7. měsíc těhotenství, blížíme se do finále

amona
29. bře 2009

Ahojky, právě jsem začala III.trimestr a hledala jsem téma který by bylo aktuální. Našla jsem jen III.trimest-od začátku, ale tam už jsou jen samé maminy s dítky. Takže doufám, že se ke mně někdo přidá a ty poslední 3 měsíce si pěkně zpříjemníme! 😀

amona
autor
16. dub 2009

Těhu masáž bych si nechala líbit hnedkom, ale nejblíže je dělají v Brně a to je 40 km...No a ta cena..☹ Ale zkusím se ještě mrknout na net...🙂

amona
autor
16. dub 2009

Heluš: To tílko Tady bydlím já jsem kupovala na stránkách http://betterfly.mimishop.cz/katalog.php?katego...
Jen bacha na velikosti. Já jsem si objednala L a ta byla jak normální XXL, takže jsem pak měnila za M a to nejsem žádná štíhlice...🙂 Ale jinak je mooc příjemný na nošení..🙂)

helulicek
17. dub 2009

Krásné ráno 😀
Amona, stačí když by ses zeptalana masáže u vás na rehabce, neměl by to být problém. My to taky dělali...
Ty trička jsou super, určo nějaký objednám,takže mám jít asi taky do M, že? myslíš, že to M by mohlo vydržet do konce těhu?

amona
autor
17. dub 2009

Ahoj Heli, tak uvidím jak mi bude přes víkend a pak zkusím jít na tu rehabilitaci zjistit co a jak..🙂
Jinak to triko zrčitě ber menší, teď už nestíhám, ale jak přijdu z práce, tak ti to moje M přeměřím ať zhruba víš co a jak...🙂)
Pěkný den holky, má být poslední sluníčkový, tak a´t si ho užijeme..🙂) No a já valím do práce..☹

lenusinecka
17. dub 2009

ahojda, tak jsem byla ve městě a koupila jsem si tu podložku na koupání - jsem čůčela jak puk, stála jenom 90Kč, na netu jsou nějaký dražší 😲 , tak to prubnem a uvidíme 😉 🙂
jo a přišel mi balíček, s lahvičkama tomme tipee a ohřívačkou a sadou na manikůru, je to krásný a ta značka tomee tippe je fakt jak ženské prso (jakože tvar toho dudlíku 😉 ) 😀 - tak uvidíme,kdy to pak využijeme 😉 🙂

jinak vám všem přeju krásný víkend, když má pršet 🙂 😒 😉

helulicek
17. dub 2009

Tak jsem doma od zubaře, vyplázla jsem 1200,- a doufám, že už budu mít na hoooodně dlouho pokoj. Hrůza, udělalo mi to velkou čáru v rozpočtu, čekám furt na sociálku za neschopenku a pořád nic. Myslím, že do konce měsíce by to mělo dojít, co holky?
Lenus, tak to je výhodná koupě 🙂 Hele, ty už máš co tak koukám asi už všechno co? to já jsem úplná nula 😒

amona
autor
17. dub 2009

Ahojky těhulky, dneska byl v práci šílenej chaos, přijela jsem dom a na chvilu jsem si lehla že si odpočinu a vzbudila jsem se před hodinkou...🙂)

Jinak holky, úkol na víkend, nafoťte aktuální pupíky a šup to do alba, nebo mně na email: monika.narozna@seznam.cz

Apap: Moc pěkná postýlka! 🙂)Jsem zvědavá jak bude vypadat s peřinkama...určitě nádherně! 😀

amona
autor
17. dub 2009

Heluš: Záleží který den jste měli v práci výplatní termín. My měli 20-tého a složenka mi chodí tak kolem 21-22.dne v měsíci.... Taky už vyhlížím pošťáka! 😀
Teď nám udělalo velkou čáru přes rozpočet autí, měla jsem daný nějaký penízky bokem na "horší časy", ale všechno to spolklo to blbý auto. Dělala se generálka brzd, výměna spojky, výfuku a ještě nějaký blbinky a štílo
to skoro 15 tis..☹

amona
autor
17. dub 2009

Kampak se poděla UNKA a ZUZIK???? SNad jsou holky v pořádku! 😒

zuzik28
17. dub 2009

Já teda hlásím, že jsem tadyyyy 😀
S novou hlavou a po kosmetice, prostě paráda...ty jo, a to se mám šetřit. Ale zatím to jde....dneska jsem dokonce dělala manželovi takovou super rychlou ananasovou buchtu. Ale nějak nešlo odolat, takže jsem plná jak balón 🙂 Doufám, že mi nebude těžko...

amona
autor
18. dub 2009

Ahoj Zuzi, tak nahoď nějakou fotečku ať z toho taky něco máme! 🙂)

amona
autor
18. dub 2009

Ahojky, tak dneska jsem si teda mákla... 🙂 Ráno jsem nakoupila, uvařila, po obědě jsme jeli s MM a mým taťkme na zahradu a tam jsem 5 hodin okopávala chodníček. Pak jsem přijela dom, uklidila jsem komplet kuchyň, upekla buchtu a teď už ležím s nohama nahoře a snažím se nabrat zpátky síly.
Už to fakt není co bývalo, jsem fakt šomta, 5 minut pracuju a 10 odpočívám...ale všichni pro to mají naštěstí pochopení... 😀 NO alespoň jsem na chvilu vypadla z města a bytovky... 😀
A co vy? Jaký jste měly den?

amona
autor
18. dub 2009

Ráno jsem předělala tabulku ve společném albu, tak mrkněte jestli jsem tam neudělala nějakou chybu...A kdyby jste chtěly ještě něco přidat tak není problém, už jsem se to konečně naučila, tak můžu valit jednu tabulku za druhou.... 😀
Jo, kdyby jste náhodou některá porodila dřív než v červnu (snad ne!!), tak mi písnitě smsku na tel. který vám hodím do IP, já to tam hned vložím ať se můžeme všechny radovat společně s mamušou.... 😀

zuzik28
18. dub 2009

Moni, já dnes nebyla teda tak pracovitá jako ty, ale něco jsem taky podělala. Dopoledne koš žehlení Ondráškových věciček, pak příprava oběda (už jsme měli domácí hlávkový salát, mňamka), pak úklid kuchyně, vyprala jsem jejdnu pračku...no a pak už celkem nic. Koukali jsme s manžou na nějaký film na pc. Jinak hromada lenošení. Malej teda dneska pořádně řádí, pořád se mi vlní břicho a dokonce mám pocit, že měl dneska poprvé škytavku nebo co. Tak hrozně pravidelně bříško poskakovalo... 🙂
Teď manža čučí na fotbal...hraje jeho oblíbená Barcelona, já taky tak trochu koukám a trochu mrkám sem, ale tady celkem mrtvo...asi všechny už odpočíváte.
Jo a díky za číslo...my to na ten květen vidíme spíš...teda pan doktor, ale třeba budeme nakonec ještě přenášet 🙂 Což by se mi celkem i hodilo, protože 13.6. se vdává moje sestra a já mám 10.6. termín 😀 Takže buďto tak 14 dní dopředu nebo až potom....Malej má 2 možnosti, takže ať si klidně vybere 😀 😀 😀

amona
autor
18. dub 2009

Ahojky Zuzi, hlávkový salát, mňamky, mňamky...taky bych si dala...🙂) Dívala jsem se, že už ho mají v albertu atd. ale pěkně hnusnej, tak jsem si nechala raději zajít chuTě. Příští týden jedem k tchánovcům, tak uděláme utok na skleník a nějakej jim tam taky vyloupneme..🙂 NAše zahrada bohužel zatím vypadá hrozně, neboť se i ní stará taťka a ten měl loni nějaký zdravotní problémy, tak teprve teď ryjeme a chystáme setbu. Teda já ne, já se tam spíš tak poflakuju,ale manžílek s tatíkem dřeli jak otroci...🙂
JInak mně by taky vůbec nevadilo, kdyby se Nelinka narodila trochu dřív, na konci června už určitě budou vedra a celkově se hroooozně moooc těšíme! 🙂) 21.6. máme s manžílkem výročí svatby, tak třeba už ho oslavíme ve třech. Mudra mi řekla že magnesium vysadím v 36 tt a pak se může semlít cokoliv, tak uvidíme! 🙂)
Jo k tomu bříšku, tento týden sebou Nelinka mela jak nikdy, na břiše mám taky vlnky a večer když si lehnu na levý bok (to je jediná pozice která mi ještě vyhovuje), tak se mi zvedá delej pravej bok...Manžel je z toho unešenej, ale jak já mám s tím usínat.... 😀

zuzik28
18. dub 2009

My teda zahrádku nemáme vůbec, bydlíme v bytě, ale často jezdíme ke tchánům a ti jsou takový malí "zemědělci"...teda hlavně taťka. Takže máme pořád hromadu zeleniny a ovoce od nich. Je to paráda, jsou takový hrozně starostliví.
Mně právě taky doktor řekl, že do toho 36 týdne musíme vydržet a že pak je to už celkem jedno. Zrovna dneska jsem si říkala, že to trošku podceňuju...hořčík jsem už neměla aspoň 3 dny. Ale cítím se dobře, takže snad to tak nevadí.
Tak já teda můžu ležet jakkoliv...nějak mě to neomezuje. V noci spím celou noc, pokud teda nepočítám "záchodové vycházky" 😀 To malej asi nekope nebo nevím, ale spím docela lehce...asi by mě to vzbudilo. No jo, holt ví kdy se má spát a kdy nee 😀 😀

zuzik28
18. dub 2009

No nic, jdu do postele...asi budu koukat z pelechu na tv než usnu...dobrou noc všem a miminka ať nezlobí 😉

helulicek
19. dub 2009

Dobré ráno holky,
včera jsem se sem vůbec nedostala a vidím, že jste zas pěkně pokecaly 😀
My teď jen makáme, vyklízíme pořád ten domeček a už bysme měli začít co nejdřív bourat. Sice mě nic těžkýho nenechají dělat, ale i tak jsem utahaná jak pes. Naštěstí dnes jedeme k neteři na narozky, takže budu mít chvíli relativní odpočinek....no děti mi dají taky zabrat...uvidíme co je víc namáhavý 😖

Mimísek byl taky tak poslední dva dny docela hodně akční, dnes ale jen pár kopanečků po ránu a je klid, tak asi dnes bude mít den klidu 😀 Jen ať to nezakřiknu... 🙂 někdy si připadám jak kopačák 😝

Mě by taky nevadilo mít mimíska dřív, kdo se má s tím bříškem tahat 😀

lenusinecka
19. dub 2009

ahojda, vy jste všichni pěkný šikulky 😉 🙂
my o víkendu výletovali 😉 🙂 - jinak já se cítím v poho, ale všichni mi už říkají ať na sebe dávám bacha, atd.....
dneska jsem nabalila loďák věcí pro Adélku k našim a ta mamča může začít prát 😉 🙂 😀 - no ona se sama nabídla, já bych jí to nervala 😵
zhodnotila jsem co máme a co ne a došla jsem snad už jenom k tomu, že ještě asi 3 věci (pleny, kosmetika, a koš na mimi do ložnice) a jsme zdárně v cíli - vše pokoupeno, teď už si to jen zapsat do seznamu " rozpočet" - dělala jsem si ho, jen abych věděla nakolik nás to vyjde - to asi bude cifra nakonci 😝 😅

amona: v tabulce u mě , je vše v pořádku 😀 , akorát se omlouvám, ještě nemám nafocený aktuální bžuch, ale slibuju, že dodám 😀 😀 😀 - i když teda není o co stát - takovej mega balon 😀 😀

amona
autor
19. dub 2009

čau budoucí mamule..🙂)
Tak můj pracovní víkend dneska zase pokračoval....Opět jsem byla na zahradě s manželem, taťkem a bráchou a zase jsme si pěkně mákli. Já dneska pálila staré šáší a trávu, no to byl puch... 😖 Chvilama jsem musela utíkat z kouře pryč neboť bych se udusila, takže chudinka Nela. Ale byla hodná, ani nekopala (asi spinkala), no a teď abych věděla že je vše v pořádku mi to vynahrazuje...🙂 Ale fajn bylo že jsme si opekli párky a byla sranda... 😀
No a aby toho nebylo málo, přijeli jsem dom a já šla dělat v bytovce velkej uklid. MAnžel mezitím konečně začal skládat novou šatní skříň, takže se nám to konečně začíná trochu rýsovat.... 😀 Teď už jsem vykoupaná a v pyžamku a jdu si lehnout neboť se nemůžu vůbec hýbat... ☹ NO a to jdu zítra zase do práce.... ☹ (Naštěstí je to už můj poslední pracovní týden- slááááva)! 😀

amona
autor
19. dub 2009

Lenuš, tak to máš dobře zařízený.... 😀 Já už mám větší polovinu vypranou a poskládanou,ale půlka mě ještě čeká. Však ještě jsou dva měsíce, tak čas...🙂) Každopádně ať se děje co se děje, během května chci mít vše nachystané ať už v červnu nic neřeším, nesháním, neperu, nežehlím...jen chci relaxovat a těšit se na Neldu.... 😀

lenusinecka
19. dub 2009

amona: ahojda, jsi teda pracovitá 😉
tak tak , já už to chci mít během května vše hotové , nachystané a už se jen těšit na prďolku- co kdyby se jí náhodou chtělo ven dřív 😉 🙂 😀
tak hezké odpočívání a nepřeháněj 😵

amona
autor
19. dub 2009

Heli a kde teda bydlíte a co to je za domeček co budete bourat? A pak tam budete stavět nový obydléčko? Teda ženská řeknu ti, dva dny jsem si fakt mákla ajsem vyřízená jako bych kácela les. Docela tě obdivuju, že se do takové věci teď (ono už to ale asi děláte dýl, co) vůbec poušíte. Ale ono zase vlastní bydlení je vlastní bydlení. No a domeček už tuplem! My jsme si koupili byteček v 4 patrové bytovce, kolikrát je mi to líto, že není zahrádka a to všechno koĺem , ale co se dá dělat. Zahradu máme docela velikou ale 6 km od domu na vesnici.

amona
autor
19. dub 2009

Holky tak já vypínám..... Mrknu na Přátelé, Manželky a spím.... 😀 Papa!

helulicek
20. dub 2009

Čau holky, dnes bylo zas krásně co? ráno se to unás jaksi kabonilo a pak začalo sluníčko tak krásně hřát 😀
To jste určitě všechny řádily venku co? 😎

Dnes jsem byla poprvé na předporodním kurzu ve Vyškově, moc se mi to líbilo, sice to cestování je pro mě trochu složitější, ale i tak tam určitě budu chodit. Překvapilo mě, že to dělají zadarmo....většinou chtějí nějaký penízky a tady nic....příjemné překvapení 😀

Amona: Bydlíme asi tak druhým rokem u manžových rodičů. Máme tu svoje patro, takže klídek, pohoda. I tak jsme ale uvažovali o svém vlastním bydlení, přece jen nikdy nevíš co se může stát, no ne? No a babička nám navrhla jestli nechcem její domeček, že stejně tam nikdo jinej už nepůjde, každý má svoje a i tak potřeboval už nutnou rekonstrukci. Tak jsme to vzali, babička jsme teď přestěhovali důle k rodičům manži a my to chystáme komplet zbourat a postavit od základů novej. Vychází nám to akorát s mimčem, ale snad to ustojíme a v pohodě zvládnem 😅

amona
autor
20. dub 2009

Ahojky holčule,

tak si představte že mě ráno vzbudily křeče v břichu jak při MS. První co mě napadlo bylo že asi rodím, ale pak jsem se uklidnila... Každopádně jsem se zkusil anajest, tím to nebylo, tak jsem se chtěla vydat k mudře. Jenže ta měla dnes ordinaci jen odpoledne. Do nemocnice se mi nechtělo, tak jsme zůstala v pelechu a ležela. Asi po dvou hodinách se to uklidnilo,m tak jsem jela do práce, tak jsem se vyvalila do křesílka a pokračovala v odpočinku. Odpoledne to už bylo o 100% lepší, ale i tak jsem z toho pěkně nervozní. Přijela jsem z práce a od té doby ležím. Je to podivný pocit, něco jako bolestivá MS. Díval ajsem se na diskuze na toto tema a ono se to asi fakt po tom 30-tým týdnu může objevovat. No ale fůůj, já to necu!🙂 Malá naštěstí furt kope jak fotbalista, tak je asi v pořádku, tak snad to bude dobrý. Pokud ne, budu muset k tý mudře raději zajít. Jo a taky mi hodně tvrdne břicho (navzdory mým 6 tabletkám magnesia denně), tak snad se nechystám k porodu... Chtěla jsem rodit dřív...ale toto by bylo ještě opravdu brzo!!☹
JInak dneska jsem se byla konečně zaregistrovat u pediatra a máme fakt sympatickýho doktora. Je strašně fajn, myslím, že k dětěm bude uplně parádní!!🙂

amona
autor
20. dub 2009

JInak Heli, u nás jsou taky předporodní kurzy (hodina teorie+hodina cvičení), už jsem absolvovala dva ( u toho druhého teda jen cvičení),no kurz zakončíme tento čtvrtek prohlídkou porodních prostor... Je to fajn se takhle setkávat s těhulema a když vidíš všechny ty zvětšující se bříška kolem...no paráda!🙂)

amona
autor
20. dub 2009

HOlkym, co ty fotečky aktuálních bříšwk, no?!? 😀 Dejte mi pak info, furt vám prohížím alba, koukám jestli něco nepřibylo, za chvilu už je budu znát nazpamět! 😀

helulicek
20. dub 2009

Teda amona nestraš! já doufám, že se mi to vyhne obloukem! Moc tě lituju. Věřím, že to muselo být hodně nepříjemné 😖

Já chtěla sice jít k pediatrovi až v květnu, ale jelikož mám zítra cestu na polikliniku, tak tam rovnou sběhnu. Je to sice starší paní, byla jsem u ní i já, ale je pořád moc šikovná. Tak chci jít s bejby k ní 😀

Co záda? je to lepší?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru