7. měsíc těhotenství, blížíme se do finále

amona
29. bře 2009

Ahojky, právě jsem začala III.trimestr a hledala jsem téma který by bylo aktuální. Našla jsem jen III.trimest-od začátku, ale tam už jsou jen samé maminy s dítky. Takže doufám, že se ke mně někdo přidá a ty poslední 3 měsíce si pěkně zpříjemníme! 😀

mimikiki
27. kvě 2009

Ahoj holky,

tak dnes sa teda naozaj dýcha lepšie ako včera 🙂 Ale prezmenu mi dnes rano bolo nejak zle, normalne som myslela, že sa poblinkam, tak som to radšej šla vyspať, teraz je to už omnoho lepšie. Stihla som vyprať a vyvešať jednu práčku, druhá sa perie, uvarila som si špenátovú polievku, bola faaakt dobrá 🙂 no a ešte si dám o chvíločku rizoto, mňam. Čo sa týka noci u mňa klasika, 3 x som vstala na wc-ko a trvalo mi asi hodku a pol kým som zaspala.

Moni: tak to sa nečudujem že sa bojíš, ja by som na tom bola rovnako. Inak ste šikovne aj s mamčou , že ste to tak zvládli, škooooda , že nám ju nechceš požičať 🙂

helulicek
27. kvě 2009

Čau holky,
tak já spinkala celou noc a teď si po obídku zas zdřímla...se spaním nemám problém, jen jsem většinou v pět vzhůru 😅
MM je taky u dobrovolných hasičů 😀

amona
autor
27. kvě 2009

Ahojky holky,
tak jsem se nacpala tvarohovýma ovocnýma knedlíkama a jdu si lehnout...V tomto počasí se beztak nedá nic jinýho dělat. ☹

amona
autor
27. kvě 2009

Lenuš, jak ti dopadla kontrola?

zuzik28
27. kvě 2009

tak holky, přeju vám pěkný večer...já utíkám s manžou koukat na fotbal...dneska je finále ligy mistrů, no a hraje Barcelona, tak to se nedá nic dělat 😀 😀 😀
už mám nachystaný chipsy, melounek a minerálku...prostě dieta 🙂 tak se mějte

amona
autor
27. kvě 2009

Ahojky holky, teda já měla dneska odpoledme BLBEC!☹
Napřed se mi podařilo při mé "odborné" manipulaci a autosedačkou zlomit drátek ve stříšce, takže stříška uplně ztratila tvar...☹ Pak jsem šla s kámoškou na pokec, já brala psa na vyvenčení taks e mi nechtělo tahat s kabelkou, tak jsem veškerý svoje klíče dala k ní do tašky, no a samozdřejmě jsem je i ní zapomněla...no a ta mi odfrčela do 22 km vzdálenýho městečka... No a to nejhorší...když jsem seděly v restauračce, tak jsem dostala hroznou chut něco smlsnout, objednala jsme si topinku s masovou směsí, vypadala fakt úžasně a taky byla moc dobrá, jenže při 3 kousnutí jsem kousla do skla!!!! ☹ Doufám, že jsem nic nesnědla nebo tak něco, no docela mě to šokovalo!☹ (aničko, jen pro zajímavost, bylo to na makabi)...☹
Takže nejlepší bude, když si dám sprchu a zalezu na kutě než zase něco pohnojím....🙂
Ráno jdu na gyndu...už se mooooc těším!🙂)

helulicek
27. kvě 2009

Čau holky,
zítra taky valím do porodky, tak jsem zvědavá, co mi zas pan doktor sdělí za novinky 😅 Pak dám vědět 😉
Teda Mony, tys měla vážně dnes smůlu...zítra bude určitě líp 😉
Já dnes chytla gruntovací náladu a komplet uklidila znovu ložnici a obývák....jo a špajz a koupelku. Dělala jsem to před měsícem a půl, tak jsem si to dnes zas zopákla...prostě magor 😀 Že by zítra začla znovu kuchyň??? 😕 😕
No uvidíme....tak dobrou holky

helulicek
28. kvě 2009

Čau holky,
tak jsem zpět z kontroly. Normálně bych autobusem tu byla až tak nejdřív v jedenáct a to ještě s přestupama, ale tchán si pro mě přijel. Je hodnej že 😀
Tak naměřili monitor, dali mi podepsat papíry, pan doktor dnes jen prohlídl a řekl, že to každou chvíli může být, že je vše nachystáno na porod. Tak doufám, že to do příští soboty ještě vydrží, to mám jít na svatbu, pak je mi to jedno 😀
Chystám se dnes jet ještě kolem oběda busem za babičkou, doufám, že už má ty svoje velký jahůdky zralý a třešničky taky. Mám nato děsnou chuť 😀 Hlavně by tam měl být už kočárek, tak to chci zkontrolovat 😀 😀
Krásnej den

lenusinecka
28. kvě 2009

bréé dopolko, tak jmy jsme se teprve s Adélkou vyhrabali v 10 z postýlky 😀 - dnes je u nás pod mrakem, tak přemýšlím že se pustím do mytí okna v kuchyni 😉 🙂
no včera kntrola - první měření máme zasebou 😉 , teď už každý týden, ale jinak nic, vše v pořádku - říkal, máme takto pokračovat až k porodu 🙂 - no jinak já nevím, na UTZ už asi nepůjdu a tak nemám žádnou info o tom, kolik malá váží atd........... 😝 vám závidím, že to víte.

no jnak čekám na truhláře až dovalí s tou komodou, má na to dnešek a zítřek - dle původního plánu, tak uvidíme - už bych jí chtěla abych to měla všechno pěkně připravený 😉 🙂 a pak hhned vše dofotím a zahltím album fotečkama 🙂

jinak mám taky šílenou chuť na melounka, takže se vydám na nákup a někde něco snad splaším 😀

mimikiki
28. kvě 2009

Čusik holčiny,

Helu, Lenus: gratulka ku kontrolám, super, že je všetko ok 🙂

Moni: no vidím, že včera si to naozaj nemala lahke, ale neboj nie je každý deň blbec, bude lepšie 🙂 😉

Helu: to tvoje upratovanie.... žewby predzvesť porodu ? 🙂

No ja sa pomaly musím rozhýbať a ísť niečo robiť, aspoň žehliť dnes musím, no vobec na to nemám chuť ☹
Tak si užite dnešný deň, pa

lenusinecka
28. kvě 2009

tak hlásím, že mám umytý okno v kuchyni, vypraný prádlo, pověšenou novou záclonu, umytou koupelnu a taky už vím, že komoda bude v úterý 😀
ještě zajet na nákup, udělat lečo a pro dnešek asi padla 😉 🙂
zvedá se vítr, asi u nás bude pršet 🙄

amona
autor
28. kvě 2009

Ahoj holky, byla jsem ráno v poradně a CS je 2, hlavička je natlačená dole, ale v nejbližších dnech to na porod nevypadá...🙂 Tak mi mudra říkala že je to dobrý a že takto máme ještě vydržet...🙂)
V první polovině příštího týdne si mám zajít do nemocnice na monitor a zaregistrovat se a ve čtvrtek další poradna.
JInak jsem obešla obchůdky abych zjistila jaký tady mají autosedačky ale nic jsem nevybrala....☹ Tak furt hledám něco po netu ale nevím nevím....☹ JAký máte autosedačky vy?

Heluš, počkej s tím porodem na nás..... 😀

mimikiki
28. kvě 2009

moni: tak aj tebe gratulka ku kontrole a samozrejme k tomu že je všetko ok , supeer, len si tam ešte nelinku nechaj 🙂 Chceš kúpiť autosedačku? V tvojom albičku som už nejakú videla 🙂 V každom pripade mi sme kupili Peg Perego ku kočarku, da sa nasadiť na podvozok, tak to určite využijeme na nakupy a kratši prevoz prcka 🙂 Foto autosedačky mam v albičku 🙂 I_nak moni, čo naušničky už ich máš doma? ak ano kde je fotečka? 😉

Inak sa mi podarilo, aj keď s velkým odporom požehliť, takmer samé košele 😝 , fuj to neznášam. Ale drahý ich nosí do práce a dokonca aj vo volnom čase pretože sa v nich vraj lepšie cíti ako v tričkách 😠 hruza ☹ Tak ale teraz už oddychujem, k večeru sa ešte chystáme do obchodu tak aby som to zvládla, dnes mám tak napnutú kožu na brušku... Normálne mám pocit že prasknem 😅

lenusinecka
28. kvě 2009

tak jsem po nákupu a příprava na véču je v plném proudu 😀
no my jsme koupili autosedačku (vajíčko) od Britax - Romer, ty mají jednu z nej recenzí a taky byla na akci - páčš je to model 08 😉 , mám jí v albu - vypadá dobře a má vše co má dle normy mít 😉

jo a jaký mám CS teďkom po včerejšku to nevím, páč to vůbec nemůžu po dr. přečíst, škrábe úplně příšerně - ale furt jsem měla 0 - jak to vlastně je?????????? čím větší číslo, tím se blížíme k porodu 😀

helulicek
28. kvě 2009

Prý to CS není rozhodující 😉 Někdo může mít jedničku a najednou se mu prý rozjede porod a někdo má třeba od 30tt 4 a může přenášet. Někteří doktoři na to vůbec prý nedají...to jsem někde pročetla 😉
Já teď dvě hodinky spala jak dudek 😔 ještěže jsem se vzbudila, má přijít za chvilku kamoška. Konečně zas pořádně poplkáme 😀

amona
autor
28. kvě 2009

Je pravda že to CS je orientační, ale je fajn vědět, že se "tam" něco děje..🙂 Při 7 se prý vyvolává porod, ale k tomu mám ještě daleko...🙂

Mimikiki,košile...fuuuj...to tě lituju, tričko to je frk frk, ale u košil vždycky stávím půl dne..🙂 NAštěstí manža je nenosí!🙂

Pro naušníčky si jdu zítra, tak pak určo nahodím fotečku!🙂)

Jdu omrknout vaše sedačky!🙂

helulicek
28. kvě 2009

Tak jsem se předlábla jahůdek i melounu, teď budu asi chodit celou noc na záchod. Meloun mě vždycky dostane, po něm čůrám jak amina 😀

Mimi, ty košile ti nezávidím, já když je mám sem tam žehlit...nesnáším to, škoda jen, že se to nedá odfláknout 😠

Lenus, já mám sice půjčenou sedačku od švagrový, ale manžel si nakonec prosadil autosedačku ke kočárku, aby se dala nasadit, když by bylo potřeba...

unka7
29. kvě 2009

Dobré ránko holky,

tak já podle středeční kontroly mám CS 4 a podle gynekologa to je dobrý a mohla bych ho mít na tenhle týden až do CS 6.

Teda vy všechny uklízíte, nechcete přijít ke mě, já to dělám po kouskách a jsem vždycky hned zmožená. Žehlení mi nepřipomínejte včera jsem žehlila dva koše 😠

Já mám autosedačku Maxi cosi, sice mi nepasuje do kočárku, ale je prostornější

amona
autor
29. kvě 2009

Ahojky ženštiny,
Heluš, večer jsem se tak nacpala melounem a pak jsem lítala na wécko každých 40 minut...☹

Je nějaký ospalý počasí, asi vůbec nebudu vylízat z pelíšku...🙂) I tak přeji pěkný den!🙂)

lenusinecka
29. kvě 2009

bréé ránko,
jsem chtěla zamachrovat, že jsem jako ranní ptáče a ono prd 😀 😀
ale už mám upečený drobenkový koláč 😉 🙂 - manža je pěkně naskřapanej, skoro jse se nevyspala, tak už jsem zůstala vzhůru a něco upekla - chystám se dopolko k našim, byli včera v PL a dovezli něco pro malou, tak jsem zvědavá co 😉 🙂
taky mám jít se ségrou mrknout do města, jestli by na mě něco neměli - na tu svatbu, tak uvidíme 😀

jinak jsme ráno okolo 5h měla pěknou bolest břicha - zřejmě poslíčky, ale fakt mazec - jsou teďkom nějak častěji - tak to je asi znamení, blížícího se finále 😉 🙂

jo a je u nás pěkně hnusně a zima, jen 8°C - brrrrrrrrr

zuzik28
29. kvě 2009

jéé holky, to já teda ranní ptáče nejsem...nebo teda respektive jooo, ale ještě se snažím chvíli ležet...no spíš se ale jen tak převaluju. Pod námi opravují bytové jádro a každý den v šest hodin začnou pěkně vrtat a bouchat, takže paráda 😀

Helu, na meloun jsem měla včera taky hroznou chuť, ale vzpomněla jsem si až pozdě večer, takže to už manžel fakt odmítl jet autem do tesca ☹ Tak jsem se aspoň přecpala chipsů....dneska si ho ale určitě koupím. No a o jahůdkách mi ani nemluv...těch se dokážu taky pořádně přecpát. Tchánovci mají hromady a hromady jahod, tak to Luboš pořád vozí, mňam. Určo budu dělat marmelády a přesnídávky, už se těším.

No a o těch bolestech co mluvíte...já skoro žádný nemám. Občas mě píchne dole v podbřišku, ale je to jen občas a chviličku. Tak nevím jestli to jsou ti poslíčci. Jsem myslela, že ty by byly delší dobu. Tak teda v tom případě by se mi ten porod moc neblížil...no a mudr pořád, že to může být každým dnem 😀 😀

Taky je u nás škaredě...se mi nic nechce, asi budu lenošit...dochystám úplně ty poslední věci do porodnice, udělám si nehty a vytrhám nožky, kdyby náhodou se malýmu teda chtělo ven...hi hi hi třeba čeká až budu kočka 😀 😀 😀

kettly
29. kvě 2009

Ahojky 🙂 Jsem v 7mém měsíci...Termínek máme 19.9...jaké máte těhu? 🙂

zuzik28
29. kvě 2009

ahojky kettly...my už se tady chýlíme ke konci, takže asi takový ty klasický těhu potíže 😉
Já teda osobně celkem v pohodičce, trošku bolí podbřišek a záda-bedra, ale jinak paráda. Pořád jsem nějak moc aktivní, asi budu už muset zvolnit, vzhledem k tomu, že mám dle mudr. každým dnem rodit 😀 No jo, ale seď jenom doma na zadku, že jo? 😅

A co ty? Daří se vám dobře?

amona
autor
29. kvě 2009

čau dámy,
tak to byl dneska den. Ráno jsem byla u kámošky vyfotit nějaký fotky autosedačky, lehátka a klokanky, chce to prodat tak to musím naházet na net. Pak jsem valila nakoupit, uvařila, uklidila a přijel bratránek s 3 -letým synem, tak bylo zase veselo. Dovezlo mi staro-novou volieru pro papouchy, tak jsem měla na další část dne vystaráno. Napřed ji vyčistit, pak upravit a nejhorší bylo přestěhovat ptáky..pěkně mě ty potvory pokousaly!☹ Pak jsem valila k sousedce přivítat jejího týdeního synáčka a pobrat nějaký moudra a teď už ležím v křesílku a sotva se hýbu. Krom toho že mě jakoby brní bříško je to všechno OK.

Zuzik, k tvým tchánovcům si asi zajedu...jahůdky..no mnam, mnam! Já je miluju, ale ty domácí, v obchodě ty kupovaný stojí za prd. Musíme se všeho ještě dostatečně napapat, panč po porodu bude utlum. Kámoška nemůže skoro žádný ovoce, ze všeho se jí malá osype..☹ Ale to asi většina mimčat..☹

Manžílek mi utekl na pivko, tak se asi vykoupu a zelezu do pelechu. Dneska přišla nová Betynka a Maminka, tak mám o zábavu vystaráno..🙂)

amona
autor
29. kvě 2009

Holky mám nápad jak si zpestřit čekání. Udělám tabulku tipů na porod a každá si tam tipne datum svýho porodu a porodu těch ostatních.... 🙂) Schválně jestli se někdo trefí...🙂)

zuzik28
29. kvě 2009

Bezva Moni, super nápad....už se těším
Jinak jsi teda pilná jako včelka 😀

helulicek
30. kvě 2009

Čau holky,
včera byl pohřeb,sice jsem měla zakázáno jít, prý je to zbytečně stresující, tak jsem hlídala čtyři děti (1-3roky) Sice je občas hlídávám, ale včera to byl opravdu záhul 😝 No, musím si zvykat...ale aspoň byla sranda 😉

Jahůdek si taky plně užívám, miluju je, tak dokud není mimi na světě.....potom už asi bude útrum, jak se tady píše, mimi se z toho hodně osypávají...Tak si toho musíme užít co nejvíc teď no ne 😀 😀

Ahoj Kettly, vítám tě mezi náma 😀 Tak já taky žádný problémy nemám, celý těhu víceméně v pohodě. Dokonce jsem jaksi víc akčnější poslední dobou.

Včera dopo jsme to tu u nás s manželem definitivně přeskládali. Pěkně jsem si mákla. Takže dnes ten zbytek douklízím, přeberu věci a snad hotovo. Zápasíme s místem co to jde....nechtělo se nám kupovat novej nábytek, tak jsme vyštrachali něco na hůře, co jsme sem před dvěma lety přestěhovali, když jsme začali spolu bydlet...Jsou to ještě docela pěkný zachovalý kousky. Žádná moderna, ale účel do splní 😉 Připadalo nám zbytečný do něčeho investovat, když se za dva roky budeme stěhovat snad do našeho novýho domečku.

Tak krásnej den budoucí maminy 😀

amona
autor
30. kvě 2009

Ahojky! TAk at se snažím jak se snažím, nějak se mi zbláznil počítač a tu tabulku nejsem schopna udělat. Všechno je v pohodě a když ji chci překopírovat do JPG tvaru tak se mi zmenší na miniaturu a hotovo...☹ No budu to ještě zkoušet....
Jinak tady je počasí na prd, prší, je zataženo, no hnus! ☹ Jinak ráno jsem si byla vyzvednout naušničky, tak z nich mám radost, vyfotila jsem je, ale na té fotce tak nevyniknou..☹ Lenus, kdy se vůbec mimískům píchají ouška, nevíš? Někdo to dělá už v porodce, ale to mi přijde zbytečně brzo...chudinky naše budou ze všeho ještě vyplašený a do toho je ještě tak trápit....☹
Heluš, ,my taky bojujeme s místem, chudinkovi hafanovi budu muset vystěhovat pelíšek z ložnice abych tam mohla dát komodu, tak se mnou asi zase nebude "mluvit"....🙂 Jdu ještě bojovat s tou tabulkou...ach jo!☹

lenusinecka
30. kvě 2009

čau holky,
tak tady u nás je pěkně hnusně, docela zima a od rána prší - byli jsme se s manžou podívat na závodech (ústecká 21), ale jak říkám zima a hnus, takže jsme tam byli 2 h a už jsme doma - víkend jak vyšitej 😒
amona: s těma naušničkama, je brzo hnedka v porodce - většinou co vím, tak říkají holky do 6-7m, pak už zase, že jsou mimča hbitější a moc se vrtí a většinou se jim to nelíbí a nejsou v klidu, takže když to shrnu okolo 5-6 m asi ideální 😉 🙂 - musím ty svoje naušničky taky nafotit 😉 🙂

kettly:vítej mezi námi, tady jak už holky psaly jsme skoro u konce, já mám do porodu cca 3tt, kdyby mě občas nezapíchalo v podbřišku (první poslíčci), a když je vedro tak neotekly nohy - tak se mám úplně skvěle, musím říct, že těhotenství pro mě bylo vůbec pohodové (kromě od 6-15t)to jsem nebyla schopná ničeho - od té doby zaplaťbůh mám klid a v klídku funguju 😉 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru