7. měsíc těhotenství, blížíme se do finále

amona
29. bře 2009

Ahojky, právě jsem začala III.trimestr a hledala jsem téma který by bylo aktuální. Našla jsem jen III.trimest-od začátku, ale tam už jsou jen samé maminy s dítky. Takže doufám, že se ke mně někdo přidá a ty poslední 3 měsíce si pěkně zpříjemníme! 😀

lenusinecka
7. dub 2009

bré dopoledne,
trochu nestíhám, a tak vás nemám čas ani moc navštěvovat 😒 🙂
dneska jsem doma, ale dala jsem se do velkého úklidu ložnice, tak toho krásnýho počasí musím využít 😉 🙂

jinak mám radost, páč jsem včera sehnala , krásnou dřevěnou bukovou postýlku - s polohovacím roštem a stahovací bočnicí, teď už pro ni jenom zajet - to musí. ale manža velkým autem - páč nám jí prodají složenou 😉 🙂 ,
na další věci čekám, jsem si je objednala z netu, ale zaím nic nejde 😒 😉 🙂

no a pomalu se musím pustit do toho praní věciček a udělat generálku co vlastně už máme a co ne - ale nějak se mi zatím moc nechce 😖 😉 🙂

jinak teda naše Aduška - už taky pěkně kope, a už to jsou kopance řádný, no už se na ní těšíme na princeznu malou 😵

helulicek
7. dub 2009

Vidím, že jak je venku krásný počasí, tak to tady moc nežije 🙂 Já byla dnes na kole u našich, před chvílí jsem dojela 🙂 užila jsem pěkně sluníčka a hned mi je líp 😀 Teď jdu uvařit manželovi něco na papání a půjdu si užít ještě nachvíli krásnýho počasí. Tak zatím kočky....doufám, že se to tu trochu rozepíše... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzik28
7. dub 2009

To já jsem se dneska taky činila...teda na to, že musím ležet 😉 Dopoledne jsem udělala rybičkovou pomazánku, potom polívku a játrovou máčku, pak jsem byla nakoupit, pověsila várku prádla a zasázela si nový muškátky...jo a ještě jsem tady měla na návštěvě sestu s taťkou...teď odešli, tak jsem chtěla jít na chvíli poležet na balkon, ale už nám tam nesvítí sluníčko...máme tak hloupě zastrčený panelák, že nám tam moc dlouho nesvítí, tak max. do půl třetí.
Jo a včera nám došel kočár, teda zatím jen hluboká korbička a autosedačka...sporťák dokoupíme až nakonec...ale jsem spokojená jak želva. Dneska už jsem se na to byla aspoň 5 x podívat 😀 Už se nemůžu dočkat až budeme jezdit.
Helu, uvař manželovi nějakou dobrotku...
Ach jo, holky já bych šla tak ven... ☹

amona
autor
7. dub 2009

Ahoj těhulky, teda jak já chodím do práce tak vůbec nic nestíhám...☹ Spím do 9, pak mrknu rychle na maily, nasnídám se, upravím se a jedu na 10 do práce. Tam straším do 3 hodin, pak rychle nakoupit a nějakej ten menší uklid a je zase večer. Dneska jsem s MM udělali generální uklid autíčka (už jsem se na to nemohla dívat), zabralo nám to 2 hodiny + myčka a byla jsem z toho uplně hotovo. No ale teď bych tam s klidem dala i Nelinku v sedačce...🙂 Jsem zvědavá jestli tam pořádek udržíme, nebo bude manža uklízet ještě před cestou za nama do porodnice..🙂)
Teď jsem pověsila prádlo a mám nachystaný 3 koše na žehlení. Jinak já už začínám pozvolna prát všechny věci, začala jsem tím, že jsem kompletně rozdělala autosedačku a vyprala všechny díly...No ale dát to všechno zase dojromady, no to bylo...🙂) Ale zvládla jsem to, tak snad mi Nela zato nenakope! 🙂 Taky jsem vyprala ložní do postýlky a včer ajsem nažehlovala nebesa, myslela jsem, že mě z toho umyjou...🙂)

amona
autor
7. dub 2009

Ve čtvrtek jdu na gyndu, už se moooc těším! 😀

amona
autor
7. dub 2009

Tak já jdu na to žehlení....🙂

helulicek
7. dub 2009

Já si dnes dala taky pěkně do těla, ale zas, když jsem na čerstvým vzdoušku, tak mi to až tak nepřijde 😕 to až večer cítím tu celodenní únavu 😒
Já jdu ve čtvrtek taky na gyndu!! 😉

amona
autor
7. dub 2009

Tak dožehleno, udělala jsem dva koše a ten třtí si nechám společně s dnešním prádlem zase na zítra... 🙂
Nacpala jsem se teď muslim s mlíkem a teď už si jen hovím. Ještě budu muset jít kolem 9 se psem a pak hurá do pelecha..🙂
Heli, kdy nám ukážeš nějakou fotečku, no!?! 😀

helulicek
7. dub 2009

Jo, jo, už se chystám...sem hrozná, vím to 😠

helulicek
8. dub 2009

Dobré ráno holky 😀
tak jsem konečně hodila pár obrázků do albíčka, sice nic moc, ale snad to pro začátek stačí 😀

lenusinecka
8. dub 2009

bréé ránko,
teda helu jak ty to děláš, že už jseš takhle brzo na příjmu, mi teda řekni 😀 😀 😀
shlídla jsem album 😉 - holka šikovná, děkujeme 🙂

tak jsem včera stihla všechno prádlo, který jsem vyprala i vyžehlit 😵 - dneska jedu do města zaplatit tu postýlku a koupim i matraci a zase bude další věc hotová, včera mi přišlo i povlečení do postýlky, ta už se to pomalu rýsuje 😀

holky už jste začaly prát věcičky???????????????????

jo a koukaly jste se někdo už po koj. podprsenkách???? nebo už snad máte???? hoďte kdyžtak nějaký tip🙂

amona
autor
8. dub 2009

Dobré ránko,
Heli, šikulka, odpoledne tě naházím na společnýho albíčka...🙂
Leni: jojo, pereu, pomalu a jistě, hrozně mě to baví, ale kolikrát je toho už moc!🙂
Kojeneckou podprdu mám od kámošky, nějak jí neseděla a popravdě ani u mě to není ono. Přemýšlela jsem kdy kupovat...Teď ještě nemám prsa nalitá, takže jak přesně odhadnout tu správnou velikost, ale zase na druhou stranu bych pak nerada zapatlala od mlíka podprdy v obchodě. Takže asi to nějak risknu a koupím si ještě minimálně 1-2 před porodem. (ať už je mám i do porodnice)

amona
autor
8. dub 2009

Jinak já budu kupovat tady v obchodě v Boskovicích, mám ho přímo v baráku dole a mají tam docela pěknej výběr.... 😀

amona
autor
8. dub 2009

Heli, ty nemáš žádný bříško, to já jsem proti vám jak vorvaň!!! ☹

lenusinecka
8. dub 2009

amona: tak to se máš, mít to přímo v baráku - to nemá chybu 😉 🙂
mám právě strach, risknout to přes net, přeci jen - to musí nějak sedět 😉 🙂 😀
jo a jak vorvaň si připádám taky, nevím jak vy, ale já se teďkom den ode dne snad zvětšuju či co 😅 - si tam ta naše prďolka vyloženě hoví, 😀 - jao nevím, kam až porostu 😒

taky budu muset vyrazit někam obhlídnout věci na léto, se s tímto pupkem do ničeho nevejdu 😕

amona
autor
8. dub 2009

Tak jsem si udělala půlhodinovou modní přehlídku a zjistila jsem, že ve všem oblečení vypadám opravdu nemožně! ☹ Fakt taky roste den ode dne, jsem zvědavá co bud dělat za měsíc...🙂
Takže Leni, jsme na tom asi všichni stejně! 🙂)
No nic, valím do práce, tak papa a pěnej sluníčkovej den! 🙂

zuzik28
8. dub 2009

Ahojky holčiny,
Helulicek, ty jo...vždyť ty nemáš skoro žádný bříško...dobrý 😀 Každopádně díky za fotky, už víme jak vypadáš 😉

Lenusinecka, s těma věcičkama jsem na tom trošku na šítíru, ještě jsem nic nezačala...ale už jsem si říkala, že se do toho pustím, takže dneska vyperu aspoň jednu várku. Koupila jsem prášek pro mimi, takže už se nemám na co vymlouvat 😀 Mám toho celkem hodně tak ať to stihnu...
S podprdou taky nic, ještě žádnou nemám. Ale asi to bude sranda ji kupovat. Protože holky já tam skoro nic nemám 😅 Jsem si říkala, že když budu těhu tak aspoň trochu vyrostou, ale končíme skoro 7 měsíc a teda pořád nic moc 😀 Takže vůbec nevím kdy ji jít koupit...jestli ty holky ještě narostou nebo co bude...asi ale ještě chvíli počkám.

Amona, nooo to oblečení je fakt hrůza. Taky se do ničeho nevlezu. Všechny trička co jsem měla, a že jich bylo teda požehnaně, jsou nějaký malý...že z nich samozřejmě vylézá bříško (resp. ten pás co je přišitej ke kalhotám) Navíc jdu v polovině května na svatbu a to už vůbec nevím co na sebe "nastrojím". Kdybych aspň mohla chodit tak bych si obešla město a asi něco koupila...no musím vydržet co řekne 15.4 doktor a kdyžtak se pro něco vypravím. Hi hi hi ale nesmí to zjistit manžel, by zase nadával, že chodím...on by mě nejradši snad přivázal k posteli, abych se nemohla ani hnout 😀 no jo, bojí se...já vím...není to žádná sranda. Kdyby se něco stalo tak bych si to celý život vyčítala...

Tak já se jdu vrhnout na ty hadříky a něco vyprat. Stejně už jsem se zase jaksi moc rozkecala🙂 pěkný den

apap
8. dub 2009

Ahoj holky,
taky už se těším, až budu chystat prďolkovi věcičky, ale mám pořád tu ruku na obrovské ortéze (aspoň že už to není v sádře). Je to nudné, sedím doma a nemůžu skoro nic dělat. Zítra jdu na kontrolu na chirurgii, tak snad mi to už dovolí sundat (jen mi vadí, že musím zase na RTG) a rozhýbávat.
Já jsem si podprsenky koupila už tak před měsícem (v Brně na Svoboďáku). Byla tam super prodavačka a poradila. A měli tam velký výběr, takže se mi podařilo vybrat i jednu, co vypadá docela "sexy".

lenusinecka
8. dub 2009

tak jsem se vrátila z nákupu, jsem sejako rozjela - jela jsem si pro postýlku (tu mi ale prodali 😀 ), neva hnedka objednali novou 😉 , k tomu jsem si vybrala nádherný povlečení s kytičkama 🙂 , 2ks jersey prostěradel, nepropustn. podložku do postýlky, hřebínek a kartáček , teploměr do vody 😀 - jako mazec, peněženka totálně provětraná 🤐 😨
a to ještě nemám, matraci, držák na nebesa, peřinu(výplň),........................a co já vím ještě 🙂

vše si pečlivě zapisuju, abych viděla a věděla kolik to naše zlato stojí 😅 😀

no a co si vemu nasvatbu 6.6 segře vážně netuším, páč ani nevím jak ještě vyrosteme 🤐

zuzik: jinak závidím ty prsa - neprsa 😀 , páč mně se zvětčili o 2 čísla 😲 , takže jsem kojná dost , tzn C-D vel. 😅

helulicek
8. dub 2009

No koukám holky, že jste se pěkně rozepsaly, co jsem tu nebyla....

vidím, že tu řešíte oblečky....já si je už raději vyprala a vyžehlila, ať mám aspoň něco v cajku 😉
Já si podprdu kupovala už....ani nevím kdy, prsa se mi zvětšily hned snad na začátku těhu o dvě čísla (teď tak D), mám ale těhu, je prý i na kojení, ale nedá se oddělávat košíček....trička jsou mi už taky malý, musela jsem vlítnout k ťamanům a pár si jich koupila, něchtělo se mi utrácet v obchodě za trika, který třeba pozdějc neobleču nebo už je po porodu nebudu nosit 😉 v obchodě jsem koupila jen kalhoty a košile, které se dají nosit i normal...úplně jsem koukala, jak je ta těhu móda drahá....zbytečně moc předražená....

Holky, já si teda nemyslím, že nemám žádný bříško 😅

Lenus, ty ses ale dnes pěkně rozjela 🙂 závidím ti tvůj elán do nakupování 😉
Apap, držím pěsti, ať ti kontrola na chíře dopadne dobře a můžeš chystat aspoň ty mimi oblečky 😉

lenusinecka
8. dub 2009

ty jo , tak koukám, že jsem asi poslední kdo nemá vypráno, vyžehleno a připravíno pro prďolku 😲 😝
asi s tím budu muset pohnout 😉 , ale jedna věc je jasná - prášek na praní Lovelu už mám 😀 😀 😀

a máte ty podprdy kojící s kosticí???????????????????????????? obyč mně je asi neudrží, tak nějak pěkně nahoře 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

helulicek
8. dub 2009

kostice tam není, je to nějak spešl vyztužený, celkem dobře drží, ale to víš, kostice a push-upky dělají prsa hezcí 😀
teď je ale důležitější aby to pevně drželo a hlavně byly silný ramínka 😀

amona
autor
8. dub 2009

Ahojky těhulky,
lenus, no ty ses teda dneska v tom nakupování rozjela... 😀 Ale není nad ten pocit když si člověk dom odnáší nějaký ty baby úlovky, co! 🙂 Já si dneska taky udělala radost a koupila jsem pro nelinku pěknýho plyšáčka, takový to kousátko...🙂
Jinak Zuzik, buď ráda za prsa co máš! Já mám normáůně tak C-D a teď už jsem někde mezi D-E...☹ Všechny podprdy jsou mi těsný, ale kupovat no´vý s emi moc nechce, protože E-čkový podprdy stojí kolem 600-700,- Kč!☹ a já hlavně doufám, že až odkojím, tak se vrátím zpět na svojí původní velikost. Upřímně řečeno mám docela strach až se naliju mlíkem jak budu vypadat. No asi tak jak byl kdysi ten vtip:
A- angešt
B-bobule
C-citrony
D-dlaňovky
E- eště ujde
F- fůůůůj, to jsem se lekl! 🙂)

amona
autor
8. dub 2009

JInak já jdu na svatbu kámošce už 25.dubna a tak už teď vyýšlím co na sebe a fakt nevím.... ☹

amona
autor
8. dub 2009

Apap: Držím pěsti ať ti zítra tu ozdobu z ruky sundají! 🙂

apap
8. dub 2009

Amona: díky, já už se taky nemůžu dočkat až se toho zbavím

helulicek
8. dub 2009

Zítra valím na gyndu,vždycky tam čekám dvě hoďky, než mě vezme....no snad to v té čekárně přežiju 😖 Vždycky nás tam sedí banda těhotnejch, připadá mi to hrozně srandovní vidět tolik pupíků najednou 😀
Tak dobrou holky 😔

lenusinecka
9. dub 2009

bréé ránko, dopoledne
hlásím, že je tu krásně🙂

helu: tak ať dneska přežiješ a dej pak vědět co a jak 😉

amona: pěkně jsem se pobavila, u vysvětlivek jednotlivých písmen 😀 😀

jinak dneska ráno, jsem měla radost, páč jak už je pěkně, tak nevím co bych si na sebe narvala 😉 , ale hurááá dostala jsem se v poho do 3/4 kalhot, akorát je mám více pod bžuchem, alejinak sedí 😉 🙂 - kéž by to vydrželo

amona
autor
9. dub 2009

Ahoj těhulky,
tak jsem se zrovna vrátila z pravidelnýho těhu cvičení... 😀 Bylo to super, akorát na sobě pozoruju, že jsem čímdál tím větší lenivec! 🙂
Ráno jsem byla na gyndě, Nelinka má už 1,5 kg, chudinka měla zrovna škytavku (jak může mít mimi škytavku? 🙂 ) a tak mi v bříšku pěkně poskakovala. Ale vše je v pořádku, žádnej pupečník kolem krku, placenta tam kde má být, hlavička natočená dolů.... 😀 Jo a mamča má 8 kg nahoře! 😀 Heli, jak jsi dopadla ty?
Leni to máš dobrý, já bych se to "civilních" 3/4 kaltot už nedostala. Ale zato jsem si včera koupila pěkný šatičky, tak budu frajerka! 😀 O víkendu roztřídím šatník na to co by šlo a na to co by určitě nešlo a uvidím jak na tom budu.... 😀

amona
autor
9. dub 2009

Valím na balkon na sluníčko přesadit muškáty a nachytat trocha bronzu...jsem bílá jak smrtka! 😀
Jinak zrovna mi asi kilometr ode mne rodí kámoška.... 😀 .....já jí tak závidím, hned bych si to šla taky odrodit, jen abych měla už piškotka doma..... 😀 (ona teda doma je, ale zatím 2v1... ☹ )

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru