8 týdnů do termínu aneb 8. měsíc

tak, kočulky, pokračujeme 😉

zuzik28
15. kvě 2009

Helu, co myslíš tím "manželovi věci"? 🙂 já jen, abych se nechala kdyžtak inspirovat...

kocicinka
15. kvě 2009

Jo... to mě přesně taky napadlo, co myslí Helu těma manželovýma věcma 😀
Já budu brát pro mužíčka pantofle, plavky a ručník.

dont_speak
15. kvě 2009

Koci, já taky snědla prvně půlku z toho balení hroznového cukru.. teď tak zobnu ten jeden denně.
lasko, jméno pro maličkýho je docela obyčejný 🙂 , ale jako jediný i pro mě přijatelný. Čokoládku.. mmňam díky za tip 😉
helu, já teď balím dohromady čtyři tašky.. Jednu přímo k porodu, druhou na oddělení šestinedělí, další pro Davídka. (Stráví krásné 4 dny u kamarádky). Manža mi pomůže hned co se vrátím z porodky, tak ať zatím chodí normálně do práce. A ta poslední čtvrtá taška jsou věci jako autosedačka a oblečení pro mimčo na cestu domů.
Já minule zavinovačku měla, ale v tý autosedačce jsem Dava stejně musela připásat, s ní to nešlo, tak byl zakrytý pak jen dečkou 😉
Košile si vezmu dvě, ale spíš bych si radši půjčila nemocniční. Tenkrát jsem je měnila určitě denně. A žabky do sprchy si chci ještě dokoupit.

laska.nezna.hranic
autor
18. kvě 2009

dont - co všechno si budeš dávat do té tašky, kterou chystáš přímo k porodu?

bellmir
19. kvě 2009

Ahoooj holky.. tak vas zdravim po delsi dobe.. Jakpak se mate???? co noveho??? 🙂 🙂 🙂

helulicek
19. kvě 2009

Ahoj budoucí mamule,
tak jak se vede? Já dnešek vyloženě prolenošila a náležitě si to užila 😀 Takovej den jsem holt dlouho neměla, furt jsem něco dělala, někde lítala, tak jsem si to dnes vynahradila 😀 Hlavně po obídku jsem usnula a teď jsem úplně fit, za chvilku přijede manžílek, tak aspoň nebudu ospalá a unavená 😀

Taky bych chtěla vědět, co si dát zvlášť na porodní sál????

Jinak ty věci tatínkovi, jak jste se ptaly....myslela jsem tím, věci na převlečení - prostě pohodlný oblečení a přezůvky na sál. U nás v porodce to doporučují 😉 Ale nakonec manžel řekl, že to řešit nebude, vezme jen kraťasy (je tam hrozný vedro) a ty přezůvky a to bude vozit sebou 🙂

Včera jsme byli společně na kurzíku. Bylo to příjemný, PA učila tatínka, jak nás masírovat, co dělat u porodu atd. Jen mi dělá problém ležet na zádech. Takže masáž, kdy ležím na zádech byla pro mě utrpení. Musela jsem na bok a improvizovat. Záda mě sice nebolí, ale prostě mě ta poloha nedělá vůbec dobře ☹ Pak jsme šli na sály na čumendu. Je to tam moc pěkný, ale mě to moc nebere, furt mám pocit, že když to přijde, tak ať je to jaký chce, budu ráda, když to bude co nejdřív za mnou 😅

zuzik28
19. kvě 2009

Helu, já si teda na porodní sál beru přezůvky (voděodolné, aby byly i do sprchy), ručník, sprchový gel, papírové kapesníčky, osvěžující vodu ve spreji na stříkání obličeje, gumičky do vlasů, cd s oblíbenou hudbou, aromaolejíček - levandule, teplé ponožky, jedny kalhotky a hlavně doklady. Asi nebudu něco potřebovat, ale pařece...

helulicek
19. kvě 2009

díky za inspiraci 😀 Ještě hroznovej cukr a pití ne? na energii....aspoň to nám doporučovala PA

zuzik28
19. kvě 2009

jj to tam mám taky...ale zapomněla jsem

helulicek
19. kvě 2009

to je věda to těhu a následně balení tašky, co holky 😀

dont_speak
19. kvě 2009

lasko, zuzik to napsala přesně 😉 akorát ještě lůj na rty, vložku jsem měla cestou na sál.. a jinak to bylo asi fakt všechno. S těma dokladama vyplněný dotazník na jméno a samozřejmě těhu průkazka. Já měla tenkrát i lahev s vodou. Dovolili mi se napít mezi kontrakcema.

kocicinka
19. kvě 2009

A co ještě plavky pro partnera, berete někdo? To mám sbaleno já.
Dont a ty jsi rodila poprvé taky na Bulovce? Já si neumím představit, že by mi pití někdo zakazoval 😲 V porodnici kde chci rodit vaří na sál několik druhů čajů, ale asi tam bude vedro, tak vody budou lepší. Jinak na sál si budu brát termoláhev- buď na teplou vodu, nebo na studenou, dle toho,co bude žádoucí.

dont_speak
19. kvě 2009

koci, mě manža nepůjde 😔 Omdlíval už u videí porodu.
Poprvé jsem rodila v Thomayerově v Krči 😉 , ale když jsme se odstěhovali Bulovka byla nejblíž. Takže jasná volba 🙂
Kde budeš rodit Ty?

kocicinka
19. kvě 2009

Dont: registrovaná jsem na Bulovce, ale chtěla bych rodit v Neratovicích, nebo Hořovicích.Asi rozhodne, kde bude zrovna volno. V Nerátkách je fajn, že tam odebírají pupečníkovou krev a v případě volného nadstandartu tam semnou může být celou dobu manžel. V Hořovicích mají zase krásné porodní sály s vanou, koupelnou, WC a všema možnýma pomůckama včetně porodní stoličky. Je to těžký výběr. Na začátku jsem chtěla taky na Bulovku, ale pak jsem se porozhlídla i jinde 🙂 Hele u nás jsem to byla já, kdo omdlíval u videí, tak co kdybych k tomu porodu nešla? Heh, to asi neprojde, co 😀

helulicek
21. kvě 2009

Čau holky, tak se hlásím 😀
Byla jsem dnes na první kontrole v porodce. No, popravdě mě tam teda dolekali 😕
Pan doktor mi hned při kontrole řekl, že to vypadá dobře...netušila jsem, co tím myslí, dělal mi hned UZ a řekl, že už můžu rodit a že to určitě bude před termínem. Prý odhaduje 10 - 14 dní, sice od holek vím, že rád říká, že se to už chystá, ale i tak to překvapi. Podle UZ vypadá mimi na 40tt a má něco málo přes čtyři kila, když mi odečetl těch 500g co UZ může přidat, tak to vycházelo asi na 3,8kg. Asi se mám na co těšit. Hlavička už krásně prý naléhá...tak nevím. Každopádně si mám zbalit tašku, že ji budu prý brzy potřebovat....ach jo, tak to budu asi roztrhlá a porodím malý sumo 😅

kocicinka
21. kvě 2009

Helu 😅 Já mám u sebe podobný pocit, že malý bude taky obřík. A to máte všechny oproti mě malinkatý bříška, já před sebou sunu úplný kontejner.Taky jsem byla včera poprvé na kontrole v porodce a musím říct, že větší rychlovka to být nemohla. Ani mě neprohmátnul, jen udělal stěr na streptokoka a poslechl ozvy, jinak NIC, žádný UTZ. Ach jo. Co když bude mít malý 5 kilo, to mě jako nechají rodit normálně? Moje gyn mě vždycky prohmátla a zapsala CS, tenhle doktor nic. Když jsem se ho na to zeptala, tek mi řekl, že by to k ničemu nebylo, stejně jako UTZ. Bee ☹

helulicek
21. kvě 2009

Hm, tak to mi připadne divný. To v podstatě nic moc neudělal.....Mám strach, že kdyby náhodou to nosila do termínu, tak to bude taky pětikilový dítě. To snad neeeee 😖
Jinak si myslím, že mi to UZ nebude asi dělat pokaždý, protože tam holky předemnou byli kratší dobu než já. Asi že jsem tam byla poprvé, tak mě komplet prohlídl 😖

dont_speak
21. kvě 2009

helu, budeš to mít aspoň dřív za sebou 😉 neboj, já odrodila 3970gramovýho kluka, sice s nástřihem, ale ten jsem vůbec necítila a žiju ještě 🙂
teď prý bude bráška asi o něco větší.

kocicinka
21. kvě 2009

To ti závidím, takovou péči. Tak teď nevím, mám- li si ten UTZ jít někam vydupat. On ten Dr řekl, že UTZ dělá odhad plus mímus půl kila, což je hodně, a kdyby mi řekli tři kila, tak může mít tři a půl stejně jako dva a půl. Takže proto ty utz nedělají. Ale já bych to stejně chtěla vědět, ten váhový odhad a jak je tam mimi "naštelovaný". Navíc mě čeká ještě pár jízd do Budějovic, tak bych taky ráda věděla, jak jsem na tom s otevíráním a tak. Abych věděla na čem sem a odřekla zkoušky, třeba.Nerada bych porodila ve vlaku, přeci jen jsou to tři hodiny tam a tři hodiny zpátky.

laska.nezna.hranic
autor
24. kvě 2009

tak co, děvčata, nějak nám to tu upadá. ještě se žádná z vás nechystá rodit? 🙂
co na poradnách, trápí vás mimísci nebo všechno v pohodě?

unka7
26. kvě 2009

Ahoj Lásko,

tak se hlásím po delší odmlce, naštěstí pořád dva v jednom 🙂 a jak tak koukám ty už skoro finišuješ. Jak se cítíš??? Už máš vše připravené???

helulicek
26. kvě 2009

Čau holky, tak jak se vede?
Laska, co manžel, už je zpět nebo se to vyřizování chýlí aspoň zdárně ke konci?

Jak se jinak kočky vede?

dont_speak
26. kvě 2009

Ahojky 😉
My ještě nerodíme, ale po týdnu se mi zase hrdlo o něco zkrátilo a hlavička malého je pevně dole, tak aspoň že takhle postupujeme 🙂
Od pondělka do včerejší noci jsem měla takové jakoby menstruační bolesti.. šlo to hodně do kříže a břicha, ale dneska je mi zase celkem dobře, až na to vedro venku 😒
lasko, taky jsem na to mysllela, jak je to s vyřizováním, doufám, že jen samé dobré zprávy.

laska.nezna.hranic
autor
26. kvě 2009

zdravím, dámy 🙂

unka - ahojda, já už myslela, žes na nás zapomněla. jo, cítím se dobře, jen mě bolí břuch, jak mi puká kůže 😅 ale co, teď už to nevytrhnu. a co nového u tebe? v podstatě si blížící se porod nijak nepřipouštím, takže až to přijde, budu pěkně vyjukaná 😀 teoreticky už mám všechno. nebo alespoň všechno, co musím mít, chybí mi v podstatě jen to, co budu kupovat, až půjdu z porodky, jako líh na pupíček nebo odsávačka apod. jen jsem lajdák na tašku do porodky. sice mám nakoupeno všechno, ale nemůžu se dostat k tomu nějak si to poskládat. snad dneska, maximálně zítra 😅 vlastně kecám, ještě mi chybí hroznový cukr. ten musí být 😀

koukám, že budete mít Sama. to je hezké 🙂
a helul s dont to pořád ne a ne povědět ☹ a já jsem tak zvědavá... 😀

helul, dont - v podstatě už máme vyřízené všechno, minulý týden manža dostal vízum, tak snad by mohl do konce týdne dorazit. záleží, jak sežene jízdenky. jsem tu o tom nepsala, abych něco nezakřikla, ale tak teď už to snad stihne. předpokládám, že o víkendu si pro něj pojedu do Prahy. sice se trošku bojím, ale "musím" (= chci) si pro něj zaject osobně, tak to risknu. tašku můžu vzít s sebou 🙂 ale taky samozřejmě záleží na malým, jaký datum si pro svůj příchod vybere 🙂

ta horka jsou hrozná, naštěstí máme domek poměrně ve stínu. nevadilo by mi, kdyby sprchlo. alespoň jen tak na pročištění vzduchu.

jej, teď tak koukám, se mě všichni ptáte, jak se daří, jsem přemýšlela proč a ono to vypadá, že z těch, co sem chodily, jsem tu teď těhotensky nejstarší 😕 andy sem nechodí a jitus s bell už to mají za sebou... no tak jsem zvědavá, která bude další 🙂

nemáte z jiných diskusí přehled, jak je to s hlenovou zátkou? není pravidlo, že musí odejít a podle toho poznám, že se to blíží, že ne? anebo ano? no to je jedno, jen se modlím, aby mi první nerupla voda, protože do nemocnice bych ráda vyrazila co možná nejpozději 🙂

a co vy, děvčata, jak trávíte dny? sluníte se nebo si ještě připravujete věcičky?

helulicek
26. kvě 2009

No to je super laska, že manžel ti už dojede domů 😀
S tou hlenovou zátkou, vím jen, že může odejít, ale ty můžeš klidně rodit třeba za 14dní, nebo taky klidně hned....je to individuální....to nám říkala PA

unka7
26. kvě 2009

Lasko, to je dobře, že se cítíš dobře a doufám, že to manžel stihne. Tu tašku si radši zabal,nikdy nevíš a pak se to blbě balí. S tou zátkou je to opravdu individuální, jak píše helulíček, mě u Vanessky odešla v šest ráno a malá se narodila ve 2.26 druhý den.

Samuel nakonec vyhrál je to náš andílek řekla bych vymodlený, tohle těhotenství opravdu není procházka růžovým sadem.

A teď koukám dont tě následuje pomalu ve finiši a mi s helulickem Vás následujeme, už aby to bylo za námi, že holky.

U nás musí brouček počkat, alespoň do víkendu, protože doděláváme ložnici a teprve o vikendu budu mít hotovou skříň

dont_speak
26. kvě 2009

lasko, tak to snad bude už všechno jen na dobrý cestě 😉 ťuk, ťuk..

S tou zátkou každá těhulka píše jinak.. mě u Davídka odešla a porodila jsem až za několik (tuším tři až pět) dní.
Teď zatím nic, ale tak nějak průběžně během dne mě pobolívají záda a břicho jako při čekání na menstruaci.

unko, Samuel je krásný jméno 😵 .. Taky jsem ho chtěla dát malému, ale taťka bohužel byl proti😔

Mě ta horka taky vadí, ale nechci Davídka zavírat doma, tak se snažím každý den zajít buď na pískoviště nebo vymyslet venku jinou akci, aby se provětral. Sluníčko mi nedělá moc dobře
😅 , ale chodím stínem a sedím převážně ve stínu 😀

Jinak mě zbývá vyžehlit pár věcí pro mrňouska, nachystaná snad vcelku jsem.. Mám strach jak to bude s malým, bude mi strašně chybět ty (minimálně) 4dny co zůstanu ležet v nemocnici.. budou bez něj hrozný 😔 Jsem na to jen myslela a tekly mi slzy 😅 Ach jo

luccii
26. kvě 2009

ahoj holky, vysetruji vam CS? ja mela dnes 6 - 7 🙂 pry kdyby odtekla voda ci zacaly kontrakce muzu rodit 😉 ale taky muzu cekat jeste dlouho... podle UTZ jsme ale mensi a mame malo plodove vody 😔

laska.nezna.hranic
autor
27. kvě 2009

jo jo, já vím, že na tu zátku se spoléhat nedá, jen mě tak zajímalo, jestli je pravidlo, že odejde, nebo jestli je častější, že se porod rozběhne, aniž by tou zátkou tělo předem nějak varovalo 🙂

ty jo, jsem si říkala, jak se mi v poslední době docela dobře spí a nějak jsem to zakřikla. dnešní noc byla hrozná, bolely mě záda v takovém blbém místě mezi křížem a kostrčí, vazy v podbřišku a ještě mě chytl křeček do lýtka. jsem už začínala být vzteklá 😠 😀

jinak tašku jsem tedy zabalila včera před spaním, už mi chybí jen doklady, které ale zatím ještě potřebuju používat a foťáky, ty připravím asi dneska. snad budou fungovat, posledních několik fotek se mi vůbec nezobrazilo, tak by mě naštvalo, kdybych pak na čerstvého prcka neměla žádnou památku.

unka - jaké máš problémy?

dont - to věřím, že ti malý bude chybět. ale neboj, ono vám to uteče a až se pak doma sejdete, budete čtyři 😉 ten bude na brášku asi koukat, co? 🙂

helul - super to je, až na to, že se mi manža někam ztratil 😀 v pondělí si měl ject pro jízdenku a ani ten den večer ani včera se neozval. pak mi jen od jeho bratrance přišel vzkaz, že jel kdoví kam, jenže on mluví lámanou francouzštinou, což je mi na nic, tak doufám, že se manža nevydal, aniž by mi dal vědět. nemá ani kredit, tak jestli se dneska neozve, tak asi začnu propadat panice 😅 doufám jen, že nechystá překvápko, jsem s ním ještě potřebovala probrat, co nemá zapomenout vzít s sebou. tak uvidíme 🙂

luccii - tak jako CS mi do průkajdy zapisuje ob návštěvu. včera mi tam napsala čtyřku, jenže mi jeden bodík vepsala i do kolonky "datum vyšetření", tak nevím, zda jí to ujelo, nebo to budu mít spíš jen na tu trojku. ale ono je to stejně jedno. jinak 6-7 už je docela slušné 🙂 a jak se cítíš, už se chystáš? to přece nevadí, když bude mimi menší, hlavně, když bude zdravé. alespoň si dlouho užijete ty pidioblečky 😉 já vůbec nemám tušení, jak by naše miminko mohlo být velké, tak se připravuju na čtyřkilového chlapáka a uvidíme 🙂 jsem dost dlouho byla stejná a posledních pár týdnů se už skoro nevejdu do dvěří 😅 ale patří mi to, když jsem pořád baštila sladké 🙂

jak jste přežily včerejší bouřky? majetek zachován, porody to nevyvolalo? 😀

helulicek
27. kvě 2009

Laska, já bych byla z toho asi z nervama v pr....Můj manža má teď asi hoďku a půl zpoždění a už teď mě štve, že se neozývá... 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru