7. měsíc těhotenství, blížíme se do finále

amona
29. bře 2009

Ahojky, právě jsem začala III.trimestr a hledala jsem téma který by bylo aktuální. Našla jsem jen III.trimest-od začátku, ale tam už jsou jen samé maminy s dítky. Takže doufám, že se ke mně někdo přidá a ty poslední 3 měsíce si pěkně zpříjemníme! 😀

amona
autor
16. čer 2009

Ahoj holky, tak jsem si ráno udělala kolečko po obchodech a pak jsem skoro dvě hodinky vozila sousedce mimíska. Moje bříško je napŕosto v klidu, takže zdřejmě nic nebude...☹
Hold o víkendu budu muset vyzkoušet tu vaši kombinaci i když popravdě krom té vany mě zbytek nějak neláká...No uvidíme...🙂)
Ted vyrážím s MM na zmrzlinku.....já si furt říkám že malá nechce jít ven a já už jsem ji odhalila... Ona je prostě spokojená s každodeního přísunu zmrzliny.... 😀

mimikiki
16. čer 2009

Helu, na mňa došla teraz nejaká únava, idem dať obídek a myslím , že si tiež pospinkám chvíločku 😀 Ja teraz ako sedím tak mi tam prcek tiež putuje, ale asi nožičku si nechal pod mojím rebrom a dosť ma to bolí, už asi 5 min. sa mu snažím dohovoriť aby sa uvelebil inak ale nejak to nezaberá ☹

A hodila som do albíčka aktuálny pupajz 🙂

mimikiki
16. čer 2009

Ahoj Moni, tak teda ty si akčná.... Hmmm, žeby to naozaj bolo zmrzlinkou, možno na tom niečo bude lebo ja ju tiež mávam každý deň 😀 Aj dnes si určo dám po obídku 😀 😉

helulicek
16. čer 2009

No jo no, tak už vím v čem je zakopanej pes, ona ta zmrzlinka je drží v bříšku 😀 😀 😀 😀 😀 Já si bez zmrzky nebo ledňáčka nedokážu obejít ani jeden den 😀 😀 😀 😀

helulicek
16. čer 2009

Mimi, ty máš taky tak malý bříško 😀

lenusinecka
16. čer 2009

tak jsem zpět, byla jsem na nákupu a koupila jsem si ty pleny - děkuji za TIP:_))
no k tomu sexu: ono jako teda už nic moc, co vám budu povídat, se člověk ai nepřekulí , ale jsem ráda, zato že byl - jednou budu vzpomínat:_)

mimi: ty máš opravdu jen bříško - krásný, malý - pokud se nemýlím tak asi ani ty nejsi nijak veliká, né?????

právě mi psala kámoška termín porodu měla mít 5.7, ale vzhledem k tomu, že se jí prďola v bříšku vůbec neotočil, tak se byla dneska domluvit v porodnici na porodu - a tak jde v PO 22.6. (můj vysněný datum) - v pátek se ještě staví, tak to probereme - bude rodit mimčo holt zadečkem nápřed - ale prý je to lepší jak císař - prý jsou v porodnici zvyklí 😅

mimikiki
16. čer 2009

Tíííjooo Lenuš , rodiť prcka zadečkem napred 😕 no neviem či by som si to dala 😒

Holky a to bříško len v tom zrkadle vyzerá také malé ale v skutočnosti fakt nie je 🙂 A Lenuš mám 172 cm, tak neviem či je to vela alebo málo 😀

Táák holky a teraz idem prckovi poslať zmrzlinkuuu , mňaaaaam 😀 😀 😀 😉 😅

lenusinecka
16. čer 2009

fakt, měříš tolik??????????? 😲 😀 , tak já myslela že jsi malinkatá 😎
tak já měřím 170cm
vy tam házíte prckům zmrzku, zatímco já denně melounek nebo jahody - se jich nemůžu nějak nabažit 😵

mimikiki
16. čer 2009

Lenus ja som už dnes prckovi melounek aj jahodky poslala a okrem toho ešte ananás a broskyňu 😀 ale to všetko tak nejak doobeda a teraz mu doprajem trošku zmrzlinky 😀 😉

mimikiki
16. čer 2009

A faaakt meriam toľko 😉 ale ty tiež nie si prcek, tuším Moni má nejak okolo 160 cm.... a Helu to zatial neprezradila 🙂

mimikiki
16. čer 2009

A u maminek Zuzik a Ani neviem vobec , teda či sú malinkaté alebo nie..... a ešte som zabudla na Unku - sa tu ani neukázala, tak ktovie či už nemá mimiska u seba 🙂 ale to by asi dala vedieť , teda ak má na niekoho číslo - ale predpokladám že asi na Moni bude mať.... 🙂

amona
autor
16. čer 2009

Ahojky ženský,
tak jsem odpoedne stihla ještě jednu návštěvu u kámošky a pak jsem doma udělala štrudlík... 😀 TAk to jsem tu jediný prtavec? 😀 Ale víte co se říká, co je malý, to je milý!🙂) Aničko, musíš se mě taky zastat, tuším, že jsi taky něco mezi 160-170 cm...🙂
Ted se krmín melounkem, tak zase musu furt běhat čůrat..🙂)

Těším se na čtvrtek co nám ti mudrové řeknou na prohlídkách, snad se někomu něco pohne..🙂 Mám trochu strach z toho hamiltona,ale kdyby to nebylo ku prospěchu věci tak by mi ho určitě nedělala...🙂) No uvidím...

mimikiki
16. čer 2009

Moni tebe chce niekto robiť Hamiltona??? a vo štvrtok??? 😕

amona
autor
16. čer 2009

jojo, mudra mi ho už 14 dní "slibuje"......Minulý čtvrtek mi řekla, že jestli souhlasím, tak ho tento čtvrtek uděláme.... Cetla jsem o něm na netu a nemělo by to ničemu uškodit, tím že obkrouží děložní čípek tak by se měl spustit porod...

amona
autor
16. čer 2009

Podle UTZ v pátek začnu 40 tt, tak je to akorát.... Už jsem z celýho těhu nějaká nervozní a unavená, takže kdyby to klaplo byla bych ráda....

amona
autor
16. čer 2009

....samozdřejmě nejlepší by bylo kdyby se to do čtvrtka rozjelo samo.... 😀

mimikiki
16. čer 2009

JJ, len som bola prekvapená , že tak skoro, ale teraz mi došlo , že v utorok máš termín, tak to je ok 🙂 😉 Pravdu povediac, som o tom tiež čítala a baby hovoria , že je to dosť bolestivé , ale na druhej strane ak to pomože a spustí porod - tiež by som do toho šla, som už tiež unavená z tehu ale hlavne sa už neviem dočkať prcka 🙂 😉
No , som zvedavá ako dopadneš, vidím, že vo štvrtok nás ide na kontrolu dosť.... 😉

mimikiki
16. čer 2009

Achjooo, ja vobec neviem čo si mám dať na véču.... 😒 Idem dať spršku - možno na niečo prídem..... 😅

mimikiki
16. čer 2009

Joo holky a ašte som sa vás chcela opýtať na jednu vec: Masírujete prsa? Ja mám kúpený olej na masáž prsu od Weledy a píšu tam , že sa s tým má začať v 38 tt, vraj to pomáha na tvorbu mliečka....

amona
autor
16. čer 2009

No taky jsem četla že je to nic moc, někdo to popisuje jako bolest při menstr., ale trvá to jen tak půl minuty, tak to snad zvládnu....čekají mě horší věci! 😀 Hlavně aby to k něčemu bylo, protože jinak by mě to naštvalo...☹ Nejlepší by bylo kdybych porodila ze čtvrtka na pátek, panč od soboty je tady v porodnici uzavřené porodní oddělení (malují 😖 ), tak to tady bude hodně improvizované.... ☹ No a navíc má v pátek babička kulaté narozeniny, tak by byl dvojnásobný důvod k oslavě!🙂) ..... Jen bych teda nechtěla vidět, jak by vypadal MM o víkendu... 😉

amona
autor
16. čer 2009

Mimi, tak o tom jsem ještě neslyšela....ale může to být dobrý. Já si koupila olejíček na masáž hráze a masírovala sjem všeho všudy tak 3x.... Je mi to prostě nepříjemný.... 😒 Tak jsem se pak na nějaký další nákupy vyprdla... MAsíruju už jen bříško, večer vždycky když si lehnu a vysvětluju Nelince aby už vylezla.... 😀

mimikiki
16. čer 2009

Moni: no tak to ti budem držať všetky čo sa dá aby ti to vyšlo ešte pred malovaním tej porodky..... 😉 A manža to určo oslaví a bude vypadat... 😀 a myslím , že je jedno kedy to bude, nakoniec tak ako každý tatino 😀 😀 😀

mimikiki
16. čer 2009

Hráz taky masíruju, teda nie je to nič príjemné a dosť ma to aj bolí ale priznávam poprosila som o to drahého , ja som si to sama nevedela predstaviť ako by som to robila 😀 😅 😀 😅 😀 😅
Skúsim teda aj tie prsia, no dúfam, že nezačne to mliečko tiecť ešte pred porodom 😀 😀 😀 Pupajza tiež masírujeme a natierame a dohovárame a ten náš prďolka stále nič ☹ 😀 😅 = to určo bude tou zmrzlinkou 😀 😉

mimikiki
16. čer 2009

A už fakt jdu do tej sprchyyyy lebo sa tam ani nedostanem, a navyše prcek prosí o véču, tak ho potom musím niečo poslať , ale ešte stále neviem čo... 😕 potom mrknem...

lenusinecka
16. čer 2009

čauky, tak my jsme byli na véče , s manžovýma rodičema a dcerou - z prvního manželství - jsem tak plná, že se ani hýbat nemůžu 😉 🙂

amona: tak to ti búd držet pěsti, aby to vyšlo a porodila jsi už v týdnu, jinak by jsi musela kam??????????????? když malují
😅 u nás malují a mají uzavřenou porodnici v říjnu - ale to už ná je jedno 😀 😀 😀

já naší Adušce taky furt domlouvám, že by jako tento týden mohla už vylézt - třeba v tu sobotu, no. a maíruju, no spíš mažeme bříško každý den - ale to je tak jediný, o prsách jsem četla že se mají ve sprše sprchovat teplou a studenou vodou - to jdobré na podporu žláz a mlíka 😅 - tak nevím

jinak jako manža si udělal soupis koho jako pozve až se malá narodí - holky mě picne, je to asi 60 lidí 😀 😀 - má to už domluvené u jednoho kámoše tady pod hradem Lanšperk v hospodě i s grilováním na 26.6 - tak teda doufám, že malá do tý doby bude venku , aby měli co slavit - přijedou i lidi z daleka co máme kámoše 😉 🙂 😀

amona
autor
17. čer 2009

Ahoj holky,
furt nic..☹
Lenuš, to se teda TM pěkně rozšoupne....60 lidí...tak to už je maga oslava. MM si už taky dělal seznam a má jich tam asi 20 a už to mi přišlo jako docela dost. On to bude mít na hasičárně (jako každej správnej dobr.hasič), s máti se domluvil že mu usmaží řízky atd, tatík mu dal několik flaší slivovice a s kámošem si domluvil v hodpodě 2 bečky.... Datum ale daná nemá... kdo ví....🙂 Takže ty to musíš zvládnout do 26.6.....to jsem teda zvědavá...🙂) A co když do té doby neporodíš??? 🙂)

Mimi: Tak jak jsi to nakonec vyřešila s tou véčou? 🙂)

Heluš má dneska termín....tak Heli, tfůj tfůj....dufám, že to už dneska klapne a že bude vše OK! 😉

Jinak MM mi ráno volal, že všechny montáže co mu šef prozatímně pozastavil mu narumpal od 30.6., má tam Prahu, Slovensko a jiný akce, tak jsem teda zvědavá, jestli se ta naše slečna do té doby uráčí mezi nás...protože by mě to dost mrzelo kdybycjh měla být na všechno sama...☹ Ach jo.
Za chvilu přijedem mamka, tak půjdeme nakoupit, uděláme na obídek sekanou s brambor.kaší aokurkovým salátem a pak půjdeme na prochajdu. Zkusím dneska vynechat zmrzlinku..... 😉

Pěkný den holky!🙂)

lenusinecka
17. čer 2009

ahojda tak se hlásím od dr.: zpráva tedy zní - k porodu se to pomalu chystá, vidí to ale na termín což je dle něho 24-25.6 - tedy se příští týden ještě uvidíme - no tak teda jo 😉 🙂

helu: tak , že by ????? držíme a myslíme na tebe - aby se nám to trochu rozjelo 😉 🙂

amona: jj, manža se rozjel - nevěděl koho - a nakonec se s tím neprděl - ale oni v tom jsou zahrnuti i zaměstnanci 😉 - a počítá s tím, že ne všichni dorazí - ale myse teda musíme snažit, abychom to stihly 😀 😀
a budou mít grilované prasátko a pivo a alkohol - no co si kdo dá, no - má to u kámoše v hospodě - a ten je zásobenej 😉

jsem si dneska dala k obědu jako hamburger - sice nezdravé jídlo ale zato děsně dobrý - mňamka to byla no
a už se mi tam chladí melounek 😀 😀 😀

helulicek
17. čer 2009

Čau holky,
tak jsem pořád v celku 😀 a nevypadá to, že bych měla jít dnes rodit. Do večera sice daleko, ale cítím se v pohodě...Zítra jdu na kontrolu, tak uvidíme...

Za chvilku se chystám s tou naší psicí na menší prochajdu, sice se mi dnes jaksi nechce, ale třeba si dá mimísek při prochajdě říct 😀

mimikiki
17. čer 2009

Ahojda holčiny 🙂 ,

tak som si konečne sadla k netu, ráno som som si s drahým dala raňajky a vypravila ho do práce a keď odišiel tak som si ešte lahla k telke a zaspala 😅 Drahý odišiel okolo 9:30 a ja som sa zobudila až pred pol dvanástou 😕 Potom som si urobila nehtíky , ale poviem vám sedieť za stolom takmer 3 hodky nic-moc ☹ prckovi sa to moc nepáčilo... 😅 😅

Moni: neboj , myslím , že to stihnete a zajtra keď zaberie ten Hamilton tak máš o chvíločku Nelinku u seba! Tak tfuj tfuj tfuj na zajtra. S véčou som to nakoniec vyriešila tak, že som si dala chlebík s rybičkovou pomazánkou a k tomu uhorkový šalátik s kysl.smotanou a kefírom - viem , čudná kombinácia ale ja si nemožem pomocť 😀 A na tú sekanú si mi urobila strašnú chuť 🙂 budem musieť urobiť. Uži si s mamčou dník a som zvedavá či si to vydržala bez tej zmrzlinky 😀 😉

Heluuuuuu: ty máš dnes termín, tak sa snaaaž.... ja viem , keby to šlo, že? 🙂 Uvidíš, čo ti zajtra povie doky, keď tak ho aj ty popros o toho Hamiltona, možno to pomože 😉

Lenus: tyjooo, 60 ludí 😕 to sa teda musíš snažiť aby si dovtedy porodila 😀 😉

Ja idem zajtra tiež na kontrolu, prvý krát do porodky tak som zvedavá.... Hlavne dúfam, že ma tam nenechajú dlho čakať, som síce objednaná , ale bohunice sú známe tým , že sa tam dosť dlho čaká. Sa tam drahý zblázni 😀 , som mu povedala , že tam nemusí ísť so mnou ale on ani počuť - som od začiatku tehu ani raz nebola u doktorky bez neho, hold chce byť v centre diania 😀

A už končím , lebo zase z toho vznikne román 😀

mimikiki
17. čer 2009

A čo UNKA???? tá sa nikomu neozvala???? 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru