7. měsíc těhotenství, blížíme se do finále

amona
29. bře 2009

Ahojky, právě jsem začala III.trimestr a hledala jsem téma který by bylo aktuální. Našla jsem jen III.trimest-od začátku, ale tam už jsou jen samé maminy s dítky. Takže doufám, že se ke mně někdo přidá a ty poslední 3 měsíce si pěkně zpříjemníme! 😀

amona
autor
30. kvě 2009

Ahoj těhulky, tak jsem si dneska uvažila svůj první odvar z lněnýho semínka a řeknu vám pěknej hnus. Do toho ráno a večer piju čaj z maliníku, zobu pupálku a masíruju hráz olejíčkem. No teda jestli já nebudu mít hladkej průběh porodu tak asi nikdo! 😀

amona
autor
31. kvě 2009

Ahojky holčule, kdepak se touláte? 🙂 Spíše jste ještě nevylezly z pelíšku, co!🙂 Já už od rána funguju, vyvařuju...ale myslím, že po obědě odpadnu a půjdu hajat....🙂 No při tomto počasí se stejně ani nic jinýho dělat nedá...☹
Vypiště mi ty tipy, ať to tady trochu obohatíme...🙂

zuzik28
31. kvě 2009

zdravím při neděli...dneska jsem pekla dopoledne buchtičku, super...je to krtkův dort na plech...chutná výborně. Uf uf ale je to pěkně pracné. Pak jsme byli navštívit moji babču a teď jsme dokoukali Milionáře z chatrče...mimichodem bezva film, všem doporučuju. Teď tady začalo pěkně svítit sluníčko...ale z ničeho nic.Tak snad už to bude od zítřka dobré.
Ráno jdu na kontrolu k mudr, tak uvidím co nám řekne. No určitě zase, že se nám to chystá...ostatně jako už skoro 14 dní 😀
Moni, s těma tipama na to mrknu...ale bude to sranda, protože ani nevím jak si tipnout u sebe, natož u vás ostatních 😉 🙂

amona
autor
31. kvě 2009

Tady se to taky trochu protrhalo, ale dívala jsem se na předpov졡d a zítra má zase pršet..☹

Ty tipy nějak nemrskejte, je jasný že se asi nikdo netrefí do nikoho, ale co když...🙂)

helulicek
31. kvě 2009

Čau holky,
došla jsem jen na chvilku na čumendu...

Mony, ty jsi ale poctivka, já piju jen maliník a to v sáčcích, protože sypanej tu nikde nemají....no co se dá dělat...Jak děláš lněnej odvar? zaleješ klasický lněný semínko vřelou vodou, nebo máš nějjakej čajík? Jinak hráz nemasíruju, ptala jsem se v lékárnách, ale zase smola...takže jsem už pak skončila....možná toho budu litovat, pak dám vědět 😉
Jste všechny tak akční jako Monča????

amona
autor
31. kvě 2009

Ahoj Heli, jo semínka zaliju vařící vodou a nechám 2 hodiny luhovat. No a pak to vypiju...... 😒
Doufám, že to všechno k něčemu bude.... 😉

zuzik28
31. kvě 2009

Já se teda taky tak snažím jako Monča...hlavně věřím, že to bude v pohodě...
Já vařím čajovou lžičku semínka 10 minut mírným varem ve čtvrt litru vody a pak do toho přidám lžičku maliníku (už pak nevařím) a nechám 10 minut vylouhovat. Není to slizký a chutná mi to...a mám to vlastně 2 v 1 😉 😀
Tak jak píše Monča (to mám napsané na krabičce semínka) to taky občas dělám, ale s tím maliníkem je to lepší...

lenusinecka
1. čer 2009

bréé ránko no spíš dopolko 😀 ,
jsme se právě vyspinkali a vysprchli , jinak zatím nic nedělám 😉 🙂 - musím odpolko zajet do města, do banky vyměnit penízky za drobné (ségře na svatební dar, budu jí dělat truhlu peněz a aby jich tam bylo dost, tak potřebuju drobný a ještě koupím zlaťáky - ty čokoládové mince 😉 🙂 )

včera jsme s manžou zajeli do Tesca pro pleny, mají je tam teďkom na akci, tak máme jedny Huggies a jedny Pampers, dneska ještě přikoupím ty Bella jak mají vykrojenou dírku na pupík a myslím, že pro začátek nám to bude stačit 😉 🙂

jinak já si dělám akorát čaj maliník, to je vše 😅 - no spoléhám se na to, že to prostě pujde i tak - prostě porodit musím 😀 😀 😀 - a doufám, že to bude rychlý 😵

no ve středu jdu na další monitoring, tak se ho zeptám jak to vidí, jestli třeba už se malá nechystá atd..... 😎

no jdu tipnout tu tabulku ,a le je to teda těžkej oříšek, sama nevím co mám u sebe napsat 😀

zuzik28
1. čer 2009

ahoj ahoj...tak jsem přišla z kontroly...no zase obvyklý stav. CS se nezměnilo, pořád je to pětka...nicméně se to chystá...ty jo, super, kolikrát už jsem to ale slyšela 😀 😀 No tak uvidíme...prý si to mám nechat na 8.6., to že má můj doktor narozeniny tak že by to bylo hezký 🙂 Nevím nevím, ale prcek si asi moc přikazovat v tomhle nedá...

Jinak dneska ještě vyrážím odpoledne do pojišťovny a se ségrou na zkoušku účesu a líčení před svatbou...Naštěstí tady neprší...a je i celkem teplo, takže ideální procházka...

Jo a ode dneška nám neteče až do pátku teplá voda...pravidelná roční odstávka, takže super 😀

helulicek
1. čer 2009

Ahojky holky,
tak u nás je pod mrakem, ale nechčije 😉 Odpoledne mám jet zas na kurz, chjo zas to cestování busem, ale aspoň zas vypadnu mezi těhule 😀 Po třech dnech celodenního uklízení, se mi dnes nic moc nehce dělat. No aspoň nádobí a uvařit, ať jde vidět aspoň nějakej výsledek 😀

mimikiki
1. čer 2009

Ahoj holky,

tak sa konečne hlásim aj ja, cez víkend som tu mala ségru tak ani nebol čas koníkovať 🙂 Vidím , že všetky ste ešte v celku tak to je dobre 😀 sa hovori , že keď prší tak je to spúšťací mechanizmus na porody.......
Inak víkend bol super, až na to počasie, som bola trošku nahnevana a sklamaná hlavne kvoli segre, nikam sme nemohli vyraziť, tak sme aspoň pochodili po nejakých nákupoch. V sobotu som po absolvovaní 5 hodinového chodenia po obchodoch bola úplne vyřizená 😀 . Včera mi to dával prcek jasne najavo, celý deň mi tvrdlo bruško a chvíľami ma bolelo ako pri MS. Dnes to už ale vyzerá lepšie. V stredu ideme k mudr. na kontrolu tak som zvedavá.

Ani: moooc krásna fotečka matuška, v tom vašom pelíšku vyzerá taký drobunký 🙂 Vidím , že asi nemáš moc času sem písať , tak je dobre , že niekedy prihodíš aspoň fotečku. Samo ak napíšeš pár riadkov ako sa vám darí a ako sa máte tak to bude super..... 🙂 😉

Lenus: sa pochvál čo vaši doviezli pre malú a aj náušničky nafoť 🙂 A podarilo sa ti zohnať niečo na seba, teda na tú svatbu, predpokladám , že už sa tešíš. Tak si to tam poriadne uži, len bacha aby si neporodila hneď po svatbe, som ti typla iný termín 😀

Zuzik: Tiež si robíš nechty sama? Tuším si tu už niečo také spomínala... Ja som to tiež robievala ale teraz už nejak nedokážem tak dlho sedieť za stolom, nejak mi tam vadí bruško 😀 Ale rozmýšlala som , že by som do toho ešte pred porodom šla, nejak si na to neviem zvyknúť že ich nemám. Ak si si ich už urobila mohla by si hodiť foto pre inspiraci a hlavne ma zaujima či si ich robíš kratšie ako zvyčajne (kvoli mimiskovi) alebo si ostala pri svojej dĺžke. Tak teda ak budeš mať čas a chuť tak hoď to foto.
Inak gratulka ku kontrole, super , že všetko je tak ako má byť a možno sa tentokrát už naozaj niečo chystá 😀

Helu: s tým nábytkom chápem, je super , že ste nemuseli nič kupovať... my sme mali ten isty problém, do 2 rokov by sme chceli mať postavený domeček a bolo nám lúto vyhadzovať penízky za nábytok , ktorý možno už nevyužijeme, ale napriek tomu sme museli investovať aspoň do odkladacieho priestoru pre prcka 😀
Inak , sa niekedy pýtam či aj oddychuješ? Ako to popisuješ tak si teda riadne akčná, kde berieš tú energiu holka??? 😀 😉

Moni: nebuď smutná , že náušničky nevynikli na fotké - sú krásne a nelinke sa budú určite páčiť. Inak ten odvar z lneného semínka ja vobec nemusím - brrrrrr , som to raz vyskúšala uvariť tak ako zuzik a skoro som sa poblinkala tak odvtedy som na lnené semínko ani nepozrela - ale aspoň ten maliník pijem a hráz masírujeme tiež, tak dúfam , že to aspoň trošku pomože.

Jéééj holčiny, ja som tu napísala takmer román , asi mi šibe 😀 Už by som mala porodiť ten svoj poklad aby som mala o zábavu postarané 😅

A idem si ešte typnúť na tie porody, síce to budú len také čísla, lebo vobec nemám predstavu ktorá kedy porodí, a už vobec si netrúfam typnúť u seba, pretože ja by som najradšej rodila už dnes... 😀

Tak vám zatial prajem krásny dník aj napriek tomu počku 🙂

helulicek
1. čer 2009

Mimi, to je fajn, že jste si i přes to hnusný počasí ze ségrou užily. Věřím, že ty nákupy daly pěkně zabrat...
to víš, že odpočívám 😀 Třeba dnes jsem krom nádobí a vaření oběda nic neudělala, nějak se mi nechtělo nic dělat. Odpo jedu na kurzík, tak se musím nějak psychicky připravit na to cestování busem....

mimikiki
1. čer 2009

Helu: tak odpočívaš 😀 , že nic nedelala 🙂 a ešte aj na kurzík ideš a busom , ty chceš naozaj skor porodiť 😀 V každom prípade ti prajem aby si mala super cestu a uži si kurzík, aspoň pokecáš s ostatnými tehulkami......

helulicek
1. čer 2009

když mě nic jinšího nezbývá než ten bus, autí ma manžel v práci a i tak, už se moc popravdě nehrnu do řízení, připadám si za tím volantem taková nesoustředěná či co...raději to přenechávám manželovi...

amona
autor
1. čer 2009

Ahoj děvčátka 🙂)
Byla jsem ráno u doktorky panč mě už týden hrozně bolí ruka a přes víkend mi to ještě nějak neteklo..no a ona mi řekla, že mám zánět svalu (zápěstí pravé ruky), ale že mi na to nic dát nemůže...☹ Takže trpím jak kůn, mám to stáhlý obinadlem ale je to všechno na prd. V ruce nemám vůbec sílu, nic neudržím a hlavěn takhle nemůžu nic dělat...☹
Tak mě tak napadá, co Aniččina ruka, už je to dobrý????? 🙂)

Mimikiki, nahod i datum svýho porodu!!!!!! 😀

amona
autor
1. čer 2009

Lenus a Mimi, datumy jsou to zajímavý, no a u mě jste obě tiply stejné datum!!!! 😀

mimikiki
1. čer 2009

Moni: tak to je blbý s tou rukou, tak ti prajem nech ta to co najskor prejde, urcite to nie je nic príjemné 😒 Hlavne nic nerob aby sa to ešte nezhoršilo, si tiež moooc aktívna 😀 😉
Tak keď sme už dve na ten tvoj termín.... možno to fakt vyjde 😉 Som ti teda do IP hodila typ na seba, alebo žeby to bolo len moje prianie , sama nefíííím 😀

nelak2009
1. čer 2009

Tak jsem z těch tabulek nešˇˇtastná, nějak se mi to tady domíchalo a budu je muset vytvořit komplet nové a všechny..☹ Tak baby né abyste nějaká porodila dřív než to znovu vytvořím...🙂)
Jinak už mám tipy od Amona, Mimikiki, Lenusinecka, takže ještě Zuzik a Heluš....🙂)

lenusinecka
1. čer 2009

tak jsem se vrátila změsta a koukám,. tady se skládaly romány 😀

mimi: nakonec jdu na svatbu v bílých kalhotech a takové lososové tunice, ségra mi to schválila, tak můžu jít - no jinak douufám, že vydržím a budu rodit až pak 😉 🙂 , i když teda tento týden kompletně finišuju s přípravama a pak chci už jen vegetit a těšit se na malou 😉 🙂
amona: tak to nic moc s tou rukou, zřejmě sis ji namohla až moc🙂, teď se snaž být v klidu, aŤ pak prcka můžeš opečovávat. Jinak teda na tom, asi něco bude když jsme se ti strefili do termínu 2
😀 - no uvidíme

dotaz : holky máte u kočárků tašku?? myslím jao tu na rukojeti - HQ žádnou nemá ve výbavě, ale dneska jsem raději koupila univerz. černou od Emitexu, páč nevím ka bych dávala všechny ty věcičky pro maou - co sebou budme tahat.

mimikiki
1. čer 2009

Lenus: určite si urobila dobre , že si tú tašku kúpila. Určite bude potrebná na všetky veci ktoré budeš so sebou "ťahať" pre malú - presne ako píšeš 😀 . My sme tašku dostali zdarma ku kočárku (foto v albičku-možeš porovnať) ale keby sme ju nedostali tak by sme ju určo kúpili, si osobne myslím, že je to dooosť potrebná vec. 😀 😉
A určite ti to bude moooc svedčať na tej svatbe, biela s lososovou sa mi páči, a hlavné je aby si sa ty cítila dobre 🙂

amona
autor
1. čer 2009

Lenus, tak to budeš na svatbě pěknounká!🙂) Určitě pak nahoD fdotečku i s nevěsrtinkou!🙂) Tašku my máme v ceně kočárku a tak nějak bych si to bez ní asi nedovedla představit. My na ní máme nahoře odepínací podložku na přebalování., takže určitě použiju!🙂)

mimikiki
1. čer 2009

Moni: ako tak pozeram, tak ty si už tiež dosť dlho nedala aktualne foto bruška, ztak by si sa mala polepšiť! 😀

helulicek
1. čer 2009

Čau holky, tak jsem se vrátila z kurzíku. Stavili jsme se u našich, zkoukla jsem kočárek, je suprovej. Jsme z něj nadšení, tak doufám, že se bude líbit i mimískovi 😀

Mony, s tou rukou hlavně nic nedělej a dej tomu naprostej klid a hlavně ne žádný teplo....
Lenus, v sobotu jdu taky na svatbu a pořád nevím, co na sebe...no snad něco seženu, nebo holt zaimprovizuju 😅
Tašku u kočárku jsem taky měla v ceně kočárku, je dost prostorná, takže spokojenost maximální 😉
Dala jsem ráno do albíčka další foto bříška..... 😀

helulicek
1. čer 2009

Tak jsem tam něco do té tabulky nabouchala....určitě bude vše vedle jak tá jedle 😀 😀 😀 😀

mimikiki
1. čer 2009

Helu: krásne bříško, len stále mi nejde do hlavy kde v tom malom priestore je také velké mimi 😕 Ten dokror sa musel pomýliť, ja mám pocit , že ho máš menšie ako ja a to som dnes len 35+4 ☹ už začínam mať obavy aby som vobec porodila.... ☹ 😅

mimikiki
1. čer 2009

Ja už sa na tú tabulku fakt teším, to bude aká haluz 😀 som fakt zvedavá na typy od vás ostatných 🙂 a aj na to či sa aspoň jedna trafíme 😅

helulicek
1. čer 2009

Jsem taky zvědavá 😀

Tak jsem dnes konečně sehnala sypanej maliník, tak doufám, že mi ještě pomůže. Ale doufám, že i ten v těch sáčcích určitě má nějakej účinek...

Mimi, doufám, že se doktor mýlí a mimi nebude žádny sumo 😅

mimikiki
1. čer 2009

Helu: ja si myslím že určite nebude , fakt si neviem predstaviť kde v tom malom domečku čo nosíš, by bolo 4 kg miminko 🙂 a inak tiež dúfam že ten maliník v sáškách má nejaký účinok, mne sa sypaný ešte nepodarilo zohnať. ☹

helulicek
1. čer 2009

Koukla jsem se na tvé fotečky mimi, máš krásný bříšenko. Myslím, že ho máš taky malinký... 😉

mimikiki
1. čer 2009

Helu dík 🙂 ale malé nie je , asi to zrkadlo to nejak skresluje 😀 už na ultrazvuku v 30tt mal malý 1780 g a zodpovedal 31+6 tt, tak mám celkom obavy 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru