7. měsíc těhotenství, blížíme se do finále

amona
29. bře 2009

Ahojky, právě jsem začala III.trimestr a hledala jsem téma který by bylo aktuální. Našla jsem jen III.trimest-od začátku, ale tam už jsou jen samé maminy s dítky. Takže doufám, že se ke mně někdo přidá a ty poslední 3 měsíce si pěkně zpříjemníme! 😀

amona
autor
9. dub 2009

Holky mrkněte na tento odkaz, je to fakt zajímavý...🙂

http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/nejcastejs...

helulicek
9. dub 2009

Ty jo, já dnes měla tak rozlítanej den, že jsem se dostala domů v podstatě až v osm...no na gyndě jsem čekala obvyklé dvě hoďky, s čímž jsem počítala, takže pohoda 😅
Amona, tobě při pravidelné prohlídce řekne vše to co jsi psala - váhu atd.? Mě jen zkontroluje, prohmatá bříško, zkontroluje srdíčko, a pak takový ty obvyklý věci - tlak, váha atd....Hele, vy jste mi psaly, že mám malý bříško, ale já už mám těch 10-11 kg nahoře a ty jen osm....faktem je, že jsem přes boky a zadek zas až tak nepřibrala, připadá mi, že to mám právě všechno v bříšku...tak jak je to možný 😒 že břicho mám menší než ty?

amona
autor
10. dub 2009

Ahojky maminky,
Heli: při každé poradně kontroluje moč, tlak, váhu, krev (manža má nějakou blbu krevní skupinu a tak si proti němu tvořím protilátky nebo co), pak poslechne ozvy a včera mi dělala i kontrolní UTZ.
Jinak v jakým intervalu chodíte na poradny. Já už po 3 týdnech.

helulicek
10. dub 2009

Tak to jo, mě teda UZ nedělá, sice tam nějaký má, ale nějak s ním kontroly nedělá, tak nevím....zkontrolovala mě tím jejím UZ akorát, když jsem zjistila, že jsem těhu a pak už mě posílá jen na Veveří...
My chodíme po 14 dnech a včera mi říkala že začneme po týdnu 😒 z čehož moc radost nemám, ale co už, asi je to potřeba 😅 Aspoň si můžu vždycky po kontrole dát tu báječnou zmrzku, co mají ve Slavkově na městě 😀

lenusinecka
10. dub 2009

bréé ránko,
tak já chodím do poradny zatím tak jednou za 4 týdny, kontroluje moč, moji váhu, a ozvy mimča a vnitřně mě prohlídne, jako jestli je čípek v pořádku - jinak teda nic jinýho
na UTZ jdeme příští týden, tak jsem zvědavá co a jak, a hlavně jestli čekáme opravdu tu holku, páč mi každý říká že vypadám na kluka, že to mám převážně v tom břichu - tak fakt teda nevím, ale břicho už mi stačí, větší ani nepotřebuju 😅 😀 😀 😀

zajedu na nákup, zítra chceme opět grilovat - tak nějaký dobrý masíčko by prublo 😉 🙂

raadule
10. dub 2009

Ahoj holky, mám na vás jednu prosbičku. Předevčírem mě začalo pnout břicho, teda spíš jako by svaly v pravo dole..tak nevím, jestli je to normální-třeba jen rostu...taky to některá z vás má..?

helulicek
10. dub 2009

To tě bolí celej den nebo jen někdy? Mě bříško taky pobolívá, taky důle, ale když vezmu magmnesium tak je to v poho....ale je fakt, že to mám jen někdy...v kolikátým jsi týdnu?

raadule
10. dub 2009

teď mě to bolí celý den, když se třeba zvednu nebo trošku namůžu břišní svaly...magnesium nepomáhá..někde jsem četla, že to může být i tím, jak se děloha zvětšuje..právě v pravo dole jsou její úpony..tak snad to bude ono...teď jsem ve 28.tt

helulicek
10. dub 2009

Já myslím, že to tím může být, co vím, tak mě tam taky pobolívalo....stejně, kdyby to náhodou bylo už delší dobu tak bych raději skákla k Dr., aspoň pro svůj vlastní klid....jinak když to přeženu, tak mě důle ty vazy bolí taky ☹

martii07
10. dub 2009

Ahoj,mohla bych se k vám přidat?chci se zeptat,někdy se mi stává že chytnu takový tlak v bříšku,jako by se malá chtěla vytlačit ven.nevím jestli je to tvrdnutí nebo se jenom třeba protahuje?Jinak u dr.jsem byla v pondělí a dělal mě utz a zjistil že už mám hlavičku moc nízko,tak mě doporučil klidový režim,ale asi to nebude nějak vážné,protože si mě pozval do další porady až za 4týdny,co myslíte?máte taky některá takovehlé problémy?

helulicek
10. dub 2009

Čau marti, mě doktorka říkala, že tvrdnutí nevadí, ale nesmí být myslím víckrát jak desetkrát za den. Jinak občas mě taky ztvrdne a mám pocit, že mimi tam naléhá nějakou částí těla....prý pokud tvrdnutí nebolí, tak je to v poho.
Vidím, že máme skoro stejný termín 😀

martii07
10. dub 2009

No to je super,vyzkouším to počítat,ale myslím že víckrát jak 10krát denně to není.jinak mě doktor říkal že tam musí ještě aspoň měsíc vydržet,pak že už je to jedno.

helulicek
10. dub 2009

Ty jo, tam je takový vedro....před těhu jsem na sluníčku vydržela kliďo celej den, ale teď jsem chvíli něco dělala na dvorku a je mi z toho jaksi mdlo či co....no nosit mimi v červenci a srpnu, tak to teda nevím 😒

helulicek
10. dub 2009

Lenus, já si všimla, že jdeš příští týden na UZ, my jdeme taky, ve středu! už se moc těším až uvidíme zas našeho prcka, škoda, že je to naposledy před porodem ☹

lenusinecka
10. dub 2009

čauky, jsem tu
vítám nově příchozí
co se týká tvrdnutí , táhnutí břicha (většinou dole), tak je to tím (jak už tu někdo psal), že se může roztahovat pánev, jak mimčo roste a tělo se pomalu připravuje na porod 🙂 😉 , a je pravda že nesmí být víc jak 10* za den, pokud by to bylo a nebo by to bylo více nepříjemné (jako až bolestivé) tak raději ihned zajít k dr. nebo do nemocnice, mně dr. říkal, ať toto raději nepodceňuji, že je lepší přijít (tzv. poplašně) než třeba pozdě 😉 🙂

no na UTZ už se těším jdeme 23.4 - ani nevím jestli už se malá přetočila - když jseem byla 13.3 na 3D tak byla ještě hlavičkou nahoře - sama to jaksi nepoznám 😅 - jsem zvědavá , na všechno 😀 😀

amona
autor
10. dub 2009

Ahojky holky, tak jsem se zrovna vrátila od tchánovců z báječně grilovačky. Dala jsem si pěkně do bříška, mňam, mňam....🙂 JInak vám řeknu, že jak se malá přetočila tou hlavičkou dolů a kope mě nožičkama přímo po žebra, tak to je teda hnus hnusnej! ☹ Jinak na to tvrdnutí já beru magnesium 3x2 tablety denně a zatím dobrý. Bříško teda tvrdne pořád, ale myslím, že jsem v normě.🙂

amona
autor
10. dub 2009

JInak já osobně když se mi něco nezdá, tak hned klušu k mudře. 🙂 Kámoška to podcenila a o mimíska přišla. Takže śe nebojte doktory otravovat i s každou volovinou, od toho tady přece jsou! 🙂)

helulicek
11. dub 2009

Krásné ráno holky 😀
Vypadá to dnes na krásný počasí 😀 Včera byl u nás teda pěknej pařák, doufám, žeto dnes bude trochu mírnější, mám pocit, že pobyt na sluníčku asi teď nebude pro mě to nej....a to jsem bývala takovej sluníčkomil 😀 😎
Včera jsem s tchýní pekla koláčky na manžovu oslavu narozek, mňam, jsou výborný. Zítra to budeme slavit, to tu bude zase rachot, manža je ze čtyř dětí a každé má už dvě - tři děti (krom nás - zatím 🙂 ) k tomu má rodina, no užijeme si to tu 😉 ale už se moc těším.

apap
11. dub 2009

Ahoj,
tak jsem byla na chirurgii a té ozdoby na ruce jsem se nezbavila, mám to prý občas sundat, rozcvičovat, ale ruku nezatěžovat. A přijít za 2 týdny. Taky jsme byli včera na kontrole, malej roste jak z vody, podle UZ má už asi 2150 g, je už hlavou dolů, ale ven se zatím nechystá. Zato mi se dneska s manželem chystáme na prohlídku porodního sálu do Bohunic, tak pak napíšu dojmy.
Užijte si další krásný den!

amona
autor
11. dub 2009

Ahojky těhulky, Heli, pošli urgent nějaký koláčky, mňam, mňam... 😀
Anni, tak to už je piškotek velikej! Jsme od sebe cca 14 dní a já mám o nějakých 700 g míň (no a to já jsem si myslela jak jsme tlustouncí..🙂 ). Ono to ale asi ty poslední týdny valí hrozně rychle, že? TAk si to užíjte na obhlídce "místa činu" a pak písni jak to tam na tebe působilo...🙂 My jdeme s manžou do Boskovické porodnice 23.4. tak jsem zvědavá co se tam od minula (byla jsem tam s minulým kurzem kolem 20.2.) změnilo...🙂)
Jejda, já taky budu muset zajít konečně k tomu pediatrovi a zaregistrovat k němu Nelinku...🙂

Tak já jdu uklízet a vařit, odpoledne přijedou kámošky ze střední škol, tak budu vzpomínat co bylo..🙂)

Holky pěknej den a sluníčku zdar! 🙂)

amona
autor
11. dub 2009

Mamuše, kde se touláte? 😀

apap
11. dub 2009

Jo, máš pravdu, náš malej je docela obřík, ale prý odpovídá 32 týdnu těhotenství. Máme radost, že nám pěkně roste a že nemá problémy s výživou (před 4 týdny, tj. v 28 tt měl 1250 g - takže za 4 týdny přibral skoro kg), ale asi nám dá zabrat, až půjde na svět.
Dneska jsme byli s manželem v těch Bohunicích. Porodní oddělení vypadá docela dobře, velmi se mi líbila PA, která nás oddělením prováděla. Taková by se mi líbila i u porodu. Jako negativum bych uvedla hlavně šílené teplo, se kterým se v podstatě nedá nic dělat. Celkový dojem byl ale pozitivní.
Na oddělení šestinedělí je to kompletně zrekonstruované, takže tam jsou všechny pokoje úplně nové a pěkné, buď 2lůžkové nebo nadstandardní jedvolůžkové.
Tak se tu zatím mějte!

amona
autor
12. dub 2009

Dobré ranko holky, dneska se k netu moc nedostanu, tak píšu rychle teď. Dneska nám přijede náštěva z Německa, tak chystám jídlo, uklízím a do toho jsem se rozhodla, že ještě upeču nějakou mňamku....:¨-) TAk mi držte pěsti at to všechno zvládnu dobře..🙂 Jinak včera jsem se byla podívat na koncertě kde zpívá brácha, tak jsem Nelinku trochu potrápila hlasitou hudbou, ale ani nekopala, tak se jí to asi líbilo...Hold budeme mít doma rockerku...🙂 Nebo je zvyklá na strjdův hlas tak jí to tak hrozný nepřipadlo.....🙂

amona
autor
12. dub 2009

Aničko: No já si myslím že to tam vypadá milionkrát líp jak v Bce, ale na druhou stranu si říkám, že až to přijde tak to přijde a bude mi asi uplně jedno kde to bude, hlavně aby mi někdo pomohl Neláka ytlačit....🙂 A že je tam rychlé temto.....no alespoň budeš rychle vyřízená! 😀

amona
autor
12. dub 2009

Holky přeji vám krásný velikonoce, užíjte si volna a sluníčka a písněte jak jste se měly! 😀

helulicek
13. dub 2009

Krásné ráno holky 😀
nějak jsem teď net vynechávala, takže vám chci popřát krásné velikonoční pondělí a ať dostanete pěkně na zadek, ať nejste prašivý...

amona
autor
13. dub 2009

Tak jsem hnedka po ránu dostala od MM pomlázkou, nezapomněl ani na Nelinku, takže my prašivý určitě nebudeme... 😀

amona
autor
13. dub 2009

Tyjo holky, tak dneska jsem se dozvěděla od kamarádky, že její sestra přišla ve středu v 32-33 tt o mimi. Přestala se vyvýjet placenta a mimi se už podařit nepovedlo. Chudina musela jít mimi v pátek porodit, dneska ji pustili dom, ale je uplně vyřízená.... 😢 Vůbec si to nedovedu představit, musí to bý strašný... 😢
Tak se všechny opatrujte...... 🙂

helulicek
14. dub 2009

Čauky holky,
vidím, že to tu moc nežije, ale to je dobře, aspoň jde vidět, že si všechny užíváme krásného počasí 😵 😵 což je pro mimi to nej...
Amona, úplně mě to nahání husí kůži, je to hrozný. Už jsem to taky někdy slyšela a pevně věřím, že je to fakt hooodně ojedinělý a my budeme mít krásný zdravý mimísky. Každopodáně je mi té holčiny hrozně líto, musí to být hrozný hlavně na psychiku. To si asi nikdo nedokáže představit.... 😢

helulicek
14. dub 2009

Včera jsme byli na výletě, nádherný počasí, lidí tam moc nebylo a já byla ráda, že jsme konečně zas spolu, jen my dva, někam vypadli. Pořád jezdíme někam s kamarádama, sice je to vždycky fajn, ale přece.....Domů jsem přijela utahaná, ale stálo to zato. Potom už jsem jen pochrupkávala u telky a manža chudák ještě šel na chvíli vyklízet špajz do toho našeho domečku, kterej se bude bourat...

Teď poslední dobou mi připadá, že se mimi v bříšku spíš pořád nějak točí či co, pořád se mi vlní bříško a ty kopanečky nejsou zas až tak častý, taky to tak některá má?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru