7. měsíc těhotenství, blížíme se do finále

amona
29. bře 2009

Ahojky, právě jsem začala III.trimestr a hledala jsem téma který by bylo aktuální. Našla jsem jen III.trimest-od začátku, ale tam už jsou jen samé maminy s dítky. Takže doufám, že se ke mně někdo přidá a ty poslední 3 měsíce si pěkně zpříjemníme! 😀

zuzik28
14. kvě 2009

Mimikiki, jo jo, koupili jsme ten Peg perego v té vínové barvě. Oběma se nám hned moc líbil a taky, když jsme zjistili všechny ty vychytávky, tak jsme neváhali. Doufám, že budeme spokojeni. Určitě pak dám vědět.

amona
autor
14. kvě 2009

Teda holky vy jste pilný včelky!🙂 No a já se taky musím pochlubit...postýlka už nám stojí v ložnici..🙂) Zítra koupím ten stojan na nebesa a přes víkend to všechno nachystám a vyfotím...už se moooc těším!🙂) Je to podivný pocit vidět tu postýlku vedle postele, jako by mi teprve docházelo, že mimís tady bude brzo s námi..🙂

Mimikiki, tašku si nachystej, už jen pro klid duše, nevím jak ten tvůj chlap, ale já když nechtěně nedávno skončila na pohotovosti, tak mi nosil všechno možný jen to co jsem potřebovala ne..🙂 Takže jsem to raději všechno rychle nachystala a mám to z krku. Mám jednu tašku pro sebe, kde nahoře jsou věci na porodní a dole na poporodní a druhou tašku s věcma pro Nelinku (plínky, papír.utěrky, oblečení z porodnice- mám jednu kompletní soupravu, pak tam mám tampony do podprdy a to je asi vše...už ani nevím..🙂

Zuzik, na kosmetiku si chci taky ještě zajít a ke kadeřnici taky...buhví kdy se tam pak dostanu..🙂 Musíme si dělat radosti..:🙂 A číslo si ulož, jsi na řadě! 😀

Dneska mi celej den hrozně tuhne břicho, je to trochu jiný jak klasický tvrdnutí a kolikrát je to fakt mazec...☹ Doufám, že se to uklidní a v noci neporodím...🙂) Holky já už jsem tak unavená, no děs běs..☹

o Heli, ptala jsem se mudry na to bolení a otíkání noh a říkala, že to pravděpodobně bude nedostatek vápníku, tak snad jo...vyfasovala jsem tabletky tak uvidím....🙂

Anička se dneska vůbec neozvala, tak snad je to ok....... 😒

mimikiki
14. kvě 2009

Ahoj holky, tak pred chvílkou som dovarila večeru, dala som si vaňu a chystám sa žehliť... Tak že mrknem čo je tu nové....

Zuzik , určite daj potom vedieť.... my sme ho tiež kúpili pretože mal toľko vychytávok 🙂 Bol prvý ktorý sme v obchode skúmali a už sme pri ňom ostali 🙂 a pozitívne bolo to že sa nám páčil obom ...

Amona, tú tašku si určite zabalím zajtra, máš pravdu, ten moj chlap je skvelý v mnohých veciach ale určite by mi tie veci do porodnice nedoniesol.. Minule som ho poprosila aby mi doniesol nočnú košelu , vysvetlila mu kde ju nájde a on ju proste nenašiel 😀 to bola fakt sila....
čo sa týka toho tuhnutia ... mne bruško tvrdne od 20 tt a mam v podbrušku také mierne bolesti, mudra povedala, že nevie z čoho to je , že všetko je tak ako má byť, takže ja si to už ani nevšímam 🙂 no pravda je taká že posledné 3 dni sa to rapídne zhoršilo, tak uvidím ako to bude pokračovať, ale prcka presviedčam aby tam ešte aspoň 2 týždne vydržal 😀

jeee holky ja by som tiež išla na kozmetiku a ku kaderníčke , ale tu v brne o nikom neviem, doteraz som to riešila tak že som chodila ku kaderníčke v Poprade , keď som šla k rodičom, ale teraz už nikam cestovať nebudem, tak by bolo vhodné nájsť si niekoho tu...

A mám na vás ešte jednu otázočku... Tiež mávate kŕče v nohách alebo vám len napúchajú, ja mám kŕče ale vždy len v spánku a to vám poviem - hrúza, vždy ma tá bolesť zobudí , mudra hovorila že je to normálne - tak by ma zaujímal váš názor - teda ak s tým máte skúsenosti...

amona
autor
14. kvě 2009

Ahoj Mimikiki, mně tvrdne břicho už někdy od 4 měsíce, tak od té doby beru magnesium, teď dokonce už 6 tablet denně. No že by mi to moc pomáhalo tím si nejsem jistá, ale třeba by to moho být ještě horší. Budu ho brát ještě do 36 tt a pák už to bude podle mudry na přírodě..🙂

Ty nohy...Tento týden mě začaly hrozně bolet, ráno jsem se vzbudila apřipadal sjem is, že jsem po nějaké tůře. Teď se to na pár dní uklidnilo, ale pro jistotu jsem se ptala mudry a ta mi řekla, že si z nás mimi v tom závěru bere hrozně moc vápníku tak to asi bude prý tím... Tak mi napsala vápník v tabletách...no uvidím...🙂

No nic holky, jdu vyvenčit hafana, dm sprchu a zelezu do pelíšku..... Brou noc!🙂) A žádný porody v noci! 😉

mimikiki
14. kvě 2009

Ahojky, tak mam dožehlené a na dnes mi padla, idem sa konečne napapať, ešte som nestihla dať véču, myslela som že počkám na svoju drahú polovičku kým sa vráti z posilovne ale som taká hladná že drahý má smolu, bude večerať sám..... 😀

Ja som na tom rovnako, tiež beriem 6 tabliet magnesia denne, navyše už druhé krvné testy nedopadli dobre, mám strašne málo železa tak musím brať aj to a ešte nejake lieky na to aby mi z potravín železo ostávalo v tele. Železo beriem tiež dlho a mudra mi povedala že je to príšerne mať ho tak málo, že to do porodu musíme zlepšiť , vraj sa zo železa tvorí prckovi kyslik a keď ho budem mať málo , tak prcek bude mať zase málo kyslíka.... ☹ Tak dúfam že sa to do toho porodu spraví.... Ale na druhej strane som rada že prcek je v poriadku, tak to všetko určite stojí za to 🙂

Holky, aj ja vám prajem dobru noc, už naozaj idem nakŕmiť prcka 😀

helulicek
14. kvě 2009

tak já už magnesko přestala brát asi před třema týdnama, železo musím taky brát a ještě ten detralex....už aby to bylo za mnou 😅
Já tašku nachystanou nemám, ale při koukání na ordinačku jsem měla takový divný bolení a nevím jestli se mi trochu stahovalo bříško....prcek kopal jak blázen, tak jsem si nebyla jistá, jestli jsou to ty stahy břišní stěny nebo jestli je to tím vyváděním.....no každopádně si tu tašku asi zítra už taky nachystám 😅

lenusinecka
15. kvě 2009

bréé ránko,
helulicek - však jsem to sem psala o tom košíku (předchozí stránka 😉 ) - prostě je velký

jinak s těma nohama už asi tak 5x mě chytla v noci do lýtka křeč , no nic příjemnýho to nebylo - pak to dlouho bolí než to poleví
😝 😅

jinak já si dopřávám kosmetiku , každý měsíc už asi 13 let, jinak to ani nejde - prostě beďary fungujou

😀 😀 a protože s mi ještě 6.6. vdává ségruše tak jdu i ke kadeřnici, takže budu do porodky nachystaná a krásná
😀 😀 😀

lenusinecka
15. kvě 2009

a jak ta apap????????????????????????????? víte někdo něco??????????????????

helulicek
15. kvě 2009

dobré ráno 😀
Tak to sorry lenus, já si toho vůbec nevšimla 😔 😕 Hele, ještě mi z toho obchůdku neodepsali, tak kdyby náhodou...je ještě volnej?

Jéé jájdu taky 6.6. na svatbu, a den předtím ke kadeřnici, abych byla krásná až miminko přijde mezi nás 😀

No co apap?

zuzik28
15. kvě 2009

ahoj holky, právě jsem přišla od doktora. Už mám za sebou 2 x monitor mimča a taky mi dneska brali stěry na streptokoka. Prý se nám to už chystá. Hlavička se pěkně tlačí dolů. Prý už není problém...že jsme za hranicí zralosti, ale raději mi ještě předepsal tablety hořčíku, že ještě tak 2 týdny klidně vydržet můžeme. Nooo tak uvidíme.

Dneska je tak nějak divně...u nás mrholí, ale zase je celkem teploučko. Zítra vyrážím na svatbu kamarádce, tak doufám, že nebudu moc řádit a nepojedu rovnou do porodnice 😀

lenusinecka
15. kvě 2009

helu: je stále volný a že se jako známe, tak bych ti udělala i ceenu - je fakt moc hezký, nepoškozený, spalo v něm akorát mímo do 5 měsíců 😉 🙂

no jako já ještě na tu svatbu ségruši furt nic nemám, já fakt nevím včem půjdu 😲

jo a jinak poraďte jakou jste koupily kosmetiku pro mimča, já vůbec nevím co koupit, jen vím, že Johnson ne - prý se potom hodně dětí osypalo - ale je to těžký 😅 😵

mimikiki
15. kvě 2009

Ahoj holky,

tak vy sa idete zabávať... nech vám tie svatby dopadnú , a pozor aby ste uz v nedelu neboli maminy 😀

ja som sa dnes konecne prinútila upratať , ešte musím povysávať a umyť podlahy ale prcek sa prihlásil , že potrebuje papať , tak ho kŕmim a popri tom som mrkla či je tu niečo nové..

Zuzik, tak nech sú výsledky ok, prečo ten horčík? Inak ak sa niečo chystá tak naozaj bacha na tej svatbe, aby ťa odtiaľ neodviezli rovno do porodnice 😀

Lenus, neboj niečo určite nájdeš, aj tak tam v niečom musíš ísť, no popravde ak by som ja mala ísť na nejakú akcošku ako je napríklad svatba, tak by som tiež nemala čo na seba 😝

Kozmetika: tiež som dlho rozmýšlala aku vybrať, čitala som dosť diskusií skúsenejších mamičiek ale pravda je taká , že každému mimiskovi vyhovuje pravdepodobne niečo iné. čo sa týka Johnsonu - tak som tiež počula , že nie je moc dobrý, že veľa deti je po ňom osypaných. Nakoniec som sa rozhodla pre Weledu ale nekupovala som jej vela len mydielko, penu do kupela, telové mliečko a pleťvý krémik - to všetko v malých 10 ml baleniach - ak by mu tato kozmetika nerobila dobre, tak aspoň nebudem lutovať, že som za to zbytočne vyhodila veľa penazí - nie je totiž najlacnejšia. Ešte som od weledy kupila aj olejíček na masáž bruška. No a na zadoček mám sudocrem a niveu baby. Do rybilky som zatiaľ nešla - vraj moc nevoní 😀 a hlavne niveu na zadoček si maminy dosť pochvalovali. Tak uvidím čo prckovi bude robiť dobre, asi to chce fakt vyskúšať..... 😉

mimikiki
15. kvě 2009

No holky,
čo dnes porábate, že tu nikto nie je? čo máte nové? Ja si krátim čakanie na svoju polovičku, chystáme sa do obchodu nakúpiť nejaké potraviny, zajtra čakáme návštevu, dojdu známy - pred necelými dvoma mesiacmi sa im narodil chlapeček , ešte sme ho nevideli tak sa velmi teším na toho prcka. Tiež mu chcem niečo kúpiť, len mám dilemu že čo - tak hádam kým dojdeme do obchodu tak niečo vymyslím 😨

amona
autor
15. kvě 2009

Ahoj holky,
tak jsem dneska celej den šmejdila po Brně a teď jsem uplně vyřízená...☹ Asi jsem to přehnala, i když jsem se snažila hodně posedávat atd...no ale i tak jsem uplně zničená. Nohy bolí a břicho tlačí...☹ Tak snad to rychle zklidníme a bude zase dobře. Každopádně jsem měla velice přijemnej den s kámoškou, nakoupil ajsem hafo věcí jak pro sebe (hadříky, kabelku, botky) tak manžílkovi, ale hlavně Nelince! Byla jsem v baby centru a tam jsem se teda vyřádila...🙂 Celou dobu jsem řídila autí a řeknu vám upřímně, sama jsem musela uznat že končím, panč už ani reflexy nejsou co bývaly...☹ Takže teď se už budu šomtat jen kolem baráku a nebo se nechám vozit...🙂

Jinak o Aničce vůbec nic nevím, vůbec se pak už neozvala, tak jí asi písnu co a jak...Snad je v pořádku... 😒 Jdu to hned udělat....

mimikiki
15. kvě 2009

Tak obchod sa nekona, drahemu sa natiahlo pracovné stretnutie 😠 áááchjoo, to neznášam, ale čo už ......

mimikiki
15. kvě 2009

Ahoj amona,
daj potom vediet či sú v poriadku...

čo si nakúpila pre Nelinku, pochvál sa 😉

mimikiki
15. kvě 2009

Amona a v ktorom baby centre si bola?

amona
autor
15. kvě 2009

Ahoj Mimikiki, byly jsme v jednom obchůdku, nevím jak se jmenuje ale je na Hrnčířské (našla jsem ho podle stránek www.anicka.cz, a pak ještě v jednom v KP, ale teď mi uplně vypadlo na jaké ulici a jak se jmenoval...🙂 Nedávno jsem byly s tou kámoškou i v tom co je vedle Ikei...mají tam taky moooc pěkný věci,ale připadne mi, že docela přidrařený...☹
Nelince jsem koupila: stojan na nebesa k postýlce, nějaký bodýčka, takový roztomilý polstrování na bezpečnostní pásy do vajíčka, síťku na kočárek, protikolikovou láhev na krmení, kačenky do vany (neodolala jsem) a ještě něco málo kosmetiky...🙂
Jo teď nevím která jste se ptala, ale já mám celou sadu kosmetiky od HiPPu a nějaký věcičky pro mimíse z oriflamu....🙂 Uvidíme, snad nám to sedne.

Aničce jsem psala, ale zatím nic..☹ Začínám se o ně bát...☹

amona
autor
15. kvě 2009

jsem uplně hotovo, jdu do sprchy a hajat...tak zítra....papá 🙂

mimikiki
15. kvě 2009

Na tú kozmetiku sa pýtala lenusinecka..... Ja mám zatial tu weledu...

V tom obchode vedla ikei.. to máš pravdu maju to tam moooc predražené, dokonca ešte aj na ich internetových stránkach maju vsetko lacnejšie, bola som tam len raz , 3 predavačky sa spolu bavili a keď som ich o niečo poprosila tak neochota jak prase... no hruza

Ty si ale pekne nakúpila, ja mám stále pocit že toho máme nejak málo, všetci mi hovoria, že som sa zbláznila ale ja neviem.....

Len sa prosím ťa neboj, anička sa určite ozve, asi má len iné starosti teraz.....

mimikiki
15. kvě 2009

Tak si oddýchni, krasne sniky, pa zajtra 🙂

apap
17. kvě 2009

Ahoj,

amona: to mě mrzí, psala jsem ti dvě sms, hned jak se malý narodil a asi před 2 dny. Musí být nějaký problém tady v Brně, protože se mi stalo, že mi lidé říkali, že se nedovolali, ale to je jedno. Já myslela, že už dávno víte, že....

Narodil se Papoušek. Jmenuje se Matoušek. Narodil se dne 14. 5. 2009, v 6:50, měřil 50 cm a vážil 3 440 g. Je to nádherné a zdravé miminko, jen trochu stresuje svoje novopečené rodiče, protože pořád spí. Asi ještě dospává ten čas, co měl být v bříšku.

No, co vám budu povídat, porod fakt super! Během první doby porodní jsem nemohla zkusit nic, jen ležet na zádech, protože jsem byla na monitoru a když měla začít druhá doba porodní, doktorka rozhodla, že jedeme na císaře. Takže 2 porody v 1.

Nemám čas si přečíst, co jste napsali, ale mám nedostatek sociálního kontaktu, nestíhám, přebaluju, přikládám, dokrmuju... to je teď celý můj život! Nic jiného nestíhám. Tak holky, kde jste! Pokusím se co nejdřív udělat album, jdu na to hned! Dokud ještě spí. Pšššš

amona
autor
17. kvě 2009

Veeeeeeeeeeeeeelikánská gratulace novopečené mamince!!!!! 😀 Jsem hrozně moc ráda že je vše v pořádku a že jste to zvládli!🙂)
Už se moc těším na fotečky mimíska a hlavně až ho pak uvidím naživo!🙂) Tak si užívejte společné chvíle, přeji ti ať tě brzo nic nebolí a ať jste všichni brzo doma!🙂)

amona
autor
17. kvě 2009

Holky dneska jsem zkušela povlíct postýlku, mám dvě varianty, tak večer to hodím do albíčka. Bohužel jsem to zase musela vyslíct, panč nám mají přijít ještě měnit okna, tak aby se na to naprášilo....ale bylo to mooooc pěkný!🙂)
Jinak kde jste kdo? Vy se válíte na sluníčku, co! 😀

Přijditě večer, budeme se společně radovat za Aničku! 😀

zuzik28
17. kvě 2009

Jéééééé to je vážně nádhera. Moc moc gratujuji Aničce. Teda ale to je pěknej cvalíček, na to, že si měl v bříšku ještě pobýt 😉 každopádně přeji ať vám dělá jen samou radost....jůů já už se taky moc těším

My jsme byli včera s manželem na svatbě kamarádce, bylo to bezva, ale hodně mě bolelo bříško. Jak mi doktor řekl, že už se malej chystá tak jsem skoro měla strach, abychom nejeli ze svatby rovnou do porodnice🙂 Ale dneska jsme ještě v celku. Takže asi je to dobrý....ale teda bříško bolí hodně, teda spíš podbřišek. Že fakt nevím co to může být.
Dneska jsme byli v Olomouci trošku nakupovat. Koupili jsme manželovi botky, malýmu takový box na špinavé plínky a hlavně nové židle do kuchyně...tak mám velkou radost. Taky mi volala ségra, že mi na příští týden naplánovala porod. No tak uvidíme jestli bude malej pro nebo nee 😀 😀

lenusinecka
17. kvě 2009

jééé ahoj tak vítám první novopečenou maminku 😉 🙂 - závidím, že už máte to své zlatíčko doma, jste v pořádku a zvykáte si na sebe 😉 🙂
a propo nějakjsem to nepostřehla apap: jak to, že jsi rodila dřív? prostě se jenmo malýmu chtělo, nebo???????????

já jsem právě vyžehlila povlečení do postýlky, a teď jsem študovala jak mám bna ty nebesa narvat baldachýn 😀 - no kumšt vám povím, žádný návod, ale mám to a nevypadá to vůbec zle - takže hurá, další věc zamnou 😀

u nás byla pouť celý víkend . tedy 2 Letohrad a Potštejn, byla jsem po oba dva dny a (jednou s manžou ale ten mi dneska na týden odjel služebně do Běloruska - tak jsem šla se ségrou a synovcem)
jinak dneska byla veliký vedro a už jsem toho měla docela dost, prostě bych šla taky rodit - ale tento týden teda ne - když tady nemám manžu takže se přihlašuji k porodu od 25.5:-)
😀

mimikiki
17. kvě 2009

Ahoj holky,

tak v prvom rade obrovské blahoželanie Aničke k malému Matuškovi 🙂 Som rada, že ste obaja v poriadku... Prajem Vám aby ste si čo najskor na seba zvykli a boli v pohode, nech vám malinký robí len radosť 🙂
A súhlasím so Zuzik, že to bol krásny cvalík na to že sa narodil skor 😉 Už sa teším na fotečky......

Ako sa inak máte holky, a ako ste trávili víkend? My sme boli u drahého rodičov dnes, celý deň som preležala na slniečku (samozrejme pod slnečníkom) a poviem vám som z toho viac unavená ako keby som celý deň makala 🙂

Zuzik tak dúfam že nebudeš nasledovať aničku 😀 , ako to popisuješ tak si mala dosť náročné 2 dni, ani sa nečudujem že ťa to podbruško bolí, ja by som už asi ani nevstala, máš moj obdiv 😉

Amona: ani som sa nepozrela do albíčka či si tám už hodila fotečky postielky, hneď to idem urobiť....

mimikiki
17. kvě 2009

Amona: postýlka je moc krásna, páči sa mi aj jedna aj druhá varianta, si šikulka 🙂

zuzik28
17. kvě 2009

Holky, jdu si lehnout...bříško zlobí a zlobí...i sváču si bude muset dneska manža chystat sám 😀

amona
autor
17. kvě 2009

Ahojky holky, v podvečer se nečekaně stavila kámoška (38-39 tt) 🙂 s manžílkem a vytáhli mě a manžu na pivko (a v něšem případě limonádku), tak jsme přišli až teˇˇd,a le bylo to příjemný...🙂

Zuzik, tak hlavně hodně odpočívej, nohy nahoru......no a třeba už je to tady...🙂 Tak pak písni jestli se ti ulevilo, nebo jak na tom budeš.

Lenuš, taky jsem s těma nebesama trochu bojovala, ale nakonec jsem to vybojovala a postýlku si načančala...🙂
Jo a ve zkratce k Aničce (apap), vyšly ji špatně krevní testy a hrozily jí nějaký komplikace, tak od pondělí ležela v nemocnici. Ve čt jí chtěli vyvolávat porod, ale příroda (teda za přispění doktorů) je předběhla a Anička začala rodit sama od sebe..🙂)

Mimikiki, díky za pochvalu, taky se mi postýlka moc líbí....nemohla jsem se odpoledne nabažit...🙂)

No nic, jdu si už taky lehnout, zítra přijede kámoška (12 tt)a kámoška s chlapečkem 9 měsíců starým, tak to bude asi pernej den...🙂) Dobrou nocku!🙂)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru