7. měsíc těhotenství, blížíme se do finále

amona
29. bře 2009

Ahojky, právě jsem začala III.trimestr a hledala jsem téma který by bylo aktuální. Našla jsem jen III.trimest-od začátku, ale tam už jsou jen samé maminy s dítky. Takže doufám, že se ke mně někdo přidá a ty poslední 3 měsíce si pěkně zpříjemníme! 😀

lenusinecka
3. čer 2009

čauky babule,
mimi: máš pravdu mám i naušničky po sobě, jsem nějak zapomněla je vyfotit tak já to pak dodám 😉
jo jinak ten svatební dar, jak mám hotový tak fotky hodím do alba v pátek - to vím, že je ségra doma a nebude mít čas na net, takže v pátek!!! 😉 🙂

no s těma nákupama je to fakt děs, páč teda se mi furt zdá, že mi něco chybí že toho mám málo, atd.....ale na druhou stranu si říkám, že to ani nestačíme unosit, kupa toho ještě dostaneme 😵(si teda myslím) a pak dneska mají všude toho tolik, že není problém hnedka dokoupit - takže fakt mazec 😀

zítra ráno mám další zkrášlovačku jdu na nehtíky, a večer na pedikůru a láček - takže mně zbývá jen na pátek kadeřnice
😀 😀 😀

amona
autor
3. čer 2009

Ahojda holky,
dneska nám přicestovala sedačka do auta. Je fakt moc pěkná...🙂 Určitě se v ní bude Nelda cítit dobře. Taky jsem si pořídila slunečník na kočárek (sice se mi to moc nelíbí, ale zase to odpuzuje UV záření a zadržuje to teplo), tak uvidím.... Mno a asi mám už všechno, panč už mě nic nenapadá...🙂 Joooooooo ještě nemám chůvičky, ale to už musím nechat na příbuzných, panč už došly korunky a taky budu mít alespon něco v záloze až se budou ptát co chceme... 😀

zuzik28
4. čer 2009

Tak mně teda ještě chybí monitor dechu, je objednaný, ale ještě nedorazil...noo tak je ještě chvilka času a kdyžtak zaúkoluju manžela, kdyby se náhodou někde zasekl (ten monitor 😀 ) Jo a ještě nemám nosní odsávačku...
Moni, slunečník jsem taky koupila, takový univerzální černý, ale taky prý odpuzuje UV záření...no tak uvidíme. Ale podle toho co říkají ti "počasáři" tak ho snad ani nebudeme potřebovat 🙂....léto má být prý nic moc.

Dneska mě zase vzbudili ti dělníci od spodu...je to na prd....člověk je doma a ani se pořádně nevyspí ☹ Ale zase mám trénink, až bude doma Ondrášek tak se asi taky moc nevyspím 😀

Jo a všem co jdou dnes na kontrolu...ať to dobře dopadne

zuzik28
4. čer 2009

ahoj holky, tak jsem před chvílí dorazila z kontroly z nemocnice. Celkem dobrý, až na ty fronty...se nedivím, že si mě ten můj doktor nechával tak dlouho u sebe, asi věděl jak to tam chodí 😀
Tak podle doktora se můžeme klidně vidět dnes v noci...jsme nachystaní na porod. Kdyby náhodou příští kontrola v úterý, ale tu už pravděpodobně prý nestihneme.
Je pravda, že jak mě vyšetřoval tak to celkem bolelo, a to si myslím, že byl narozdíl od toho mého minulého doktora, celkem šetrnej. Tak už to vážně asi vypadá, že půjdeme co nevidět ven...
Už se nemůžu dočkat dámy....

mimikiki
4. čer 2009

Ahoj holky,
to je zase počasie, neviem ako u vás ale tu raz prší a je zima a o chvílu zas svieti slnko ☹ No neviem , či je to práve tým počasím ale dnes mi teda je! Ráno som drahého vypravila do práce, dala som si s ním snídani a potom som išla chrupkať a vstala som až pred 12-nástou. Ale je mi nejak divne , boli ma v podbrušku a navyše mám pocit, že sa každú chvílku poblinkám ☹ Achhhjoooo, to zase bude deň.

Zuzik: to naozaj 🙂 , tak žeby si číslo 2 bola ty???? Sa aj cítiš tak nejak , že by si to mala dať práve dnes v noci ? 🙂 V každom prípade ak by to bolo tak dúfam , že máš na niektorú číslo a dáš na vedieť ako to dopadlo. Budeme na teba myslieť 🙂 Hlavne nech všetko dobre dopadne 😵 Aj ti doky povedal váhu miminka?....

zuzik28
4. čer 2009

Mimi, cítím se celkem dobře...nevím jestli bych to poznala. Bolí mě břicho a mám stahy, ale nějak to nebolí, tak asi nic....může to takhle být ještě klidně ten týden
Ale mám pocit, že mi odchází ta hlenová zátka. Ale prostě jak je to poprvé, tak je to všechno takový nový tak nevím co a jak...
Určo bych ale dala vědět Monči, mám na ni číslo

zuzik28
4. čer 2009

Jo a váhu miminka mi neřekl, ultrazvuk mi nedělal...jen vyšetření na koze

helulicek
4. čer 2009

Nazdárek holky,
ráno jsem byla na kontrole, dojela jsem domů, hlídala neteře a pak to zalomila na pohovce v obýváku 😕 Venku je jaksi ospalo, tak toho ani nelituju, že mě chytla jakási lenora či co 😉
Tak dnes tam byl jinej doktor, než ten, který tam normálně bývá. Řekl mi, narozdíl od toho druhého, že to ještě na porod nevypadá (takže svatbu stihnu 😀 )Tak si potom dámy vyberte....čípek je prý ještě na porod vzadu, mám tam psaný, že je na dva prsty a pak těsně pro prst...tak nevím, jak to chápat????
Ale popravdě, ani by mi nevadilo, kdybych po víikendu rodila...jsem čím dál víc zvědavá na toho našeho prcka 😀

Odpo mi má dojít kámoška, už se moc těším, až pokecáme a dozvím se nějaký nový drby 😀

helulicek
4. čer 2009

Zuzik, tak doufám, že ať už to přijde dnes nebo o víkendu, že nám dáš vědět 😀 Moc držím palečky 😉
Takže druhá mamina 😀

lenusinecka
4. čer 2009

ahojda tak jsem tu, ráno jsem byla na nehtíkách, pak s manžou na obědě , následoval odjezd do Šumperka pro auto a už jsem doma 😉 🙂
jak tady tak čtu, tak tu bude co nevidět další mamina, no závidím - já jsem taky už strašně zvědavá na tu naši princeznu 😉 🙂 - takže zuzik přeju ať je to rychlý, pokud možno bezbolestný a celkově ať jste v pohodě 😉

dostala jsem chuť na žemnlovku, tak už jí mám nachystanou do trouby na pečení 😉

mimikiki
4. čer 2009

Ahojky , tak sa mi konečne podarilo uvariť obed , tak sa teraz napchávame. Máme masko a ryžu a k tomu uhorkový šalát s kyslou smotanou a kefírom, mňaaam 🙂 Aj tá nevolnosť ma už konečne prešla, tak hádam to už bude v pohode.

Zuzik: tak ak ti odchádza ta hlenová zátka tak naozaj možeš už dnes porodiť, samozrejme každá to má inak, ale mám kámošku, ktorej ráno začala odchádzať ta zátka, a o polnoci už mala prcka na svete 🙂 Kontrakcie jej začali nejak k večeru.... Tak asi naozaj budeš mamina číslo 2 😉

Helu: tak vidíš každý doky iný názor 😉 ale buď rada, aspoň stihneš svatbu a možno tam mimiska vytancuješ 😀 Uži si teda odpolko s kamoškou a vobec sa netráp tým , že si lenora - každá na to máme v tomto stave nárok si myslím 😉 😀

Lenus: tak vidím , že si strávila príjemný dník zatial, to je super a žemlovku by som si tiež dala - achjooo robíš mi chute, ale ja mám smolu, pretože som ju ešte nikdy nerobila. Neviem či by som to zvládla - ale to asi preto, že neviem ako na to. Musím nájsť na nete recept a skúsiť to. 😅

Kde dnes máme moni?

mimikiki
4. čer 2009

A ktovie ako sa má Anička, nikto o nej nemáte žiadne správy? Ako sa asi aj s prckom maju.....

lenusinecka
4. čer 2009

mimi: toto je velmi dobrý recept, já dělám i s tvarohem 😉
http://www.toprecepty.cz/recept/1714-kombinovan...

mimikiki
4. čer 2009

Lenus: dakujeeem , si mi ušetrila prácu 😉 Cez víkend ju musím vyskúšať urobiť, teraz nemožem lebo pár vecí musím dokúpiť 😅 Potom dám vedieť či som to zvládla a či to bolo jedlé 😀

lenusinecka
4. čer 2009

není zač mimi: dokonce je návod i v tvým rodným jazyce 😀 , je to moc jednoduchý a hlavně moc dobrý 😉 🙂

mimikiki
4. čer 2009

Nazdárek holky,

tak ja som dnes fakt nemožná, zase sa mi podarilo zaspať, síce len na necelú hodinku ale aj tak 😅
Sa mi zdá , že to len ja som taký lenivec, ktorý leží doma a nič nerobí 😵

amona
autor
4. čer 2009

Ahoj holky,
dneska jsem toho měla tolik že jsem se vůbec nestihla zastavit...☹ Ráno jsem byla na gyndě, CS už je 3, ale mudra mi říkala že je to všechno v klidu a že se 100% uvidíme zase příští týden...☹ Takže já "dvojka" určitě nebudu...☹ Pak jsem nakoupila a přijela mamča, tak mi udělala báječnou masáž, uvařili jsem spolu slepici na paprice a něco málo zase pouklízeli. Hned po jejím odjezdu mi volala sousedka jestlu nepůjdu na prochajdu, ona s kočárkem, já se psem....🙂 Zastavila jsem se fakt až ted....🙂

Zuzik, ty se máááááš!🙂) Takže moooc držím palečky at je vše v pořádku a určitě se ozvi!
😀

zuzik28
5. čer 2009

Dobré ránko holky,

tak hlásím, že nakonec jsme se v noci s doktorem neshledali...asi je na toho našeho drobka ještě zima nebo co 😀 Tak uvidíme jak to nakonec dopadne...no a pak věřte doktorům 😉 🙂
Doufám, že už nám dneska zapnout tu teplou vodu...(jo jo paneláková týdenní odstávka) je to nic moc...už se těším až se pořádně osprchuju. Teda né, že bych se nekoupala, ale jezdit pořád k ségře nebo se polívat kýblem, taky není nic extra 😀
Chtěla jsem se pustit do úklidu, ale v té studené vodě na to prdím. Tak budu asi dneska odpočívat. Možná přemluvím ségru na oběd a někam vyrazíme, začíná tady svítit sluníčko tak se mi nechce sedět doma.
Takže vám přeju všem hezký den

mimikiki
5. čer 2009

Krásne ránko holky 🙂 ,

Zuzik 😀 tak teraz neviem či to je pre teba super alebo by si už prcka chcela mať pri sebe. Ale ako tak čítam, tak ty si zábavu vždy nájdeš. S tým úklidom máš pravdu, ja by som v studenej vode teda taky neuklízela. Tak teda odpočívaj a ak sa ti podarí prehovoriť ségru tak si užite krásny dník 😉 🙂

Ja sa teda dnes nikam nechystám, ale zase upratať musím, zajtra sme pozvaný na oslavu narodením a tiež pojdeme na obídek k drahého rodičom, tak na úklid nebude čas. A nedela je u mňa zásadne oddychoví deň 😀

Tak holčiny, krásny deník prajem, každá si ho užite. Cez deň budem nakukovať 🙂

zuzik28
5. čer 2009

Mimi, asi to blbě píšu, ale ráda bych ho už měla u sebe. Moc se těším a ten konec se tak jaksi vleče...

helulicek
5. čer 2009

Přeji všem krásnej den,
tak vidím, že Zuzík je pořád 2v1 😉 Zuzi, zítra je pěkný datum, tak Ondrášek určitě čeká na něj 😉

Já byla dnes hore ve čtyři a už ne a ne usnout, v pět stávala má drahá polovička, tak to už jsem šla taky na nohy 😕 Něco jsem pouklízela, lehla si k telce na Přátele a vzbudila se teď 😕 No, aspoň se mi nebude chtít spát po obědě. Jedu odpoledne vedle do města něco koupit a zařídit, pak mě tam manžel vyzvedne...Furt si říkám, že nebudu už cestovat, ale jsem v tomto hrozná...když je pořád tolik věcí, co se musí zařídit 😀 Ještě se kouknu do obchůdků 😀 😀

Tak holky, všem přeji krásnej den. U nás svítí sluníčko, tak se snad dnešek vydaří 😉

martii07
5. čer 2009

Ahoj,
jejda zuzík má termín ještě po mě a už by měla rodit?teda já byla včera u doktora a ten mě teda vůbec nepotěšil.řekl mi že to teda zatím na porod nevypadá!já už by jsem to chtěla mít za sebou,ale to asi všechny tady,že?Máme s manžou v neděli první výročí svatby tak třeba si ta naše slečinka vybere právě tohle datum a přihlásí se na svět!

mimikiki
5. čer 2009

Zuzik: ja viem 😉 a neboj nepíšeš to blbo, už aj ja by som chcela mať prcka pri sebe a to som od tebe doooosť pozadu 😀 a Helus má pravdu, zajtra je naozaj krásny dátum, tak to hádam vydržíte 😉

Helus: ty si naozaj nezmar 😀 😀 😀 Tak si uži aj ty krásny deň a vráť sa v celku 😉 Som zvedavá čo ešte kúpiš, potom daj vedieť , možno ma napadne že nám tiež ešte niečo chýba 😀 😀 😅

Inak ja som tiež zaspala pri telke, drahý po desiatej odišiel do práce a ja som sa teraz prebrala 😀

zuzik28
5. čer 2009

Marti, prý přesnější termín je podle utz v prvním trimestru. Ten mám 10.6., takže tak brzy to snad není. No ale uvidíme jak to nakonec všechno dopadne, že? 😉

amona
autor
5. čer 2009

Ahojda holčule,
tak jsem ráno rychle zapínala notas a koukám jestli je tady Zuzik nebo ne.... 😀 Zuzi, ty nás napínáš! 😀 Je pravda že zítra je opravdu krásný datum, takže třeba se zadaří! Každopádně se vykašli na nějaký uklízení, zvlášt bez teplé vody, hod nožky nahoru a relaxuj!🙂 Užíjte si obídek se segrou a ještě si ty poslední dny (hodiny) užívej, pak se nezastavíš! 😀

Martii, tak to je jasný, malá čeká na výročí, bude to váš dáreček!🙂) My máme s MM výročí 21.6. tak uvidíme jak se malá rozhodne, ale spíš než porodem bych to raději "oslavila" prochajdou s kočárkem a dobou večeří.... 😉 Včera jsem taky byla u mudry a taky se nic nechystá, tak v tom nejsi sama..... 🙂

Heluš, užíj si nákupy a nepřeháněj tom, nebo začneš rodit mezi regálama.... 😀

Mimi ty taky odpočívej, zítra máš koukám nabitej program! 😀 My máme taky víken d rozplánovaný do detailu tak jsem zvědavá jestli se vše vydaří. Má ale pršet tak to bude naprd!☹

Dopoledne jsem strávila venku, šla jsem do DM dokoupit nějaký poslední věcičky za kuponky a potkala jsem jednu známou, tak jsem sedly na zahrádku do cukrárny a jak naschvál chodily kolem samý kámočky těhule nebo těsně po porodu tak jsem se furt vyplkávala, ale super, hrozně ráda jsem některý viděla...🙂 Za chvilu přide manžílek, má dneska krátkej den, tak asi půjdeme na zmrzlinku - zase...🙂 Ale co, musím si dopřát dokud to jde! 😀 Jo a celkovej stav 10 kg nahoře! 😀

lenusinecka
5. čer 2009

hojda, konečně jsem doma 😉

do aba jsem hodila ten dar pro segrušu - tak mrkněte 😉 🙂

lenusinecka
5. čer 2009

uff dočetla jsem vás 😀

zuzik: uvidíš třeba se už o víkendu dočkáš a budeš mít prcka u sebe , to my co nám říkají že to na porod ještě nevypadá máme zřejmě dlouhých pár dní před sebou 😉 🙂
dneska v noci semi ale zdálo, že rodím, páč včera jsem bala na pedikůře a tam mi říkala (má 6m holčičku) jestli jako už mě bolí klouby na rukách, jestli je nemůžu ohnout a já jako že jo, že to slyším ale od někoho poprvé ale už týden každý ráno mě děsně ruce bolí 😅 a ona mi říká - že už se blíží porod (že to jsou první známky) - no tak to jsem teda zvědavá 😀

no zítra máme tu svatbu - nevím, nevím alebude asi pěkná zima - nic moc nehlásí 😒 - snad to ustanem bez pršení 😕 😅

amona
autor
5. čer 2009

Ahoj Lenuš, tak to já bych měla už dávno odrozeno, panč já rukou v zápěstí nemůžu vůbec hnout bolestí... 😀 Mno ale já to mám bohužel asi od toho zánětu.
Ted jsem se vrátila z ryb, byla jsem s manžílkem na rybníku, ale nic jsme nechystli, tak jsem si alespon poseděli na čerstvým vzduchu a pěkně si povykládali. Ted mi zase potvora utekl na pivo, ale neva, stejně jsem nějaká hotovo, tak si dám sprchu, zalezu do pelíšku a pustím si nějakej pěknej film.🙂
Každopádně si ty i Heluš zítra pořádně užíjte tu svatbu, snad to počasí vydrží a bude to pěknej den!🙂 Musím ještě mrknout na ten dárek jak jsi to nachystala...a jdu na to raději hned než na to zapoemnu...🙂

amona
autor
5. čer 2009

Lenuš, napíšu ti adresu a taky mi takovou pěknounkou truhličku pošli!!! 😀 Néé, máš to ale fakt moc pěkný!🙂

zuzik28
6. čer 2009

Dobré ránko holky, dneska jsem měla nějakou divnou noc...pořád jsem byla vzhůru a jen se převalovala. Nevím co to bylo, nic mě nebolelo, ale takový divný pocity prostě. Takže když Luba vstával v sedm tak jsem se už taky nedokázala válet a vstala. Teď jsem sama doma, protože jel k rodičům skládat nějakej dřevěnej domek na zahradu co si koupili. Ale za půl hodinky by byl doma, kdyby něco...

Teda Lenuš, ta truhlička je prostě úžasná...fakt super nápad. Kdybych takovou nějakou měla tak to udělám hned, a stejně 😉 🙂 Ale truhličku nemám tak budu muset vymyslet něco jinýho kam to nacpát.

Hmmm, teda dneska je fakt počasí na nic...no ale třeba se to probere. Měli jsme dnes jít spolužákovi, ale teda mně není zrovna nadvakrát, takže raději zůstáváme doma. Mám takovej pocit, že už to fakt brzy přijde...možná se pletu, nooo ale člověk nikdy neví...obzvlášť, když je to poprvé...

Doufám, že tu dneska někdo bude a nenecháte mě tady samotnou 😀
Noo každopádně přeju pěkný víkend

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru