8 týdnů do termínu aneb 8. měsíc

tak, kočulky, pokračujeme 😉

helulicek
16. črc 2009

Tak já ho dnes vážila na té naší prastaré váze, a měli jsme 5,2kg, takže si těch 5kg máme určitě. Ještě ho chci změřit, připadá mi už jakési velkej.
Lucii, pronesou se takoví cvalíci co??Mě z toho někdy bolej ruce, a to ho moc nechováme 😒
Já myslím, že tak až na přelomu druhého a třetího měsíce prcci tu hlavičku plně udrží a je to to opravdový pasení koníků....

luccii
16. črc 2009

helu, jj pronesou a dost, me boli zapesti 😉

helulicek
16. črc 2009

Koci, tak dnes jsem už neodolala a udělala čajík a můžu říct, že to prckovi pomohlo....no, aspoň je spokojenější...tak nevím 😕

kocicinka
16. črc 2009

A dávali jste mu ho pít z normální lahvičky?
Máte nějaký ten sterilizátor, nebo vyvařujete postaru?

helulicek
16. črc 2009

Normálně vyvařuju, sterilizátor mi pro nás přijde zbytečný. Dala jsem mu ho z normální aventácké lahve....nevím, ale asi v těchto vedrech mu to zkusím občas dát...i po mlíčku byl nespokojenej, i tak furt ho hltal, takže dnes jsem fakt kojila po hoďce max po dvou...takže si myslím, že čajík mu trošku pomohl...právě dr mi říkala, že mu to v těchto vedrech můžem dát, že mlíčko zahleňuje

luccii
17. črc 2009

ja naopak slysela, ze to je povera, ze mliko zahlenuje...

kazdopadne pry kojit staci i v tech nejvetsich vedrech, pak mimco pije casteji a vic predni mliko... no ale kazdy mimco je jiny a nejdulezitejsi je, aby bylo spokojene 😉

prave kojim... malej je hlucnej od posledniho kojeni, to jest od 4 h, co jsem ho jiz po 2. behem kojeni prebalila a soupla do postylky 😒 funi, vydava pazvuky a spat se u toho neda... a ted uz teprv nezabere

helulicek
17. črc 2009

no, ono je to asi věc názoru. Já mu ho dávat nechci, ale v tom krajním případě toho možná zneužiju 😕 Malej se zas vzbudil kolem šesté s řevem, sice pokojení usnul, ale spánek má hrozně lehkej, furt sebou mele, takže bude brzy vzhůru a začne zas ten kolotoč. Je mi ho líto, když vidím, jak to horko nemusí ☹

kocicinka
17. črc 2009

Ahoj, teď jsme se vrátili z očkování, jeli jsme hodinu tam a hodinu zpět a využili toho, že jsme vypadli z Prahy a projeli se v zámeckém parku. Taky jsem se bála, jak bude Jonášek to horko zvládat, ale většinu dne a stejně tak i cestu autem prospal. I v noci krásně spinkal, kojil se jen jednou v půl čtvrté..Zato odpoledne nechce spát. V Praze je to hotové peklo. Ještěže máme celkem chladný byt. Na vesnici to bude s tím horkem přeci jen lepší,docela vám závidím.
Helu ten čaj dáváš jaký?
Jonáš taky vydává různé pazvuky(řeším jedním špuntem do ucha), ale u něj je to otázka stridoru( měkké chrupavky)

luccii
17. črc 2009

koci, Vojtik pri kadeni taky vydava desnej zvuk 😉 a ted uz zase syci, musim jit kojit...

laska.nezna.hranic
autor
20. črc 2009

nazdar maminy, tak jak jste započaly nový týden? my jsme dnes absolvovali výslech na cizinecké 🙄 jinak mě neminul zánět prsu, takže si kojení opravdu "užívám" 😅 k tomu je náš prcek čím dál hladovější, takže jsme včera v noci museli narychlo do lékárny pro UM. ☹ i když to snad nebude pravidlem, stejně mě mrzí, že jsme to tak museli řešit. ale jinak kojíme vesele dál 🙂 a co u vás?

kocicinka
21. črc 2009

Ahoja, tak u nás všechno v pohodě, Jonášek je tak zlaté mimiko, pořád jen spinká, nebo se mazlíme a u toho se tak krásně směje!Za noc se budíme tak 3x na papů, jinak taky spinká. Mlíka mám strašně moc, když nespím v podprsence s vložkama, tak mám úplně mokrou peřinu i postel(jako třeba dnes)...
Z čeho ten zánět prsu vzniká? Mě včera taky bolely, ale byly jenom hodně nalité, naštěstí...

laska.nezna.hranic
autor
21. črc 2009

koci - nejčastěji z toho, že se ti přes prasklou bradavku dostane do prsu bakterie. nejdřív mě to jen pobolívalo, tak jsme mysleli, že to mám z toho, jak mi na žlázy tlačí kostice, ale večer jsem dostala teplotu a druhý den jsem půl prsa měla červeného. když jsem pak malého přiložila, bolelo to tak, až jsem se rozplakala 😅 ale překonali jsme to bez antibiotik a už to snad bude jen lepší. ale je to mazec, jen jsem se zbavila popraskaných bradavek, tak přišlo tohle. ale zatím mě touha po dalších mimíscích nepřešla, tak to asi nakonec nemohlo být tak zlé 😀

dnes jsme byli na kyčlích a kvůli mírnému úhlu musíme dávat široké balení a cvičit. moc nadšená z toho zrovna nejsem a malý taky ne, ale co se dá dělat... 😒

jinak máš, koci, moc pěkné fotečky 🙂 malej je hároš po tobě, co? 😀

holky, můžu se zeptat, jak během kojení hodláte řešit antikoncepci? 😕

helulicek
21. črc 2009

hej koci, jak ti došli na ten stridor? nebo spíš malýmu 😉
Jinak čajík dávám fenyklovej od Hippu, teda dala jsem ho jednou. Bavila jsem se o tom se švagrovou, má tu nejstařší dceru taky koncem června a říkala, že ji v těch pařácích taky občas vrazila čaj. A tu druhou dcerku má v červenci a ta čaj vůbec nepotřebovala, horka ji vůbec nevadila. Je to prostě jen na tobě a na dítěti, každý je jiný.

Malej se taky budí tak třikrát v noci, no po těch třech hodinkách. Teď poslední dva dny usnul v devět a vzbudil se až po jedné hodině, takže 4-4,5 hod, což jsem úplně zírala a lekla se co je. No, hlavně moje prsa z toho měly šok, byly nalitý, že jsem měla pocit, že snad mě stáhnou z té postele dolů 😀 😀 ale malej nezklamal a bumbal jak vzteklej 😉

kocicinka
21. črc 2009

Děkujeme🙂 No, po tatínkovi ty vlásky opravdu nemá, páč tatík je skoro plešatej 😅
My taky dáváme široké balení. Řekli nám to na sonu, které mu dělali už v porodnici.
Jinak antikoncepci jsme před Jonáškem používali kondom, takže asi zůstane u něj i nadále. Ale protože kojím fakt hodně, tak pokud nebudu menstruovat, tak se asi chránit nebudem, myslím, že postačí kojení. A kdybych otěhotněla, tak by nám to zase tolik nevadilo.
Dnes jsem se docela naštvala. Volám mojí gyn, že se chci objednat na kontrolu po šestinedělí(to mi bude končit za 14 dní) a sestra mě objednala AŽ na 25. srpna!!! S tím, že má dr.dovolenou. Ach jo. Přitom před tím máme jet na dovolenou a já přeci potřebuju vědět, jak na tom sem, jestli se můžu koupat a mít sex a tak. Taky jsem sestře řekla, ře ještě krvácím, jestli je to normální a ona mě odeslala na nejbližší zdravotnické zařízení, protože mojí doktorku nikdo nezastupuje! No nenaštvalo by vás to?

helulicek
21. črc 2009

Koci, já myslím, že to krvácení je normální. je to hodně individuální. Moje kamarádka krvácela 8 týdnů 😒 Já, jak jsem psala, měl už jen žlutý očistky a najednou zas krvavý a teď se to zas zmírňuje. to je holt to šestinedělí. Já, pokud nemáš bolesti a fakt hooodně krve, tak bych si s tím hlavu nelámala.... 😉
Jinak s tou dr by mě to taky naštvalo, zvlášť, jak píšeš, máš jet na dovo...

kocicinka
21. črc 2009

Takže taky ještě krvácíš? A ostatní holky vy to máte jak? Já nosím už jen slipovku, 14 dní a je to jasně červená krev. Né moc, ale je... Bolesti nemám. Už 2x mi dělali UZ dělohy a prý tam je vše v pořádku, jen se mi pomalu zavinuje děloha.Tak papám jakési kapky, nosím stahovací pás, jen k tomu cvičení se nemůžu odhodlat. No prostě už mě to štve no.
Tý jo, my máme tak hodné miminko. Celé dny jen spí a spí, je jako šípková růženka 🙂

helulicek
21. črc 2009

No už mi to zas přestává, tak doufám, že to tentokráte vydržía nerozjede se to znovu. Taky mě to zprvu vylekalo, myslela jsem, že je konec a znovu červená. Ale to tak v tom šestinedělí prostě je, někdo to má hned za sebou, někdo tak na přeskáčku jak my a někdo krvácí celou dobu...Kdyby byly bolesti, teplota atd. tak by to mohlo znamenat,že tam v děloze něco zůstalo...
Já nic nato neberu, pás nenosím a s tím cvičením...u mě platí kovářova kobyla chodí bosa...no není to valný, pro mě to je takový cvičení necvičení, já se těším až si dám pořádně do těla 😉

kocicinka
21. črc 2009

Jak to, kovářova kobyla? Ty jsi nějaká cvičitelka?

luccii
22. črc 2009

koci, krvaceni v 6nedeli je v poradku - pokud postupne slabne... ja krvacela skoro celych 6 tydnu, cervene zbarvene to bylo vetsinou jen po kojeni... a ted uz cca 1-2 tydny nemusim nosit zadne vlozky 🙂

Vojtika stale trapi brisko, asi se mu vratil zanet ocicka, tak jsem mu koupila zase kapky a je malinko orpuzeny a ma potnicky a to se snazime, sec muzeme, aby se toho zbavil

strkaji si vasi prcci prstiky a pesticky do pusinky? nas zacal vcera a asi mu uz budu muset dat dudlika...

koci, me na gyndu objednala az na 10.8.! a to jsem tam byla cca pred 2 tydny, takze cekam pres mesic a to uz mam tyden po 6nedeli a chtela bych vedet, zda se uz muzeme milovat - je nutna prohlidka predtim???

kolik vazite a merite? my cca 57 cm a 5,25 kg a jsme v 7. tydnu 🙂

helulicek
22. črc 2009

Koci, rehabka 😉
Lucii, my máme cca 58 cm a 5,2kg a to jsme začali pátej týden 😕
Já se na gyndu objednávat naštěstí nemusím, zas o to dýl tam můžu čekat 😕 než mě vezme 😅

laska.nezna.hranic
autor
22. črc 2009

koci - tak já kdybych to měla řešit kondomem, tak se asi nedoplatím 😅 sice si taky říkám, že kojení nemůže být až tak úplně nespolehlivé, takže teoreticky by mi druhé mimi taky nevadilo, i když bychom ho plánovali později, ale kvůli císaři prostě nesmím, takže jsem tuhle otázku musela řešit tak jako tak.

k doktorce jsem volala v pondělí a hned dneska jsem tam mohla zajít. včera to nešlo jen proto, že má v úterý poradny. takže docela zírám, jak dlouhé objednací doby vaši doktoři mají 😕

luccii - šestinedělí by se mělo dodržet a asi je pro jistotu lepší počkat, ale my jsme taky nečekali na žádné svolení. pokud se cítíš ok a máte se s taťkou rádi, tak proč ne 😉

náš malej má dudlíka už od porodnice. i když jsem mu ho já sama dávat nechtěla, sestřičky nám ho doporučily, aby si nedělal dudlík ze mě 🙂 takže pěstičku si cucá jen v případě, že má hlad. a když dostane mlíčánko, nějaké prstíky ho vůbec nezajímají.

máme taky cca 57 cm a 4,86 kg

jinak dneska jsem i přes velké sebezapření koupila čajík a zkusili jsme ho. bylo fakt velké horko a mlíčko mu na žízenku nestačilo, tak jsem to prubla a zdá se, že to pomohlo. holt maminky si mohou plánovat jak chtějí, ale miminka si sama určí, co je jim třeba 🙂

helulicek
22. črc 2009

vidím, že nám ti mimísci pěkně rostou 😉
Já mu taky laska dala nedávno čajika, však jsme to tu trocha řešily myslím s kocicinkou. Já taky původně nechtěla,ale jak říkáš mimísci si o to sami řeknou 😕

kocicinka
22. črc 2009

My máme 4 týdny, měříme 58 cm a vážíme 5,600 gramů... Manžel včera přivezl váhu 🙂
Moje Dr mě vážně štve, tím, jak je pořád někde v luftě. Kdybych k ní nechodila tak dlouho a nebyla tak dobrá, už jí dávno změním. Pořád má dovolenou, pořád nějaké kongresy a když jí pacient potřebuje, není k dispozici.
Mě spíš jde o to koupání, než o milování 😅 V půlce srpna jedeme na dovolenou k jezeru a to bych asi nepřežila, nemoct se vykoupat, zvlášť, bude- li horko...
S tím dudlíkem... mě zase v porodnici říkali, že ho nedoporučují, až když je mimi starší a má již zafixovaný mechanismus sání. Jonášek taky cucá, co může, ale dudu plive.
Čaj jsem zatím nedávala, prostě když je horko, tak víc kojím. Uvidíme v nadcházejících dnech...

kocicinka
22. črc 2009

Já bych se pro všechny případy prohlídnout před milováním nechala. Ale když člověk ještě krvácí, tak stejně není sex možný, takže co...A já určitě ještě krvácet budu i po 6 nedělí 😒

dont_speak
25. črc 2009

Ahojky,
holky to mají mimískové pěknou váhu.No však to jsou taky kluci 🙂
Míša bude taky tak nějak podobně, v úterý nám řeknou víc v poradně.

luccii
26. črc 2009

koci, tak Vojtik dudlik taky plive, jeste zkusim jiny tvar, mame ten anatomicky tvarovany... docela je mi lito, ze ho nechce, byl by lepsi nez prstiky

my v horku s mlikem vydrzeli v poho 🙂

uz se vase mimca vedome usmivaji? Vojtik jeste ne a uz se nemuzu dockat 😉

helulicek
27. črc 2009

Štěpánek taky není dudlíkovej. Občas si ho vezme, ale jen velmi málo anebo před jídlem. Když asi ten hlad není ještě tak velkej, tak chvilku dudle, jinak se rozčiluje, když mu ho chceme dát.
My teda s mlíčkem v těch velkých vedrech bohužel nevydržíme, zkoušela jsem to, ale holt alespoň kapka čaje hned udělala líp.
Já bych šla do koupání a milování taky až po gyndě. Přece jen člověk neví, jestli je vše 100% okej.
Nějak nám to tu vázne holky co?? že by mimísci nás tak zaneprázdnili 🙂

kocicinka
27. črc 2009

Ahojky,Jonášek se řehoní od ucha k uchu a směje se i nahlas, hlavně když na něj dělám budliky budlilu, nebo se najednou začne smát při kojení 😀 Takže myslím, že už je to u něj vědomé.
My jsme dudla zkoušeli dát na usnutí, kduyž nemohl usnout, po chvilce zápasení si ho vzal a začal dudat. hned se uklidnil. Jenže po chvilce mu vypadl a začal plakat. Navíc mám pocit, jakoby hůř sál, takže jsme dudla zatím odložili.Jonášek si cucá ruce hlavně když má hlad, takže to je signál má dát najíst 🙂

laska.nezna.hranic
autor
1. srp 2009

ahoj děvčata, už to tu nějak upadá. není se čemu divit, však už nejsme těhulky, ale spíš bychom měli chodit do kojenců. byla tam pro nás "pokračovací" diskuse, ale zamkli ji. tak do jakých témátek chodíte, že bych se přidala 🙂

kocicinka
1. srp 2009

Ahoj, proč jí zamkli? Já jsem chodila do vícero diskuzí, ale ty teď už jsou passe, protože jsem už po porodu. Chtělo by to něco jiného, pravda, už dávno nejsme v osmém měsíci
😀
Dneska jsem při vážení myslela, že padnu, displej ukazoval váhu 5.900...Kde je to miminko, které jsme si přivezli z porodnice 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru