8 týdnů do termínu aneb 8. měsíc

tak, kočulky, pokračujeme 😉

laska.nezna.hranic
autor
2. srp 2009

koci - protože to bylo pro nás, co máme mimča v červnu, tak to zamkli s tím, že máme psát do Júnovek. ale tam jsou spíš Slovenky a navíc je tam strašně moc lidí, to mi nevyhovuje 😒

to máte pěkného kouska🙂

dont_speak
2. srp 2009

Ahoj lasko,
jak se máte? A co Karimek? 😉 Já teď taky přeskakuju z různých diskusí sem tam. Heluš jsem někde zahlídla, ale už si nemapatuju název toho nového tématu 😅

helulicek
2. srp 2009

Čauky holky,
jo, jo, chodím do jiné diskuse. Moc ráda bych sem tam zplkla i tady, ale moc to tu nežije. Vím, že máme už prcky, ale právě proto bysme tu mohly probírat víc starosti a radosti s ratolestma. Taky nemůžu sedět fut u počítače a hlavně ne celej den, ale přece jen víc pokecu by neškodilo, no ne???? Hlavně, nezměníme název??? přece jen 8 měsíc máme už dávno za sebou a 8 týdnů budou mít už naši prcci 😀 tak co nato kočky???

kocicinka
3. srp 2009

Jsem pro změnu názvu. Jenom,aby to zase nezamkli....Má někdo nějaký nápad?

laska.nezna.hranic
autor
3. srp 2009

dont - ahojky 🙂 máme se docela dobře. každým dnem čekám, kdy nám zavolají z cizinecké ohledně manžova povolení k pobytu a pak už jen sehnat nějakou práci a bude pohoda 🙂
Kájošek se má snad fajn, pokud nemá hladík nebo bolení, tak se jen chechtá, fakt prča 😀 ale jak se přiblížím s foťákem, tak dělá, že nic a když už to stihnu, tak se mi ta fotka zase nepovede 😅
a dokonce už se nám několik dní po sobě podařilo uspat ho před půlnocí, což je pro nás malý zázrak. ty probdělé noci byly brutální.
jinak mi přijde, že se mi dělá o dost míň mlíčka, hlavně přes den, takže to občas zachraňujeme Nutrilonem. ale stejně jsem ráda alespoň za to, jak to je, po císaři se málokdo rozkojí.

a co u vás, všechno ok?

koci - z názvu by mělo být patrné, že nezakládáme opakující se téma, jen je to pokračovací diskuse k "osmému měsíci". jiné holky mají pokračování coby maminky taky, dokonce i v kategoriích, kam to nepatří a nezamknou jim to... tak musíme přemýšlet a pak hurá do Kojenců 🙂

helul - já bych sem chodila častěji, ale k počítači se téměř nedostanu. ne kvůli malému, ale protože je tu prostě moc jiných zájemců

kocicinka
4. srp 2009

Tak já zkusím popřemýšlet.
Já mám mlíka zase až moc, tak mi manžel odstříkává(mě to děsně nebaví a bolí z toho ruce) a dáváme to zamrazit, abychom měli na horší časy. Normálně mám přes noc,kdy Jonášek nepije tak často vždycky úplně mokré prostěradlo, a to i přes to, že spím v podprsence s dvěma tampónama 😅 ...Mohla bych dělat kojnou...
Jonášek se taky pořád směje, už se mi podařilo ho i vyfotit, teď ještě aby to manžel zmenšil a dám to zase do albíčka.
Jinak se nám teď párkrát stalo, že měl Jonášek stoličku trochu do zelena, třeba jen 2x za den a pak už to bylo OK. Zajímalo by mne, co to znamená...

kocicinka
4. srp 2009

Taky na mě začínají pozvolna doléhat školní povinnosti, mám z loňska dvě nesplněné zkoušky, které musím do září dodělat a tááák se mi do toho nechce. Už se ani nemůžu vymlouvat na těhudemenci 😀 Ale zase se těším do Budějek na lidičky a tak. Nestýská se vám někdy po bříšku?

dont_speak
6. srp 2009

Ahoj holky,
lasko
To je fajn, že už to budete mít s manžou vyřízený 😉 S prací držím moc pěsti 🙂 😉

U nás je to jak kdy. Míšu teď častěji bolí bříško,
Davídkovi začalo vadit, že malého často kojím a nehraju si s ním už tolik co dřív. Jednou jsem šla ven sama s oběma.. Mrňouska v šátku, Davíka za ruku.. Míša pak začal brečet hlady a já se nemohla dostat toho z šátku 😀 abych ho nakrmila , protože těch 5metrů se mi omotalo úplně všude a navíc Dav mě ještě z druhé strany tahal za ruku směr houpačky 🙂 .
No ještě to bude boj, jak to zvládnout a skloubit s oběma dětma najednou🙂 , ale na druhou stranu si to už jen s jedním nedovedu představit.

koci, po bříšku se mi docela stýská. Ty nostalgické vzpomínky.. Už mívám dokonce myšlenku jít do dalšího (posledního) mimča za nějaké ty 3 nebo 4 roky znovu 😅

kocicinka
6. srp 2009

Ahoj, já bych taky moc ráda tři dětičky, ale manžel z toho moc nadšený není
No, doufám, že si to rozmyslí. Dont bydlíš na Praze 8? Kampak chodíte do parku? U nás toho moc není. Jen Vítkov a to máme celkem daleko
Tak taky nosíš v šátku? Jaký máte? My jsme si koupili Šanami, ale abych se přiznala, moc mi nošení v něm nejde, takže zatím nosí jen manžel. Uvázat na kolíbku to umím, ale buď je Jonáš moc na volno a plandá mi v tom, nebo se tam nevejde, nebo je tam zkroucený jak paragraf a úplně cítím, jak je mu tam nepohodlně. Mrzí mě to, protože jsem se na nošení opravdu těšila.Máš na to nejakej grif?

dont_speak
6. srp 2009

koci, můj manžel je spokojený už s dvěma klukama, ale kdoví jak to bude za těch pár let. Jeho rodiče by chtěli ještě další vnoučata 🙂
My bydlíme teď krátce na Praze 10 blízko Intersparu... Tady je hezká procházka směrem k Hostivařské přehradě, ale vlastně i ta trasa od nás směr Zahradní Město je dobrá na kočárkování. Krásný park je taky kousek od metra Vysočanská.. Možná znáš Podvinný mlýn?
A zrovna dneska mi poradila kamarádka Gutovku, ale ta je už s pískovištěm a hřištěm pro starší děti..Chceme se do ní o víkendu podívat, s mimčem vyvětrat a malej aby se konečně vyřádil.
S šátkem jsem taky začátečník.. Holky z MK mi poradily odkazy na úvazy, nevím jestli jsi viděla nějaké na youtube? Zkoušela jsem kolíbku s křížem, stejně jako tobě mi byl buď moc natěsno nebo dost volně 😒 Míšovi se v šátku líbí, ale jen když je ve svislé poloze, a to nechci aby si ničil zádíčka.. Na to je asi pak vhodnější Manduca nebo ho začít nosit až bude trošku větší.¨
. Teď čekám ještě, až se mi drobek vzbudí na kojo a pak půjdu spát😉

kocicinka
7. srp 2009

Já jsem byla na semináři v A centru v Karlíně, ale prd platný, sama se s tím nějak nepopasuju. Potřebovala bych mít toho chlápka co to tam předváděl doma, aby to na mě vždycky poopravil a mimčo do toho usadil.A jakej šátek jste si pořizovali?
Mno, v mém případě už si nemůžu dovolit s dětma moc otálelet, páč už nejsem zrovna nejmladší...Tak nezbývá, než je mít rychlejc po sobě
Hehe, já jsem taky včera čekala na kojení, a čekala a čekala až jsem to nevydržela a v půl druhý v noci Jonáška vzbudila. Čekala jsem od půl desátý, páč se kojil v půl osmý a většinou chce po dvou hodinách 😅

dont_speak
7. srp 2009

Ahoj koci,
já dostala šátek jako dárek od bratrance, učil mě i úvazy.. Ale nevím jaký je to přesně typ, není elastický, je z pevné látky 4,2metrů.
No mě dneska malý taky překvapuje.. spí celý den po třech hodinách, tak snad poprvé nekojím skoro v kuse🙂

luccii
8. srp 2009

ahoj holky, hlasim se z dovci zpet 🙂 Vojtik jel Pendolinem :D

luccii
8. srp 2009

ad zmena tematu - muzu v Kojencich zalozit nove - nazev treba My z osmi týdnů 😉 to nesmazou, protoze je jasne, ze jde o partricku matek 😉

luccii
8. srp 2009

tak jsem ho založila: My z osmi týdnů a naše miminka
odkaz: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

laska.nezna.hranic
autor
21. črc 2011

tak to zase zkouším. zajímalo by mne, jestli se najde nějaká nastávající mamina, která má také termín +- v půlce září a stejně jako já nerada chodí do velkých diskusí, kde člověk ani nestíhá dočítat 🙂 budu ráda, když se ke mně a mrňouskovi někdo přidá 😉

laska.nezna.hranic
autor
1. srp 2011

fakt nikdo, jo? 😕

sussanah
1. srp 2011

@laska.nezna.hranic ahoj, koukam, ze mame termin skoro na den presne 🙂 Ale mas doma uz alespon vetsiho kluka, ti moji budou od sebe bez 3 tydnu 2 roky

laska.nezna.hranic
autor
1. srp 2011

sussanah - no né, já už ani nedoufala, že by sem někdo nakoukl 🙂 to je hezké, že vám to takhle vyšlo. to bylo plánované? 🙂 kluci mohou slavit narozky společně. to bude mejdan, až budou starší 😀
jaké to je mít doma pozdní letňátko nebo skoro podzimňátko? já jsem chtěla prcky ideálně na jaře, to září mi přijde takové blbé kvůli škole i oblékání a tak. ale co už, hlavně, že mimi bude a že je zdravoučké 🙂

sussanah
1. srp 2011

@laska.nezna.hranic jj planovane, i kdyz na to druhe jsme si chvilinku (asi 5m) muslei pockat. A me treba prave prijde ty zarijove deti fajn (krome te skolky a skoly, to bude jeste veselo). Mlady totiz prave v zime v pohode v kocarku spal a kdyz uz mel 6m, tak uz v kocarku byt nechtel a nosila jsem ho v nositku a vubec uz mohl objevovat svet, kdyz ho to zacalo zajimat. A na Zimu uz pekne chodil i bez kocarku, takze pohoda 🙂 A maly bude jeste o 3 tydny starsi, takze dobry. Ono i s prikrmama je to fajn, ze vlastne jsme zacinali v dubnu a behem mesice uz byla pekna zelenina 😉 Kazd obdobi ma svoje 🙂 Nejhorsi mi teda prijde ten posledni trimestr v lete, i kdyz aspon ze letos neni moc vedro..

laska.nezna.hranic
autor
1. srp 2011

sus - a to jste chtěli dětičky po dvou letech kvůli praktičnosti jako že si to odbydete téměř najednou nebo kvůli dvouletému rodičáku nebo...? máte ještě plenečky?
já vím, tohle všechno je pravda, v korbičce bude přes zimu mimčo lépe chráněné (i když Káju jsme v pěti měsících museli chtě nechtě přesunout do sporťáku. neumím si představit, že by se tam druhé mimčo v zimním oblečení a s fusakem vešlo déle. tak je možné, že budeme přesouvat v největší zimě 😅). a příkrmy už taky budou lepší. ono všechno má své, jak říkáš.
úplně mi mluvíš z duše, léto sice víceméně zatím propršelo, ale za sebe si nemůžu vynachválit. i když vůči dětem, které mají prázdniny, mi to je vcelku líto. člověk se tolik měsíců těší na sluníčko a ono pak stejně žádné není a než se nadějeme, je tu zase podzim...
jakou značku kočárku máte?

sussanah
1. srp 2011

@laska.nezna.hranic no my jsme chteli mit deti blizko u sebe. Svagrova ma deti 3 a po 2 letech a jak uz jsou starsi, tak je to supr, ze jsou si vsichni blizko. Takze to byl plan a nastesti to vyslo 🙂 Takze jsem si prave brala i dvoulety rodicak, proste jsme to tak chteli. Vy jste neplanovali takhle blizko po sobe?
S tim kocarem to u nas neni problem, uz u prvniho jsme hledali velky kocar, takze mame teutonii s vloznou taskou a maly v nem byl do cca 6m a v zime i s velkym beranim fusakem a naprosto v pohode. I ted, kdyz spi vyjimence v kocarku, tak ma jeste porad hodne mista. Ono ta lozna plocha je 90cm 😉
Plinky uz nastesti davno neresime, delali jsme od narozeni s mladym bezplenkovou metodu (proste na nocnik od narozeni), takze od roku je bez plen na den a od 17m i na noc. Zacoz jsem fakt rada, takze vybavicku mam uz jen pro maleho (mame latkovky) 🙂

laska.nezna.hranic
autor
1. srp 2011

sus - tak to je super, že vám to takhle vyšlo. další už pak neplánujete?
já to mám tak, že po zkušenostech už nikdy nic v životě neplánuji, protože ty plány hodně často nevychází a zbyde jen zklamání. takhle můžu být jen mile překvapená, anebo prostě věci zůstanou, jak jsou. takže za sebe děti rozhodně chtěné (před lety jsem o jedno přišla a to mě ovlivnilo asi nejvíc v životě. pro mě je dítě úplně všechno), ale neplánované. manžel mi před sňatkem řekl, že mu musím dát čtyři děti, což mě trošku vyděsilo, i když sama mám tři sourozence. ale bála jsem se, jaký bude porod. tak jsem tvrdila, že budu chtít 2-3. 2 rozhodně. po synovo narození se to trošku obrátilo, kdyby byly penízky, i ty čtyři bych si uměla představit, naopak manžel začal tvrdit, že mu stačí jedno. pak byl nějaký čas v zahraničí a když se vrátil, trefil se zrovna do ovulky a bylo to (předtím jsem brala prášky, ale nejsem pro to. bylo to jen kvůli případnému otěhotnění po císaři - nechtěla jsem riskovat život miminka ani svůj. jenže mi nedělaly dobře a měla jsem nějaké zdravotní problémy, tak jsem je přestala brát a manža zase jinou antiko tak nějak odmítal... no a na cestě je Druhátko). manžel asi nepočítal, že by se to mohlo zadařit v podstatě bez nějaké větší snahy, protože na prvním synovi jsme poctivě pracovali přes tři měsíce. a i tak mi to přišlo jako rychlé otěhotnění. druhé mimi by tedy časem přišlo určitě, já chtěla rozdíl tak 3-4 roky, manžel spíš šest, ale osud to zařídil tak, že k sobě kluci budou mít blízko a asi je to tak dobře.
tak to máte dobrý kočík. my máme DorJan Danny Sport, ale v těch pěti měsících už tam byl malej fakt namačkanej. a sporťák zabere docela dost místa, když je v lehu, je spíš na jaro, protože s fusakem uvnitř výrobci moc nepočítali... no ale zvládli jsme to v něm s jedním, zvládneme i s druhým 🙂
a jinak jak se cítíš? máš nějaké těhu problémy? a jak berete druhého chlapečka? vím, že pohlaví je vedlejší, ale já osobně jsem si vždycky přála holčičku a pomalu přestávám věřit, že by se mi povedla u třetího, tak se s tím faktem raději předem smiřuji. ale samozřejmě to neznamená, že bych své chlapečky nemilovala 🙂 snad mě chápeš, nevím, jak to nejlépe popsat. tak mě zajímalo, jestli jste to tak chtěli a splnilo se, nebo tam určitá touha po děvčátku taky byla...

sussanah
2. srp 2011

Ahoj 🙂 No dalsi bychom mozna jeste chteli, ale to se me zeptej tak za rok 😀 Proste uvidime, jak to bude. Ono jak rikas, plan je jedna vec, realita druha. Takze uvidime, jak to pujde a kdyz jo, tak se treba nase rodinka jeste rozroste 🙂
jinak uz toho zacinam mit vcelku plne kecky. U mladeho jsem byla od 6m na nemocenske, silene mi tvrdlo bricho, ze jsem skoro ani chodit nemohla. Potom se pridal kolisavy krevni tlak, proste jsem v tech vedrech omdlivala. Ted je to nastesti lepsi, ale proste asi nikdy nebudu patrit mezi tehotne, ktere si tehotenstvi uzivaji, je jim porad dobre a vlastne na to obcas i zapomenou 😀
My teda to, ze cekame 2 kluky nijak neresime. Tohle tehu jsem totiz zpocatku krvacela, takze po projizdce na pohotovost jsem uz fakt neresila, co bude mit mimco mezi nohama 😉 A nejak jsem ani nemela preference. U prvniho jsem si rikala, ze mozna radeji holku, ale pak mi to uz bylo fakt jedno. Mnozit je nebudeme, takze nepotrebujeme deti ruzneho pohlavi 😀

laska.nezna.hranic
autor
2. srp 2011

já vím, nač řešit třetí, když ještě není venku ani druhé 🙂
to omdlévání muselo být hodně nepříjemné... ale taky nejsem z těch, kdo by si těhu užíval. poprvé to pro mě bylo něco nepopsatelně krásného, ale skončilo to dřív, než pořádně začalo... zbořil se mi svět a s Karimkem už jsem byla strachy tak vystreslá, že jsem jen odpočítávala dny a modlila se, aby se mu taky nic nestalo. a teď bych si to snad i užívat mohla, ale s prckem už není tolik času soustředit se jen na rostoucí pupek, takže zase nic 🙂 a porodem se to o moc nezlepší, protože se člověk o své mimi bojí zase jinak. a napořád 🙂 jinak mám tohle těhu pohodovější, ale připadám si strašně velká a nemotorná a přitom jsem ani nepřibrala tolik, jako před těma dvěma roky.
máš nějaké zvláštní chutě?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru