8 týdnů do termínu aneb 8. měsíc

tak, kočulky, pokračujeme 😉

bellmir
10. dub 2009

Jituskak🙂 ahoooojky.. jj to je pravda kratí.. ale na druhou stranu mi to prijde uz nekonecne dlouhy.. hehehhe, vís jak.. ta nedočkavost.. 🙂 Ja to taky nemam jeste vyprany.. myslím, ze je na to casu jeste dost 🙂
Jitus. hehe tak schvalne.. kdo drív porodí 🙂)) Koukám, že jsi ze Šumperka.. my tam obcas jezdíme.. manzel odsud pochází 🙂)
Ted jsem se vratila z venku a uz je tam vedro jak svina.. 😀

andreahrbacova
10. dub 2009

Ahojky tak já se hlásím do soutěže,kdo dřív porodí 😀 😀 😀 😀

bellmir
10. dub 2009

andreo.. ahooojky.. takze taky 1.6. supeeeeeer... tak kdo drív 🙂

helulicek
10. dub 2009

jéé, tak to já s váma soutěžit nebudu, už teď to mám prohraný 😅
Holky, taky je u vás takový vedro? já byla v nedalekým městě, vrátila jsem se utahaná, sluníčko má holt už sílu 😎 Teď smažím manžovi palačinky a jsem z toho vedra v kuchyni kaput....
co plánujete na velikonoce?

laska.nezna.hranic
autor
10. dub 2009

dont - já myslím, že ho ještě zpracuješ 😉 a nikoho jiného jsi k porodu tenkrát nechtěla? třeba kámošku nebo mamku...?

hehe, si s malým užijete srandy, viď? 😀

helul - no jo, něco málo máme s dont společného 😀 akorát ona už je o pár (k)roků napřed, tak k ní chodím pro rady 🙂

laska.nezna.hranic
autor
10. dub 2009

helul - dneska přijede synovec, takže sobotu budu trávit tradičně s ním, v neděli nám ségra přivede ukázat ženicha a v pondělí asi přijede babička, takže budu doma s rodinkou. nic zvláštního. co ty?

jitus + bell - teda vy si s tím praním dáváte načas. když to dobře půjde, tak ještě několik týdnů zbývá, ale abyste to pak vůbec stihly 😉 já jsem tedy ráda, že už alespoň tohle mám hotové, teď už jen dokoupím kosmetiku a ty ostatní drobnůstky a květen už snad budu mít čistě jen na psychickou přípravu 😀

helulicek
10. dub 2009

Zítra asi budeme zas dělat na vyklízení domečku ☹ a snad přemluvím manžu na krátkou vycházku 😕 V neděli budeme slavit maželovy třicetiny, takže tu bude celá rodinka a kupa dětí, to bude zas rachotu 😉 a pondělí snad někam na výlet...když jsem ještě bydlela u našich, tak jsem pondělky bývala vesměs doma, ale co jsem pryč, tak odjíždíme, snad bude krásný počasí a my si užijeme konečně den společně....
Dnes odpo budu píct s tchýní koláčky na narozky, zdá se mi to zbytečný, ale to si raději nechávám pro sebe 😕

laska.nezna.hranic
autor
10. dub 2009

helul - neodporuješ tchyni, to je od tebe chytré 😀 schovej si to, až půjde o něco vážnějšího 😉 jinak kdyby nějaký koláček zbyl, pošli mi 😀

helulicek
10. dub 2009

Tchýně je naštěstí fajn, ale strašně ráda peče a v tomto já jsem trochu lempl, sladký mi nic moc neříká....a poslední dobou ty koláčky pečem nějak často 😒
Když zbyde tak pošlu 🙂 🙂 🙂 🙂

dont_speak
10. dub 2009

AHoj holky 😉
Budíček byl jak jsem předpovídala, ale taťka se o malýho postaral, dal mu k snídani jídlo co bylo přichystané už k dnešnímu obědu.. 😀 Nic se nestalo... Snídaně má být stejně vydatná😀

lasko, my s mámou před těma téměř dvěma rokama nemluvily. Nemohla zkousnout, že její zeť je cizinec, tak k porodu by ani nešla.. zvala jsem jí na velký UTZ a nechtěla, ale to už je minulost. Teď rozmazluje vnoučka víc než já a MM se zastává, když na něj někdy nadávám 🙂

helul, tchýně tě má asi ráda 🙂 Pořád lepší spolu péct než se v jednom kuse hádat 🙂 Naše tchýně s tetama a strejdama jsou dost z ruky. Někdy je to výhoda. Oni jsou hodně společenští a je mi jasný, že by nebylo dne soukromí. 🙂 Ale na hlídání by bylo určitě postaráno dokonale 😉 🙂

laska.nezna.hranic
autor
10. dub 2009

dont - no vidíš, jak máš doma šikovné chlapy 😀

to je mi líto, někdy to prostě potřebuje čas... musela jsi to mít těžké ☹ a jak to bral tvůj taťka? nemáš sourozence? tak hlavně, že už jste zadobře 🙂

dont_speak
10. dub 2009

lasko, mám dva sourozence. Starší ségru a mladšího bráchu, ale málo se vídáme. Vedou si svůj vlastní život.

Od mého taťky jsem čekala nejhorší reakci, ale přijal to ze všech nejlíp, jen měl trochu obavy. Teď mi manžela při rodinných setkáních opíjí slivovicí 🙂

laska.nezna.hranic
autor
10. dub 2009

dont - já myslela, že manžel je muslim 😕 🙂

dont_speak
10. dub 2009

ne ne.. je křesťan 😉

laska.nezna.hranic
autor
10. dub 2009

dont - ale byla jsi to ty, jak jsi v nějaké diskusi řešila obřízku, nebo ne? jsem myslela, že manža to chce a ty ne...

dont_speak
10. dub 2009

jj.. je sice křesťan, ale obřezaný taky. Chtěl nechat i malého. Byla jsem proti i jsme se kvůli tomu pohádali.

laska.nezna.hranic
autor
10. dub 2009

dont - aha, tak asi to mě zmátlo🙂 já jsem to chtěla s manžou taky vyřešit hnedka, aby bylo jasno a v budoucnu jsme se nehádali, ale jemu se nějak nechce, že prý to proberem až budou maléhu tak dva roky. já nevím no... ale asi se hádce nevyhnu, i když vím, že to bude zbytečné, když jsme to mohli probrat teď. ale ať už bude chtít cokoli, mého chlapečka nikdo fikat nebude 😠 jsem pro, pokud to pro něj bude lepší ze zdravotního hlediska, nebo pokud se tak rozhodne sám, až z toho bude mít rozum, ale protože je to nenávratné, tak nechci, aby mi to pak jednou třeba vyčítal...

a už jste to vyřešili? kdo z vás ustoupil? nebo jste to téma jen odsunuli na "někdy"?

dont_speak
10. dub 2009

lasko, taky jsem argumentovala tím, že tady se to dělá jen ze zdravotních důvodů, později když o tom znovu mluvil, tak že by měl přistoupit na kompromis ať si to malý jestli chce být obřezaný rozhodne jednou sám. Nejsme přeci jen Afrika, ale prolnutí dvou různých kultur, takový je i Davídek. Není ani stoprocentní Afričan ani stroprocentní Evropan. U nich je to rituální, z generace na generaci.. ani nepřemýšlí nad tím to neudělat. Psala jsem jeho sestře v domnění, že mě jako ženskou (matku) pochopí a ta mě prosila, ať ho nechám obřezat.

Zatím to "visí" mezi náma. Nemluvíme o tom, ale je mi jasný že mu to leží pořád v hlavě. Jak píšeš.. to téma jsme odsunuli na jindy. Možná to přijde krátce po mém porodu.

laska.nezna.hranic
autor
10. dub 2009

dont - to je blbý no... reakce jeho sestry taky nic moc. nepochopím, jak může někdo, kdo si říká rodič, přivodit dítěti bolest, aniž by to bylo třeba. už teď je mi jasné, že já osobně obrečím i očkování 😀 ale měl by se zamyslet alespoň nad tím, že jsi ochotna na to přistoupit, samozřejmě za již zmíněných podmínek, tzn. jde-li o Davčovo zdraví nebo uvážené rozhodnutí. jinak je to opravdu zbytečnost. zvlášť, když ani sám neví, proč by to vaše dítě mělo podstoupit... tohle nechápu. možná je to hygieničtější nebo estetičtější nebo já nevím co, ale je to proti přírodě, kdyby to kluci mít neměli, tak se s tím nerodí. myslím, že o tom by se měl každej kluk rozhodnout sám, je to jeho tělo. ale tak tobě to vysvětlovat netřeba 🙂 každopádně držím pěsti a přeji pevné nervy. nejspíš mě to v budoucnu bude čekat taky. no, ale třeba se pletu... 🙂 manža je sice trvdohlavý, ale na takovou palici, jako jsem já, to pořád nestačí 😀

dadule4
10. dub 2009

ahojky holčiny! tak už se nám to rychle krátí co? počasí je nádherný, tak si ho užíváme plnejma douškama! už se moc těším až bude náš prcík u nás a vyrazíme ven s kočíkem. v pondělí jsem byla na ultz a pan dr. mě moc nepotěšil, bobeš je prdelkou dolů, tak mi doporučil ať dělám kočičáky, když bude chvilka tak šup na všechny čtyři, tak sem si včera na všech čtyřech četla, přítel přijel domů a ptal se, že mám supr polohu - na copak asi tak čekám?? 😀 ani nevím, do kolikátýho týdne má mimčo možnost se otočit, dokdy tam má dostatek místa.. snad se obrátí..

laska.nezna.hranic
autor
10. dub 2009

dadule - ahoj dadul, tak jsi nás už taky našla?🙂 mně bylo řečeno, že do 36. tt se tím maminy nemají zabývat, že se může mimísek ještě v pohodě otočit. je to ale různé, některé mimi je už hlavičkou dolů ve třicátém, některé se otočí až těsně před porodem... já myslím, že ještě máte čas. objednali si tě kvůli tomu na další utz?

dadule4
10. dub 2009

do 36.? tak to ještě chvíli máme..za tři týdny jdu zase do poradny, mudr. vždycky kontroluje srdíčko, tak zjistíme polohu..

laska.nezna.hranic
autor
10. dub 2009

dadul - to máš dobré, já miminko znovu uvidím pravděpodobně až bude venku...

dadule4
10. dub 2009

mudr. mi ho dělá pokaždý, ale je to vždycky na fofr, mrkne jesli bouchá srdíčko, řekne že pěkně roste a je to 🙂

laska.nezna.hranic
autor
10. dub 2009

dadul - a jaký máte odhad váhy?

dadule4
10. dub 2009

mimís měl v pondělí 1 712g.. v těhu jsem zatím přibrala tři kila a to teď během posledních třech tejdnů, takže zatím pohoda 🙂

laska.nezna.hranic
autor
10. dub 2009

dadul - tak to máš super 🙂

dadule4
10. dub 2009

nestěžuju si 🙂 lásko a co kočárek, už máš? chtěla jsem taky toho dorjana, ale když sem ho viděla naživo tak se mi zdála strašně malá ta korbička

laska.nezna.hranic
autor
10. dub 2009

dadul - ještě ne, na ten se ještě šetří, asi ho bude pořizovat děda s babičkou. to bude až to úplně poslední. těžko říct, ale v tématech výbava je o něm diskuse, tak se zkus pozeptat holek tam, které s ním už jezdí🙂 my s manžou nejsme nijak velcí, takže myslím, že do konce roku se nám tam mimi vejde (myslím i s fusakem) a jakmile začne sedět, tak stejně půjde na káru.

jaká barva by se ti líbila? teď dělají ještě nějakou vylepšenou verzi Prestige, má sice hezký vzor, ale málo barviček...

helulicek
11. dub 2009

Brééé ráno holky 😀
teda koukám, kolik jste toho zas probrali....nikdy jsem, laska a dont, nepřemýšlela nad tím, že by ve smíšeném manželství mohly být takové "problémy", ikdyž je to vlastně logický. Brala jsem svatbu s cizincem tak nějak v dnešní době přirozeně....
Taky nejsem "zastáncem" obřízky, a to jak u kluků tak i u holčiček, pokud to u kluků nevyžaduje samo zdrav. stav. Holčičkám by to snad u nás nikdo ani neudělal!? Viděla jsem o tom dokument a bylo to opravdu hnusný.Věřím, že vy se s tím poperete a obhájíte. Moc vám držím pěsti.
Jinak všem přeji krásný a usměvavý den. Vypadá to zas na krásný teplý počasí 😀 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru