám, že se ke mně někdo přidá a ty poslední 3 měsíce si pěkně zpříjemníme! 😀

lenusinecka
2. dub 2009

helulicek: to je pravda, hoď do alba alespoň pár foteček, at víme s kým máme tu čest 😀 😀

helulicek
2. dub 2009

Konečně tu u nás vysvítá sluníčko!!!!!!!!!!! po dlouhé době, že by hezký den?
Doufám, že mi to vyjde a budu moct konečně ven, aniž by mi byla zima či pršelo 😉 no uvidím....má dojít má kamarádka a donést 5kg masa, tak abych neskončila jen u porcování ☹ a ke všemu musím jít pomoct rozvážet svatební cukroví ☹ V sobotu jdu na svatbu, už se moooooc těším!!!! to bude hned kilečko nebo dvě nahoře 😀 Snad se chvilka i tak najde, včera mi manža sundal kolo, tak bych chtěla zkusit na chvíli kolo, jen pár kiláků pěkně po rovince....no uvidím.

helulicek
2. dub 2009

Jinak pediatra ještě nemám, připadá mi, že je ještě čas, říkala jsem si, že tak po polovině května bych to mohla obhlídnout....

lenusinecka
2. dub 2009

jéé ty se máš, taky bych si dala říct s nějakou svatbou a něco dobrýho na zub 😉 🙂
si budu muset , ale počkat do 6.6 na ségru 😀 - ale to už budu úplně jak koule 😖

my se chystáme o víkendu s manžou na první grilovačku - mňam, mňam a kolo bych taky chtěla zkusit, máme tu za poslední 2 roky fakt skvělý cyklostezky a to jako i po rovině - takže bych je prubla v těhu 😀 😀 😀 😀

helulicek
2. dub 2009

I toho 6.6. se budeš moct pěkně nadlábnout, vždyť 7.6. jdeme rodit,ne? pak už asi na jídlo nebudeš mit tolik času 😀
ty jo, grilování, to bych si dala taky říct 🙂
My to tu s těma cyklostezkama máme trocha horší....sice tu jsou, ale většinou je všude nějakej kopec a ne zrovna malej 😠 ale i tak se dá něco najít...ikdyž toho není moc.... ☹

lenusinecka
2. dub 2009

jj, já se rodit chystám, klíďo už 7.6., ale nevím , jak se bude chtít malej 😀 😀 😀 - si s ní asi budu muset o tom promluvit 😀 😀 😀

jina jsem četla, že se ptáš na tu odsávačku na hleny, sousedka měla obyč. a pak jí taky vyměnila za tu na vysavač a nemohhla si jí vynachválit - sama ale zkušenosti nemám žádné

helulicek
2. dub 2009

no uvidím, jestli nato někdo odepíše, ale vidím to na ten "vysavač" někde jsem četla, že ty balónkový jsou naprd a děti snáší líp ty vysavačový....

apap
2. dub 2009

Já jsem zatím přibrala 6 kg. Ta odsavačka na vysavač na mě působí trochu nebezpečně, ale asi fakt bude lepší. No, zatím doufám, že ji třeba nebudeme potřebovat!

zuzik28
2. dub 2009

Dobré ráno holky, teda spíš dopoledne...teda vy jste takové ranní ptáčata? To já chrním normálně do devíti...sice mě mažel vzbudí ráno když jde do práce, ale to mi vůbec neva a spím dál 🙂 Malej mě ještě nikdy nevzbudil, ani v noci, ani ráno...máme asi nějaký hodný dítě nebo co. Doufám, že to tak bude i až se narodí. Hodně zlobí, když manža čučí na fotbal a pořád mi řve na břicho gól gól. No jo, asi to bude fakt fotbalista 🙂 ... nebo, že by se mu to nelíbilo? 😀

Lenusinecka, teda 7 kilo, to nic není...ty k nám snad ani nepatříš 😀 Ikdyž já jsem taky strašně přibrala až teď poslední 3 týdny, co musím být doma a odpočívat. A vzhledem k tomu, že to tak bude i nadále, se úplně bojím kam až se má váha vyhoupne 😀 Ale tak snad to půjde pak rychle dolů...

Helulicek, jsem na tom taky tak s tím doktorem, ještě jsem ani nikde nekoukala...ikdyž v půlce května bych už klidně mohla prý rodit...tak já se asi budu muset podívat chvíli dřív...Stejně mi přijde, že mě doktor zbytečně straší...že musíme vydržet aspoň do toho 36. (což je půlka května)...ale abych pak ještě nakonec nepřenášela...

Moje sestra se vdává 13. 6. takže to vůbec nevím jestli si užiju nebo jak to bude. Termín mám 10.6., takže uvidíme...

zuzik28
2. dub 2009

Jééé teď jsem si všimla...Apap, další taková hubeňourka 😀

Holky a s tou odsávačkou teda fakt nevím, nemám ještě žádnou, ale můj doktor ušní, nosní, krční, mi říkal, že prý nejlepší je od Otrivinu z lékárny...mají prý celý program pro mimi...

helulicek
2. dub 2009

Vrátila jsem se právě z mého výletu na kole, bylo to super, jen kdyby nefučel ten vítr, no hrůza ☹
Teda holky, vždyť vy nemáte žádný kila nahoře, musíte být pěkný hubeňourky 😅
zuzik, díky za tip na odsávačku 😉 prý je dobrá i od baby planu nebo nosánek, teď nevím, jestli jsem to napsala úplně přesně 😒

amona
autor
2. dub 2009

Ahoj mamuše, to byl dneska suprovej den, co!?! Já měla na návštěvě manželovu sestřenici (8 měsíc těhu), tak jsem si udělaly papání, pak obešly dětský obchůdky, šly na těhu kurz a pak ještě na prochajdu. Takže maximálně zužitkovanej den! 🙂 Zítra mi přijede další kámoška co je ale uplně na začátku těhu, tak to asi bude podobný. No mě se nebude chtít v pondělí do práce, už jsem si na to volno tak zvykla..
😀
Jinak zvažujete některá koupi olejíčku nebo balzámu na masáž hráze? Ráda bych předešla nástřihu hrýzem ale říkám sim jestli mi v tom nějakej olejíček pomůže....🙂

amona
autor
2. dub 2009

Přibrala jsem zatím 6 kg..... 😀

helulicek
2. dub 2009

Amona, vždyť to nemůžeš mít žádný bříško se 6kg nahoře 🙂 No o tom olejíčku jsem zatím vůbec nepřemýšlela, vím, že se to dělá, ale nějak jsem to zatím zasklívala.....

amona
autor
2. dub 2009

Mám, sem jak sud! 🙂
Tabulkový přehled bychom udělat mohly, víte některá jak na to? Já už to zjišťuju od zkušenějších, tak třeba to dáme nějak dohromady...🙂

amona
autor
2. dub 2009

Helu: S tím kolem to moc nepřeháněj, někde jsem četla, že by se v těhu jezdit vůbec nemělo..... 😒

amona
autor
2. dub 2009

Holky vy žijete v samých radovánkách...svatby, grilovačky...Já budu čučet celej víkend doma, no a ten další taky apak zase.. ☹

amona
autor
2. dub 2009

Helu a šupni sem ty fotky! Alespoň obličeje a bříška! 😀

amona
autor
2. dub 2009

Teda kde jste kdo? ☹

helulicek
2. dub 2009

Pokud na tom kole jezdíš s rozumem, nemáš to zakázaný tak můžeš..ale je pravda, že když spadneš, tak je to velkej risk. Jo hlavně bys neměla do kopců, což si po dnešní menší vyjížďce nedokážu ani představit ☹ No jo, holt to není, co to bývalo
Holky, během příštího týdne zkusím sem něco hodit za fotečky, ale neslibuju 😅

unka7
2. dub 2009

Už jsem tu, teda dneska byl super den. Celej jsme ho strávily s Vanesskou na zahrádce a co vy jak jste se měly???

helulicek
3. dub 2009

Čauky holky, tak jak jste se vyspaly 😀
Vypadá to dnes zas na hezký počasí 😀 Dnes jdu ke kadeřnici, už se mooooc těším 😀

zuzik28
3. dub 2009

Amona, olej na masáž hráze jsem si už koupila...od Weledy, tak to určitě zkusím...nevím jestli to teda k něčemu bude, ale aspoň budu mít dobrej pocit, že jsem něco dělala. Když už nemůžu chodit cvičit...Taky mám v plánu vařit si maliník a lněné semínko, to je prý dobrý.
S těma tabulkama teda vůbec netuším jak se to dělá, takže to ti bohužel neporadím.

Teda jak se udělalo tak krásně tak to je fakt paráda...včera jsme měli na balkoně 36,4 stupně...hned jsem toho šla využít, a když už nemůžu ven, tak jsem se aspoň vyplácla na balkon. To vám byla paráda, vedro jak hrom...úplně ze mě lilo.
Dneska mě asi čeká po obídku to samé...už se těším

amona
autor
3. dub 2009

Ahoj holky! 🙂
Tak jsem si zase krásně pospala...to mi bude jednou chybět! 😀

Helu: Já jdu dneska ke kadeřnici taky, tak to budeme obě krásný! 😉 Večer mám sraz spolužáků ze základky, tak když už tam jdu jako macanda, tak alespoň s hezkýma vláskama... 😀 JInak to kolo asi jo, je to hlavně o tom jak se cítíš. Já tady na koníkovi viděla album nějaké maminy, která byla vyfocena na kole a psala něco v tom smyslu, že má dnes termín porodu, tak ujela JEN 30 km....Blázen! 😀

amona
autor
3. dub 2009

ZUZIK: Já si ten olejíček asi taky koupím, jak říkáš, jde o ten pocit že jsem něčemu napomohla. Jinak my tady na Blanensku máme dneska opět a zase nádherný počasí...🙂 Už se těším až vylezu ven.Minulý rok jsem si na MM vydupala veliký polohovací lehátko na balkon, tak ho už asi taky vytáhnu a budu si taky hovět...🙂 Jinak zítra má být ještě líp....🙂)

helulicek
3. dub 2009

No tak 30 km nevím jestli bych teď ujela....dřív nebyly problém dlouhý celodenní výlety, ale teď teda nevím...je to ale opravdu jen o tom jak se cítíš...
Tak si to na srázku pěkně užij, uvidíš, určitě budeš hvězda večera 😵 já jdu zítra na svatbu, tak doufám, že netrumfnu nevěstu 😀
Hele holky, včera mi jedna hodná tetička říkala, že prý se v pokročilejším těhu nemá moc tancovat, že se může omotat pupeční šňůra, nějak se mi to rozleželo v hlavě.....co vy nato? Mě mamka říkala, že se mnou i bráchou chodila normálně tančit a všechno v poho....Přece nebudu sedět na svatbě jak pecka, to snad nejde ani vydržet no ne? 😅

amona
autor
3. dub 2009

Tak to nevím, ale myslím si, že když tam nebudeš vyloženě poskakovat dva metry nad zemí tak ničemu neublížíš! 🙂 Kámoška co mi byla na svatbě taky normálně tancovala (byla v 6 měsící těhu) a všechno ustála bez problémů. Tak příjemnou zábavu!🙂)

helulicek
3. dub 2009

Já si to taky myslím, nikde jsem teda zatím nečetla, že by tanec v těhu škodil, beztak to mají tetičky ještě ze staré školy.....

amona
autor
3. dub 2009

Tak já se jdu vyhrabat z pelíšku a jdu si užívat pěknýho dne...🙂 Tak odpoledne nebo večer papa! 🙂
Jo kočeny, hoďte mi do IP údaje o vás a o mimi, hodím to do nějaké tabulky ať máme přehled....
Takže asi toto:
- nick a právé jméno (křestní stačí)
- bydliště (stačí okres)
-věk (zatím si to můžeme dovolit..🙂) )
-rodinný stav
- doba snažení se o mimi
-2 čárky objeveny kdy?
- termín porodu
-pohlaví miminka (že Hehuliček 🙂))
- vybraná jména pro mimi

To je asi všechno, nebo vás napadá ještě něco co by vás u jiných zajímalo?

amona
autor
3. dub 2009

Helu, já se přeťukla a přejmenovala jsem tě na Hehulička... 😀 No vidíš, musíš hold odkrýt pravé jméno!🙂)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru