7. měsíc těhotenství, blížíme se do finále

amona
29. bře 2009

Ahojky, právě jsem začala III.trimestr a hledala jsem téma který by bylo aktuální. Našla jsem jen III.trimest-od začátku, ale tam už jsou jen samé maminy s dítky. Takže doufám, že se ke mně někdo přidá a ty poslední 3 měsíce si pěkně zpříjemníme! 😀

amona
autor
14. dub 2009

Ahoj holky, malá včera řádila jak drak. Lehla jsem si na záda a s MM jsme se dívali jak se mi různě vlní bříško...no bylo to naprosto úžasný! 😀 Sice čas od času kopne od žebra (což je opravdu nepříjemný), ale jinak je to paráda.
Helu: já bych řekla že frekvenci kopanců mám pořád stejně častou, nejvíc to je po jídle, když si lehnu na záda a večer když se chystám jít spát... 😀

Tak já se jdu oblíct a jdu do práce...už jen dva týdny..... 😀 Užívejte sluníčka a mějte se, papa! 🙂

lenusinecka
14. dub 2009

ahojda holky,
tak jsem zase tu - no jo bylo krásný počasí, prodloužený víkend - tak jsem ani na netu nebyla 😅
dokonce jsem se vydala i s manžou na kolo - jenom po rovince cca 18km, všechno v poho, nic mě nebolelo a malá taky nekopala 😉 🙂 -takže dobrý

včera jsme byli na výletě na zámku Staré Hrady - u Jičína, bylo to moc fajn, všude byli maminy s kočíkama, tak jsem jenom nakukovala 😉 🙂 - už se fakt těším an to naše zlato
jsem ale hrozná, ještě jsem nezačala prát - fakt nevím, kdy to zvládnu 😝

dneska v noci, jsem se ale probudila a měla jsem šílenou bolest v břichu-jako když to mám dostat, trvalo to cca 20min. , ale nic moc - pak už nic a teďkom v poho - tak nevím 😠
jinak malou cítím furt, řekla bych že se vrtí a kope , čím dá, víc 😵

helulicek
14. dub 2009

Jé, dnes jsem chtěla taky na kolo, hodit nějakej kiláček,ale i když bylo nádherně, tak foukal vítr a to se mi fakt nechtělo proti němu jet, tak jsem šla raději na procházku s naší hyperaktivní fenkou 🙂 naštěstí byla hodná, jakoby tušila, že se mnou nemůže tak lítat 🙂 Před malou chviličkou jsem dojela z plavča, chodíme s kámoškou tak 1-2x týdně a je to super, dělá mi to hrozně dobře a i mimísek se při plavání vůbec neozývá, doufám, že se mu to líbí 🙂 mám v plánu s ním taky pak chodit na plavčo 🙂

amona
autor
14. dub 2009

Ahojky těhulky,
tak si představte, že jsem si vyhodila plotýnku. Bolí to jak blázen, já chodím pokrčená a vůbec se mi to nelepší. Asi budu muset zajít k nějakýmu doktorovi. ☹
Jinak plavčo to já mám taky mooc ráda a s mimískem pak budu chodit taky. U nás ve městě probíhají i různý kurzy, zaujaly mne masáže kojenců. Učí se tam jak dělat mimískům dobře, ale i ulevovat od větříků a bolesti bříška atd. Jsem na to moc zvědavá...🙂
JInak dala jsem do alba aktuální fotečku bříška, začínám být jak soudek a to doopravdy.... 😀

helulicek
14. dub 2009

A co teplo, nepomohlo ti to nato? Hele, jestli je to akutní vyhození plotýnky, tak nato pomůže jen klid a teplo. Samo, že se může dát i obstřik, záleží co nato doktor, ale nevím jestli v těhu se obstřiky můžou....

apap
14. dub 2009

Ahoj holky,
já mám dneska obrovskou radost, dorazila nám postýlka, tak jsme ji teď dávali 2 hodiny s manželem dohromady... a povedlo se!

Amona: A kde probíhají ty kurzy? Zní to zajímavě! Doufám, že tě ta vyhozená plotýnka přestane brzo bolet, jinak hodně štěstí u doktorů! Každý zranění je nepříjemný a v těhotenství dvojnásob.

helulicek
14. dub 2009

Amona, koukla jsem se do albíčka, krásný bříško! myslím,že jsme na tom asi podobně...zkusím se taky vyfotit 🙂
Hele, v albíčku máš krásný tričko s nápisem: tady bydlím já, kde jsi si ho objednala? hrozně se mi líbí....

helulicek
15. dub 2009

Krásné ráno holky, přeji vám všem krásný den....dnes jdu na UZ, tak se vám pak pochlubím 😀

lenusinecka
15. dub 2009

čauky 😉
apap: včera jsme měli koukám stejnpu radost, nám volali, že přišla postýlka - tak jsme si pro ni zajeli - už ji měli smontovanou - je krásná - hned jsem si koupila i matraci pohanka - kokos a nebesa 🙂 😀
Tak teďkom snad už jenom porodit 😀

JJ, na plavání s mimčem chci chodit taky - doufám, že to půjde - kurzy u nás probíhají taky 😉 🙂 😀

já už chci taky a UTZ - m¨ám trochu strach, aby se najednou z tý aší holky nestal kluk 😲 😝 😅 - furt všichni straší

jooo a jinak opět dnes ráno radost, páč jsem se dostala do dlouhých pláťáků před těhu - tak to jsem fakt potěšená, že alespoň do něčeho se vejdu 😀 - jinak teda břicho už je mega - musím nafotit

tak se opatrujte, žádný úrazy - dávejte ¨na sebe bacha

helulicek
15. dub 2009

Lenus, jak ty to děláš, že se vlezeš do kalhot před těhu? já bych tam sice vlezla zadkem a nohama (sice trochu natěsno) ale zapínaní ani náhodou....
zachvíli pádím na UZ 😀

zuzik28
15. dub 2009

Ahoj holky,
dneska jsem byla v poradně, na odběrech na velkém UTZ...už jsem se nemohla dočkat, protože naposledy to bylo ve 20. tt. Bylo to bezva, ale má trošku horší UTZ než na té genetice jak jsem byla předtím, tak to šlo trošku míň vidět. To nevadí, hlavně, že máme všechno v pořádku. Prý je to fakt kluk...akorát jsme asi o týden menší, ale to prý vůbec nevadí, že mimi roste hlavně až v těch posledních týdnech.
Váha 31 + 1 je 1570 g, ale určitě tam může být nějaký odchylka nahoru i dolů. Jenom je brouček zase nožkama dolů. Prý máme nějakého artistu...pořád se točí. Každých 14 dní, co jdu na kontrolu, je jinak. V tom 30. tt byl hlavičkou dolů tak jsem si říkala, že už to třeba vydrží...a dneska zase nohy dole 😲 No tak uvidíme, třeba se ještě přetočí.
Ale říkala mi sestra, že když spím s nohama nahoru, tak že bude dole zadkem. Prý se hlavička jaksi instinktivně tlačí dolů a když jsem obráceně (tzn. podložená postel) tak se taky tlačí dolů a vlastně je to nahoru. Tak teď nevím jestli si tu postel zase nemám dát zpátky, aby se zase otočil dolů. Chtěla bych rodit normálně. Zase bych ale nerada porodila moc brzy...tak nevím...to je dilema 😀

lenusinecka
15. dub 2009

čauky,
zuzik. jak já závidím, že už víš co a jak, my jdeme až příští týden 🙂 na UTZ

holky a vy jako víte, jestli je prcek nohama nahoru nebo dolů???????? já to totiž vůbec nepoznám 😝
ale asi jsme ještě nohama dolů. podle kopanečků 😉 🙂

helulicek
15. dub 2009

Čauky, tak jsme dorazily z Brna z UZ.
Drobek je hlavičkou dolů, má 1850g a něco přes 30cm - to nevím přesně, nějak jsem to přeslechla, ale říkala, že je velkej po tátovi 🙂 ale i tak se nijak nevymiká z rozměrů v daném týdnu 🙂
Jinak jsme alespoň podle UZ zdraví! fotečku nemáme, hlavička byla otočená takže se nedala vyfotit a na celkovou foto už je mimísek moc velkej 🙂 To nám bylo trochu líto, ale jinak jsme spokojeni, kdo by taky nebyl že?

Já si myslela že je nožkama dolů, protože kopanečky jsem cítila vpravo nahoře a škytá mi vlevo dole 🙂 ale i tak mám pocit, že se tam mimi pořád točí, občas cítím tu škytavku tu a potom zas tam....tak nevím, co tam dělá 🙂

Nazdárek Zuzik, tebe jsem tu dlouho neviděla 😉

helulicek
15. dub 2009

Amona, co ty záda, jak jsi dopadla?doufám, že to bude brzy ok 😉

helulicek
16. dub 2009

Čau holky, nějak nám to tady vázne!!! kde se touláte?
vím, že je krásný počasí, ale myslela jsem,že to tu aspoň večer trochu ožije..... 😉
Tak se mějte krásně 🙂

lenusinecka
16. dub 2009

bréé poledne,
jsem dneska doma a makáám, jak šroub 😝 - uklizím, vytírám, peru, vařím - no mazec
jen jsem se zatím nedostala k těm věcem pro malou 😉 - no snad to všechno stihnu

jinak už jsem přemýšlela co nám ještě chybí: takže je to nějaká kosmetika, peřina (do postýlky), pro mě noční košile do porodnice, kojící podprda, vložky a pleny pro malou - jinak to snad už máme všechno, jo vlastně ještě podložku do vany na koupání (vaničku nekupuju) - už mě nic nenapadá - ale znáte to - to zjistím až pak 😀 😀

helulicek
16. dub 2009

Tak jsem se byla projít s naším psékem, to byla krásná vycházka, teď už jen douklízím a pak jedeme s manžou k našim. To si udělám asi další procházku 🙂

martii07
16. dub 2009

Tak jak to tady pročítám tak většina mamin už ná vypranou výbavičku,já se do toho teprve chystám!chci se zeptat na kolik stupňů jste praly nové oblečení a na kolik tzv.poděděné?na většině je doporučeno prát na 40!držely jste se toho?

helulicek
16. dub 2009

Já jsem to prala všechno na 40, bez aviváže a s přidáním máchání navíc. Žehlila jsem po rubu i lícu. Mělo to být tak fajne 🙂

lenusinecka
16. dub 2009

hojda,
já jsem se právě této prací činnosti zbavila, páč mi mamka nabídla, že mi všechno vypere a vyžehlí na malou 😉 🙂 , tak to mám velkou radost 😵 - ještě že ty mamky jsou 😅

holky kupujete některá to lehátko do vany???? nebo máte všichni vaničky, já bych docela brala takový to (jako skluzavka to vypadá) , víte co myslím?????????????????? 🙂 , ale nemám s tím zkušenosti a ani nikoho kdo by to měl - tak nevím 😉 🙂

helulicek
16. dub 2009

Lenus, já jsem se ani potom nijak nepídila, myslela jsem, že je na výběr jen vanička nebo kyblík....nemáš nějakej odkaz na to lehátko? že bych se koukla a nemusela hledat 😀

amona
autor
16. dub 2009

Ahojky holky,nějka jsem nestíhala....🙂
Takže záda pořád stojí zaprd, hejbat se můžu jen kolikrát chodím jak nějaká babička...🙂K doktorovi jsem se zatím nedostala, obstřiky mi stejně nikdo neudělá, jen se mám na gyndě zeptat jestli můžu ty záda masírovat nějakou ulevovací mastí.... Hold musím vydržet...🙂

Jinak Aničko, ty kurzy masáže kojenců se dělají v mateřským centru za kostelem, běží tuším souběžně se školním roce, takže asi od září...🙂 Já budu chodit určo, tak pak se mlžeme domluvit a vyrazíme spolu. Chodila tam kámoška a byla nadšená. Stojí to myslím 400,- / 8 lekcí a je v ceně i nějaký specilání olejíček.

Jinak budu vám muset omrknout albíčka a okouknout pupíky. Jo a vy co máte už složené postýlky tak určo nahoďte fotečky, dám je do společnýho albíčka.....no a jsem na ně moc zvědavá....🙂 Já mým zatím vše v krabici a MM se zatím ani nechystá něco skládat..☹ Každopádně příští pátek končím v práci, tak pak ho budu honit! 😀

Jinak já jsem prala nové věci většinou v ruce, teplota nevím (kolik jsem vydržela) a ložní a starší kousky jsem prala tak na 50-60 a s předpírkou a extra mácháním.

Jinak polohu mimi taky nepoznám, ale řekla mi to mudra z UTZ. Je teda pravda že často cítím dloubání pod žebra, tak je asi furt hlavičkou dolů...🙂

helulicek
16. dub 2009

Amona, nezkoušela jsi to teplo na bedra? nějakej ten pohankovej polštářek, rašelinu nebo tak něco?Já co vím, tak se ty masti moc nedoporučujou, ale nevím, jestli to není zas jen o názoru na určitou věc 😒

amona
autor
16. dub 2009

To jsem nezkoušela. Nemůže to teplo mimču vadit? Aby se to místečko nepřehřívalo nebo co já vím...??

helulicek
16. dub 2009

Ne ne, jen to tam nemět moc dlouho a nedávat to pořád...třeba tak na 10-15min, ono se teplo moc nedoporučuje na začátku těhu,ale pak by to vadit nemělo...Myslím, že ještě mentolovej olejíček je nato dobrej.Když se to nebude mimi líbit, tak ti dá určitě vědět 😉

helulicek
16. dub 2009

Hele, a co vana? nemyslím nic extra vřelýho, jen teplá voda....

lenusinecka
16. dub 2009

amona: tak to jsi chuděra, takhle dlouho se trápit 😒 , a co třeba se jít zeptat tam , kde dělají přímo těhu masáže 😲 , tam by ti určo ulevily a pomohly

lenusinecka
16. dub 2009

jj, myslím, že suchý teplo by teďkom už vadit nemuselo - co třeba zkusit to místo obalit ledvinovým pásem

amona
autor
16. dub 2009

Lenuš, já mám něco podobného jako je ta první varianta a to dám do normální vaničky a později do vany...🙂

Holky, dala jsem si teplou sprchu, zalezla do flanelovýho pyžamka a už si hovím v pelíšku. Teď je mi dobře, ale ráno to bude zase tady..☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru